PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] מה כדאי לי לבחור , ביולוגיה או אלקטרוניקה?

Almog
27-10-2010, 21:05
שלום אני כרגע בכיתה י' ואמרו לי שאי אפשר ביחד ללמוד ביולוגיה ואלקטרוניקה
אפשרו לי גם לקחת פיזיקה עם אלקטרוניקה אך אם אני בוחר ביולוגיה אז בלי אלקטרוניקה..

אני מתלבט במה לבחור עכשיו אני רוצה שזה יהיה לכיוון מחשבים כדי ללמוד מחשבים .....
הייתי רוצה שתמליצו לי במה לבחור האם בפיזיקה"? או ביולוגיה אם זה פיזיקה זה גם אלקטרוניקה אם זה ביולוגיה זה רק ביולוגיה...
מה אתם ממליצים ?

עוד שאלה מה זה בידיוק מדעי הטכנולוגיה תודה רבה!

c}{en
27-10-2010, 21:10
זה תלוי בך ובמה שאתה יותר מתחבר אליו..
אתה אוהב ביולוגיה? אתה נהנה ללמוד את זה?
אני חושבת שהכי חשוב ללמוד דברים שאוהבים כי אם אתה אוהב משהו, אז אתה גם תצליח בו.
אני, לדוגמא, מאוד אוהבת ביולוגיה, ולמרות שזה קשה, בחרתי בזה,
ואני מאוד נהנת מהשיעורים. אני מאוד אוהבת את זה..

תיקח בחשבון שבביולוגיה, אתה עושה 5 יחידות, אבל אתה באמת עובד בשביל 5 יחידות.. זה לא קל.
יש 3 יחידות שהן בכתב- שזה 3 טפסים:
001- ליבה: התא, אקולוגיה וגוף האדם.
002- אנסין
003- 2 נושאי בחירה מורחבים.
ויש עוד יחידה שהיא מעבדה ויחידה שהיא עבודת ביוטופ (שבה אתה עושה מבחן בעל"פ שהוא 60% מהציון שלך)
בביוטופ אם אתה באמת עובד, קל לקבל ציון מעל 90.. אבל צריך לעבוד..
אבל שוב, כמו שכבר אמרתי, אם אתה אוהב את זה, אז אתה תהנה מזה! :)
(אני החלטתי לעשות את הביוטופ שלי על עטלפים, ובעז"ה אני אמורה להתחיל אותו בזמן הקרוב).

בהצלחה! :)

avihai
27-10-2010, 21:24
אחי אני חושב תלך לפיזיקה זה ממש פותח הרבה דברים בחיים

Almog
27-10-2010, 21:26
ואו תודה רבה חן ! אם יש מישהו שיוכל לפרט קצת יותר על פיזיקה או אלקטרוניקה ..
אביחי ? תשמע אבל מה בידיוק ? במה זה עוזר לי ? כי אני דיי אהבתי פיזיקה ב-ט האם זה ימשיך ככה ?
תודה

c}{en
27-10-2010, 21:32
לגבי פיסיקה אני גם יכולה לפרט לך קצת יותר, אבל לגבי אלקטורניקה לא (כי אני לא לומדת אלקטרוניקה).
בפיסיקה יש 4 טפסים: מכניקה, חשמל, קרינה וחומר ומעבדה.
גם פיסיקה זה נחמד, אבל גם זה לא פשוט.
זה דורש מחשבה והבנה.. אבל אם אתה מתחבר לזה, אתה יכול גם להנות מהיופי של הפיסיקה.

מההודעה הקודמת שלי אולי נראה שאני רק בעד ביולוגיה,
אבל אני לומדת את שניהם (פיסיקה וביולוגיה),
ולשניהם אני מתחברת.

רק תשים לב שיש ממש הבדל גדול בלימוד של ביולוגיה ופיסיקה- פיסיקה דורש יותר הבנה ותרגול,
וביולוגיה קצת פחות. בביולוגיה הכל דיי ברור מאליו, ואתה גם תוכיח את הכל ע"י ניסויים.

זאת החלטה שלך..

CrazyDiamond
27-10-2010, 21:33
זה לא ממש כמו בט', בט' רק מגרים אותך ומראים לך הרבה ניסויים וכד'. אני עדיין חושב שזה מעניין, אבל כל אחד לעצמו...
אם אתה אוהב, לך על זה.

אלקטרוניקה אני לא לומד, למרות שאם הייתה אפשרות יש מצב הייתי לומד יחד עם פיזיקה.

c}{en
27-10-2010, 21:43
זה לא ממש כמו בט', בט' רק מגרים אותך ומראים לך הרבה ניסויים וכד'. אני עדיין חושב שזה מעניין, אבל כל אחד לעצמו...
אם אתה אוהב, לך על זה.

אלקטרוניקה אני לא לומד, למרות שאם הייתה אפשרות יש מצב הייתי לומד יחד עם פיזיקה.

בתור אחת שלומדת ביולוגיה,
אני יכולה להגיד לך שהניסויים האלה הם לא רק ב-ט'.. יש לך אחר כך בגרות עליהם, אז חייבים לעשות אותם..
ולפעמים הם גם יכולים להיות מייגעים (במיוחד השאלות ששואלים עליהם).

Almog
27-10-2010, 21:47
ואללה האמת שאצלי אי אפשר ללמוד גם פיזיקה וגם ביולוגיה לפי המערכת השעות של פיזיקה הם בול על השעות של הקבוצה של ביולוגיה ): אבל אני חושב שהחלטתי בנוגע לזה אני אבחר בפיזיקה ואלקטרוניקה אני יותר מתחבר ואוהב פיזיקה אבל הלכתי לביולוגיה לפני כן כי חשבתי שאני לא אוכל לעמוד בזה כי אמרו לי שזה ממש קשה וצריך ממש ללמוד ואני באמת מפחד מזה אבל כשחן פרטה בביולוגיה גם זה מתיש אוי פיזיקה! מקווה שאצליח תודה רבה לכם!!!!
אה ועוד משהו (סליחה שאני חופר) אם אני לוקח פיזיקה כשאני אהיה גדול במה זה יעזור לי לגם ביולוגיה מה זה יעזור לי ומה יותר יעזור לי אם אני רוצה ללמוד מחשבים ? שפת c וכו' אז ??..

נ,ב אני כל כך שונא את הדפים האלה בביולוגיה וכל הדוח מעבדה האלו אוףףף XD
תאמת ב-ט' כשהיתי בפיזיקה ממש אהבתי את העבודות שהוא נתן והאמת שהייתי ממש טוב בשתיהם גם פיזיקה וגם ביולוגיה
ב-ט' בסוף קבלתי ממוצע 81 בפיזיקה מזל העבודה שעשיתי קיבלתי 96 של מערכת השמש ממש נהנתי ...
ובביולוגיה היתי אמור רק לזכור הרבה דברים וזה היה מתיש אותי .. אוף לא יודע מה לעשות ): קשה לי לבחור..
ואו כמה כתבתי !

c}{en
27-10-2010, 21:49
אם אתה חושב על העתיד,
עם ביולוגיה (תואר ראשון בביולוגיה) אין מה לעשות בארץ שלנו..
לעומת זאת, פיסיקה הרבה יותר מועילה.
עם ביולוגיה אפשר ללכת ולהתפתח בחו"ל, להוציא תעודה של חוקר ביולוגי, ואז לחזור לכאן ולמצוא עבודה נורמלית.

ולגבי מחשבים, לדעתי פיסיקה יותר מועילה.

Almog
27-10-2010, 21:52
אם אתה חושב על העתיד,
עם ביולוגיה (תואר ראשון בביולוגיה) אין מה לעשות בארץ שלנו..
לעומת זאת, פיסיקה הרבה יותר מועילה.
עם ביולוגיה אפשר ללכת ולהתפתח בחו"ל, להוציא תעודה של חוקר ביולוגי, ואז לחזור לכאן ולמצוא עבודה נורמלית.

ולגבי מחשבים, לדעתי פיסיקה יותר מועילה.

פשוט אין עליך תודה רבה לך!!!!!!!
ממש תודה עזרת לי מאוד !!

בהצלחה בביוטופ...
אני יודע שתצליחי! ...
:wink:

c}{en
27-10-2010, 21:58
פשוט אין עליך תודה רבה לך!!!!!!!
ממש תודה עזרת לי מאוד !!

בהצלחה בביוטופ...
אני יודע שתצליחי! ...
:wink:

שמחתי לעזור לך! :)

ותודה רבה. אני מקווה שזה יהיה בסדר ולא יהיה לי לחץ גדול מידי..
בכל זאת, כל פגישה היא בסביבות ה-5 שעות וצריך לעשות 8 כאלה (כי ככה החברה שאני בחרתי לעבודה איתה פועלת).
אבל זה נושא שמעניין אותי (למרות שאני העדפתי לעשות על ציפורי שיר או על האבקה בפרחים, אבל הבנות שאיתי בקבוצה חושבות שאין ממש דברים מעניינים בצמחים.. חח).

וראיתי את העריכה של ההודעה שלך עכשיו-
אם זאת הייתה ההרגשה שלך מביולוגיה,
אז לך על פיסיקה! זה נראה לי הרבה יותר יתאים לך,
גם מבחינה לימודית וגם לגבי העתיד שאתה מתכנן לעצמך.

בהצלחה! :)

Almog
27-10-2010, 22:04
כן אחרי כל כך הרבה התלבטויות אני אלך לפיזיקה ולאלקטרוניקה (יש אפשרות ביחד ) אני יודע שזה יהיה קשה אבל קשה יש רק בלחם רק ללמוד ללמוד ושוב ללמוד.....
שוב תודה ובהצלחה!..

c}{en
27-10-2010, 22:06
אבל קשה יש רק בלחם

וגם אותו אוכלים :wink:

Almog
27-10-2010, 22:08
חחחחחחחחח :happy: עכשיו אני מרגיש יותר טוב....
שוב תודה! תודה ! תודה ! תודה!

CrazyDiamond
27-10-2010, 22:32
? כי אני דיי אהבתי פיזיקה ב-ט האם זה ימשיך ככה ?
תודה

זה לא ממש כמו בט', בט' רק מגרים אותך ומראים לך הרבה ניסויים וכד'.

בתור אחת שלומדת ביולוגיה,
אני יכולה להגיד לך שהניסויים האלה הם לא רק ב-ט'.. יש לך אחר כך בגרות עליהם, אז חייבים לעשות אותם..
ולפעמים הם גם יכולים להיות מייגעים (במיוחד השאלות ששואלים עליהם).

לא דיברתי על ביולוגיה...

Almog
27-10-2010, 23:19
אוקי הבנתי אחי בסוף אני אקח ]יזיקה אבל עוד משהו מה זה מדעי הטכנולוגיה ???

OPhiRCk
28-10-2010, 17:33
אתה בטוח מדעי טכנולוגיה? לא ביוטכנולוגיה?:question:

c}{en
28-10-2010, 17:35
לגבי מדעי הטכנולוגיה,
אתה יכול לנסות להעזר במידע באתר הזה: http://c3.ort.org.il/Apps/WW/Page.aspx?ws=eff072dd-30b8-445f-9cfb-02d62c1ec06f&page=30df3810-66e3-4456-8dad-38932ca94739

Teddy Bear
28-10-2010, 17:45
מדעי הטכנולוגיה זה בסיס של כימיה ביולוגיה פיסיקה אבל ממש ממש מינימום
אין מה לעשות עם זה בארץ, זה מתאים לאנשים שרוצים פיזיקה אבל לא מתקבלים...

KaMiKaZy
28-10-2010, 20:07
תקשיב אחי
בתור תלמיד אלקטרוניקה
אני אומר לך שממש ממש כדאי ללכת לשם
סיימתי עם ציון יפה ועם השקעה אולי של שבע שעות בבית כל שנה (י 7 ו-יא 7)
מה שעושה את המגמה הזאת ליותר קלה - הבגרויות כל הזמן חוזרות על אותם שאלות רק עם שינוי קטן של נתונים - ככה שאם אתה קולט שאלה אז לא יהיה לך מה לדאוג כל כך בשאלה שתיהיה בבגרות

גם לפי מה שאמרת יותר כדאי ללמוד אלקטרוניקה כי יש לך גם פיזיקה איתה
ועוד דבר הוא שאלקטרוניקה זה 10 יחידות (5 פרוייקט - משהו שהוא לא יותר מדיי קשה, 5 יחידות שאלון)
בכלל המורי אלקטרוניקה אצלנו בבית ספר סטלנים בטירוף חצי משיעורים מתבטלים לנו

שיהיה לך בהצלחה :p

סמאל
07-11-2010, 19:40
תקשיב אחי
בתור תלמיד אלקטרוניקה
אני אומר לך שממש ממש כדאי ללכת לשם
סיימתי עם ציון יפה ועם השקעה אולי של שבע שעות בבית כל שנה (י 7 ו-יא 7)
מה שעושה את המגמה הזאת ליותר קלה - הבגרויות כל הזמן חוזרות על אותם שאלות רק עם שינוי קטן של נתונים - ככה שאם אתה קולט שאלה אז לא יהיה לך מה לדאוג כל כך בשאלה שתיהיה בבגרות

גם לפי מה שאמרת יותר כדאי ללמוד אלקטרוניקה כי יש לך גם פיזיקה איתה
ועוד דבר הוא שאלקטרוניקה זה 10 יחידות (5 פרוייקט - משהו שהוא לא יותר מדיי קשה, 5 יחידות שאלון)
בכלל המורי אלקטרוניקה אצלנו בבית ספר סטלנים בטירוף חצי משיעורים מתבטלים לנו

שיהיה לך בהצלחה :p

חבוב אצלנו זה 7 יחידות אלקטרוניקה , 5 רגילות ושתיים נוספות .
בכל מקרה , KaMiKazy - אצלי ואצלך זה ממש לא אותו הדבר וכנראה שאם פותח האשכול יבחר אלקטרוניקה הוא ממש יסתבך כי לא תמיד אלקטרוניקה זה 10 יחידות , לפעמים זה 5 7 11 14 , למען האמת הוא יתבלבל בגללך , תן לו לברר כמה יחידות יש לו בזה , אם זה 7-14 זה מצוין בשבילו אם הוא רוצה להיות הנדסאי או / ו מהנדס לאחר מכן או ישר אחרי הצבא או במהלך העתודה .

דובדבן
09-12-2010, 16:46
אמנם סיימתי לימודים לפני 10 שנים במגמת האלקטרוניקה אבל אני יכול להגיד לך שמנסיון אתה קודם כל בהחלט יכול ללמוד פיזיקה.
דבר שני יש כמה בגרויות שקשורות לנושא האלקטרוניקה ואתה לא חייב לעשות את כולם, למשל יש בגרות באלקטרוניקה מחשבים, מערכות חשמל ומערכות אלקטרוניות,
אתה יכול לעשות 2 מתוך 3 בגרויות ואולי אפילו אחד מתוך 3 הבגרויות האלה והזמן שייחסך לך בלימודים וההתכוננות לבחינות האלה יכולות להיות מנוצלות לפיזיקה ואתה יכול להגיע למצב ממשי שבו בכלל לא תרגיש לחץ מרוב הבחינות ש"הפלת" על עצמך.
תעשה חושבים טוב טוב איפה אתה רוצה להמשיך הלאה ותברר מה יידרש ממך בעתיד ולפי זה תלמד ותעשה את הבגרויות שאתה צריך, ממש אין צורך לעשות את כל הבגרויות הקיימות .

אני אישית בחרתי לא לעשות פיזיקה כי בזמנו האמנתי למורה המטומטמת הזאת שאמרה לי שאני יכול לבחור או חשמל או פיזיקה והעדפתי חשמל כי זה יותר קל ויותר התחבר למגמת הלימוד, הלוואי והייתי יכול להחזיר את הגלגל לאחור...
לי אישית יש תעודה "מפוארת" באלקטרוניקה מחשבים + תעודה טכנולוגית שממש לא עוזרת לי להמשיך בלימודים במגמה הזאת (הנדסת אלקטרוניקה), כל מכללה\אוניברסיטה בארץ דורשים בגרות בפיזיקה.
אני עכשיו חורש מתמטיקה 4 יחידות ואחרי זה פיזיקה (כנראה חשמל ומגנטיות) וכל זה רק בשביל להתאים לתנאי הקבלה בלימודי ההנדסה.

אז שוב קודם כל רק בהצלחה, תחשוב טוב לפני שאתה מתחייב למשהו, עדיף שתלמד רק מה שאתה צריך .