PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] 5 יחידות מתמטיקה- שאלון 006

asaf105
17-11-2010, 20:58
היי :)
אני חייב לפתוח פה דיון על שאלון 006 ויש דברים שממש מציקים לי עליו
קודם כל, אני לומד מתמטיקה 5 יחידות, כיתה י"א, לומד שאלון 006(אני במחזור האחרון של התכנית הזאת)
עכשיו מאוד מציק לי קודם כל שדווקא השנה שאלון 006 יהיה הכי הכי הכי קשה מכל השנים שהיו עד עכשיו
וראיתי את כל ההתלוננויות של שנה שעברה בקיץ על 006 שהיה קשה מאוד, וזה רק מלחיץ אותי עוד יותר
כמו ששמתם לב אין מיקוד השנה, אז מאוד מלחיץ בכלל שאני דווקא נדפקתי בשנה הכי קשה של מתמטיקה, לגשת לשאלון הכי קשה בלי מיקוד בלי כלום, כל החומר נכלל, ואם שנה שעברה התלוננו כשהיה עוד מיקוד, אז איך השנה אני אמור לשרוד את השאלון הזה בלי מיקוד!?!?
עד עכשיו בשיעורים בכיתה אני די מסתדר, מבין את השיעורים, עושה שיעורי בית, והיה לנו כבר מבחן אחד שקיבלתי בו 77
המבחן היה מאוד קשה, המורה פשוט נתן לנו רמה כל כך גבוהה שבכלל לא הכין אותנו מראש לכזאת רמה, לא פתר נו תרגילים ברמה כזאת, ואפילו רמה יותר קשה משל בגרויות, ועוד עם הלחץ שנכנס בנו זה היה נוראי, ובצדק מתוך כיתה של 20-30 תלמידים רק 9 עברו אותו, ואני ביניהם, קיבלתי 77, ואני לא מצדיק כזה ציון
אני לא רוצה לוותר לעצמי על 5 יחידות ולרדת ל4 כמו שהרבה עושים, אני מנסה להשקיע הרבה השנה במיוחד ל006 כשזה דווקא השנה הכי קשה
וראיתי שחצי מהפורום הזה ניגשו על 100 ל006, ואני משתגע איך זה הגיוני בכלל, פשוט זה גאונות לשמה
יום שני יש לנו מבחן נוסף, ואני מפחד ממנו, אחרי שהבנתי איזה רמה המורה דורש, ניסיתי לפתור תרגילים ממאגר השאלות של מריאן רוזנפלד, ולא הצלחתי שם כלום! הרמה שם כל כך גבוהה וכל כך לא הגיונית, וכנראה זאת הרמה של המבחן שיהיה לנו, איך אני אמור לפתור תרגילים כאלה ברמה כזאת גבוהה??
רציתי לבקש ייעוץ פה בפורום איך אני אוכל להתמודד השנה דווקא השנה עם שאלון 006 כשזה יהיה הכי קשה השנה, איך להצליח, כי בטח יש פה כאלה עם נסיון על השאלון הזה, אז יש לכם איזשהי הצעה איך לעבור את 006 כשהשנה הוא יהיה יותר קשה, בלי מיקוד

סליחה על החפירה, זה היה גם קצת פריקה של מה שגם עובר עליי על השאלון הזה :happy:

אריאל
17-11-2010, 21:01
אסף בקצרה..

אין לך מה לפחד.

אנשים פה מצליחים כי הם עוזרים, קוראים ולומדים המון מהפורום(ובפורום) .. אתה מוזמן להצטרף למעגל.

אומנם אין לך מיקוד, אבל הורידו לך חלק מהחומר.

אם תלמד תצליח ואין לך מה להתסכל על אחרים שמתלוננים . עובדה שהרוב שהיו פה , ודיברתי עם לא מעט - הצליחו .

איך ללמוד ?

תעשה את שיעורי הבית, כל דבר שאתה לא מבין, יש לך לאן לפנות.

לקראת מבחנים... תתחיל לתרגל המון, תגיע לרמה שאתה אפילו עוזר כאן בפורומים.

עד סוף השנה תיהיה מוכן.

יום טוב

asaf105
22-11-2010, 13:55
תודה רבה על תגובה, לא שמתי לב שהגבת אז סליחה על האיחור
אבל זה לא ממש עוזר לי
היום עברתי את המבחן השני,ואניהולך בוודאות לקבל 66 אולי פחות אם המורה ימצא על מה להוריד
כי מתוך 3 תרגילים, תרגיל אחד שלם לא הצלחתי
תרגיל בטריגונומטריה במישור, נראה לי שכולם לא הצליחו אותו אצלנו בכיתה, זה היה תרגיל ממש מעל ומעבר, ישבתי שעה ויותר בשביל לפתור אותו ולא מצאתי שם כיוון!!!
ואני לא מבין איך כולם פה בפורום מדברים על 006 שקיבלו 100, לי זה נראה לא הגיוני בכלל, אני משקיע כל כך השנה, נותן את הנשמה שלי בשביל מתמטיקה, לומד חורש עושה שיעורים, מתרגל הכלל!! ופשוט במבחנים המורה מתעלל בנו
אני כבר לא יודע מה לעשות!!!
אני ממש לא מתכוון לוותר לעצמי ולרדת ל4

dafnaw
22-11-2010, 14:07
אתה לא צריך לוותר ולרדת סתם ל- 4 יחידות, אבל כן צריך להעלות את הרמה.
אם חומר כלשהו לא מובן לך, אתה כמובן יכול להשתמש בכלים רבים באינטרנט, מלבד זאת - זה הכל עניין של תרגול...
אז שב על מריאן רוזמנפלד ותחרוש... אין פתרונות קסם...

asaf105
22-11-2010, 14:20
כן אני יודע
אבל הבעיה שניסיתי לפתור תרגילים מהמאגר שאלות של מריאן רוזנפלד
ניסיתי כמה, ופשוט לא הצלחתי את רוב התרגילים, הרמה שם כל כך כל כך גבוהה ודורשת יותר מדי מעל ומעבר
וזה מגיע פשוט לתרגילים בלתי פתירים

אריאל
22-11-2010, 15:06
תתחיל בתרגילים קלים יותר, אי אפשר ישר לקפוץ למים עמוקים בלי לדעת לשחות. קודם נכנסים לרדודים ;)