PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] עזרה- שיפור ציון במתמטיקה

guy7777777
22-11-2010, 14:09
הי
אני 5 יחידות מת' כיתה י"א, קיבלתי 95 ב05 ובכל המבחנים בשנה שעברה בסביבות 85+.
השנה הציונים שלי ירדו.. בהתחלה זלזלתי וכל תרגיל שלא היתי מצליח ישר היתי מפרסם פה, אח"כ לקחתי את עצמי בידיים והתחלתי להשקיע כמו שנה שעברה.
עכישו היה לנו לפני חודש מבחן ראשון שקיבלתי בו 35 והיום מבחן שני שאני שוב פעם הולך לקבל ציון כזה..
אני מסתכל על זה משני כיוונים - או שהרמת חשיבה שלי לא גבוהה מספיק או שהמורה מביא מבחנים קשים מדי.
אני תמיד מכין שיעורים ומבין את החומר בכיתה, אבל הבעיה שהמורה תמיד מביא במחבנים תרגילים מעבר לרמה שעסקנו בה.. במבחן הראשון רק 9 ילדים מכל הכיתה לא נכשלו שהציון הכי גבוה עמד על 82(רק 1) ו8 ילדים בין 55-75 והשאר נכשל. במבחן שהיה היום שוב פעם יותר מחצי כיתה נכשלת.
עכשיו אני לא יודע אם כדאי להשקיע יותר(לפתור תרגילים במת' כל יום לדוגמא) או לרדת ל4.. כי בכ"ז עדיף 90+ ב4 מאשר ציון גרוע ב5, או לחכות שיחזיר את המבחן הזה ולראות מה המורה יעשה, כי אם שליש כיתה נכשלת בשני מבחנים-זאת גם אשמתו של המורה נכון?
בנוסף, אני אשמח אם מי שעשה 5 יחידות יוכל לכתוב לי את הדרכי למידה שלו במת'(כמו לחזור אחרי כל שיעור על מה שהמורה לימד, לפתור כל יום חצי שעה תרגילים וכו')

תודה

אריאל
22-11-2010, 14:38
קודם כל אם הוצאת 95 ב05 ממש אין לך מה לוותר... תחרוש, ותחרוש כמה שצריך.
עד שאתה מרגיש מוכן לגמרי.

אם המורה שלך מביא תרגילים ברמה יותר גבוהה ממה שלמדתם, אז תפתור ברמה הגבוהה הזאת, כלומר תקח תרגילי בגרות מהנושאים שאתם לומדים ותפתור. או שתבקש מהמורה שיביא תרגילים לתרגל ברמת המבחן.

אם התרגילים מעל רמת הבגרות אולי יש עניין לדבר עם המורה או רכזת המתמטיקה אצלכם בבית הספר .

הצעה שלי : אל תסתכל על הכיתה, תסתכל על עצמך ועל המצב שאתה נמצא בו, ותנסה להתמודד איתו.
ממש לא לרדת ל4.

Learn
22-11-2010, 14:48
לדעתי, עלייך להבין את המצב הקיים ולהתחיל לנסות לשנות אותו.
אריאל הציע שתחרוש. לדעתי זה מושג כללי מידי. אתה צריך לדעת מה אתה צריך ללמוד (או לחזור).
למרות שחלק מהעניין במתמטיקה זה תרגול (לשבת ולפתור תרגילים) אתה יכול לעשות סיכומים בעצמך, להוציא דוגמאות ולהתחיל לקרוא וללמוד (אפילו באוטובוס).
כי בס"ה יש עניינים שחוזרים על עצמם. ואלה הם הכלים לפתרון בעיות.

במתמטיקה צריך יותר הבנה וטכניקה מאשר תרגול.

באיזה נושא אתה הכי מתקשה?

בהצלחה רבה!

guy7777777
22-11-2010, 15:54
אריאל למה כתבת שממש לא כדי לרדת ל4? אני לא יודע מה לעשות!!..אני מבזבז שבתות שלמות על מת'-שיעורים וחזרה על החומר ובכלל המון פעמים יוצא שעד 10 בלילה אני מכין שיעורים במת' וזה ממש ממש מתסכל שאני רואה את מידת ההשקעה והזמן שאני מקדיש מול התוצאות וזה הדבר שהכי מייאש..אני מסוגל ללמוד הרבה ואני יודע שיש לי רמת חשיבה גבוהה אבל אני לא מצליח להתמודד עם המבנים..כאילו כל הלמידה שלי לא שווה כלום וכל הזמן שהשקעתי הוא לשווא.וזוהי רק עוד תחילת שנה..
ומצד שני לא יהיה כדאי להשלים מ4 ל5 בעתיד עם איזה קורס? ב4 כבר בשאלון הכי קשה קיבלתי ציון טוב ואני בטוח שאני יוכל לגמור 4 יחידות עם 95+ בלי יותר מדי השקעה לעומת 5 יחידות ששם אני אצטרך יותר להשקיע בשביל ציון יותר נמוך..אני לא יודע אם זה שווה את זה.. מצד שני זה סוג של אתגר
תודה..