PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] פסיכוטכני בצו ראשון - מתמטיקה

elixvx
21-02-2011, 14:33
שלום לכולם (:
אז ככה ביום רביעי הקרוב יש לי צו ראשון
ואני יעשה שם את מבחן הפסיכוטכני , והבנתי שהוא מבחן מאוד חשוב ומשפיע
ושניתן לעשות אותו רק פעם אחת.
עכשו מאוד חשוב לי להוציא בזה ציון כמה שיותר גבוה כדי להתקבל לשרות מועיל
(מסיבות רפואיות אני כנרא לא יוכל לשרת בקרבי) וחבתי לכיוון של עתודה
עכשו אני בסדר יש לי ראש (אין לי הקלות ודברים בסגנון)
אבל מה שמפחיד אותי זה החלק של המתמטיקה
מכיוון שאסור להשתמש שם במחשבן אני מפחד ליפול בזה
לא עשיתי חילוק בראש מכיתה ו' אולי...

יש יש לכם טיפים\נוסחאות ודברים שימושיים שיוכלו לעזור לי?
תודה!

matan1212
21-02-2011, 16:13
בעיקרון הרמה של המתמטיקה לא גבוהה במיוחד..אבל הבעיה היא שאי אפשר מחשבון...ולכן אתה צריך ללמוד שיטות חילוק..כפל וכדומה..יש לכולם שיטות

לחילוק אני ישאיר לגילה ללמד אותך..את הכפל זה לא ממש בעיה..נגיד יש לך 54 כפול 12

אתה כופל את 4 בכל מספר ואז יורד למטה עובר שורה וכופל את 5 בכל מספר במספר השני ומחבר אותם...מבולבל? לא נורא גם אני....

54 כפול 34

4 כפול 4 זה 16..רושמים 6 ומוסיפים אחד מעל 3 שנזכור שיש לנו עשרות שלא טיפלנו בו
4 כפול 3 זה 12 ונשאר לנו אחד ממקודם ולכן זה יהיה 13

המספר הוא 136

עכשיו נרד שורה ונעבור שורה ונכפול את ה-5

5*4=20 נרשום את ה-0 ואת ה-2 נכתוב מעל ה-3 שנזכור
5*3=15 ועוד ה-2 ממקודם שזה 17...ואז זה 170

136+
1700
1836 וזה אכן התוצאה...

אתה יכול לחפש ביוטיוב שיטות רבות ומגוונות לפעולות כמו כפל העלאה בריבוע חילוק וכד'...

עוד משהו כדאי לך לעבור בקטנה על שאלות מילוליות(יהיה לך שאלות מילוליות אבל ברמה נמוכה מאוד...)

elixvx
21-02-2011, 16:40
תודה רבה! , אני ינסה כמה כאלו..

מישהו יכול לעזור גם לגבי החילוק?
(במיוחד כזה עם שארית)
והבנתי שיש גם בעיות אחוזים...

ilmichal1
21-02-2011, 16:58
אחוזים אתה יכול למצוא כאן- אלגברה – Emath Wiki (http://www.emath.co.il/maagar/index.php?title=%D7%90%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%A8%D7% 94#.D7.91.D7.A2.D7.99.D7.95.D7.AA_.D7.90.D7.97.D7. 95.D7.96.D7.99.D7.9D_.D7.95.D7.AA.D7.A2.D7.A8.D7.9 5.D7.91.D7.AA)

בהצלחה..;)

elixvx
21-02-2011, 17:50
תודה רבה!
מישהו יודע אולי על עוד סוגי שאלות ששואלים בפסיכו?

matan1212
21-02-2011, 23:30
תודה רבה!
מישהו יודע אולי על עוד סוגי שאלות ששואלים בפסיכו?

אם אני זוכר נכון זה מתחלק ל-4 נושאים שהם מבחנים מסויימים...
יש מבחן אחד שזה הבנה מטסט..כמו המפקד צועק לאברם תביא מים...והשאלה מה הוא מביא..כמובן שהשאלות הראשונות דומות לזה אך בהמשך הם מתקשים ומתחכמים...

יש הקשר לוגי בין מילים כמו שיש בבחינה בפסיכומטרי...כמו מביאים לך יין-ענבים...ואז לימונדה- ואתה צריך להשלים באותו יחס שהתשובה היא לימונים..

יש מתמטיקה שזה רמה של 3 יחידות..הבעיה העיקרית שזה בלי מחשבון..יש בעיות מילוליות אבל ברמה נמוכה מאוד

יש מבחן של חשיבה אנליטית...לדוגמה:

מכון נועם (http://www.machon-noam.co.il/jobTestPrep/testPlayer.aspx?test_id=TestSelfMat&CustomerGUID=B2BE16BE-D987-4DDC-B4CC-A0B8747533E3&mode=timed&showResults=1&skinID=6&template=testTemplate&endURL=https%3a%2f%2fwww.shavuz.co.il%2fnoam%2freg ister.aspx&endURLName=בחזרה+לדף+הרשמה&cancelURLName=בחזרה+לדף+ראשי&cancelURL=http%3a%2f%2fwww.shavuz.co.il%2fnoam%2f)

שכמו כן אם אתה מצליח 4 מתוך 6 אתה ממוצע..5 למעלה אתה מעל לממוצע..אני לפני הצו ראשון וטיפה אחרי הצלחתי רק 4 אבל אחר-כך שעשיתי אותו לאחרונה קלטתי את החוקיות של האחרים(אם תרצה אני יגלה לך..אבל שזה יישאר בינינו..)

וזהו....האמת הקטע היחיד שאפשר לעבוד עליו לפני הצו ראשון זה המתמ'..וכל השאר זה פשוט אתה..תביא את היכולות שלך כי זה בעצם הסיבה של הצו ראשון...לראות מה היכולות שלך שבהמשך הם ידעו לאיזה זימונים אתה מתאים...

the-myst
22-02-2011, 01:38
אני זוכר שיש שאלות לוגיות.
למשל רואים בתמונה שני אנשים מחזיקים קרש, כל אחד בקצה אחר. על הקרש מונח בול עץ. למי מהאנשים נטל המשקל גבוה יותר.
או רוח נושבת לכיוון מסוים לאיזה כיוון משהו מסוים יעוף ברוץ.
או מדף תלוי על קיר, מה הצורה שבא המדף יהיה הכי יציב.
או שיש לך תמונות שונות ואתה צריך להחליט מה התמונה הנכונה ביותר למצב מסויים שהם יציינו לך בשאלה.
בקיצור שאלות הגיון אבל ברמה די קלה.

ואני זוכר שהיה גם (אם אני זוכר נכון זה היה בצו הראשון) מספר צורות תלת מימדיות, ואתה צריך להגיד באיזו צורה הצורות מתחברות
כדי ליצור צורה מסויימת אשר נתונה לך בשאלה.
גם כן לא שאלות קשות למעט קצת קשות באחרונות. לא בטוח שזה אכן מהצו הראשון, אבל נראה לי שכן.

בהצלחה.

elixvx
22-02-2011, 13:20
תודה רבה לכולם (:

יהיה בסדר חח

matan1212
22-02-2011, 13:26
אני זוכר שיש שאלות לוגיות.
למשל רואים בתמונה שני אנשים מחזיקים קרש, כל אחד בקצה אחר. על הקרש מונח בול עץ. למי מהאנשים נטל המשקל גבוה יותר.
או רוח נושבת לכיוון מסוים לאיזה כיוון משהו מסוים יעוף ברוץ.
או מדף תלוי על קיר, מה הצורה שבא המדף יהיה הכי יציב.
או שיש לך תמונות שונות ואתה צריך להחליט מה התמונה הנכונה ביותר למצב מסויים שהם יציינו לך בשאלה.
בקיצור שאלות הגיון אבל ברמה די קלה.

ואני זוכר שהיה גם (אם אני זוכר נכון זה היה בצו הראשון) מספר צורות תלת מימדיות, ואתה צריך להגיד באיזו צורה הצורות מתחברות
כדי ליצור צורה מסויימת אשר נתונה לך בשאלה.
גם כן לא שאלות קשות למעט קצת קשות באחרונות. לא בטוח שזה אכן מהצו הראשון, אבל נראה לי שכן.

בהצלחה.

אתה בטוח שזה מהצו ראשון?!

נראה לי התבלבלת...

the-myst
22-02-2011, 14:36
השאלות הלוגיות אני בטוח ב100%. אני אפילו זוכר חלק מהציורים.
השאלות עם הצורות נתקלתי בזה באיזה מבחן ממוחשב שעשיתי, אולי זה לא היה בכלל מהצבא ואני מתבלבל....
אבל איפשהו נבחנתי על זה לפני מלא זמן. אם זה לא בצו הראשון או מהצבא בכלל אני מתנצל.

עשיתי צו ראשון לפני איזה 6 שנים, אולי זה השתנה מאז.

matan1212
22-02-2011, 14:44
השאלות הלוגיות אני בטוח ב100%. אני אפילו זוכר חלק מהציורים.
השאלות עם הצורות נתקלתי בזה באיזה מבחן ממוחשב שעשיתי, אולי זה לא היה בכלל מהצבא ואני מתבלבל....
אבל איפשהו נבחנתי על זה לפני מלא זמן. אם זה לא בצו הראשון או מהצבא בכלל אני מתנצל.

עשיתי צו ראשון לפני איזה 6 שנים, אולי זה השתנה מאז.

חח אני עשיתי את הצו ראשון לפני חצי שנה...וזה לא היה...כלום ממש שאמרת..

the-myst
22-02-2011, 16:35
אז חבל... דווקא היו שאלות מעניינות...

tr10893
21-03-2011, 20:52
לא יפה בכללללללל

דע לך שגם לאנשים עם הקלות יש ראש

אין קשר בכלל בין שני הדברים ------- זה פשוט השמצה ..