PDA

צפה בגרסה המלאה : שלב ב' במבחני האולימפיאדה בפיזיקה תשע"א

guy-marcus
22-03-2011, 13:27
היום הודיעו למורים על התלמידים שעלו לשלב ב' במבחני האולימפיאדה בפיזיקה לשנת התשע"א :)
עליתי :happy:
מי מהפורום עלה? בטח הרבה כאן בפורום ;)...

CrazyDiamond
22-03-2011, 13:34
יפה, בהצלחה!

matan1212
22-03-2011, 14:15
פיי יפה מאוד..ראיתי את שלב א' היה שאלות ממש קשות..כל הכבוד לך!

מתן ו
22-03-2011, 14:26
אני!

guy-marcus
22-03-2011, 15:41
אני!

יפה מתן!
אולי בכל זאת נזכה להיפגש עם אנשים מהפורום במחנה ההכנה בטכניון לאחר שלב ב' (אם נעבור אותו ;)).

תמיר94
22-03-2011, 16:43
אני לא ניגשתי לשלב א' כי עוד לא למדנו אופטיקה והבנתי שזה גם נכלל בחומר.
אתם יודעים אם אפשר לגשת גם ביב'?
האם זה השאלון מהשנה? http://edu.technion.ac.il/ipho/hindex.html

guy-marcus
22-03-2011, 18:18
אני לא ניגשתי לשלב א' כי עוד לא למדנו אופטיקה והבנתי שזה גם נכלל בחומר.
אתם יודעים אם אפשר לגשת גם ביב'?
האם זה השאלון מהשנה? http://edu.technion.ac.il/ipho/hindex.html

נראה לי שלא ניתן לגשת למבחן הזה בכיתה י"ב.
ולגבי הקישור, כן, זה השאלון מהשנה.

דרך אגב, גם בכיתה שלי לא למדנו אופטיקה עדיין. זה חומר שאפשר ללמוד אותו לבד מהספר. בכל זאת, באופטיקה אלו שאלות הבנה ופחות חישובים, כך שלא נדרשת בקיאות גדולה בנוסחאות ויישומן.

matan1212
22-03-2011, 19:06
נראה לי שלא ניתן לגשת למבחן הזה בכיתה י"ב.
ולגבי הקישור, כן, זה השאלון מהשנה.

דרך אגב, גם בכיתה שלי לא למדנו אופטיקה עדיין. זה חומר שאפשר ללמוד אותו לבד מהספר. בכל זאת, באופטיקה אלו שאלות הבנה ופחות חישובים, כך שלא נדרשת בקיאות גדולה בנוסחאות ויישומן.

לפי דעתי היה שם שאלה על לייזר..שגם אני שכבר למדתי אופטיקה לא ידעתי איך לעשות אותה..

ועוד משהו בשאלה מספר 16..התשובה שם זה ב'..אבל לפי דעתי זה דווקא א'..כי אני באחרון אז זה שהגוף השני נעצר ועכשיו המרחק יורד כאילו אנחנו מייחסים לרצפה כלומר מתי שמגיע לרצפה..כפי שניתן לראות y=at^2 כלומר זה פונקציה מחייכת..ולא בוכה..אז למה זה ב'?

אריאל
22-03-2011, 19:38
מי שעובר את שלב ב' ומגיע לטכניון שיעדכן אותי... נראה איך אפשר לעזור לו.

c}{en
22-03-2011, 19:40
מי שעובר את שלב ב' ומגיע לטכניון שיעדכן אותי... נראה איך אפשר לעזור לו.

חח.. אריאל- פרוטקציות? ;)

guy-marcus
22-03-2011, 19:41
לפי דעתי היה שם שאלה על לייזר..שגם אני שכבר למדתי אופטיקה לא ידעתי איך לעשות אותה..

ועוד משהו בשאלה מספר 16..התשובה שם זה ב'..אבל לפי דעתי זה דווקא א'..כי אני באחרון אז זה שהגוף השני נעצר ועכשיו המרחק יורד כאילו אנחנו מייחסים לרצפה כלומר מתי שמגיע לרצפה..כפי שניתן לראות y=at^2 כלומר זה פונקציה מחייכת..ולא בוכה..אז למה זה ב'?

בבחינה אתה נדרש להראות גם ידע על התפשטות גלים כלשהם. הם מצפים ממך להגדיל ראש... השאלות לא יהיו כמו שאלות שאתה רגיל אליהן בתכנית הלימודים...

לגבי שאלה סעיף ב' שבשאלה 16, הפונקציה לא מחייכת כי a הוא שלילי. שים לב שמערכת הצירים מוגדרת בשאלה, כך שכיוון וקטור התאוצה הוא שלילי, כלומר 10-=a
ולכן הפונקציה בוכה...

מתן ו
22-03-2011, 19:58
לפי ידעתי, אין אפשרות לגשת בי"ב,כי התחרות היא שנתיים: אנחנו, שעלינו עכשיו לשלב א' בכיתה י"א, ניגש לאולימפיאדה העולמית-אם נעלה אליה- רק בקיץ תשע"ב-אחרי שנסיים י"ב.

matan1212
22-03-2011, 20:36
בבחינה אתה נדרש להראות גם ידע על התפשטות גלים כלשהם. הם מצפים ממך להגדיל ראש... השאלות לא יהיו כמו שאלות שאתה רגיל אליהן בתכנית הלימודים...

לגבי שאלה סעיף ב' שבשאלה 16, הפונקציה לא מחייכת כי a הוא שלילי. שים לב שמערכת הצירים מוגדרת בשאלה, כך שכיוון וקטור התאוצה הוא שלילי, כלומר 10-=a
ולכן הפונקציה בוכה...

אה נכון..גם שאלה 20 מאיפה הפליצו שעוצמת האור תלוי בריבוע המרחק שהיא עוברת?

guy-marcus
24-03-2011, 12:43
אה נכון..גם שאלה 20 מאיפה הפליצו שעוצמת האור תלוי בריבוע המרחק שהיא עוברת?

זה באמת היה קשה יותר...

guy-marcus
24-03-2011, 12:44
לידיעת כולם:

פירוט השלבים הבאים:

שלב ב' של התחרות מורכב משני חלקים:

חלק א' (במשקל של 50%)

הינו שאלון רב בחירתי המורכב מחמש עשרה שאלות. חלק זה מתמקד ברובו (כ- 11 שאלות) במכניקה (כולל תנועה הרמונית וכבידה), והשאלות הנותרות (כארבע שאלות) בחלק זה הם מהתחומים הבאים: הידרוסטטיקה, חום וטמפרטורה ומכניקה של גוף קשיח (כולל תנע זויתי). הזמן העומד לרשות התלמידים לחלק זה הוא 75 דקות.

חלק ב' (במשקל של 50%)

שתי שאלות פתוחות שכל אחת מהן מחולקת למספר סעיפים. השאלות הן מתחום המכניקה (תוכנית לימודים מלאה של חמש יח"ל במכניקה, כולל הנושאים שירדו במיקוד). הזמן העומד לרשות התלמידים לחלק זה הוא 90 דקות.

דוגמאות לשאלות משלב ב' ניתן למצא באתר האולימפיאדה לפיזיקה Israeli National Physics Olympiad (http://edu.technion.ac.il/ipho/)

שלב ב' של התחרות יתקיים במרכזים אזוריים ביום ה' ח' באייר תשע"א, 12 מאי 2011. המבחן יחל בשעה 16:15 ויסתיים בשעה 19:15

הודעה על מיקום המרכזים תשלח לבתי הספר בדוא"ל ותפורסם באתר האולימפיאדה.

התלמידים שיעברו בהצלחה את שלב ב', יוזמנו למחנה קיץ אשר יתקיים בין התאריכים 14-26 אוגוסט 2011 . המחנה הוא מחנה הכנה לקראת אולימפיאדת אסיה לפיזיקה המתקיימת באביב 2012 בהודו ולקראת האולימפיאדה הבין לאומית לפיזיקה שתתקיים בקיץ 2012 באסטוניה.

מחנה ההכנה מהווה חלק מתהליך המיון בבחירת הנבחרת הלאומית.

תלמידי הנבחרת הלאומית זוכים לציון 100 בבגרות בפיזיקה ולמלגת לימודים בטכניון.

לשאלות ביחס לאולימפיאדה ניתן לפנות לכתובת: [email protected]

asherm01
24-03-2011, 21:54
יישר כח...
לפני שנה או שנתיים עליתי לשלב ב'.
קרתה "תקרית" והמורה הטעה אותי בתאריך המיונים.... אז לא נבחנתי.
בהצלחה!!!
ויישר כח אריאל...

guy-marcus
26-03-2011, 20:07
יישר כח...
לפני שנה או שנתיים עליתי לשלב ב'.
קרתה "תקרית" והמורה הטעה אותי בתאריך המיונים.... אז לא נבחנתי.
בהצלחה!!!
ויישר כח אריאל...

תודה! :)
תנחומיי לגבי ההטעיה..