PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] התלבטות- 4/5 יחידות לימוד

sonia_6
13-04-2011, 09:23
בס"ד

לאחר מבחן נוסף שלמדתי אליו המווון ולפני המבחן הגעתי לרמה שהצלחתי לפתור כל מה שפתרתי
ולבסוף הלך לי ממש לא טוב בגלל לחץ וחרדת בחינות (זה בעיה שיש לי מזמן במתמטיקה וזה ידוע כבר) ,
עולה השאלה-

אולי לרדת ל-4 יחידות? כי אני משקיעה בבית כ"כ הרבה, פותרת עוד ועוד ופירות אין. אני רק כל פעם נכשלת ואח"כ עצובה בגלל זה כל הזמן. אז, אולי לפרוש?

בתכלס, יש לי מזה כבר עייפות נפשית ממש. אני לא אחת שרגילה ללמוד ולהכשל. זה בעייה שייכת רק למתמטיקה. בבית דוחפים אותי דווקא לעבור ל-4 יחידות. מהסיבה שכתבתי כבר.
ואני ממש לא יודעת מה לעשות. כי למעשה אני אוהבת מתמטיקה. ולא עוזר מה שאני אומרת לעצמי לאחר כל מבחן כזה ש"לא סובלת את המקצוע הזה." אני יודעת בתוכי תמיד שאני משקרת לעצמי. ואני רוצה להמשיך ללמוד ב-5 יחידות. אבל, אני גם לא מסוגלת להמשיך הלאה ולקבל כל פעם נכשל או קרוב לזה. (וכן 65 מבחינתי זה נכשל!)

מה שחשוב, אני יודעת שאחרי תיכון אני ארצה להמשיך למקצוע ריאלי בעז"ה באוניברסיטה. ולכן ההחלטה של להיות ב- 4/5 יחידות במתמטיקה רצינית וחשובה מאוד.

בקיצור- אשמח לשמוע את דעתכם. טענות, הערות והארות יתקבלו בברכה רבה! :)

elixvx
13-04-2011, 10:05
תראי מתמטיקה זה מקצוע נורא חשוב!
ולדעתי עדיף להיות עם 70 ב-5 יחידות מאשר עם 100 ב-4
ובאוניברסטיה מסתכלים על זה בתור פרמטר חשוב (במיוחד במקצועות הריאלים)
אני למשל ירדתי ל-4 יחידות והיום כבר אין לי אפשרות לעלות בחזרה ואני מאוד מצטער על זה,
כי אני חושב שאם רק הייתי מתאמץ קצת יותר כן הייתי צליח להוציא ציונים טובים גם ב-5

אבל מצד שני אם זה באמת כ"כ קשה לך כמו שתיארת וכתוצאה מההשקעה שלך זה פוגע לך במקצועות אחרים למשל
אז אולי זה באמת לא שווה את זה.

בסופו של דבר ההחלטה היא רק שלך ותחשבי טוב טוב לפני שתחליטי כי אח"כ זה בעייתי מאוד להשלים ל-5 יחידות.

בהצלחה :)

c}{en
13-04-2011, 16:55
סוניה, אני לא חושבת שאת צריכה להתייאש.
את צריכה לנסות לקחת את המתמטיקה יותר בקלות. לנסות להבין אותה..
כמות התרגילים שתפתרי לא בהכרח מוכיחה כמה את יודעת, אם את פותרת בלי להבין מה את עושה ולמה, כי אחר כך שתתקלי בתרגיל מסוג אחר שלא פתרת בכיתה, לא תביני מה לעשות.
תנסי לשבת ולבדוק מה בבסיס שלך לא טוב. מה הדבר שתוקע אותך.
על מה את נופלת במבחנים? טעויות הבנה או חישוב?
אם תרצי ותוכלי לסרוק מבחן שלך, אני חושבת שיהיה הרבה יותר קל להבין איפה הבעיות שלך ואז לנסות להמליץ לך בהתאם.

והכי חשוב- "אין ייאוש לעולם!"

sonia_6
13-04-2011, 17:12
סוניה, אני לא חושבת שאת צריכה להתייאש.
את צריכה לנסות לקחת את המתמטיקה יותר בקלות. לנסות להבין אותה..
כמות התרגילים שתפתרי לא בהכרח מוכיחה כמה את יודעת, אם את פותרת בלי להבין מה את עושה ולמה, כי אחר כך שתתקלי בתרגיל מסוג אחר שלא פתרת בכיתה, לא תביני מה לעשות.
תנסי לשבת ולבדוק מה בבסיס שלך לא טוב. מה הדבר שתוקע אותך.
על מה את נופלת במבחנים? טעויות הבנה או חישוב?
אם תרצי ותוכלי לסרוק מבחן שלך, אני חושבת שיהיה הרבה יותר קל להבין איפה הבעיות שלך ואז לנסות להמליץ לך בהתאם.

והכי חשוב- "אין ייאוש לעולם!"

אז זהו, שזה לא זה ולא זה. המורה ביקשה ממני השנה אחרי כמה מבחנים שעשיתי שאפתור בבית (עוד באותו היום) ואגיש לה.
ובאמת, פתרתי את זה בבית ללא כל קושי ובמחצית מהזמן שהייתה לנו בבחינה לכך. והפתרון היה טוב!

אני נופלת במבחנים לא אל טעויות הבנה ולא על טעויות חישוב אלא רק בגלל הלחץ. אני כולי רועדת תמיד במבחן. ולכן יש לי אטימה כזו.

ובכללי, אני תמיד נוהגת לפתור את המבחן במתמטיקה אח"כ בבית. פתרתי לפני יומיים את המבחן שהלך לי לא טוב בכיתה בבית ובדקתי ע"פי אלי מיטב והכל היה טוב ):

נראלי אין צורך לכתוב איך שנאתי את עצמי אח"כ על כך שאני פשוט הורסת לעצמי את המגן במו ידי.

c}{en
13-04-2011, 17:42
עשית פעם איבחון?
יש לי חברה שהיא בול כמוך והיא עשתה איבחון ואכן נתנו לה לא מעט הקלות כדי להוריד לה את הלחץ (ובניהם הארכת זמן) ועכשיו יש לה ציונים מעולים!

sonia_6
13-04-2011, 17:51
התאמות אני לא צריכה ב"ה. אני לא צריכה רמה פחותה של בחינה. אני פשוט לא זקוקה לזה.
ויש לי הארכת זמן מאז 005 מועד חורף כדי להפחית את הלחץ. (לא עשיתי אבחון. דרך בית הספר נתנו לי)

sonia_6
13-04-2011, 17:54
תראי מתמטיקה זה מקצוע נורא חשוב!
ולדעתי עדיף להיות עם 70 ב-5 יחידות מאשר עם 100 ב-4
ובאוניברסטיה מסתכלים על זה בתור פרמטר חשוב (במיוחד במקצועות הריאלים)
אני למשל ירדתי ל-4 יחידות והיום כבר אין לי אפשרות לעלות בחזרה ואני מאוד מצטער על זה,
כי אני חושב שאם רק הייתי מתאמץ קצת יותר כן הייתי צליח להוציא ציונים טובים גם ב-5

אבל מצד שני אם זה באמת כ"כ קשה לך כמו שתיארת וכתוצאה מההשקעה שלך זה פוגע לך במקצועות אחרים למשל
אז אולי זה באמת לא שווה את זה.

בסופו של דבר ההחלטה היא רק שלך ותחשבי טוב טוב לפני שתחליטי כי אח"כ זה בעייתי מאוד להשלים ל-5 יחידות.

בהצלחה :)

דווקא אומרים שעדיף 100 ב-4 על פני 80 ב-5 יחידות. כל אחד אומר משהו אחר.
זה לא פוגע לי במקצועות אחרים. אפשר לומר, כמעט ולא. (כאילו, זה לא מורגש בכלל)
כן, בגלל זה אני גם כ"כ מתלבטת. ותודה!

c}{en
13-04-2011, 17:55
התאמות אני לא צריכה ב"ה. אני לא צריכה רמה פחותה של בחינה. אני פשוט לא זקוקה לזה.
ויש לי הארכת זמן מאז 005 מועד חורף כדי להפחית את הלחץ. (לא עשיתי אבחון. דרך בית הספר נתנו לי)

התאמות לא מפחיתות בהכרח מהרמה של המבחן..
בכל מקרה, לפי מה שאת מתארת, יש לך חרדה מהמבחנים במתמטיקה (זה קורה גם בעוד מקצועות או רק במתמטיקה?) ואת צריכה לנסות לטפל בזה איכשהו.
אני לא חושבת שלרדת ל4 יחידות זה מה שיעזור כי לפי מה שאת מתארת, גם ב-4 יחידות זה יקרה.
לפי מה שאת אומרת, את יודעת את החומר והבעיה שלך היא לא בידע שלו, אלא נובעת מהלחץ.

sonia_6
13-04-2011, 17:59
רק במתמטיקה. בפיזיקה אני גם דיי לחוצה וזה פוגע לי בציון אבל לא באופן משמעותי. כאילו, שם אני איכשהוא שולטת בזה.
לדעתי ב-4 יחידות זה לא אמור לקרות (לא שניסיתי), כי שם אני יודעת שרמת הבחינה הרמה יותר קלה משל 006 למשל.
וכן, בדיוק. זאת הנקודה.

ולכן גם אני מתלבטת אם פשוט לרדת ל-4 ולקוות שאיכשהוא אתקבל בלי 5 יחידות למה שארצה ללמוד בעז"ה.
כי אני לא מסוגלת להמשיך להשקיע ולא לראות פירות במה שאני עושה.
(טוב, האמת בנתיים אני עושה את זה- אני כל היום פותרת בעיות מילוליות מבגרויות כי יש מתכונת מייד אחרי פסח)
י

c}{en
13-04-2011, 18:03
תבקשי לעשות ביחד עם הקבוצה של 4 יחידות מבחן ותראי איך הולך לך בו..

sonia_6
13-04-2011, 18:11
זה לא רלוונטי. כי 4 יחידות אצלנו ניגשות ל-005. ולזה ב"ה אני לא צריכה לגשת יותר :)

c}{en
13-04-2011, 18:25
זה לא רלוונטי. כי 4 יחידות אצלנו ניגשות ל-005. ולזה ב"ה אני לא צריכה לגשת יותר :)

את עשי מבחן של י"ב או משהו כזה.. תנסי לראות איך את מרגישה עם החומר שלהם ואם גם שם את נלחצת ככה.

sonia_6
13-04-2011, 18:29
רגע, את מתכוונת לשאלון 003 ? החומר שם מקביל לגמרי ל- 006? כי נראלי יש שם הנדסה אנליטית או משהו כזה. ואת זה לומדים ב-5 יחידות ב- 007 בכלל.
ישתי בנות אצלנו החליטו בתחילת שנה שהן יורדות מ-5 ל-4 יחידות ואני בטוחה ב- 99 אחוז שיש שם את הנושא הזה ואולי עוד משהו שאין ב- 006 .
צריך באמת לבדוק, אולי אני אבקש לגשת סתם לבדוק את זה למתכונת שלהן אחרי פסח ולראות מה תהיה התוצאה של זה.

ilmichal1
13-04-2011, 21:34
לדעתי אל תרדי ל4.
אם זה ככה מן הסתם המורה רואה שאת מצליחה בשיעור, בשיעורי בית, וכדו'.
תדברי איתה ותבקשי ממנה לעשות את זה בבית, בזמן קצוב של מבחן, או לעשות את זה לבד בחדר מורים או משהו דומה..
ממה שהבנתי האווירה שאת נמצאת בה בזמן מבחן היא הגורם ללחץ.

ד"א, ב-003 יש אנליטית אבל ברמה מאוד פשוטה..
אם את אומרת שאת מצליחה ב-006, נראה לי שמספיק שתקראי את ההסברים באתר ותדעי את החומר..

בהצלחה..;)

c}{en
13-04-2011, 21:43
יש שם אנליטית שזה כמו 007, אבל זה באמת לא קשה.
יש שם בעיות שאותם את יודעת, חקירה שאותה את יודעת..
בכל מקרה, אם אני לא טועה, לא חייבים לעשות אנליטית (יש בחירה)- אז תבקשי רק לעשות כדי לראות איך את מתמודדת. פשוט לא תבחרי בשאלה הזאת.
אני לא מתכוונת שזה יהיה ציון לתעודה, אלא פרמטר בשבילך כדי להבין איפה את עומדת.

hodhad
13-04-2011, 23:02
סוניה,
אני לא ממליצה לך לרדת.

אצלנו במבחנים,כמעט תמיד יש מישהו שבוכה מהציון,וזה לא כי הוא לא השקיע או לא ידע את החומר -פשוט לא הלך לו.
והמורה תמיד אומרת לנו שמכל מבחן כזה לומדים,ושבמתמטיקה אפשר לקבל במבחנים מסוימיים ציוניים מעולים ובאחרים - נכשלים.
אבל זה לא אומר כלום עליך ועל היכולות שלך,במיוחד משום שאת מצליחה את כל התרגילים בבית.

יכול להיות שב 4 לא תהיי לחוצה ממבחנים בצורה הזו, אבל אני חושבת שאחרי ההשקעה הרבה שלך ב 5 יח"ל,את תצליחי במבחנים.
הלחץ פשוט ירד כי תרגישי ביטחון בידע שלך וביכולות שלך.

תחשבי טוב טוב לפני שאת מחליטה משהו,
שיהיה בהצלחה בכל.

sonia_6
14-04-2011, 17:50
תודה רבה, רבה לכולם! איזה אנשים יש פה. :)
החלטנו עם המורה ביחד שאני אעשה 006 במועד א' ואם נראה שהסופי יוצא נמוך בגלל הלחץ אז נשקול שבמועד ב' אעשה את 003.
ובנתיים אני לא מפסיקה ללמוד.

hodhad
14-04-2011, 21:16
אחלה החלטה D:
מקווה שתצליחי !

guy-marcus
14-04-2011, 22:42
תודה רבה, רבה לכולם! איזה אנשים יש פה. :)
החלטנו עם המורה ביחד שאני אעשה 006 במועד א' ואם נראה שהסופי יוצא נמוך בגלל הלחץ אז נשקול שבמועד ב' אעשה את 003.
ובנתיים אני לא מפסיקה ללמוד.

כל הכבוד לך על ההחלטה האמיצה!!! אני ממש מקווה שתצליחי!!
סמכי על עצמך! אני חושב שילך לך טוב :) - אמרת שאת אוהבת מתמטיקה, ולדעתי יש קשר ישיר בין אהבת המקצוע להצלחה בו.
אל תירתעי מאיזו חרדת מבחן או משהו... לא משנה מה... משקיעים ומצליחים!
צאי מהסרט של הלחץ, העובדות מדברות בעד עצמן, כשעשית את המבחנים בבית הלך לך פצצה.. אפילו במחצית הזמן.
באמת שאני לא מבין למה שלא תצליחי בכל המבחנים... את הרי טובה במתמטיקה. כנראה שפשוט הכל בראש...
כמו שחן אמרה "אין יאוש לעולם" (יש הגורסים עם המילה "כלל" "אין יאוש בעולם כלל" ;)).
סוניה, מסתבר שיש לך את זה, ואת רק צריכה להשקיע.. אם יהיו קשיים, יש את הפורום ואין צורך להרחיב על כמה שהוא עוזר.

מאחל לך כמה שיותר הצלחה!!!!!

c}{en
14-04-2011, 22:54
תנסי לעזור כאן- תראי כמה זה יעזור לך בעצמך.. זה ייתן לך ביטחון..

guy-marcus
14-04-2011, 23:21
תנסי לעזור כאן- תראי כמה זה יעזור לך בעצמך.. זה ייתן לך ביטחון..

"הלימוד הכי טוב הוא ללמד"

sonia_6
15-04-2011, 07:52
תודה רבה, רבה! גם אני. בעז"ה..

כל הכבוד לך על ההחלטה האמיצה!!! אני ממש מקווה שתצליחי!!
סמכי על עצמך! אני חושב שילך לך טוב :) - אמרת שאת אוהבת מתמטיקה, ולדעתי יש קשר ישיר בין אהבת המקצוע להצלחה בו.
אל תירתעי מאיזו חרדת מבחן או משהו... לא משנה מה... משקיעים ומצליחים!
צאי מהסרט של הלחץ, העובדות מדברות בעד עצמן, כשעשית את המבחנים בבית הלך לך פצצה.. אפילו במחצית הזמן.
באמת שאני לא מבין למה שלא תצליחי בכל המבחנים... את הרי טובה במתמטיקה. כנראה שפשוט הכל בראש...
כמו שחן אמרה "אין יאוש לעולם" (יש הגורסים עם המילה "כלל" "אין יאוש בעולם כלל" ;)).
סוניה, מסתבר שיש לך את זה, ואת רק צריכה להשקיע.. אם יהיו קשיים, יש את הפורום ואין צורך להרחיב על כמה שהוא עוזר.

מאחל לך כמה שיותר הצלחה!!!!!

הלוואי, בעז"ה! יש בזה משהו. קשה להצליח במקצוע שלא אוהבים. חח, זה כבר קשה. תודה! הפורום הזה נהדר!

הייתי מאמצת בשמחה את הרעיון של לעזור פה, אבל הסורק לא עובד ואני לא מצליחה להסתדר עם העורכים המתמטיים לצערי. ניסית כמה פעמים להתעסק איתם אבל הסתבכתי לגמרי. :(

ilmichal1
15-04-2011, 09:09
תודה רבה, רבה! גם אני. בעז"ה..

הלוואי, בעז"ה! יש בזה משהו. קשה להצליח במקצוע שלא אוהבים. חח, זה כבר קשה. תודה! הפורום הזה נהדר!

הייתי מאמצת בשמחה את הרעיון של לעזור פה, אבל הסורק לא עובד ואני לא מצליחה להסתדר עם העורכים המתמטיים לצערי. ניסית כמה פעמים להתעסק איתם אבל הסתבכתי לגמרי. :(

אם את רוצה אני יכולה לנסות לעזור לך עם העורך המתמטי..
אני גם בהתחלה לא ידעתי איך משתמשים בזה, והייתי פותרת בוורד ומעלה..(זה היה סיוט..;))
ואז גילה הראתה לי איך פועל העורך המתמטי ומאז הוא חלק בלתי נפרד מחיי..

ככל שפותרים יותר מתרגלים אליו יותר מהר..

בכל מקרה, שמחה שהחלטת להישאר ב-5..שיהיה לך המון בהצלחה!!:takdir:

sonia_6
15-04-2011, 09:28
תודה! ,באמת, הייתי שמחה לאיזה מדריך שימוש בעורך המתמטי שפה. כדי שאוכל לא רק להשתמש באתר הזה אלא גם לעזור לאחרים ;)

svpam123
15-04-2011, 09:53
מבין את ההרגשה, אבל אסור לוותר...
גם אני השקעתי כמו מטורף לפני מבחנים, פתרתי בבית דברים הרבה יותר קשים ממה שקיבלתי במבחנים השנה ובכל זאת הוצאתי ציונים כמו 60-70....
מבאס, מתסכל ואפילו מרתיח... אבל זה יכול לקרות לכולם.

אני קניתי את המיקודית של אידית ומריאן שהיא קשה יותר מהאחרות, בזמן שרוב הכיתה אצלי קנו מיקודיות קלות יותר של אנקורי ולא זוכר מה עוד, וכל פסח אני מנסה לפתור כמה שיותר כדי להגיע למתכונת והבגרות אחרי החופש ולהוציא ציונים טובים!

matan_010
18-05-2011, 20:59
אני גם חווה את אותה הבעיה. השקעתי שעות רבות וחוסר שינה בשביל ללמוד לקראת בחינות. וכל פעם מחדש הייתי מקבל ציונים נמוכים 50-70 וסתם בגלל שהבחינה מגעילה וכרגע אני עומד במרחק של 4 ימים מבחינת הבגרות עם ציון מגן (שאפילו אין לי מושג מה ייתנו לי) לא מספק,כי אני יודע שאני יכול ליותר. ואני בבית פותר תרגילים ברמות מטורפות והולך לי טוב! וזה מחרפן אותי כל פעם מחדש.
שלא נצטרך להתשגע כל כך בגלל מתמטיקה. אני כמוך אוהב מתמטיקה! וזו הסיבה שאני בחמש יחידות (כי הרמה של 4 ממש פשוטה עבורי) בעזה"ש נעשה ונצליח!!! וכמו שחן אמרה:"אין שום ייאוש בעולם כלל" (רבי נחמן)!