PDA

צפה בגרסה המלאה : לימוד עצמאי של פיזיקה 5 יח"ל

BLACKPACK
18-04-2011, 15:01
היי,

כחלק מסוג של הארה שתפסה אותי בשנתיים האחרונות {ללמוד הנדסת תוכנה} ואחרי שסיימתי ללמוד 5 יח"ל מתמטיקה {אחרי ה3 שבקושי סיימתי בתיכון} אני מעוניין להמשיך בדרך וללמוד פיזיקה, רק לא מטעם קורס מזורז באנקורי או לחמן אלא בבית. הייתי רוצה טיפים לדעת איזה ספרים ללמוד? האם ניתן לבקש מתיכון סמוך אלי להשתמש במעבדה בשביל לתרגל? {ואם כן איך אני יודע מה לתרגל שם..} בכל מקרה, אני אודה לכל מענה שהוא.

deedeeharris
18-04-2011, 15:06
כהתחלה, תוכל ללמוד את החומר שבתוכנית הלימודים בתיכון (החומר כאן (http://62.90.118.184/Index.asp?CategoryID=87)). חומר זה ניתן ללמוד מספרים נחמדים, כמו של עדי רוזן, ד"ר דוד זינגר ועוד. בנוסף לכך, תוכל ללמוד את החומר מהאינטרנט, כמו באתר אינטרלקט (interlect.co.il), או Khan Academy (www.khanacademy.org).

תזכור, כי כדי להבין את החומר באופן מלא, חובה לתרגל כל נושא.

בהצלחה :)!! ידידיה.

the-myst
18-04-2011, 15:43
אין לך צורך במעבדה ממשית, תלמידים אקסטרנים עושים שאלון חקר שזה כמו המעבדה
רק ללא הניסוי כלומר אתה מקבל את תוצאות הניסוי ומשם עושה רגיל.
יש מלא ספרים מעולים אם הסברים מפורטים ויש גם באינטרנט ספרים מלאים אם הסברים מעולים.

אני מאוד ממליץ לך כן לעשות קורס כי הרבה דברים יהיו לך הרבה יותר ברורים וקלים להבנה וגם תהיה הרבה יותר ממוקד
במה כן ללמוד.

בכל אופן זה אפשרי ללמוד לבד ואפילו לא כזה קשה אם יש לך תפיסה טובה בנושא.
אבל הבגרות הקרובה עוד חודש ולאחר מכן יש לך שנה שלמה לחכות. אם אתה רוצה לגשת רק
שנה הבאה אז בהחלט אפשר ללמוד לבד במשך שנה בלי לחץ.

BLACKPACK
19-04-2011, 03:25
הפרקים בספרים של בני גורן בנויים בצורה רנדומלית. האם בפיזיקה הדבר דומה? ואם כן, מה צריך ללמוד קודם?

BLACKPACK
19-04-2011, 03:26
המון תודה קודם כל.

שנית כל הפרקים בספרים של בני גורן בנויים בצורה רנדומלית. האם בפיזיקה הדבר דומה? ואם כן, מה צריך ללמוד קודם?

the-myst
19-04-2011, 12:06
בפיסיקה כל הספרים שאני ראיתי (אשל, עדי רוזן ועוד איזה ספר) הכל מסודר לפי סדר הלמידה,
לדעתי בגלל שבפיסיקה בגדול כל נושא מתבסס על הנושא שקדם לו, לכן אין אפשרות אחרת.

BLACKPACK
20-04-2011, 18:53
תודה, קניתי עכשיו כמה ספרים של יורם אשל. {הצהוב - מכניקה. הכחול - חשמל ומגנטיות. וירוק - גלים ואופטיקה.}

שכחתי משהו? ועם איזה מהם להתחיל לפי דעתכם?

CrazyDiamond
20-04-2011, 18:54
תתחיל ממכניקה

BLACKPACK
20-04-2011, 19:00
תודה, ושכחתי משהו? ספר כלשהו?

sahar37
22-04-2011, 12:36
אני כרגע בצבא עם רקע של 5 יחידות מתמטיקה ואניי לומד מכניקה לגמריי לבד! והספרים של עדי רוזן מצויינים ללמידה עצמית עם עזרה מהפורום כרגע אני לקראת סיום החומר.

guy-marcus
22-04-2011, 13:32
תודה, קניתי עכשיו כמה ספרים של יורם אשל. {הצהוב - מכניקה. הכחול - חשמל ומגנטיות. וירוק - גלים ואופטיקה.}

שכחתי משהו? ועם איזה מהם להתחיל לפי דעתכם?

בחירה מעולה של הספרים. ספרים מצוינים.

לפי דעתי, על מנת לא ללמוד את הדברים בצורה רנדומלית, אלא כסדרם- למד תחילה מכניקה, לאחר מכן חשמל ומגנטיות, ולבסוף אופטיקה. ככה, בשלב מתקדם יותר, יהיה לך יותר נוח להשתמש בידע קודם שצברת בתחילת הלימוד.

בהצלחה רבה!

אלי מ
03-05-2011, 10:42
אין לך צורך במעבדה ממשית, תלמידים אקסטרנים עושים שאלון חקר שזה כמו המעבדה
רק ללא הניסוי כלומר אתה מקבל את תוצאות הניסוי ומשם עושה רגיל.
יש מלא ספרים מעולים אם הסברים מפורטים ויש גם באינטרנט ספרים מלאים אם הסברים מעולים.

אני מאוד ממליץ לך כן לעשות קורס כי הרבה דברים יהיו לך הרבה יותר ברורים וקלים להבנה וגם תהיה הרבה יותר ממוקד
במה כן ללמוד.

בכל אופן זה אפשרי ללמוד לבד ואפילו לא כזה קשה אם יש לך תפיסה טובה בנושא.
אבל הבגרות הקרובה עוד חודש ולאחר מכן יש לך שנה שלמה לחכות. אם אתה רוצה לגשת רק
שנה הבאה אז בהחלט אפשר ללמוד לבד במשך שנה בלי לחץ.

אני מנסה ללמוד לבד לבגרות במעבדה בתצורת שאלון חקר אבל לא מצאתי שום ספר מפורט עם פתרונות מלאים שיעזור לי בעניין ( כמו המיקודיות בשאר הנושאים בפיסיקה למשל) בבקשה אם יש לך שם של ספר כזה אני ישמח לשמוע עליו

c}{en
03-05-2011, 13:05
אני מנסה ללמוד לבד לבגרות במעבדה בתצורת שאלון חקר אבל לא מצאתי שום ספר מפורט עם פתרונות מלאים שיעזור לי בעניין ( כמו המיקודיות בשאר הנושאים בפיסיקה למשל) בבקשה אם יש לך שם של ספר כזה אני ישמח לשמוע עליו

ספר בגרויות של עדי רוזן לא עזר?

אלי מ
03-05-2011, 14:31
אני הולך לפי הספר של יורם אשל (האדום) את של עדי רוזן אין לי .
ממה שראיתי בספר של יורם אשל יש לו שם תרגילי מעבדה שדורשים עבודה מעשית במעבדה וקבלת נתונים כאלה ואחרים ואיתם לעבוד (דבר שאני לא צריך לעשות כנבחן אקסטרני).
בנוסף לכך התשובות שם חלקיות ולעיתים קרובות חסרים נתונים ( ניספחים למינהם) . בקיצור הספר לא נותן לי ביטחון שאני מבין את החומר.
הספר של עדי רוזן שונה מאחד מהדברים שציינתי פה?

the-myst
03-05-2011, 14:53
מעבדה זה המבחן שהכי קשה ללמוד אליו לבד.
לא בגלל שהמבחן קשה (המבחן הכי קל אם כבר), אלא בגלל שיש כל מיני דגשים שצריך לדעת.
ספר הבגרויות של עדי רוזן נותן תשובות מלאות ,לעיתים לא לגמרי מפורטות למי שלא מבין, אך די מפורטות כדי לקבל את מלוא הניקוד במבחן.

בגלל שיש כל מיני דגשים שצריך לדעת אני ממליץ לך לקרוא באינטרנט את כל המידע שאתה מצליח למצוא (כולל באתר הזה)
ואני מאמין שאם תבין כל מה שאתה קורא אז לדעתי יהיה לך את כל הידע לקראת המבחן.

הנה מספר אתרים אם הסברים:
אלפ (http://62.90.118.184/Index.asp?CategoryID=295)
אתר מורי הפיסיקה (http://62.90.118.237/Index.asp?CategoryID=81)
HEMDA - Centre for science education (http://www.hemda.org.il/template/default.asp?maincat=15&catId=96&PageId=691&id_site=1)

יש עוד אתרים פה ושם באינטרנט אני מאמין.
לדעתי אבל האתרים בקישורים+ האתר הזה יספיקו.

כמובן שיש לדעת מכניקה, חשמל וקרינה בחומר בשביל המעבדות.

אלי מ
03-05-2011, 15:01
אוקיי אז אני אנסה את הספר של עדי רוזן .
המון תודות לכם על העזרה :)