PDA

צפה בגרסה המלאה : אימונים לקרבי או אופציה אחרת???

ac93
29-04-2011, 11:33
אהלן!!!
רציתי לשאול שאלה אשמח אם מישהו יכול לעזור לי..
אז ככה קודם כל נספר על עצמי קצת- עד גיל 16.5 כלומר עד שקיבלתי את הצו הראשון בכלל אבל בכלל לא התעניינתי בשירות הצבאי שלי, תיכננתי ככה אני מסיים י"ב הולך לשרת איפשהו ואחרי זה הולך ללמוד שקיבלתי את הצו הראשון התחלתי להתעניין ואז שמעתי שבעיקרון יש יחידות ג'וב רגילות כגון: לוגיסטיקה,להקה צבאית וכו'.. ג'וב עיליות כגון: מודיעין,עתודה וכו'.. קרבי רגילות כגון: תותחנים,שיריון וכו'.. וקרבי עיליות כגון: סיירת,שייטת וכו', עכשיו מה שאני הכי התחברתי זה היה מודיעין משום שאני מאוד אוהב להפעיל את הראש ולחשוב מאשר לרוץ וכאלה.. (ולא עתודה כי אני צריך פסיכומטרי וקצת קשה לי לעשות את זה במהלך י"ב..) לאט לאט אפשר להגיד אפילו בזמן האחרון גיליתי שהחילות האלו הם חילות כאילו לאנשים עם ראש ופוטנציאל ואומנם אני עם ראש אך לא מבריק משום שרק שאני (לפחות ככה הרגשתי בלימודים) סלחו על הביטוי: "קורע תתחת" אני מוציא ציונים נפלאים (עובדה שבסופו של דבר ירדתי מ5 יחידות מתמטיקה כי שם כמה שקרעתי את עצמי לא הצלחתי כי כנראה לא היה לי ראש ובארבע הצלחתי מעולה לאחר שקרעתי את עצמי-אבל כמובן שפחות השקעתי שמה מ5..) ואז ניסיתי לחשוב על חיל ג'וב כגון:לוגיסטיקה וכאלה אבל הבנתי ששמה זה קצת "בלאגן" להתקבל משום שיש לי פרופיל קרבי (97) אז ויתרתי אבל חוץ מזה לאט לאט הבנתי שזה סוג של התחמקות משום שלי אין אבל אין כאילו ממש-כושר!!! כאילו בכלל!!! אני כבר לא ניכנס לשיעור ספורט בבית הספר ואני תמיד מקבל נכשל בתעודה על זה (כבר 3 שנים חח..) אז החלטתי ואמרתי לעצמי: למה שלא תנסה קרבי??? (כמובן שלא קרבי עילית כמו סיירת ושייטת כי שם זה רק למי שממש כאילו אוהב את הספורט..) כאילו תותחנים,שיריון וכדו' אז השאלה שלי היא ככה מה אני צריך לעשות בשביל להיות מוכן ליחידה קרבית ממוצעת כלומר איזה רמה של כושר אני צריך לעשות? במה אני צריך להתחיל?? בשביל להסביר לכם עוד קצת על רמת הכושר שלי- יש לי בנדוד בגיל 11 שבוא נגיד רמת הכושר שלו נחשבה יותר טובה משלי לפי דעתי (והוא נחשב תותח כאילו..) אז בבקשה מי שיכול שיעזור לי מה לעשות? אימונים??? באיזה רמה??? או שאולי אפילו שווה לבדוק יחידה אחרת בצבא????
תודה רבה :]]]]
נ.ב אני תלמיד בכיתה י"ב שמתגייס רק בסוף שנה הבאה לפחות (דחיתי גיוס) אך אומנם איני סגור על עצמי מה אני הולך לעשות בשנה הבאה (איזה מכינה קדם צבאית/ישיבת הסדר) אז לכן יש לי לפחות שנה להתאמן..
נ.ב 2 סליחה אם פגעתי במישהו שדירגתי ואמרתי "ג'וב עיליות" "ג'וב רגילות" וכו'-זוהי דעתי וזכותו של כל אחד מכם לחלוק עליי בנוגע ל"דירוג"..

CrazyDiamond
29-04-2011, 11:39
אם אתה צריך מישהו שיחדיר בך מוטיבציה להתאמן יש כל מיני מסגרות של "כושר קרבי", אני אישית יודע על אחת בת"א אבל משוכנע שיש גם בעוד מקומות
תגגל

ac93
29-04-2011, 11:42
לא לא זה לא זה!! תבין הכושר שלי מתחת לאפס כאילו אני ממש אבל ממש על הפנים אני מתנשף אחרי 7-8 מדרגות שאני עולה ולכן קודם כל אני צריך איזה תוכנית אימונים מינמלית מבוא משו חח בשביל הקורס הזה של כושר קרבי...

אריאל
29-04-2011, 11:58
שים מכנס קצר , חולצה נעליים, בחר מסלול מסביב לבית, קח שעון ותתחיל לרוץ בקצב שלך פעם ביומיים. תעלה בהדרגה עם הזמן..
לא לשכוח לעשות מתיחות לפני ואחרי :)

CrazyDiamond
29-04-2011, 12:02
חולצה לא חובה, תלוי במזג אוויר ;)

ac93
29-04-2011, 12:05
ממ.. אולי.. אני מקווה שזה יספיק בשביל קרבי מה בנוגע לאופציה אחרת בצה"ל???

the-myst
29-04-2011, 12:07
בעיקרון אם תגיע לאחת היחידות הלוחמות אז אין באמת צורך להגיע אם כושר התחלתי.
בצבא מודעים לעובדה שהיום הנערים שמתגייסים הם דור מחשבים והכושר של חלק גדול מאוד על הפנים.
לכן את כל עניין הכושר עושים בצורה מדורגת וכולם מישרים קו.
ברור שיהיה מאוד לחוץ וקשה כבר בהתחלה, אבל לא ישלחו אותך למסע כומתה אחרי שבועיים אל תדאג.
עדיף כמובן להגיע קצת בכושר כדי להקל את ההתחלה.

ובקשר לג'וב עילית- למודיעין ולכל היחידות "המעניינות" יש מוניטין טוב, אבל זה לא אומר שכל התפקידים מעניינים או בכלל מיוחדים.
ואני בספק כמה בכלל צריך להשתמש שם בראש, או בכלל להשתמש בראש בכל מקום אחר בצבא.

c}{en
29-04-2011, 13:49
יש את "אחריי!" שמאמנים לקראת השירות הצבאי.
יש אנשים שאני מכירה שהלכו לשם ומאוד מרוצים.
אחריי! - קורס הכנה לצה&quotל (http://www.aharai.org.il/index.php?furl=%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%94+%D7%9C%D7% A6%D7%91%D7%90)

stillness6
29-04-2011, 23:40
בעיקרון אם תגיע לאחת היחידות הלוחמות אז אין באמת צורך להגיע אם כושר התחלתי.

מה שהוא כתב ----------------------> תשכח מזה.
אם אתה רוצה לסבול בשירות שלך אז אל תרים את התחת ואל תזוז מטר. הסבל הוא פיזי ונפשי.
המפקדים הם לא מאמני כושר ורחוקים מלהיות כאלה ותיזוזים (קאדרים, ריצות) זה דבר שגרתי.
לאט לאט מתחילים לבצע תרגילים שכוללים ריצה וירי חי- חייל שלא בכושר יכול להיות מאוד מבולבל במצבים כאלה ולא חסר תאונות- לפני כחצי שנה היית תאונה בגבעתי בה חייל דפק כדור בגב למפקד שלו והרג אותו (לאו דווקא שהגורם הוא כושר נמוך- אבל ראיתי חיילים עם כושר נמוך מבצעים תרגילים והתשישות הפיזית יכולה לגרום לחייל לבצע טעויות קריטיות).

אני מתרשם ממך שאתה אדם דתי ואאל"ט יש מצווה הקשורה לנפש בריאה בגוף בריא.
סוג של משהו שיתן לך מוטיבציה.

וכמובן כמו שאמרו אימון בקבוצה יישפר אותך פלאים- קבוצה כמו "אחרי" מתאימה לך כמו כפפה ליד. ולא משנה מה הכושר שלך כרגע.

danidanie1
11-05-2011, 22:56
זה הכל בראש! תהיה לך מוטיבציה- תצליח בכל מה שתעשה בצבא. לא תהיה מוטיבציה- אתה תאכל חול כל השירות (במטאפורה...) בעניין הכושר לא צריך לדאוג.. הצבא יודע מה הוא עושה.. איפה שישבצו אותך אתה תהיה כמו כולם.. ואם יש לך פרופיל קרבי אז יהפכו אותך ללוחם כמו כולם. האימונים בצבא מתחילים ממש מ-0 ברמה שהם יצחיקו אותך בהתחלה, ועולים לאט לאט בדרגה.. העיקר שתאהב את איפה שאתה נמצא ותבדוק טוב טוב לאן אתה רוצה באמת להגיע, זה גורם מכריע לאיכות השירות שלך ההנאה ממנו והמשמעות שבו...
ד"א המצווה ש-stillnless התכוון אליה זה לא בדיוק מצווה אלא מה שהרב קוק שוא רב שאני מעריץ אמר, שחלק מעבודת ה' היא גם לחזק את הגוף שע"י זה גם הנפש מתחזקת (כמו שאמרתי בהתחלה- הכל בראש!)

danidanie1
16-05-2011, 17:26
שים מכנס קצר , חולצה נעליים, בחר מסלול מסביב לבית, קח שעון ותתחיל לרוץ בקצב שלך פעם ביומיים. תעלה בהדרגה עם הזמן..
לא לשכוח לעשות מתיחות לפני ואחרי :)

במקרה של ריצה: חימום לפני המתיחות, ואחרי הריצה לא לעצור ישר אלא לעבור להליכה דקה וחצי ואז לעשות מתיחות.