PDA

צפה בגרסה המלאה : עתודה צבא או שירות לאומי בכלל..

OPhiRCk
07-05-2011, 20:01
טוב אז באלי לשתף אתכם בהתלבטות שלי :)
דבר ראשון אני דתיה פחות או יותר ורוב הכיתה שלי הולכות לעשות שירות לאומי (קצת הולכות לצבא ועוד יותר קצת לא מתכוונות ללכת לא זה ולא לזה)
בשעה טובה קבלתי צו ראשון (צעירה :p)
כנון-קונפרמיסטית לא חשבתי על שירות לאומי כאופציה מובנת מאליה אלא חשבתי על משהו שאולי אוכל לנצל יותר להתפתח בו ואלי יותר לתרום בו יותר
כמובן שחשבתי עתודה אבל אם אני לא אתקבל?!
ואולי ידחפו אותי להיות פקידה בקריה (הדבר האחרון שאני הולכת לעשות)
ואולי באמת יהיו לי בעיות בצבא ואני אתחרט שלא הלכתי לשירות לאומי?!?!?
קיצור אני מבולבלת לגמרי.. מה לעשות?! מישו מכיר את הסיטואציה?

c}{en
07-05-2011, 20:06
אם את רוצה ללכת לעתודה, אז תאמיני בעצמך ואל תלכי מראש במחשבה של "אם אני לא אתקבל".
בחיים תמיד צריך להגיד "כשאני אתקבל" ולא "אם אני אתקבל"- תאמיני בעצמך ותעשי הכל כדי כן להתקבל אם את באמת רוצה את זה וזה חשוב לך.
אם לא תתקבלי, אז תתחילי לחשוב מה יהיה.. בנתיים תשקיעי את המאמצים בשביל כן להתקבל.. כי אין דבר העומד בפני הרצון :)

אריאל
07-05-2011, 21:00
קראי את האשכול שפתחה אורטל בנושא, ואומר את המלצתי : שירות לאומי . אה ו.. אל תתלהבי כלכך מעתודה . לא מעט אומרים שהחסרונות עולים על היתרונות .

gilas
07-05-2011, 21:07
קראי את האשכול שפתחה אורטל בנושא, ואומר את המלצתי : שירות לאומי . אה ו.. אל תתלהבי כלכך מעתודה . לא מעט אומרים שהחסרונות עולים על היתרונות .
מעיין ;)
http://www.emath.co.il/forums/%D7%93%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/21503.htm
בהצלחה,בכל מה שתבחרי

OPhiRCk
07-05-2011, 21:30
תודה כולם..
אריאל- באמת? דווקא לפי מה ששמעתי מה שקורה זהשממנים לך כמעט את כל התואר ואיך שאתה יוצא לאזרחות יש לך ניסיון וחוטפים אותך לעבודה

hodhad
08-05-2011, 01:12
...ואיך שאתה יוצא לאזרחות יש לך ניסיון וחוטפים אותך לעבודה

אז ככה,אחרי 3-4 שנים של לימודים (תלוי מה המקצוע),יש לך שנתיים לעשות שירות סדיר ועוד 2-3 שנים לשירות קבע.מה שאומר שכל מסלול העתודה הוא מסלול לטווח ארוך,אז את צריכה לחשוב טוב-טוב מראש על ההשלכות של כל זה .
יש המון מאמרים באינטרנט על יתרונות וחסרונות בעתודה,כדאי שתקראי אותם לפני שתקבלי החלטה בנושא.
(אני,לדוגמא,הבנתי מהם שעתודה זה ממש לא בשבילי).
דבר שני,לגבי שירות צבאי מול שירות לאומי - אני בינתיים ממליצה לך ללכת לצו הראשון,לראות אילו תפקידים/מסלולים מציעים לך ובמקביל לברר הצעות/תפקידים בשירות הלאומי - ככה שתהיה לך תמונת מצב אילו תפקידים מעניינים אותך בכל אחד מהמקומות,ומבין התפקידים האלו תחליטי סופית איפה את רואה את עצמך .

שיהיה בהצלחה !

מעיין 17
08-05-2011, 13:09
המלצתי אלייך היא כזו,כרגע אל תלכי לקבל פטור מהצבא !
קודם תראי מה הצבא יציע לך-בהתחשב בנתונים שלך ורק אז תחליטי מה יותר עדיף לך.
אני הגשתי פטור מהר מאוד אחרי שעשיתי את הצו,כך שלא נתתי לעצמי הזדמנות לדעת מה אני יכולה לעשות...אל תעשי את אותה טעות שאני עשיתי.
בהצלחה בבחירה.

eliran9080
08-05-2011, 14:41

למה בעתודה החסרונות עולים על היתרונות ?

אריאל
08-05-2011, 14:43
אתה מוזמן לקרוא דעות http://www.emath.co.il/forums/%D7%93%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/21503.htm

antique
10-05-2011, 14:26
למה למה מגיע לכן האפשרות לקבל פטור מהצבא באמא שלי שאני לא מבין למה אתן יכולות לקבל את הפטור ובנות רגילות לא יכולות לקבל את הפטור תשרתו בצבא 3 שנים כל תפקיד חשוב ותורם במידה מה לצבא זה לא בסדר שאני צריך לשרת 3 שנים בצבא ולתת את החיים למדינה בזמן שאני קורא כאן תגובות של אני חושב רק על עצמי אני רוצה להינות אני רוצה או את התפקיד שלי או *** על הצבא ועל המדינה ולהשתמט

מעיין 17
10-05-2011, 17:06
למה למה מגיע לכן האפשרות לקבל פטור מהצבא באמא שלי שאני לא מבין למה אתן יכולות לקבל את הפטור ובנות רגילות לא יכולות לקבל את הפטור תשרתו בצבא 3 שנים כל תפקיד חשוב ותורם במידה מה לצבא זה לא בסדר שאני צריך לשרת 3 שנים בצבא ולתת את החיים למדינה בזמן שאני קורא כאן תגובות של אני חושב רק על עצמי אני רוצה להינות אני רוצה או את התפקיד שלי או *** על הצבא ועל המדינה ולהשתמט
וואי שגיא...דבר יפה..
מה זה בנות"רגילות"?תגיד אתה אמיתי?
אם היינו חושבות רק על עצמנו כדברייך,לא הייתה לנו בכלל את ההתלבטות הזו..ובנוסף לא היינו עושות שירות לאומי. לידיעתך, גם לזה יש לנו אפשרות.אבל בכול זאת אנחנו בוחרות בשירות לאומי,אנחנו רוצות לתרום.היה באמת נוח לי ללכת וללמוד באותם שנתיים של הש"ל כבר איזה מקצוע..אבל אני לא עושה את זה.
חוץ מזה,מן הסתם שלדתיים יותר קשה בצבא..לא סתם הצבא הכיר בכך שבנות פטורות מזה.גם עם זה תתווכח?
אם אתה כ"כ מרגיש שזה לא בסדר שאתה עושה צבא ואנחנו לא-אז הבעיה היא רק אצלך,הרי גם ככה אתה רואה את עצמך כמי שצריך לשרת בצבא,נכון?אז תשרת,אל תסתכל על אחרים.
משתמטות,אנחנו לא- יש לנו פטור מטעם הכרה דתית.את השנתיים חובה שלי למדינה ,אני תורמת באותה מידה שחיילת תורמת.
נורא עצוב לקרוא שזה מה שאתה חושב..אני יכולה להגיד לך כאחת שבאה לא מהעולם הדתי,שהדתיים הם כ"כ ציונים ,וכן,גם מתגייסים לחיילות המובחרות בצה"ל.
יום טוב !

moni
10-05-2011, 20:02
וואי שגיא...דבר יפה..
מה זה בנות"רגילות"?תגיד אתה אמיתי?
אם היינו חושבות רק על עצמנו כדברייך,לא הייתה לנו בכלל את ההתלבטות הזו..ובנוסף לא היינו עושות שירות לאומי. לידיעתך, גם לזה יש לנו אפשרות.אבל בכול זאת אנחנו בוחרות בשירות לאומי,אנחנו רוצות לתרום.היה באמת נוח לי ללכת וללמוד באותם שנתיים של הש"ל כבר איזה מקצוע..אבל אני לא עושה את זה.
חוץ מזה,מן הסתם שלדתיים יותר קשה בצבא..לא סתם הצבא הכיר בכך שבנות פטורות מזה.גם עם זה תתווכח?
אם אתה כ"כ מרגיש שזה לא בסדר שאתה עושה צבא ואנחנו לא-אז הבעיה היא רק אצלך,הרי גם ככה אתה רואה את עצמך כמי שצריך לשרת בצבא,נכון?אז תשרת,אל תסתכל על אחרים.
משתמטות,אנחנו לא- יש לנו פטור מטעם הכרה דתית.את השנתיים חובה שלי למדינה ,אני תורמת באותה מידה שחיילת תורמת.
נורא עצוב לקרוא שזה מה שאתה חושב..אני יכולה להגיד לך כאחת שבאה לא מהעולם הדתי,שהדתיים הם כ"כ ציונים ,וכן,גם מתגייסים לחיילות המובחרות בצה"ל.
יום טוב !
למה מעניקים פטור אוטומטי לבנות דתיות?
אני לא מבין מה הצבא לא מספק שבנות דתיות צריכות

c}{en
10-05-2011, 20:53
מעיין, שגיא כועס על זה שיש בנות דתיות שבכלל לא מתגייסות וגם לא עושות שירות לאומי. את לא יכולה להגיד שזה לא מעצבן..
היום לדוגמה, הייתי אצל דודה שלי שבעלה הוא אדם דתי והמשפחה שלו גם הייתה שם.
יש לו אח ממש דתי שהבת שלו היום בת קצת פחות מ-20 ויש לה כבר בת (שהיא מקסימה אגב :) בת שלושה חודשים).
כמובן שהיא לא התגייסה לצבא.. האבא חושב שזה "ביזבוז זמן".
עכשיו, למה אני צריכה ללכת ולהגן על המדינה שלי ולתרום לה ושהן ימשיכו עם החיים שלהן? למה אני צריכה "לבזבז זמן"?
מצטערת אבל להיות אדם דתי לא הופך אותך למישהו שלא יכול לתרום למדינה. המדינה לא צריכה לאפשר פטור בכלל לבנות דתיות אלא לחייב בנות שלא רוצות ללכת לצה"ל להיות בשירות לאומי. הן לא שונות מאף אחד אחר.

אריאל
10-05-2011, 20:53
למה מעניקים פטור אוטומטי לבנות דתיות?
אני לא מבין מה הצבא לא מספק שבנות דתיות צריכות

למה שתבין אתה לא בא מהמקום הזה, אתה לא יודע מה הצרכים של בחורה דתייה, זה לא נגמר באוכל כשר אם זה מה שאתה חושב.

לדעתי כמעט ובלתי אפשרי לשמור על אורח חיים דתי לגמרי בבסיס סגור, רוב הבנים הדתיים נשברים בקלות.

ואגב כפי שציינתי, בשירות לאומי בנות דתיות תורמות הרבה יותר גם ככה ברוב המקרים, הרי הצבא לא צריך עוד עשרות אלפי בנות שיישבו ויתייקו לו מסמכים .. אז על מה הוויכוח ?

moni
10-05-2011, 21:05
למה שתבין אתה לא בא מהמקום הזה, אתה לא יודע מה הצרכים של בחורה דתייה, זה לא נגמר באוכל כשר אם זה מה שאתה חושב.

לדעתי כמעט ובלתי אפשרי לשמור על אורח חיים דתי לגמרי בבסיס סגור, רוב הבנים הדתיים נשברים בקלות.

ואגב כפי שציינתי, בשירות לאומי בנות דתיות תורמות הרבה יותר גם ככה ברוב המקרים, הרי הצבא לא צריך עוד עשרות אלפי בנות שיישבו ויתייקו לו מסמכים .. אז על מה הוויכוח ?
תסביר לי אז מה הצרכים בבקשה
אני תמיד שמח להחכים, במיוחד בנושאים שאני לא מבין

מעיין 17
10-05-2011, 21:15
מעיין, שגיא כועס על זה שיש בנות דתיות שבכלל לא מתגייסות וגם לא עושות שירות לאומי. את לא יכולה להגיד שזה לא מעצבן..

תראי חן אני לא יודעת אם לזה הוא התכוון או לא..
וזה לא צריך לעצבן אותך ולא אותי,אם את מרגישה שלמה עם זה שאת תתגייסי לצבא וזה האידאל מבחינתך,אז את לא תסתכלי על אנשים אחרים ולא תרגישי שאת "מבזבזת את הזמן".
ואני ממש לא חושבת שמישהי דתייה לא יכולה לתרום למדינה,היא תורמת אבל בדרך אחרת..
אני אולי לא הדוגמא הכי טובה...אבל חברות שלי יעשו שנה הבאה ש"ל בגנים של בעלי מוגבלויות,ב"יס,מדריכות...
לטעמי,זה תרומה ענקית גם למדינה וגם לאותה בת עצמה.אז להגיד שהם לא תורמות?לא נראה לי.
בקשר לאלה שלא רוצות לעשות גם ש"ל?בחירה שלהם,לא שופטת אותם..הם יאלצו להתמודד עם ההשלכות של הדבר....אני לא בעד זה ,אבל אין מה לעשות תמיד יהיו אנשים שונים..
ובל נשכח שיש גם חילוניות שמנסים להשתמט מהצבא בכול מיני דרכים,אם זה חתונה וכו'...למה אף אחד לא אומר להם שאסור לקבל פטור על זה?
כי הצרכים שלהם מובנים,בדיוק כמו שהצרכים של הבנות הדתיות מובנים ועל כן אנחנו זכאיות לפטור.

c}{en
10-05-2011, 21:20
תראי חן אני לא יודעת אם לזה הוא התכוון או לא..
וזה לא צריך לעצבן אותך ולא אותי,אם את מרגישה שלמה עם זה שאת תתגייסי לצבא וזה האידאל מבחינתך,אז את לא תסתכלי על אנשים אחרים ולא תרגישי שאת "מבזבזת את הזמן".
ואני ממש לא חושבת שמישהי דתייה לא יכולה לתרום למדינה,היא תורמת אבל בדרך אחרת..
אני אולי לא הדוגמא הכי טובה...אבל חברות שלי יעשו שנה הבאה ש"ל בגנים של בעלי מוגבליות,ב"יס,מדריכות...לטעמי,זה תרומה ענקית גם למדינה וגם לאותה בת עצמה.אז להגיד שהם לא תורמות?לא נראה לי.
בקשר לאלה שלא רוצות לעשות גם ש"ל?בחירה שלהם,לא שופטת אותם..הם יאלצו להתמודד עם ההשלכות של הדבר....אני לא בעד זה ,אבל אין מה לעשות תמיד יהיו אנשים שונים..
ובל נשכח שיש גם חילוניות שמנסים להשתמט מהצבא בכול מיני דרכים,אם זה חתונה וכו'...למה אף אחד לא אומר להם שאסור לקבל פטור על זה?

אני אתגייס בכל מקרה כי אני מאמינה בזה וזאת דרך החינוך שעליה גודלתי.
אבל זה מעצבן שהצבא מאפשר את ההשתמטויות האלה. היום כל אחת הולכת להצהיר שהיא דתייה ומקבלת פטור. את חושבת שאין לי חברות שעשו את זה?!
למה צריך לתת לדתייה פטור ולמי שלא דתייה לא נותנים?

אני ממש לא אמרתי ששירות לאומי לא תורם. אני חושבת שהוא מאוד תורם והוא מאוד חשוב.
אבל גם כאן- למה רק לדתיות? למה לא מאפשרים את זה גם לנערות אחרות?
לדעתי לא אמורה להיות בצבא שום אפלייה על רקע דתי ובכלל.

OPhiRCk
10-05-2011, 21:25
בנות נכנעות הרבה היותר בקלות ללחץ חברתי, ובת דתיה שלא תהיה בחברה דתית ברוב המקרים תאבד את המסגרת וכו'...
גם הקטע של הטרדות מיניות- זה לא סוד שבצבא לא חסר דברים כאלה בשפע, ובת דתיה לא רוצה להחשף לזה (נכון שבשירות לאומי אין חוזה שזה לא יקרה, אבל ברור שהרבה פחות)
ועוד משהו שאתה אולי לא יודע כחילוני- יש בנות שמוציאותתתתת תחיים שלהן בשירות לאומי, ועושות הרבה יותר מאשר בהרבה תפקידים שיש בד"כ לבנות בצבא (אני אישית לא יודעת אם אני אמצא תפקיד כזה בשירות לאומי שמתאים לי, לכן אני בהתלבטות)
ואני בטוחה שאת כולם מעצבן פה מאוד הבנות שלא עושות כלום , אני אישית התאפקתי לא לצאת בעצבים על הבנות שספרו שאלה התכנונים שלהן, ולא חסרות כמוני שמתכננות ללכת על שירות לאומי שהתעצבנו על זה
ושגיא לא חייבים לצאת מנק' הנחה כזאת בגלל גישת חיים שלימה, זה ששי מישו שאתה לא מחבב זה לא אומר שכל הוייתו רשעות מוחלטת... תברר קצת לעומק לפני שאתה מדבר ככה

מעיין 17
10-05-2011, 21:25
תסביר לי אז מה הצרכים בבקשה
אני תמיד שמח להחכים, במיוחד בנושאים שאני לא מבין

רואים שאתה לא מבין.
החברה,היא חברה שונה.בן דוד שלי חייל,בחור דתי...סיפר שהוא היה בחדר והחבר'ה שמו שירים..איך אתה חושב שהוא הרגיש?
שימוש בשפה לא יפה..כול מיני סיבות של צניעות שאני לא אפרט..קיצור ,רז...אל תעשה ראש קטן..
ואם אתה ממש רוצה לדעת מה זה צרכים של בחורה דתייה?
תחזור בתשובה,ואז תבין כמה זה קשה להיות בחור דתי בצבא,ק"ו בחורה.

moni
10-05-2011, 21:26
מעיין מה הצרכים של נשים דתיות?

moni
10-05-2011, 21:28
בנות נכנעות הרבה היותר בקלות ללחץ חברתי, ובת דתיה שלא תהיה בחברה דתית ברוב המקרים תאבד את המסגרת וכו'...
גם הקטע של הטרדות מיניות- זה לא סוד שבצבא לא חסר דברים כאלה בשפע, ובת דתיה לא רוצה להחשף לזה (נכון שבשירות לאומי אין חוזה שזה לא יקרה, אבל ברור שהרבה פחות)
ועוד משהו שאתה אולי לא יודע כחילוני- יש בנות שמוציאותתתתת תחיים שלהן בשירות לאומי, ועושות הרבה יותר מאשר בהרבה תפקידים שיש בד"כ לבנות בצבא (אני אישית לא יודעת אם אני אמצא תפקיד כזה בשירות לאומי שמתאים לי, לכן אני בהתלבטות)
ואני בטוחה שאת כולם מעצבן פה מאוד הבנות שלא עושות כלום , אני אישית התאפקתי לא לצאת בעצבים על הבנות שספרו שאלה התכנונים שלהן, ולא חסרות כמוני שמתכננות ללכת על שירות לאומי שהתעצבנו על זה
ושגיא לא חייבים לצאת מנק' הנחה כזאת בגלל גישת חיים שלימה, זה ששי מישו שאתה לא מחבב זה לא אומר שכל הוייתו רשעות מוחלטת... תברר קצת לעומק לפני שאתה מדבר ככה
בנות נכנעות הרבה יותר בקלות ללחץ חברתי? מאיפה המסקנה הזאת? אשמח לראות מחקר או משהו
הטרדות מיניות- תאמיני לי שום בת לא רוצה להיחשף להטרדה מינית, ואני לא יודע מה אומרים לך אבל זה לא שכל יום יש הטרדה מינית בצבא. ובכלל בשנים האחרונות שמים דגש מיוחד על הנושא הזה בצבא.

OPhiRCk
10-05-2011, 21:29
אני מסכימה איתך חן, אבל לדעתי זה הדפקט בצבא. ואני יודעת שמי שמעדיפה שירות לאומי (לא כדתיה) יש לה את הסיבה לכך והיא תקבל פטור בגלל הסיבה הזו ותוכל לעשות שירות לאומי (למרות שאני לא יודעת אם שירות לאומי זה בהכרח ת"ש טובים יותר אבל מילא)

מעיין 17
10-05-2011, 21:29
אני אתגייס בכל מקרה כי אני מאמינה בזה וזאת דרך החינוך שעליה גודלתי.
אבל זה מעצבן שהצבא מאפשר את ההשתמטויות האלה. היום כל אחת הולכת להצהיר שהיא דתייה ומקבלת פטור. את חושבת שאין לי חברות שעשו את זה?!
למה צריך לתת לדתייה פטור ולמי שלא דתייה לא נותנים?

אני ממש לא אמרתי ששירות לאומי לא תורם. אני חושבת שהוא מאוד תורם והוא מאוד חשוב.
אבל גם כאן- למה רק לדתיות? למה לא מאפשרים את זה גם לנערות אחרות?
לדעתי לא אמורה להיות בצבא שום אפלייה על רקע דתי ובכלל.
חן,נותנים פטור לבנות דתיות כי זה צרכים שונים משל בחורה חילונית.ראי תגובה שרשמתי לרז.
למה לא מאפשרים לחילוניות?
קודם כול,כן מאפשרים לבנות מסוימות..לא לכולם .
ושנית ,הרי האידאל הוא להתגייס לצבא,לא?זה הערכים והחינוך שחילונים מתבססים עליהם...אז למה שירצו ש"ל?
ש"ל מיועד לבנות שלא יכולות לעשות צבא מטעמים ראויים,נטו.(הן חילוניות והן דתיות).

מעיין 17
10-05-2011, 21:30
מעיין מה הצרכים של נשים דתיות?

תגובה מעל רשמתי לך.

moni
10-05-2011, 21:34
רואים שאתה לא מבין.
החברה,היא חברה שונה.בן דוד שלי חייל,בחור דתי...סיפר שהוא היה בחדר והחבר'ה שמו שירים..איך אתה חושב שהוא הרגיש?
שימוש בשפה לא יפה..כול מיני סיבות של צניעות שאני לא אפרט..קיצור ,רז...אל תעשה ראש קטן..
ואם אתה ממש רוצה לדעת מה זה צרכים של בחורה דתייה?
תחזור בתשובה,ואז תבין כמה זה קשה להיות בחור דתי בצבא,ק"ו בחורה.
משרתים איתי בחורים דתיים וגם בחורות דתיות
כמה שאני "גוי" בחיים לא נתתי להם להרגיש לא נוח ועשיתי דברים שיפגעו בהם
הצבא באמת עושה מעל ומעבר בשביל הדתיים, לא רואה סיבה למה שלא תבואו לשרת

OPhiRCk
10-05-2011, 21:40
בנות נכנעות הרבה יותר בקלות ללחץ חברתי? מאיפה המסקנה הזאת? אשמח לראות מחקר או משהו
הטרדות מיניות- תאמיני לי שום בת לא רוצה להיחשף להטרדה מינית, ואני לא יודע מה אומרים לך אבל זה לא שכל יום יש הטרדה מינית בצבא. ובכלל בשנים האחרונות שמים דגש מיוחד על הנושא הזה בצבא.
האמת דברתי עם אחי על הנושא של להתגייס והוא שלבנות דתיות הרבה יותר קשה לשמור על הרמה- ולא צריך לחקור, בנות הרבה יותר מתעניינות במה השניה עושה ולמה היא לא כמו כולם (אני מציעה לך לראות פעם שני פרקים של קומדיה תיכונית לנערות, מישי שלא הולכת קופי כמו כולם רחמנא לצלן) אצל בנים יש גם לחץ חברתי אבל פחות..
בקשר להטרדות מיניות- אני שמחה לדעת:) עזוב מה שאמרתי בקשר לבמיוחד בנות דתיות, אני חושבת שאתה צודק, אבל אם זה אומר שלחילוניות אין איך "לברוח" מזה, זה אומר שאנחנו נשאר איתם ביחד בצרה? (עזוב איך שאני מגזימה) היום הטרדות יש בכל מקום אבל אם נותנים לי הזדמנות לצאת מזה איכשהו אז למה לא? ככה זה החברה הדתית דואגת לבנות שלה, אם עכשיו יקראו להפריד את כל הצבא זה יהיה די מפגר (ראה ערך האוטובוסים למהדרין, למרות שגם זו דוגמא מאוד מוגזמת ;) )

מעיין 17
10-05-2011, 21:42

מה אני אגיד לך, לא כולם מקסימים כמוך.
אז תגיד לי,אתה.מה אותה בחורה דתייה תעשה בחדר ביום שבת,שהם משמיעים שירים?שהם מנבלים את הפה?שכול המערכת הצבאית פוגעת בצניעות של אותה בחורה?
נו...
זה מחלחל?
זה פשוט מקום לא מתאים לה.עדיף שלא תתגייס מאשר רק תיפגע ותזיק.
יותר מיזה אספר לך,יש לי 2 אחים -חילוניים לכול דבר הם בעצמם סיפרו לי עד כמה שזה לא מקום מתאים לבנות דתיות.
אז את האמת?לי זה מספיק.אני לא אומרת שאני לא אתרום למדינה,אני אתרום בשירות לאומי.
חוץ מזה,אם המדינה נתנה את האפשרות הזו,תאמין לי שהיא ידעה על מה להתבסס.

OPhiRCk
10-05-2011, 21:42
אז כל הכבוד לך! באמת
אבל לא כולם כמוך.. מעיין מסבירה אותי טוב

moni
10-05-2011, 21:50
מה אני אגיד לך, לא כולם מקסימים כמוך.
אז תגיד לי,אתה.מה אותה בחורה דתייה תעשה בחדר ביום שבת,שהם משמיעים שירים?שהם מנבלים את הפה?שכול המערכת הצבאית פוגעת בצניעות של אותה בחורה?
נו...
זה מחלחל?
זה פשוט מקום לא מתאים לה.עדיף שלא תתגייס מאשר רק תיפגע ותזיק.
יותר מיזה אספר לך,יש לי 2 אחים -חילוניים לכול דבר הם בעצמם סיפרו לי עד כמה שזה לא מקום מתאים לבנות דתיות.
אז את האמת?לי זה מספיק.אני לא אומרת שאני לא אתרום למדינה,אני אתרום בשירות לאומי.
חוץ מזה,אם המדינה נתנה את האפשרות הזו,תאמין לי שהיא ידעה על מה להתבסס.
המדינה נתנה את האפשרות הזאת אבל החוק לקוי
היא לא מחייבת את אותן בנות לעשות שירות לאומי
אם המדינה הייתה מחייבת את הבנות האלה לעשות שירות לאומי לא הייתה לי בעיה

OPhiRCk
10-05-2011, 21:54
כן זה הדפקט בחוק אבל עכשיו להצהיר שאת גם חרדית שמתנגדת למדינת ישראל (שהן אלה שבד"כ לא עושות כלום כי ככה מקובל אצלם) זה די מפגר לא?
כולנו מסכימים שהבנות שמשתמטות מהכל בטענה שאין להם כח או שאהן לא רוצות לתרום למדינה מטומטמת כזו הם באמת לא בסדר בלשון המעטה

c}{en
10-05-2011, 21:56
כן זה הדפקט בחוק אבל עכשיו להצהיר שאת גם חרדית שמתנגדת למדינת ישראל (שהן אלה שבד"כ לא עושות כלום כי ככה מקובל אצלם) זה די מפגר לא?
כולנו מסכימים שהבנות שמשתמטות מהכל בטענה שאין להם כח או שאהן לא רוצות לתרום למדינה מטומטמת כזו הם באמת לא בסדר בלשון המעטה

העיקר שכולנו הגענו בדיוק לאותה המסקנה :)

the-myst
10-05-2011, 21:57
אני מסכים אם מה ש-moni אומר.
גם איתי בצבא היו הרבה בחורים ובחורות דתיים ולאף אחד מהם לא מנעו או בכלל הפריעו לעשות שום דבר שהיו צריכים מבחינה דתית.
היה איתי בחור במחלקה שאפילו היה לו אישור לאחר כל בוקר בשביל להתפלל אבל הוא הגדיל ראש וקם יותר מוקדם.
כל חג הבסיס שמר על כל המצוות (אותי כאדם מאוד חילוני זה כבר עצבן).
כל שבת היה מניין וקידוש וכל הכללים של ארוחת שבת.
בקיצור לאדם דתי יש בצבא את כל מה שהוא צריך.
אני לא מכליל את כל הלוחמים כי אין לי מושג מה קורה איתם, למרות שללוחמים אצלי בבסיס היה כל מה שצריך כדי לשמור כשרות ומצוות למיניהם והיה אפילו מלא ביינישים.

אני חושב שכל הסיבות להוציא פתור דתי מצה"ל זה תירוצים של נוחות, ואנכויות.

למרות שבנות שעושות שנתיים שירות לאומי אני מוכן "לסלוח" להם.

אריאל
10-05-2011, 22:00
רז אין לי מושג איפה אתה משרת ואם זה בבסיס סגור, אבל בבסיס סגור דברים שונים לחלוטין ממה שאתה מתאר .
באמת העניין הוא אלה שסובבים אותך, מי החברה שסביבך .
כשאתה סוגר שבת וזה רק אתה ועוד 10 חבר'ה שאף אחד מהם לא דתי זה בעייתי משהו. וזה לא משנה בכלל כמה הם ייתאמצו .

הצבא עושה המון בישביל דתיים, אבל יש דברים שגם הצבא לא יכול לדאוג להם... כמו שאמרתי זה לא נגמר באוכל כשר .

בבסיס פתוח דברים באמת הרבה יותר פשוטים..

בכל אופן, הבנים הדתיים עוד מתגייסים בהמוניהם ליחידות הקרביות.. אבל מה לעשות שאצל בנות דברים בעייתים הרבה יותר . החליטו מה שהחליטו ולא סתם .

מעיין 17
10-05-2011, 22:02
המדינה נתנה את האפשרות הזאת אבל החוק לקוי
היא לא מחייבת את אותן בנות לעשות שירות לאומי
אם המדינה הייתה מחייבת את הבנות האלה לעשות שירות לאומי לא הייתה לי בעיה

התקדמנו,לפחות עכשיו אתה מבין למה הפטור של בנות דתיות מהצבא הוא מוצרך.
בסדר,אין לי מה להגיד על זה...גם אני חושבת שהם צריכות לעשות ש"ל אם הם לא עושות צבא...רק להכניס אותך לפרופורציה ,משכבה שלמה -כול הבנות ללא יוצא מן הכלל מתנדבות לשירות הלאומי למעט אחת שעושה צבא.הרוב המוחלט כן עושה שירות לאומי !
אבל עם זאת,אני מבינה שיש אוכלסייה אחרת,חרדים אם נדייק..שלא רוצים לעשות ש"ל כי רוצים להקים כבר בית וכו' ..זה שהם לא עושים ש"ל וצבא זה כלום לעומת ההשקפות שלהם,אז לך להתווכח עם זה...
טוב,אני פרשתי..
לילה טוב.

moni
10-05-2011, 22:02
רז אין לי מושג איפה אתה משרת ואם זה בבסיס סגור, אבל בבסיס סגור דברים שונים לחלוטין ממה שאתה מתאר .
באמת העניין הוא אלה שסובבים אותך, מי החברה שסביבך .
כשאתה סוגר שבת וזה רק אתה ועוד 10 חבר'ה שאף אחד מהם לא דתי זה בעייתי משהו. וזה לא משנה בכלל כמה הם ייתאמצו .

הצבא עושה המון בישביל דתיים, אבל יש דברים שגם הצבא לא יכול לדאוג להם... כמו שאמרתי זה לא נגמר באוכל כשר .

בבסיס פתוח דברים באמת הרבה יותר פשוטים..

בכל אופן, הבנים הדתיים עוד מתגייסים בהמוניהם ליחידות הקרביות.. אבל מה לעשות שאצל בנות דברים בעייתים הרבה יותר . החליטו מה שהחליטו ולא סתם .
אני בבסיס סגור
אני לא אומר שזה מצב מושלם, אבל אפשר להסתדר

OPhiRCk
10-05-2011, 22:04
אני מסכים אם מה ש-moni אומר.

גם איתי בצבא היו הרבה בחורים ובחורות דתיים ולאף אחד מהם לא מנעו או בכלל הפריעו לעשות שום דבר שהיו צריכים מבחינה דתית.
היה איתי בחור במחלקה שאפילו היה לו אישור לאחר כל בוקר בשביל להתפלל אבל הוא הגדיל ראש וקם יותר מוקדם.
כל חג הבסיס שמר על כל המצוות (אותי כאדם מאוד חילוני זה כבר עצבן).
כל שבת היה מניין וקידוש וכל הכללים של ארוחת שבת.
בקיצור לאדם דתי יש בצבא את כל מה שהוא צריך.
אני לא מכליל את כל הלוחמים כי אין לי מושג מה קורה איתם, למרות שללוחמים אצלי בבסיס היה כל מה שצריך כדי לשמור כשרות ומצוות למיניהם והיה אפילו מלא ביינישים.

אני חושב שכל הסיבות להוציא פתור דתי מצה"ל זה תירוצים של נוחות, ואנכויות.

למרות שבנות שעושות שנתיים שירות לאומי אני מוכן "לסלוח" להם.

כל הדברים שלך מבוססים על שנאה טהורה והכללה מטורפת...
"אני חושב שכל הסיבות להוציא פתור דתי מצה"ל זה תירוצים של נוחות, ואנכויות." הסבר?

ואני חוזרת, בהרבה מהמקרים בנות בש"ל עושות הרבה יותר מפקידות בקיריה וכדו' בנוגע לשורה האחרונה שלך

antique
10-05-2011, 22:17
כשכתבתי בנות רגילות, התכוונתי לחילוניות, מצטער על המילה.
ואני חס וחלילה לא בא בתלונה על שירות לאומי. נהפוכו, בכיף.
אתם אומרים שהבעיה היא בבסיסים סגורים - אז למה צריך פטור משירות? הן יכולות לשרת - בבסיס פתוח.
למה להן מגיע פטור, ולבנות חילוניות לא? הן נהנות לראות את מה שאתם אומרים?
אפשר להסתדר עם כל הדברים שאמרתם, וזה שהמדינה נותנת להן את האפשרות לפטור - זה לא כי זה מוצדק, אלא זה כי זה עוד טמטום נוסף למדינה שלנו.
ונראה היה שיש פה יותר חיפוש של איך נעזרת במסגרות שהמדינה מציעה כדי לקדם את עצמך מאשר איך את תורמת למדינה וגם זה מעצבן.
וזה שהצגת את זה שיש לך חברות שלא עושות לא זה ולא זה בצורה כל כך נורמטיבית, זה באמת מעצבן!
ואם אני אמשיך לספר על כל מה שמעצבן אותי בכל מה שמסביב לפטור הזה שיש לכן אני לא אגמור בחיים

the-myst
10-05-2011, 22:28
כל השברים שלך מבוססים על שנאה טהורה והכללה מטורפת...
"אני חושב שכל הסיבות להוציא פתור דתי מצה"ל זה תירוצים של נוחות, ואנכויות." הסבר?

אני אחד האנשים האחרונים שישנאו מישהו בגלל מה שהוא.
יש לי כמה חברים משתמטים שהתירוץ היחיד שלהם זה שהצבא מעכב להם את החיים.
אני לא שופט אותם, לא שונא ולא כועס. פשוט לא בכבד את ההחלטה שלהם.

לדתיים יש את כל מה שהם צריכים כדי לעשות צבא כשר.
לא שמעתי אדם דתי מתלונן פעם אחד על משהו שחסר מבחינת דת בצבא.
אני מודה שיכול להיות יותר קשה לדתי לסגור שבת כאשר הוא היחיד ששומר שבת.
אבל לא כל רגע ורגע כולם יושבים ורואים טלוויזיה- בכלל בקושי פותחים אותה פעם בכמה שבועות.
יכול להיות גם חילוני שמתבודד בגלל שזה האופי שלו. אצלי בבסיס לא היה אחד שהתבודד בגלל ששמר שבת.
אני יודע שלא כל הבסיסים אותו הדבר אבל אני מאמין שכמעט איפה שלא תהיה בצה"ל תוכל לקיים את כל הכללים הדתיים.
ובנות דתיות שמאיימות להוציא פטור אני בטוח שישימו אותן במקום נוח.

אני לא שופט את כל הדתיים בארץ אבל רובם הגדול מוציאים פטור ממניעים של "ככה יותר טוב לי."
גם רוב הסיבות ששמעתי באשכול הזה הם תירוצים ומחשבה על עצמך.

תעשו שנתיים שירות לאומי ואני אפילו לא אסתכל בעין עקומה.
למרות שלדעתי צבא הרבה יותר חשוב.

אני חושב שצבא זה ערך עליון ולא לעשות צבא נשמע לי הזוי.
וזה בלי קשר מה אתה עושה בצבא.

sweetoroosh
17-11-2011, 15:04
**שאלה קצת לא קשורה**
אני יכולה להתחיל את התהליך בצבא , ז"א ללכת לצו הראשון ועדיין להתלבט אם ללכת לצבא או לשירות? כאילו תהיה לי את האפשרות אחרי שעברתי צו לבקש לעשות שירות או שכבר לא ?