PDA

צפה בגרסה המלאה : [שאלה] פסיכומטרי

SaharBi
30-05-2011, 23:40
בס"ד

שלום..
אני גר בק.גת ואני בכיתת "נגישות" (פרוייקט של אוניברסיטת בן גוריון), ובחופש (באוגוסט) מביאים לנו קורס פסיכומטרי מטעם לחמן קידום - דרך הפרוייקט נגישות.

לפי מה שהבנתי לא מומלץ לעשות פסיכומטרי בין כיתה יא' לכיתה יב' אלא רק מאוחר יותר.
מה דעתכם? כדאי או לא כדאי להירשם לקורס?

svpam123
30-05-2011, 23:48
לא כדאי להירשם כי הקורס של לחמן שמסובסד ע"י בית הספר פשוט גרוע...
היתרון היחיד הוא שהוא עולה בערך 1000 שקל לעומת 5000-6000 אחרי הנחות שתאלץ לשלם אם תלך למכון באופן עצמאי...
האווירה היא אווירה של בית ספר - לא רצינית והמורים לא ממש שמים על הקורס.
אם הכסף הוא בעיה אז כן, לך על הקורס הזה.

האם כדאי או לא? החלטה שלך בלבד...
אתה רוצה להירשם לעתודה? אם כן אז אתה חייב פסיכומטרי ועדיף כבר בקיץ כדי שתוכל לגשת למועד הכי קרוב ואז לשפר במועדי דצמבר\פברואר אם לא ילך לך.
אם אתה לא צריך לעתודה ואתה סתם רוצה לחסוך זמן אחרי הצבא אז זה פחות קריטי. אני חושב שהמוח שלך כרגע ממש "בתוך" כל המתמטיקה והדברים האלו וזה יקל עליך בפסיכומטרי (אחרי 3 שנים של צבא להתחיל להיזכר בחשבון הבסיסי? :) )
אבל מצד שני אולי כדאי לך להנות מהחופש האחרון שיש לך לפני הגיוס.

אני אישית מתחיל ללמוד ביואל גבע ב13.7, ואז יש לי את מועד אוקטובר בתחילת י"ב = אין עומס...

עריכה -
למען ההגינות אני רק אציין שגם בקורס של לחמן אפשר להוציא ציון טוב. הרי לא משנה לאיזה מכון תלך בסופו של דבר מה שיקבע את הציון זה מידת ההשקעה שלך. אני מכיר אישית אדם שהוציא בקורס של לחמן מטעם ביה"ס 760 ומשהו, אבל זה אדם שישב ונתן את הנשמה בחודשיים האלו.

The_Ben
31-05-2011, 00:00
היתרון היחיד הוא שהוא עולה בערך 1000 שקל לעומת 5000-6000 אחרי הנחות שתאלץ לשלם אם תלך למכון באופן עצמאי...

אתה רוצה להירשם לעתודה? אם כן אז אתה חייב פסיכומטרי ועדיף כבר בקיץ כדי שתוכל לגשת למועד הכי קרוב ואז לשפר במועדי דצמבר\פברואר אם לא ילך לך.
אם אתה לא צריך לעתודה ואתה סתם רוצה לחסוך זמן אחרי הצבא אז זה פחות קריטי. אני חושב שהמוח שלך כרגע ממש "בתוך" כל המתמטיקה והדברים האלו וזה יקל עליך בפסיכומטרי (אחרי 3 שנים של צבא להתחיל להיזכר בחשבון הבסיסי? :) )

אני אישית מתחיל ללמוד ביואל גבע ב13.7, ואז יש לי את מועד אוקטובר בתחילת י"ב = אין עומס...

עריכה -
למען ההגינות אני רק אציין שגם בקורס של לחמן אפשר להוציא ציון טוב. הרי לא משנה לאיזה מכון תלך בסופו של דבר מה שיקבע את הציון זה מידת ההשקעה שלך. אני מכיר אישית אדם שהוציא בקורס של לחמן מטעם ביה"ס 760 ומשהו, אבל זה אדם שישב ונתן את הנשמה בחודשיים האלו.
כנ"ל, יש לי כמה חברים שהלכו לקורס של לחמן, במועדים שונים בשנה האחרונה, חלקם הוציאו ציונים סבירים (600 בערך), ולא השקיעו יותר מידי, חלקם הוציאו 700± והשקיעו את הנשמה וכמה הוציאו בסביבות ה750± אחרי שלמדו לזה יום ולילה אני מאמין :).

אני באופן אישי לא ניגשתי בקיץ שבין י"א לי"ב, לא נראה לי מתאים באותו זמן, אבל אני כן חושב שכדאי לעשות בסוף י"ב, במיוחד אם יש לך גיוס מאוחר (מה שיש במקרה שלי למשל), נותן לך הרבה זמן ללמוד, גם עם חופש אחרי י"ב, ועדיין תהיה ב"כושר שכלי" של ביה"ס, ולא עם אחד של אחרי צבא.

ilmichal1
31-05-2011, 00:25
עוד סיבה שאולי תשנה את ההחלטה שלך בנושא-
הפסיכומטרי הולך להשתנות, (משנת 2012)
כלומר, כיום יש 8 פרקים-2 כמותי, 2 אנגלית, 2 הבנה ועברית, 2 רנדומלי.
בפסיכומטרי החדש במקום ה2 רנדומלי, יהיה צריך לכתוב חיבור אקדמאי.
בנוסף, במקום שמחשב יבדוק את הבחינה, אנשים יבדקו אותה.

בהצלחה..;)

The_Ben
31-05-2011, 00:27
עוד סיבה שאולי תשנה את ההחלטה שלך בנושא-
הפסיכומטרי הולך להשתנות, (משנת 2012)
כלומר, כיום יש 8 פרקים-2 כמותי, 2 אנגלית, 2 הבנה ועברית, 2 רנדומלי.
בפסיכומטרי החדש במקום ה2 רנדומלי, יהיה צריך לכתוב חיבור אקדמאי.
בנוסף, במקום שמחשב יבדוק את הבחינה, אנשים יבדקו אותה.
בהצלחה..;)
את מציינת את זה לחיוב או לשלילה? לא ברור מדבריך אם את חושבת שזה יקל על הבחינה או יקשה עליה..

ilmichal1
31-05-2011, 00:34
את מציינת את זה לחיוב או לשלילה? לא ברור מדבריך אם את חושבת שזה יקל על הבחינה או יקשה עליה..

לא מציינת, לכל אחד זה משתנה בהתאם לאופי וליכולות.
יש כאלה שזה יקל להם על הבחינה, ויש כאלו שיקשה עליהם.
כל אחד צריך להיות מודע לעצמו, ולראות מה יותר מתאים לו.

בהצלחה..;)

the-myst
31-05-2011, 00:40

אם זו הייתה שאלה בפסיכומטרי אז התשובה הייתה שהיא רומזת שזה יקשה בגלל שהיא אומרת
"עוד סיבה שאולי תשנה את ההחלטה שלך בנושא".

וחוץ מזה בוחנים יבדקו רק את החיבור ולא את כל המבחן.

svpam123
31-05-2011, 00:41
אם כבר פסיכומטרי
עד כמה קשה לעבור את ה700, בהינתן שאני מתכנן לנצל כל שנייה ללמוד מרגע שתסתיים תקופת הבגרויות?

ilmichal1
31-05-2011, 00:49
אם זו הייתה שאלה בפסיכומטרי אז התשובה הייתה שהיא רומזת שזה יקשה בגלל שהיא אומרת
"עוד סיבה שאולי תשנה את ההחלטה שלך בנושא".

וחוץ מזה בוחנים יבדקו רק את החיבור ולא את כל המבחן.

חח..איזה ניתוח עשית פה..

אני דיברתי אם אחד הנציגים מsmart, וזה מה שהבנתי מדבריו, שהבוחן יבדוק את כל הבחינה, ולא רק את החיבור.

the-myst
31-05-2011, 00:55
חח..איזה ניתוח עשית פה..

אני דיברתי אם אחד הנציגים מsmart, וזה מה שהבנתי מדבריו, שהבוחן יבדוק את כל הבחינה, ולא רק את החיבור.

עדיין יש לי שריטה מהפסיכומטרי חח...

ואני די בטוח שהבוחנים יבדקו רק את החיבורים.
סביר להניח שדיברת אם נציג מכירות שלא ממש אכפת לא מהעובדות וספק אם הוא בעצמו עשה פסיכומטרי.

ilmichal1
31-05-2011, 01:14
עדיין יש לי שריטה מהפסיכומטרי חח...

ואני די בטוח שהבוחנים יבדקו רק את החיבורים.
סביר להניח שדיברת אם נציג מכירות שלא ממש אכפת לא מהעובדות וספק אם הוא בעצמו עשה פסיכומטרי.

חח..אבל קלעת לדעתי..יפה! :takdir:

כן, זה יותר נשמע הגיוני שהם יבדקו רק את החיבור ולא את הכל.
הוא אמר שעשה פעמיים פסיכומטרי, אולי אמר זאת רק כדי לשכנע שזה היום במודה לעשות פסיכומטרי.
בכל זאת הוא עדיין נציג מכירות, המטרה שלו היא להרוויח כמה שיותר אנשים בכל דרך שהיא. ;)

the-myst
31-05-2011, 01:35
אסור לסמוך על מילה של נציגי מכירות ( פעם עבדתי בזה, וראיתי איך אנשים סביבי מתנהלים).

ואת יכולה לבדוק משהו יפה אם את רוצה. אם יצא לך לדבר מתישהו אם נציג מכירות או מדריך
פסיכומטרי תשאלי באיזה מכון הוא למד ותמיד יענו לך שבמכון שהם עובדים בו.
כמובן שזה לא יכול להיות. וזו כבר הוכחה שהמילה שלהם לא אובייקטיבית או חייבת בכלל להיות אמת.

SaharBi
31-05-2011, 07:21
תודה רבה!
עזרתם לי מאוד, כנראה אני אגש כי בתכנון אני שואף להגיע לעתודה.
ואני גם אשתדל להשקיע את כל כולי בפסיכומטרי.

c}{en
31-05-2011, 07:36
יש לי ילדים בכיתה שנרשמו עכשיו לקורס הזה..
אני החלטתי לא להירשם. נראה לי קצת מוקדם מידי בגיל הזה ולא יודעת עד כמה תוכל להשקיע וכמה יהיה לך ראש לזה.
זה החופש הגדול האחרון שלך- תנצל אותו, תנוח.. אתה לא צריך להרוס אותו בגלל הפסיכומטרי. לא חבל עליו?
לא יודעת.. אני אחרי השנה הזאת צריכה את החופש שלי. לפסיכומטרי יהיה לי זמן.. אני לא חושבת שעכשיו זה בכלל הזמן המתאים לזה. כל דבר בזמנו.
גם הבנתי מילדים בכיתה י"ב שעשו את זה שנה שעברה שהקורס לא הכי רציני וגם הציונים היו לא משהו והם בכל מקרה אחרי צבא ילמדו את זה שוב,
אבל זה באמת תלוי בך- אם תשקיע, אז אין סיבה שלא תצליח.. כמו בכל דבר בחיים.

guy-marcus
31-05-2011, 09:01

עריכה -

המועד הכי קרוב בתאריך 7.7.2011 ועבר תאריך סיום ההרשה אליו. המועד הקרוב ביותר שאפשר להרשם אליו כרגע הוא בתאריך 10,11.10.2011 אבל אז אסור לך לגשת לבחינה של דצמבר (2 ברצף אסור)...

guy-marcus
31-05-2011, 09:04
אני אישית ממליץ לך לגשת למועד של פבואר כדי שתוכל לשפר באפריל, שהוא מועד הפסיכומטרי האחרון מבחינת העתודה, אם אתה מתכנן...

antique
31-05-2011, 09:21
אבל אסור מועד אחרי מועד ברצף אז הוא צריך לעשות בדצמבר ורק אז הוא יוכל לשפר באפריל.

Leorre
31-05-2011, 16:21
אני ממליצה לך לא לגשת.
ידוע שהציוני פסיכומטרי לתלמידי תיכון נמוכים (אף על שלא מבינים את הסיבה לכך).
אנשים שעושים פסיכומטרי בתיכון זה בדר"כ אנשים שרוצים ללכת לעתודה, והם חייבים ציון פסיכומטרי.

אני לא יודעת אודות הקורס הספציפי שאתה חושב לקחת, אבל ממליצה לך לקחת את הדבר הנכון לרמה שלך.
יש כאלה שעבודה בקבוצה תקדם אותם, ויש כאלה ש"אחד על אחד" זה השיטה היעילה ביותר.
אח שלי לדוגמא עשה פסיכומטרי בהתחלה בקבוצה, וקיבל 743, והחליט לשפר, אבל שינה את האסטרטגיה ועשה עם מורה פרטי כ-10 שיעורים (לא זול) וקיבל 800.
זה פשוט הרמה האישית שלך. אני ממש ממליצה לך לחכות עם זה למועד מאוחר יותר, אני לא חושבת שזה הזמן הנכון.

guy-marcus
31-05-2011, 17:43
אבל אסור מועד אחרי מועד ברצף אז הוא צריך לעשות בדצמבר ורק אז הוא יוכל לשפר באפריל.

חח כן.. לזה התכוונתי
למה כתבתי פבואר :wacko:

OPhiRCk
31-05-2011, 18:05
.

אח שלי לדוגמא עשה פסיכומטרי בהתחלה בקבוצה, וקיבל 743, והחליט לשפר, אבל שינה את האסטרטגיה ועשה עם מורה פרטי כ-10 שיעורים (לא זול) וקיבל 800.
זה פשוט הרמה האישית שלך. אני ממש ממליצה לך לחכות עם זה למועד מאוחר יותר, אני לא חושבת שזה הזמן הנכון.
אוקיי למה הוא רצה לשפר 743?:question:הוא רוצה רפואה או משו כזה?

ץגידו אם אני מתכננת לגשת בדצמבר, אני אמורה כבר להתחיל ללמוד אינטנסיבי?

c}{en
31-05-2011, 18:07
תלוי בך.. את לומדת בקבוצה או לבד?

Leorre
31-05-2011, 18:42
אוקיי למה הוא רצה לשפר 743?:question:הוא רוצה רפואה או משו כזה?

ץגידו אם אני מתכננת לגשת בדצמבר, אני אמורה כבר להתחיל ללמוד אינטנסיבי?

פיזיקה.

לא נראלי, זה המון זמן.
תעברי על המילים בעברית ובאנגלית שיכנס כזה לראש, אבל עוד לא נראלי לתת בחזק...