PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] זימון לחיל המודיעין

asaf105
22-06-2011, 17:19
קיבלתי זימון ללשכת הגיוס בתל אביב למבחנים של חיל המודיעין
זה בגלל שאני לומד ערבית 5 יח"ל(בינתיים עשיתי 3 יח"ל שנה הבאה בי"ב אני עושה את ה2 האחרונות)
אין לי מושג מה יש במיונים שם לחיל המודיעין ואיזה מבחנים יש שם
מישהו פה עבר אותם או יודע מה יהיה שם? כאילו יעשו לי מבחנים בערבית שאני צריך ללמוד אליהם?
תודה :)

liran ron
07-07-2011, 12:45
אכן - אם אתה מתמיין למסלולי הערבית של חיל המודיעין, צפויים לך הרבה מבחנים על ערבית. אתה יכול ללמוד לקראתם אם אתה רוצה, אם כי לדעתי ניתן לעבור אותם בלי ללמוד במיוחד. אני מאמין שחיל המודיעין מעוניין בתלמידי ערבית רבים לתפקידים שונים בחיל, ולכן לא סביר שתיפול מהמיונים אם אתה טוב בערבית. מה שכן, המיונים מייעדים כל אחד למקום המתאים לו ביותר לפי הרמה.
ובנימה קצת פחות רשמית - אני יודע על לא מעט מלש"בים שהתאכזבו כשמסיבה לא הגיונית הם נפלו מהמיונים. זכור שזהו הצבא, ולפעמים קורים שם דברים שהם מעבר להבנתנו.

idan100
07-07-2011, 23:50
למתי שלחו לך?

asaf105
20-07-2011, 19:44
סליחה על האיחור אבל רק עכשיו ראיתי את התגובה, כששבועיים אף אחד לא הגיב
שלחו לי ל26 ביולי- כלומר שלישי הבא
באמת יש צורך ללמוד? איזה מבחנים כבר יכולים לעשות לי שמה
אפשר להגיד שאני טוב בערבית, קיבלתי מגן 100 ביחידה הראשונה ובבגרות 100 אז סופי היה לי 100
השנה גם היה לי מגן 100, ובבגרות אני יודע שאני אקבל 94+

liran ron
20-07-2011, 21:27
אם אלו הציונים שלך, אני בטוח שתסתדר, ואם אין לך זיכרון גרוע במיוחד, אין צורך שתלמד. הציונים שלך דומים לשלי, ובוא נגיד שאני לא אגיע למקום רע...
בקשר למבחנים - אם אלו המבחנים הראשונים, אני אגיד לך מה אני זוכר - מבחן ידע כללי, מבחן בערבית (שכלל קטעים קצרים ושאלות אמריקאיות), מבחנים אישיותיים (שאלון 300 או משהו דומה) וכו'... אם היה עוד משהו אני לא זוכר.
שוב, אין סיבה להילחץ מהמבחנים. החיל מחפש אנשים שלומדים ערבית - ובמיוחד את הטובים בהם.

yuvalinkin
20-07-2011, 21:57
אם אלו הציונים שלך, אני בטוח שתסתדר, ואם אין לך זיכרון גרוע במיוחד, אין צורך שתלמד. הציונים שלך דומים לשלי, ובוא נגיד שאני לא אגיע למקום רע...
בקשר למבחנים - אם אלו המבחנים הראשונים, אני אגיד לך מה אני זוכר - מבחן ידע כללי, מבחן בערבית (שכלל קטעים קצרים ושאלות אמריקאיות), מבחנים אישיותיים (שאלון 300 או משהו דומה) וכו'... אם היה עוד משהו אני לא זוכר.
שוב, אין סיבה להילחץ מהמבחנים. החיל מחפש אנשים שלומדים ערבית - ובמיוחד את הטובים בהם.

אתה יכול לפרט יותר? בעיקר על החלק של המבחן בערבית.

asaf105
20-07-2011, 23:58
תודה על המידע :)
אבל בחלק של המבחן בערבית זה עם מילון או משהו? או שזה בוחן גם את האוצר מילים שלי בשפה?

liran ron
21-07-2011, 14:21
המבחנים מגוונים - בשלבים הראשונים מבחני הערבית לא כוללים מילון (הם מתבססים על אוצר מילים שמתאים, על פי הגדרתם, לבוגר י"א), ובשלבים המתקדמים הם כן. אם תזדקק למילון זה ייכתב בזימון שתקבל. אני זוכר מהמבחנים הראשונים שהיו בהם שאלות רב-ברירה (אמריקאיות), ושהשאלות התייחסו הן לתוכן, הן לפועל והן לתחביר - כלומר לחומר הידוע לכם מהלימודים במהלך השנה. הקטעים הם קצרים (אני לא זוכר כמה קצרים בדיוק) ובדרגת קושי עולה (מה שלא כתוב בשום מקום, אבל לפחות עבורי זה נעשה קשה מקטע לקטע). המבחנים המתקדמים (ויש לכם עוד זמן עד שתגיעו אליהם) הם כאמור עם מילון, והם כוללים תרגום בלבד. יינתנו לכם מספר קטעים, מעט יותר ארוכים מאלה שהזכרתי קודם, ותצטרכו לתרגם אותם בזמן קצוב.
אני מספר לכם על המבחנים אבל אני חוזר על עצתי שוב - אל תילחצו מהמבחנים, ואין צורך ללמוד לקראתם באופן מיוחד. אף אחד לא מבטיח שתענו על הכול נכון, אבל אף אחד גם לא אומר שזה משנה. לכולם קשה וכולם מתאמצים, ואין סיבה שתצאו מהמבחן בתחושה רעה.

yuvalinkin
21-07-2011, 15:30

עוד משהו- שמעתי שיש חלק של ידע כללי, וחשבתי שאני אוודא לפני שאני יודעת הכל כמו שצריך על נושאים כמו פוליטיקה ומלחמות ישראל וכו' אבל חברים סיפרו לי ששאלו דברים ממש לא קשורים לזה! אתה זוכר דוגמא לשאלות שהיו שם, או לפחות מאיזה תחום הן היו?

asaf105
21-07-2011, 16:14

עוד משהו- שמעתי שיש חלק של ידע כללי, וחשבתי שאני אוודא לפני שאני יודעת הכל כמו שצריך על נושאים כמו פוליטיקה ומלחמות ישראל וכו' אבל חברים סיפרו לי ששאלו דברים ממש לא קשורים לזה! אתה זוכר דוגמא לשאלות שהיו שם, או לפחות מאיזה תחום הן היו?

ידע כללי אז זה משהו משתנה בכל שאלון, אי אפשר להתכונן לזה
זה כמו שבצו ראשון להתכונן למבחנים בעברית שעשו להסביר משפטים קשים, זה לא שלמדנו את כל האוצר מילים במילון או משהו כזה

yuvalinkin
21-07-2011, 16:18
בטח שאפשר להתכונן. אפשר לחזור על נושאים מסוימים רלוונטים ולכן שאלתי מאיזה תחום היו השאלות.
אף אחד לא אמר שאני אקרא עכשיו את כל ויקיפדיה אבל להשיג קצת ידע חדש לפני לא יזיק.

liran ron
22-07-2011, 10:12
אין תחום ספציפי - ידע כללי הוא "כללי" בהכרח, כלומר מכסה נושאים רבים. אני זוכר שאלה בסגנון של "מי גילה את הפניצילין?", כך שהשאלה היא כמה אתה אדם בעל ידע.

yuvalinkin
22-07-2011, 12:09
חחח כן אמרו לי על הפניצילין. דווקא דברים כאלה אני יודעת, אני קוראת הרבה טקסטים עיוניים אבל שמעתי גם שהייתה שאלה כמו מי היה בלהקת כוורת :o

אני מדברת על מבחני הידע כללי של מסלול הערבית במודיעין. אני לא אקבל זימון לאופק כי אני כבר יודעת ערבית ולפי מה שהבנתי אופק זה מסלול שנועד ללמד אותך שפה חדשה

svpam123
22-07-2011, 12:45
כן גם לי הייתה שאלה על כוורת, אבל עניתי עליה נכון
הם נתנו כמה שמות שמאוד מזוהים עם הלהקה אז על דרך השלילה עניתי נכון

yuvalinkin
22-07-2011, 12:50
אתה זוכר עוד שאלות? אפילו עוד שאלה אחת, אני רוצה לבדוק אם אכן יש לי ידע כללי כמו שהם מצפים

svpam123
22-07-2011, 13:07
סורי לא :(

asaf105
22-07-2011, 15:37
פניצילין!??!!?
זה ידע כללי זה? בחיים לא שמעתי את השם הזה
בכוורת אני רק זוכר שגידי גוב היה הסולן

svpam123
22-07-2011, 15:42
לדעת מי גילה את הפניצילין זה ידע כללי בתכלס, כן

אבל לא לדעת מה זה פניצילין? :question:

asaf105
22-07-2011, 20:35
יש לי ידע כללי די רחב ואני יודע הרבה דברים
אבל על פניצילין באמת בחיים לא שמעתי!

liran ron
23-07-2011, 11:06
זה בסדר, לגיטימי לגמרי... לכל אחד יש דברים שהוא בטוח שכולם צריכים לדעת, וזה לא בהכרח נכון. אני לא זוכר עוד שאלות ידע כללי שהופיעו שם, אבל אני אומר לכם שזה לא משנה - אני לא זוכר כמה תשובות ידעתי בוודאות במבחן הזה, אבל זה היה רחוק מ-100 אחוז.

svpam123
23-07-2011, 11:13
דווקא בידע הכללי לדעתי עניתי על כמעט הכל נכון
אם אני נופל זה בגלל השפה המומצאת שהייתה לי מאוד קשה
עוד שבוע יהיו תשובות אני חושב

liran ron
23-07-2011, 11:35
אני לא זוכר מבחן שפה מלאכותית במיונים למסלולי הערבית... אתה מתכוון למיונים של "שחקים"?

asaf105
25-07-2011, 10:04
אגב, מה זה המבחנים האישיותיים?
מה יכולים כבר לשאול אותי שם?

liran ron
25-07-2011, 13:09
יש שני סוגים של מבחנים אישיותיים שאני זוכר מהמיונים למסלולי הערבית: שאלון 300 (300 היגדים שקשורים לאופי, שאתה נדרש לומר אם הם נכונים לגביך או לא), ומבחן אישיות כללי (שבדרך כלל מנסה לברר איזה אדם אתה דרך תחביבים, חברים, תחומי עניין, הישגים בלימודים ומוטיבציה למסלול הרלוונטי).
במיונים לתפקידים אחרים, הן בחיל המודיעין והן מחוצה לו, נתקלתי גם במבחנים אישיותיים אחרים.

asaf105
25-07-2011, 13:21
אוקיי תודה :)
מחר הזימון שלי, חח אני מקווה שיעבור בשלום

ilmichal1
25-07-2011, 13:23
השאלון 300 חופר!
חוזרים על אותן השאלות רק בניסוחים שונים..

שיהיה בהצלחה! :takdir:

guy-marcus
25-07-2011, 13:43
השאלון 300 חופר!
חוזרים על אותן השאלות רק בניסוחים שונים..

שיהיה בהצלחה! :takdir:

חח כן... אני זוכר ראיתי מתישהו באינטרנט "קבוצת נפגעי שאלון 300" או משהו בסגנון חח..

svpam123
25-07-2011, 13:47
בואנה איך אנשים מגזימים
לפני שעשיתי את השאלון 300 חשבתי שמצפה לי משהו מטורף שלוקח שעות
סיימתי אותו ב25 דקות, והיו כאלה שסיימו לפני.
כולה 220 ומשהו שאלות, ורק חלק חוזרות על עצמן
סתם מגזימים :(

ilmichal1
25-07-2011, 13:54
גם לי לקח איזה 20 דקות אבל זה מתיש.
אחרי כל המבחנים שבאותו יום פתאום מביאים שאלות על עצמך, למי יש כוח?

liran ron
25-07-2011, 14:28
אוקיי תודה :)
מחר הזימון שלי, חח אני מקווה שיעבור בשלום\

בהצלחה!

iddo40
25-07-2011, 15:52
אימלהההההה גמלי יש זימון למחר
בבקשה שמישו ירגיע אותי
מה יש במבחנים האלה בערבית? מה הם כוללים באיזה רמה?
מה עוד יש ביום הזה של המבחנים ??

liran ron
25-07-2011, 17:31
קודם כל, הירגע. אין לך סיבה להילחץ.
דבר שני, קרא את ההודעות באשכול הזה, ועל מה שלא יהיה ברור לך אחרי שקראת - שאל (ספציפית) ואענה לך בשמחה.

yuvalinkin
25-07-2011, 17:44
גם לי יש מחר את המבחנים הראשונים של המודיעין בערבית
רציתי לשאול- יש מחר חלק של ראיון או שיש רק מבחנים בכתב?

liran ron
25-07-2011, 18:15
לא. אם לא כתבו במפורש ראיון, זהו לא ראיון. ראיון הוא השלב הבא אחרי המבחנים הראשוניים.

asaf105
25-07-2011, 19:11
חח הלכתי ללמוד קצת לערבית, לפחות שיהיה לי חוקי דקדוק ותחביר בראש...
יאללה ניפגש מחר! Xd

asaf105
03-08-2011, 18:15
טוב עברתי את הזימון הראשון עם המבחנים
ועכשיו קיבלתי זימון לראיון האישי, שזה השלב הבא
liron ron עברת כבר את הראיון הזה? אשמח לדעת קצת פרטים עליו :)
וסליחה על הדאבל כבר עבר מלא זמן... ><

liran ron
03-08-2011, 19:53
אסף היקר, אני בע"ה אתחיל קורס קד"צ עוד מעט... כבר סיימתי עם המיונים. אין שום דבר חשוב לדעת על הראיון הזה - עושים לך שיחה (פורום די רחב, שלושה מראיינים), תאר את עצמך, תחביבים, מגלים לך לאילו מסלולים אתה מתמיין ומבקשים ממך לדרג אותם בין 1 ל-6...
והשם הוא לירן.

Anna Tr
03-08-2011, 20:00
קיבלתי אתמול זימון למודיעין ערבית ויש לי שאלה ..
כל המבחנים שיהיו באותו יום הם מבחנים בכתב או שיהיה משהו גם בע"פ?

c}{en
03-08-2011, 20:37
אסף היקר, אני בע"ה אתחיל קורס קד"צ עוד מעט... כבר סיימתי עם המיונים. אין שום דבר חשוב לדעת על הראיון הזה - עושים לך שיחה (פורום די רחב, שלושה מראיינים), תאר את עצמך, תחביבים, מגלים לך לאילו מסלולים אתה מתמיין ומבקשים ממך לדרג אותם בין 1 ל-6...
והשם הוא לירן.

אתה מתחיל את הקורס ב-21.8?

asaf105
03-08-2011, 21:47
והשם הוא לירן.

תודה על התגובה קודם כל!
אני מתאר לעצמי שידברו איתי על המסלולים, קראתי באתר של חיל המודיעין על המסלולים בערבית, ואין כל כך פירוט, אבל אני יודע שהדרכה זה יהיה אצלי בדירוג האחרון, אני לא ממש מתחבר להדרכות.
וסליחה :) לא שמתי לב שזה a...
כבר עברת את כל המיונים למסלול הזה של ערבית? או שאפילו התמיינת ל8200? אני זוכר שאמרו לי בזימון הראשון שזה מסלולים במיוחד גם ל8200, ואמרו שיהיו עוד הרבה זימונים- יהיה איזה תחקיר בטחוני, עוד מבחנים ולא זוכר מה עוד.
זה באמת נראה סיפור לעבור את כל המיונים האלה, אני מקווה לעבור.

קיבלתי אתמול זימון למודיעין ערבית ויש לי שאלה ..
כל המבחנים שיהיו באותו יום הם מבחנים בכתב או שיהיה משהו גם בע"פ?

כל המבחנים בכתב. עברתי את זה לפני שבוע אז אני יכול להגיד לך :)
יש את המבחן בערבית, המבחן על היחסים בין המילים, המבחן על הידע הכללי, ומבחן אישיות

Anna Tr
03-08-2011, 21:55
היה קשה?

asaf105
03-08-2011, 22:04
לא כל כך קשה
במבחן בערבית נותנים לך 6 קטעי ידיעות של 4-6 שורות ועל כל קטע 5-10 שאלות, יש שאלות על התוכן וההבנה של הקטע, ויש שאלות על תחביר ודקדוק ככה שזה ממש מקיף את כל הידע שלנו בערבית. מה שהיה קשה זה האוצר מילים, נתנו לי קטעים עם מילים שאף פעם לא נתקלתי בהם(כמובן זה בלי מילון) והיה קצת קשה להבנה, אבל ניסיתי להבין לפי המשמעות וההגיון
המבחן של היחסים בין מילים זה עברת כבר בצו ראשון בפסיכוטכני, כמו "כלב-נביחה, אריה-שאגה" שנותנים לך להשלים את המילה לפי היחס
אח"כ מבחן ידע כללי, נותנים לך 50 שאלות ידע כללי ב20 דקות(אגב אני חייב תודה לכל המגיבים פה, נתתם פה שאלות על הידע הכללי שבדיוק היו אצלי וידעתי רק בזכותכם :))
ואז שאלון 300, מבחן אישיות עם 200 ומשהו משפטים, כשבכל משפט את צריכה לסמן אם הוא נכון לגבייך או לא נכון

liran ron
04-08-2011, 07:04
אתה מתחיל את הקורס ב-21.8?

לא, הקורס שלי מתחיל באוקטובר.

liran ron
04-08-2011, 07:07
תודה על התגובה קודם כל!
אני מתאר לעצמי שידברו איתי על המסלולים, קראתי באתר של חיל המודיעין על המסלולים בערבית, ואין כל כך פירוט, אבל אני יודע שהדרכה זה יהיה אצלי בדירוג האחרון, אני לא ממש מתחבר להדרכות.
וסליחה :) לא שמתי לב שזה a...
כבר עברת את כל המיונים למסלול הזה של ערבית? או שאפילו התמיינת ל8200? אני זוכר שאמרו לי בזימון הראשון שזה מסלולים במיוחד גם ל8200, ואמרו שיהיו עוד הרבה זימונים- יהיה איזה תחקיר בטחוני, עוד מבחנים ולא זוכר מה עוד.
זה באמת נראה סיפור לעבור את כל המיונים האלה, אני מקווה לעבור.

8200 היא יחידה גדולה (יחידת האיסוף של חיל המודיעין), וכל מסלולי הערבית מכוונים אליה.

עדן9209
11-08-2011, 23:12
שלום לכולם , גם אני קיבלתי זימון למבחן מסלולי השפה הערבית רק רציתי לשאול שאלות ספציפיות יותר..
לגבי שאלון 300 צריך להיות בעיקר עקבי ולהגדיר אותך כבחור סובלני ולא רגשני ?
חוץ מזה לגבי המבחנים בערבית אמרו לי שמספיק ללמוד את שעורים 1-10 בחוברת מבוא לעיתונות ולשידורים בערבית בצבע ירוק ?-חוברת ירוקה.
ויש שמה שאלות על פועל(כאלו לזהות איזה בניין) ? ואיזה שאלות בתחביר ישאלו? כאילו לנקד מילים ? לציין נשוא נושא, עתיד מנגום מנסוב ??

yuvalinkin
12-08-2011, 07:31
שלום לכולם , גם אני קיבלתי זימון למבחן מסלולי השפה הערבית רק רציתי לשאול שאלות ספציפיות יותר..
חוץ מזה לגבי המבחנים בערבית אמרו לי שמספיק ללמוד את שעורים 1-10 בחוברת מבוא לעיתונות ולשידורים בערבית בצבע ירוק ?-חוברת ירוקה.
ויש שמה שאלות על פועל(כאלו לזהות איזה בניין) ? ואיזה שאלות בתחביר ישאלו? כאילו לנקד מילים ? לציין נשוא נושא, עתיד מנגום מנסוב ??

בשאלון 300 יש הרבה שאלות שחוזרות על עצמן בניסוח קצת שונה, אז פשוט שים לב שאתה עקבי.
לגבי המבחנים בערבית- תחזור על אוצר מילים. יש רק 2-3 שאלות בפועל והן ממש קלות, אין ממש על מה לחזור.. בתחביר שאלו מה התפקיד התחבירי של מילים כמה פעמים, וגם היו שאלות כמו "מה הניקוד הנכון של המילה _ בטקסט"

liran ron
12-08-2011, 11:01

אז ככה:
בקשר לשאלון 300 - תהיה אתה, עזוב להיות עקבי, אני לא הייתי מי יודע מה עקבי ועברתי את זה כמו גדול.
לגבי המבחנים בערבית - ההצעה שלי היא לא להתכונן, אבל אני לא יכול להכריח אותך. תעשה מה שנראה לך, אבל אני לא יכול לעזור לך לדעת איך להתכונן כי לא התכוננתי בעצמי למבחנים. בקשר לשאלות - יש שאלות על פועל ותחביר (למיטב זיכרוני) והן אכן כוללות ידע בניתוח פעלים (בניין וכאלה)... אני לא זוכר מה שאלו על התחביר במבחנים הראשוניים, אבל אל תשלול שום אפשרות - כך לא תהיה מופתע לרעה. שוב, אני אומר, בעיני אין סיבה שתתכונן אלא אם באמת שכחת את כל החומר... ואני בטוח שלא.

asaf105
12-08-2011, 11:43
במבחנים בערבית נותנים לך 6 קטעי ידיעות ועל כל קטע 5-10 שאלות
סה"כ יש 50 שאלות ובשעה אחת
לגבי אוצר מילים זה בעיה להתכונן, כי הופיעו לי מילים שלא נתקלתי בהן בחיים, אפשר לנסות להבין אותן לפי המשמעות בקטע וכל הרעיון עצמו בקטע
היו שאלות ממש מגוונות, כמו לנקד מילה כלשהי לפי תחביר כמובן(למשל פועל לנקד בעבר רגיל או עבר סביל, או לנקד לפי עתיד מנסוב או מג'זום..), לסמן את התפקיד התחבירי של מילה בתוך משפט, לסמן מילה נרדפת למילה שנתנו לך, לבחור את הכותרת המתאימה ביותר לקטע, לסמן את הניתוח הנכון לפועל(לשים לב לגזרות השונות המבלבלות), וכמובן היו פה ושם שאלות תוכן והבנה על הקטעים

ולירן, לגבי הראיון האישי, שואלים שם שאלות אופי? כאילו למשל מה התכונות הטובות והרעות שבי, או כל מיני שאלות אישיות כאלה?... מה בעצם הם רוצים לבדוק בראיון הזה? וכמה זמן בערך הראיון הזה לוקח?
בא לי כבר שיגיע יום שני, לעבור את הראיון הזה, וגם באותה הזדמנות אני אבקר ברוטשילד שם במחאה :)

liran ron
12-08-2011, 16:31
במבחנים בערבית נותנים לך 6 קטעי ידיעות ועל כל קטע 5-10 שאלות
סה"כ יש 50 שאלות ובשעה אחת
לגבי אוצר מילים זה בעיה להתכונן, כי הופיעו לי מילים שלא נתקלתי בהן בחיים, אפשר לנסות להבין אותן לפי המשמעות בקטע וכל הרעיון עצמו בקטע
היו שאלות ממש מגוונות, כמו לנקד מילה כלשהי לפי תחביר כמובן(למשל פועל לנקד בעבר רגיל או עבר סביל, או לנקד לפי עתיד מנסוב או מג'זום..), לסמן את התפקיד התחבירי של מילה בתוך משפט, לסמן מילה נרדפת למילה שנתנו לך, לבחור את הכותרת המתאימה ביותר לקטע, לסמן את הניתוח הנכון לפועל(לשים לב לגזרות השונות המבלבלות), וכמובן היו פה ושם שאלות תוכן והבנה על הקטעים

ולירן, לגבי הראיון האישי, שואלים שם שאלות אופי? כאילו למשל מה התכונות הטובות והרעות שבי, או כל מיני שאלות אישיות כאלה?... מה בעצם הם רוצים לבדוק בראיון הזה? וכמה זמן בערך הראיון הזה לוקח?
בא לי כבר שיגיע יום שני, לעבור את הראיון הזה, וגם באותה הזדמנות אני אבקר ברוטשילד שם במחאה :)

לא... זה יותר דומה לשיחת היכרות סתמית - אני לא זוכר יותר מדי, אבל יכול להיות ששואלים על תחביבים, ציונים, חברים... או שיבקשו ממך "לספר על עצמך". אני זוכר שאחר כך הם מציגים את המסלולים השונים הפתוחים בפניך, כמו שעשו בכנס המבחנים הראשון, רק שלא כל המסלולים מהכנס הראשון יהיו פתוחים בפניך - כי על פי התוצאות של המבחנים הראשוניים הם מסננים כבר חלק. אחר כך הם יבקשו ממך לדרג את המסלולים לפי מידת הרצון שלך להיות בהם.

asaf105
18-08-2011, 15:15
תודה רבה לך על כל המענה d:
היה לי את הראיון יום שני, מקווה לעבור אותו :)
האמת היה ראיון קשה, המראיינים האלה ממש התקילו אותי בשאלות קשות!!!
אני מקווה מאוד לעבור אותו
ואם אני עובר אותו יש לי בשלב הבא תחקיר בטחוני נכון?

iddo40
18-08-2011, 17:30
אני חייב פרטים על הראיון האישי בבקשה תספר לי מה היה שם?
מה שאלו?
מה בידיוק הם התקילו אותך? הם שאלו על ציונים??
ואיך בידיוק עוברים או לא עוברים?

yuvalinkin
18-08-2011, 19:12

גם לי היה, ביום שלישי
אילו מסלולים אמרו לך שפתוחים בפניך ?

liran ron
18-08-2011, 19:48

יש מבחנים נוספים לפני התחקיר הביטחוני, וגם מועד התחקיר עצמו משתנה מאוד ממלש"ב למלש"ב. אני אישית זומנתי לתחקיר ביטחוני בדצמבר, אבל הוא נדחה לי עקב מיונים אחרים עד לחודש יוני.

iddo40
19-08-2011, 08:59
אתם יכולים בבקשה להסביר לי מה היה בראיון אישי?
מה שאלו?
ובמה לדוגמה יכולים להתקיל אותי?

asaf105
19-08-2011, 20:11
אתם יכולים בבקשה להסביר לי מה היה בראיון אישי?
מה שאלו?
ובמה לדוגמה יכולים להתקיל אותי?

קודם כל כשאתה בא למקום, נותנים לך שאלון של 6 עמודים ואתה ממלא אותו בכתב(לוקח בערך 20-30 דקות למלא) ממש ששואל על הכל, על המשפחה, לימודים, עבודה, חברים, אינטרנט, מחשבים, מדעים
המראיינים שלך מקבלים את השאלון שמילאת והם קוראים את כולו, אחר כך הם מזמינים אותך לראיון והם בעצם מתמקדים על מידע שהם הסיקו מהתשובות בשאלון
הם למעשה מחדדים את רוב השאלות שהיו בשאלון, על מנת ללמוד עוד עליך ולהסיק עליך עוד מידע

הם הציגו בפניי את המסלולים- יש מסלול של תרגום שעוסקים שם בעיקר בתרגומים של קטעים והאזנות וכו'
יש מסלול של מודיעין גלוי, שאתה מקבל את המידע בטלוויזיה אינטרנט רדיו לווינים ולמעשה מקשיב ומאזין תוך כדי סידור של מידע עם העיקר וללא התפל
יש מסלול של קטעים ששם אתה ממש בונה קטעים ומסדר מידע
בסה"כ המראיינים יסבירו לך על המסלולים ממש בפירוט, אפילו אמרו לי את הקורסים שעושים וכמה שעות עובדים ומה עושים בדיוק
אתה צריך בסוף לדרג את המסלולים מ1 עד 6, ופה זה קצת קשה כי צריך להבין באמת את המסלול ולהסביר להם למה בחרת דווקא את הדירוג הזה, השאלות המתקילות זה שנגיד בחרתי במסלול לדרג 5 אז הם שאלו אותי למה בחרתי דווקא 5 ולא 6
בכל מקרה הם שואלים אותך הרבה על השירות, האם תעמוד בלחץ, לחיות בשיתוף עם חברים גם אם אלה אנשים שלא תסתדר איתם, לחיות בבסיס סגור פעם בשבועיים הביתה
גם על הבצפר שאלו אותי, ועל ציונים(אתה צריך להביא תעודת סוף שנה) וכל מיני שאלות סתם על הבצפר ועל הלימודים ומורים וכו'
שואלים גם על התכונות שלך, מה תרצה לשפר אצלך, איך אתה מתמודד בכל מיני מצבים חברתיים שונים, איך זה מתבטא

lironber
21-08-2011, 23:47
היי גם אני קיבלתי זימונים למבחנים בערבית, ורציתי לשאול את מי שכבר ניגש לזימונים - איזה שאלות היו לכם בידע הכללי? אתם יכולים לתת דוגמאות? ולגבי הערבית - לחזור על עתיד מג'זום ומנצוב?

asaf105
22-08-2011, 10:01
היי גם אני קיבלתי זימונים למבחנים בערבית, ורציתי לשאול את מי שכבר ניגש לזימונים - איזה שאלות היו לכם בידע הכללי? אתם יכולים לתת דוגמאות? ולגבי הערבית - לחזור על עתיד מג'זום ומנצוב?
לגבי הערבית כן מומלץ לחזור ממש ברפרוף על החוקים של עתיד מנצוב ומג'זום, ואינה ואחיותיה וכל הנושאים של הדקדוק
כי יש במבחן הזה גם שאלות של איך לנקד פועל שנותנים לך, אז כמובן צריך לדעת לנקד אותו אם זה מנצוב מג'זום סביל אינה ואחיותיה וכל הדקדוק
בידע כללי יש לך שאלות כמו:
מה זה אפידרמיס? מי מהבאים לא היה בלהקת כוורת? מי מהבאים לא היה נשיא מדינת ישראל? מי כתב את הספר תום סויר?
מה זה ליל הגלשנים? מי גילה את עקרונות הכבידה? באיזה שנה היה מבצע נחשון? מה זה עצת אחיתופל? מי המציא את הפניצילין?
זה כל השאלות שאני זוכר שהיה אצלי... מקווה שזה יעזור לך d:

lironber
22-08-2011, 10:28
תודה רבה לך!!! עזרת לי מאד! :)

lironber
22-08-2011, 11:08
וצריך גם לדעת את הגזרות בפועל? נגיד ע"ו, פ"ו, הכפולים?

עדן9209
22-08-2011, 11:20
וצריך גם לדעת את הגזרות בפועל? נגיד ע"ו, פ"ו, הכפולים?

כן זה חשוב , ללמה אין לי כוח לחזור על זה

asaf105
22-08-2011, 16:44
לא צריך ממש להתעמק בכל החומר של התחביר ופועל
זה לא כמו שלמדנו לבגרות, רק צריך לדעת קצת את החוקים, זה יכול להופיע רק בשאלות ששואלים איך לנקד איזשהי מילה או מה התפקיד התחבירי של מילה במשפט
גם אוצר מילים אין מה להתכונן, זה לא כמו בבגרות שהיה אוצר מילים מוגדר
כי היו אצלי במבחנים מילים שבחיים לא ראיתי, צריך פשוט לדעת להסתדר עם המשמעות ועם תוכן הטקסט

Anna Tr
29-08-2011, 18:35
תוך כמה זמן מחזירים תשובה מיום המיונים הראשון ?
ושאלה נוספת היא האם שולחים מכתב הביתה או שמתקשרים ?

svpam123
29-08-2011, 19:34
אמנם עשיתי מיונים לאופק שזה ערבית למי שלא למד בתיכון, אבל קיבלתי תשובה תוך שבועיים, וזה לא היה דואר ולא טלפון.
נכנסתי לאתר בערך שבועיים אחרי והיה כתוב שעברתי את השלב הראשון ושזומנתי לראיונות...
מוזר שלא קיבלתי שום מכתב בדואר, לא טלפון לא כלום.
בספטמבר אני אתקשר לראות מה קורה.

c}{en
29-08-2011, 19:39
אם כבר חיל המודיעין- אחרי כמה זמן מהצו הראשון קיבלתם זימון? האם יש אפשרות לבקש להתמיין לתפקיד מסויים?

svpam123
29-08-2011, 19:42
עשיתי קצת לפני אמצע י"א ( לדעתי דצמבר או ינואר), במהלך השנה קיבלתי רק צוות אוויר, ובחופש הגדול לפני חודש בערך קיבלתי אופק שזה מודיעין.
אבל זה לא בהכרח אומר שזה ייקח לך חצי שנה עד שתקבלתי. היה איתי במיון חבר שעשה צו ראשון חודש וחצי לפני הזימון.

asaf105
29-08-2011, 20:11
הצו ראשון היה לי בינואר, ואת הזימון קיבלתי ביוני
אז חצי שנה פלוס מינוס
מישהו יודע מה עם הראיון האישי? עשיתי אותו ב15 לחודש ועוד לא קיבלתי תשובות!
ובאתר של אמ"ן לא רשום על זה כלום...

c}{en
29-08-2011, 20:13
הצו ראשון היה לי בינואר, ואת הזימון קיבלתי ביוני
אז חצי שנה פלוס מינוס
מישהו יודע מה עם הראיון האישי? עשיתי אותו ב15 לחודש ועוד לא קיבלתי תשובות!
ובאתר של אמ"ן לא רשום על זה כלום...

אז אתם אומרים שיש לי עוד זמן.. לי היה צו ראשון ב-11 לחודש.

asaf105
29-08-2011, 20:16
אז אתם אומרים שיש לי עוד זמן.. לי היה צו ראשון ב-11 לחודש.

לדעתי כן ייקח לך זמן, רגע אבל את לומדת ערבית ברמה 5 יח"ל?
נראה לי בכל מקרה הזימון אמור להישלח אחרי שכבר נקבע לך תאריך גיוס

c}{en
29-08-2011, 20:18
לדעתי כן ייקח לך זמן, רגע אבל את לומדת ערבית ברמה 5 יח"ל?
נראה לי בכל מקרה הזימון אמור להישלח אחרי שכבר נקבע לך תאריך גיוס

כבר יש לי תאריך גיוס... קיבלתי ביום שלישי מכתב עם התאריך (ה-17.12.12).
ולא, אני לא הגברתי בסוף. עשיתי רק יחידה אחת.
אבל אני לא מתכוונת ללכת לערבית.. יש עוד הרבה דברים במודיעין. אני רוצה ללכת לפיענוח תצלומי אוויר.

asaf105
29-08-2011, 20:33
כבר יש לי תאריך גיוס... קיבלתי ביום שלישי מכתב עם התאריך (ה-17.12.12).
ולא, אני לא הגברתי בסוף. עשיתי רק יחידה אחת.
אבל אני לא מתכוונת ללכת לערבית.. יש עוד הרבה דברים במודיעין. אני רוצה ללכת לפיענוח תצלומי אוויר.

אה בכל מקרה אמורים לשלוח לך בחצי שנה הקרובה
לגבי המסלולים זה רק תלוי בנתונים שלך, המגמות שאת לומדת, דפ"ר קב"א וכל זה
יש מלא מסלולים במודיעין שמקבלים אליהם זימון

liran ron
30-08-2011, 08:02

באופן כללי, שולחים בדואר את הזימון הבא במידה ועברת את השלב הקודם, אבל החל משלב מסוים הם מפסיקים לבזבז עלייך דפים ודיו (כי מה לא עושים למען איכות הסביבה) ופשוט כותבים באתר. אבל אפשר לצפות שאם לא תאשרי הגעה בזמן, הם יתקשרו לברר מה קורה.

asaf105
30-08-2011, 09:38
באופן כללי, שולחים בדואר את הזימון הבא במידה ועברת את השלב הקודם, אבל החל משלב מסוים הם מפסיקים לבזבז עלייך דפים ודיו (כי מה לא עושים למען איכות הסביבה) ופשוט כותבים באתר. אבל אפשר לצפות שאם לא תאשרי הגעה בזמן, הם יתקשרו לברר מה קורה.
אתה יודע אולי כמה זמן אמורים לקבל תשובות מהראיון
הוא היה לי ב15 לחודש ועוד לא קיבלתי תשובות! אמרו לי שבועיים שלושה שאני אקבל תשובות
גם באתר אני רואה שום תוצאות, ובאירוע של הראיון אז לא רשום כלום במשבצת של "אישור הגעה"! למרות שאני אישרתי הגעה מזמן ובאתי לראיון בזמן בדיוק, לא יודע למה זה ככה

עדן9209
30-08-2011, 09:42
גם אני , אמרו לי ששבוע לוקח עד שהם שולחים מכתב שני ועבר שבוע ..
חוץ מזה באתר שאני נכנס כתוב הינך נמצא בתהליך מיון , וכבר עשיתי אותו..

Anna Tr
30-08-2011, 12:37
טוב חברים שלחו לי היום מכתב לראיון !! :) :)
מה עושים בראיון ?

Xtra
30-08-2011, 12:44
אם כבר חיל המודיעין- אחרי כמה זמן מהצו הראשון קיבלתם זימון? האם יש אפשרות לבקש להתמיין לתפקיד מסויים?

את יכולה לבקש להתמיין לחיל המודיעין, כתבתי על כך למישהו ששאל ואת יכולה לקרוא פה: http://www.emath.co.il/forums/%D7%A6%D7%91%D7%90-%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D/40818.htm#post256249

CrazyDiamond
30-08-2011, 13:04
איך את תמיד יודעת מה את רוצה לעשות
מה להיות בצבא
במה לעבוד בעתיד
חח אני לא יודע מה יהיה איתי עוד שעתיים

בכל מקרה אחותי הייתה בפיענוח תצלומי אוויר ונהנתה

liran ron
30-08-2011, 13:20
אתה יודע אולי כמה זמן אמורים לקבל תשובות מהראיון
הוא היה לי ב15 לחודש ועוד לא קיבלתי תשובות! אמרו לי שבועיים שלושה שאני אקבל תשובות
גם באתר אני רואה שום תוצאות, ובאירוע של הראיון אז לא רשום כלום במשבצת של "אישור הגעה"! למרות שאני אישרתי הגעה מזמן ובאתי לראיון בזמן בדיוק, לא יודע למה זה ככה

אין סיבה להילחץ מדברים כאלה... אני עשיתי את המיון האחרון ביוני ועדיין לא קיבלתי תשובות. ולאחד המיונים שבהם נאמר מפורשות שאקבל תשובות תוך שלושה שבועות, קיבלתי תשובה רק לאחר חודשיים.
הדבר העיקרי שלומדים מהמיונים לחיל המודיעין הוא שהם אוהבים להשאיר אותך במתח - מודיעים לך שהתקבלת לקורס בערך שבועיים לפני שהוא מתחיל.

liran ron
30-08-2011, 13:23
גם אני , אמרו לי ששבוע לוקח עד שהם שולחים מכתב שני ועבר שבוע ..
חוץ מזה באתר שאני נכנס כתוב הינך נמצא בתהליך מיון , וכבר עשיתי אותו..

לא עשית אותו - אתה עושה אותו, ותעשה אותו בערך שנה במידה ולא תיפול בדרך. אני כבר סיימתי את כל הזימונים, טרם קיבלתי תשובות ואני בכל זאת "בתהליך מיון" כי לא החליטו לגביי עדיין.

asaf105
30-08-2011, 13:26
באמת זה מתח!
אני רוצה כבר לדעת אם עברתי את הראיון או לא!

עדן9209
30-08-2011, 15:06
אסף כמה זמן לקח לך עד שקיבלתה מכתב לראיון ? השלב השני
אני עשיתי תמבחנים השלב הראשון ועבר כבר שבוע , ולא קיבלתי מכתב לזימון לראיון זה הגיוני ?

asaf105
30-08-2011, 15:57
קיבלתי בערך שבועיים אחרי....

עדן9209
01-09-2011, 20:18
חח סליחה על החפירות אבל בקשר לזימון לראיון
משהו יכול לספר לי מה סדר היום ? ולמה ביקשו להביא תעודות?
חוץ מזה אשמח לטיפים ..

asaf105
01-09-2011, 21:45
חח סליחה על החפירות אבל בקשר לזימון לראיון
משהו יכול לספר לי מה סדר היום ? ולמה ביקשו להביא תעודות?
חוץ מזה אשמח לטיפים ..

אתה בא לשם, מקבל שאלון של 6 דפים שלוקח בערך 20 דקות למלא אותו, אחרי זה אתה מגיש אותו והמראיינים שלך יקראו אותו ואז יקראו לך לבוא לראיון
צריך תעודות כדי לשים את הציונים של המקצועות שלך בשאלון
גם צריך לתת להם שתי תמונות פספורט

c}{en
02-09-2011, 06:57
איך את תמיד יודעת מה את רוצה לעשות
מה להיות בצבא
במה לעבוד בעתיד
חח אני לא יודע מה יהיה איתי עוד שעתיים

בכל מקרה אחותי הייתה בפיענוח תצלומי אוויר ונהנתה

חחח.. כל הדברים האלה עוד יכולים להשתנות.. אבל אלה הדברים שאני נמשכת אליהם עכשיו והם מעניינים אותי.
שמעתי הרבה על התפקיד הזה וגם קראתי עליו וזה מעניין אותי מאוד.
אחותך הייתה בזה של המודיעין או של חיל האוויר?

lironber
02-09-2011, 10:04
קיבלתי אתמול זימון לראיון...השאלה שלי היא האם התפקיד הזה משתלם בכלל? כי הבנתי שזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך באוזניים בגלל שאתה נמצא כל היום עם אוזניות...רציתי לשאול מה יותר כדאי לי? מודיעין ערבית או ממר"ם?

asaf105
02-09-2011, 11:17
קיבלתי אתמול זימון לראיון...השאלה שלי היא האם התפקיד הזה משתלם בכלל? כי הבנתי שזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך באוזניים בגלל שאתה נמצא כל היום עם אוזניות...רציתי לשאול מה יותר כדאי לי? מודיעין ערבית או ממר"ם?
וואי איזה הגזמה, נזק בלתי הפיך???
בכל מקרה אז אם את לא רוצה האזנות אז תגידי בראיון שאת לא רוצה האזנות, יש איזה 6 תפקידים שונים במודיעין ערבית שיציגו לך בראיון
לא הכל עם אוזניות

antique
02-09-2011, 11:20
אם כך אז ממר"מ זה נזק בלתי הפיך לעיניים

asaf105
02-09-2011, 11:46
אם כך אז ממר"מ זה נזק בלתי הפיך לעיניים
כן זה ממש היה הגזמה
כאילו כששומעים מוזיקה לא שומעים באוזניות כל היום

עדן9209
02-09-2011, 12:43
אתה בא לשם, מקבל שאלון של 6 דפים שלוקח בערך 20 דקות למלא אותו, אחרי זה אתה מגיש אותו והמראיינים שלך יקראו אותו ואז יקראו לך לבוא לראיון
צריך תעודות כדי לשים את הציונים של המקצועות שלך בשאלון
גם צריך לתת להם שתי תמונות פספורט

מה יש בשאלון הזה, זה שאלות ידע כללי, ערבית? או סתם שאלות על החיים שלך? יש לך דוגמאות ??
ואיזה שאלות המראיינים שואלים בראיון,ישלך טיפים ?

asaf105
02-09-2011, 12:51
מה יש בשאלון הזה, זה שאלות ידע כללי, ערבית? או סתם שאלות על החיים שלך? יש לך דוגמאות ??
ואיזה שאלות המראיינים שואלים בראיון,ישלך טיפים ?

שאלות על החיים! על הלימודים שלך, משפחה, ידע אקדמאי, מחשבים, ממש על כל החיים

lironber
02-09-2011, 13:44
לא יודעת, זה מה שאמרו לי...
ואני לא יודעת מה להחליט, ז"א מה יותר כדאי לי? מודיעין או ממר"ם? מישהו פה היה במודיעין ערבית ויכול להגיד לי מה דעתו על התפקיד הזה?

asaf105
02-09-2011, 15:58
לא יודעת, זה מה שאמרו לי...
ואני לא יודעת מה להחליט, ז"א מה יותר כדאי לי? מודיעין או ממר"ם? מישהו פה היה במודיעין ערבית ויכול להגיד לי מה דעתו על התפקיד הזה?
רגע קיבלת זימון גם למודיעין וגם לממר"ם?

lironber
02-09-2011, 22:34
זה פרויקט שמוביל אותי בסופו של דבר לממר"ם

CrazyDiamond
04-09-2011, 16:25
חחח.. כל הדברים האלה עוד יכולים להשתנות.. אבל אלה הדברים שאני נמשכת אליהם עכשיו והם מעניינים אותי.
שמעתי הרבה על התפקיד הזה וגם קראתי עליו וזה מעניין אותי מאוד.
אחותך הייתה בזה של המודיעין או של חיל האוויר?
מודיעין

antique
05-09-2011, 12:47
מודיעין ערבית וממר"ם זה 2 יחידות שונות לגמרי שאת פשוט צריכה להסתכל על היתרונות והחסרונות והחליט מה את מעדיפה
אם את הולכת לממר"ם - את צריכה לזכור שיש לך קורס חצי שנה לא בפז"מ + עוד שנתיים וחצי קבע - בעצם 6 שנות שירות,
ואת יוצאת משם עם מקצוע לחיים - מתכנתת - את צריכה להחליט אם זה המקצוע שאת רוצה לעבוד בו במשך החיים.
אם כן - אין דבר יותר טוב בשבילך מאשר ממר"ם, את יוצאת מהקורס עם ניסיון ועם שם גדול וכולם ירצו שתעבדי אצלם
ואיך שתצאי מהקורס עוד לפני שתעשי תואר במחשבים כבר תוכלי לקבל משכורת דו ספרתית.
אבל את צריכה לזכור שאת הולכת לראות הרבהה מאוד מחשב כל השירות שלך וכל החיים.. וזו בעצם הבחירה שלך לחיים - לעבוד בנושא המחשבים.
מודיעין ערבית.. קורס של כמה חודשים ללמוד ערבית.. ואז יש לך מגוון אפשרויות שאת יכולה לקבל בטח כבר אמרו לך לאילו מסלולים את ממויינת. לדעתי זה מעניין ומציל חיים וזה כל אחד והבחירה שלו מה יותר מעניין אותו.
אם את שואלת אותי? אני נורא אוהב מחשבים אבל אני עם פרופיל גבוה, בראסמי הייתי הולך לממר"ם, אבל אני הולך למודיעין ערבית אבל לא ל8200 אלא למשהו קרבי יותר כי מבחינתי היה נשמע לי קצת משעמם לעשות עבודה עם ערבית בלי איזו תוספת של גיוון קרבי מסוים.

lironber
09-09-2011, 13:40
תודה רבה על התשובה המפורטת:) ועדיין לא היה לי ראיון אישי...יהיה לי בעוד מס' ימים...
השאלה שלי היא מה בדיוק ישאלו אותי שם? ישאלו אותי גם על מנהיגים במזרח התיכון?

asaf105
09-09-2011, 14:57
תודה רבה על התשובה המפורטת:) ועדיין לא היה לי ראיון אישי...יהיה לי בעוד מס' ימים...
השאלה שלי היא מה בדיוק ישאלו אותי שם? ישאלו אותי גם על מנהיגים במזרח התיכון?

בכלל לא
בראיון האישי זה כבר לא קשור לידע שלך בערבית, את זה כבר קיבלו ממך במבחנים וזה שעברת אותם זה מראה שאת מסומנת כמתאימה אצלהם מבחינת הידע
בראיון זה פשוט ראיון אישי, כמו שזה, ראיון על עצמך ועל החיים שלך

עדן9209
09-09-2011, 16:46
אני באמת מודה לכם על זה שאתם עוזרים אבל המון חברים שלי לא עברו את הראיון ! ואני רוצה להבין למה ?
בטוח יש שמה משהו מכשיל, משהו שאסור להגיד,אני אשמח לטיפים רציינים כי ישלי עוד כמה ימים או למספר שאלות שאתם זוכרים שצריך למלות בדף

antique
10-09-2011, 15:11
מוטיבציה.
זה ראיון עליך אין פה שאלות ידע ואין נכון לא נכון או שאת מתאימה או שלא ושום דבר פה לא יעזור לך.
אל תשקרי שם, ושוב- מוטיבציה.

עדן9209
13-09-2011, 22:57
מוטיבציה.
זה ראיון עליך אין פה שאלות ידע ואין נכון לא נכון או שאת מתאימה או שלא ושום דבר פה לא יעזור לך.
אל תשקרי שם, ושוב- מוטיבציה.

איך הם בודקים תמוטיבציה ? עי" שאלות עם אני הסתדר ע"י הפחדה כאלו שזה בסיס סגור ושאין הרבה חופשות וכאלה?
אתה זוכר שאלות שהיו בדפים או שאלות שהמראיינים שאלו ?חוץ מזה שמעתי הם שואלים על אקטואליה וכאלה נכון ?

asaf105
07-11-2011, 21:49
בדיוק היום הזמינו אותי לראיון נוסף שבוע הבא
חח סופסוף אחרי כמעט 3 חודשים מאז עבר הראיון יש תשובה, אבל לא הבנתי למה הזמינו אותי לעוד ראיון... בשביל מה?
גם הזמינו אותי דרך הטלפון, אז מוזר לי, כי זה לא רשום באתר ולא שלחו לי זימון בדואר עם השוברי נסיעה :/

amit rigel
16-05-2015, 09:21
יש לי מחר מיונים לחיל המודיעין לשפה הערבית יצא שזה יום לפני הבגרות שלי בערבית אני בכיתה יב מה אתם ממליצים שאני אעבור היום על כל התחביר והפועל שיש לי ? זה יעזור לי לעבור את המבחנים? כי אני ממש רוצה להתקבל למודיעין. ולגביי המבחנים הפסיכוטכניים והמבחני אישיות יש איזה משהו שצריך לדעת, איך לגשת לזה, מה ללמוד לזה?

ta1998
02-11-2015, 17:41
מה הדבר הבא אחרי ראיון אישי?? ותוך כמה זמן מקבלים תשובה אם עברת את הראיון??