PDA

צפה בגרסה המלאה : [דיון] קיבלתי תאריך גיוס אבל לא קיבלתי שום זימונים.

elixvx
28-07-2011, 17:43
שלום (:
אז היום הגיע לי בדואר מכתב עם תאריך גיוס (23 ליולי 2012 בדיוק עוד שנה)
אבל העניין הוא שעד היום לא קיבלתי שום זימון למבחנים או דברים כאלה.
פשוט כלום. (חוץ מהכנס עתודה שזה לא ממש נחשב)
אז איך יכול להיות שיש לי כבר תאריך גיוס?.
(רק לפני שבועיים גם השלמתי את הפרופיל הרפואי)

הנתונים שלי דרך אגב הם:
קב"א 54 דפ"ר 70 ופרופיל 84.

האם זה בסדר שעוד לא קיבלתי כלום?.
אני לא רוצה להיתקע סתם באיזה ג'וב 3 שנים...

matan1212
28-07-2011, 17:50
בהתחלה מביאים לך תאריך גיוס, עד אז ישלחו לך זימונים ומבחנים ובמידה שתתקבל ישנו לך את התאריך גיוס...

elixvx
28-07-2011, 19:45
הבנתי..., וזה לא מוזר שעדיין לא קיבלתי שום דבר?.

phizika
28-07-2011, 19:52
לא זה לא מוזר. יש לך זמן עד הגיוס, אתה עוד תקבל זימונים בהמשך...

Xtra
29-07-2011, 18:07
עצה שלי - אם יש לך תוכניות להתמיין לתוכניות כמו שחקים, חבצלות, תלפיות, גאמ"א ושאר תוכניות העילית של הצבא אז כדאי שתשלח מכתבים כבר עכשיו כדי לנסות להתמיין ליחידות האלה (כי הנתונים שלך לא מספיקים לתוכניות האליטה האלו של הצבא - גם לי יש אותם נתונים ואני מחזור גיוס מעליך).

אם אתה לא מעוניין בתוכניות האלה ראה הודעתי זאת מבוטלת :)

elixvx
31-07-2011, 11:42
עצה שלי - אם יש לך תוכניות להתמיין לתוכניות כמו שחקים, חבצלות, תלפיות, גאמ"א ושאר תוכניות העילית של הצבא אז כדאי שתשלח מכתבים כבר עכשיו כדי לנסות להתמיין ליחידות האלה (כי הנתונים שלך לא מספיקים לתוכניות האליטה האלו של הצבא - גם לי יש אותם נתונים ואני מחזור גיוס מעליך).

אם אתה לא מעוניין בתוכניות האלה ראה הודעתי זאת מבוטלת :)

תודה רבה על העצה לא ידעתי שזה אפשרי!
תוכל לכוון אותי?, למי אני צריך לפנות?
ומה בדיוק לרשום בפניה?. (אני מניח שצריך נימקוים מסויימים על מנת לקבל זימון למיונים למרות שהנתונים לא מספיקים)
אני פשוט לא כ"כ מבין בכל העניין של הצא והגיוס (שמות התוכניות לא אומרות לי הרבה, אבל כמובן שאני מעדיף לנסות ולהתקבל למשהו כמה שיותר טוב ומשמעותי)

אשמח לקצת עזרה, אם תוכל בבקשה ילצור איתי קשר בהודעה פרטית!

תודה רבה!.

Xtra
31-07-2011, 11:54
להתמיינות לתוכניות המצויינות של חיל המודיעין אתה צריך לשלוח פקס שאותו תמצא פה : https://www.aman.idf.il/modiin/general.aspx?catId=59924
בנוסף אתה יכול להסתכל באתר של מודיעין על תוכניות שמעניינות אותך.
בפקס אתה צריך לרשום "מכתב רשמי" כזה עם הנדון וכו' ואז אתה צריך לפרט את הקורות חיים שלך - איפה למדת, פעילויות מיוחדות שעשית, הישגים ראויים לציון וכדומה. בנוסף אתה צריך לפרט למה לדעתך אתה מתאים לתוכניות, למה אתה רוצה להתמיין לתוכנית, חשוב שהמכתב ישאיר רושם חיובי ושיראו שיש לך מוטיבציה גבוהה.
פה תוכל למצוא מכתב לדוגמה: שאלות נפוצות (http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=164&QID=15994)

בשביל תוכנית תלפיות אתה יכול לשלוח אימייל שאותו תוכל למצוא פה: http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/keser.asp (וגם תקרא קצת על התוכנית)
גם פה אתה צריך לנסח בקשה מנומקת להתמיינות לתוכנית, ממני הם ביקשו גם מכתבי המלצות ממורים וזה בהחלט יכול לשפר את הסיכוי שלך להגיע למיונים.
בהצלחה

Learn
31-07-2011, 13:19
הם שולחים תאריך גיוס אפילו לפני שיעד הגיוס ידוע (לעתים אפילו עד תום הטירונות יעד הגיוס אינו ידוע). הרעיון מאחורי הדבר הוא שתדע שאתה עתיד להתגייס.
תאריך הגיוס יזוז בהתאם לצרכי הצבא..
אממ.... כמדומני, גיוס יולי זה לקרביים (שיריון, צנחנים) אבל תבדוק את זה.
מנסיון אישי, גם לי היה תאריך גיוס ליולי. והנה אני עדיין "באזרחות". צו הגיוס שלי בוטל. (במקרה שלי עדיין לא שלחו לי חדש אבל יתכן שישלחו לך).

elixvx
31-07-2011, 17:46
הבנתי תודה רבה לכם!

Xtra מה אתה ממליץ לרשום להם?., ז"א מה עושה רושם חיובי?.
(חוץ מיחידות לימוד בי"ס ציונים וכו')

Xtra
01-08-2011, 12:14
הבנתי תודה רבה לכם!

Xtra מה אתה ממליץ לרשום להם?., ז"א מה עושה רושם חיובי?.
(חוץ מיחידות לימוד בי"ס ציונים וכו')

אתה יכול לרשום הישגים יוצאי דופן שלך, התנדבות, בעיקרון תרשום דברים שמראים שיש לך מוטיבציה ושאתה מתאים לתפקיד.

elixvx
02-08-2011, 06:31
האם אפשר לשלוח בקשה לכמה תוכניות במקביל?.

Xtra
02-08-2011, 21:03
לדעתי אין עם זה שום בעייה