PDA

צפה בגרסה המלאה : לאן אפשר להגיע בצבא?

tototomer1
27-09-2011, 18:38
נניח שיש לי פרופיל 97 וקב"א 56

ואני רוצה להגיע למשהו שהוא לא קרבי - ממר"ם/גאמא/יחידת מחשבים בכירה כלשהי...

יש סיכוי בכלל להתקבל? או שאם יראו שאני יכול להיות קרבי ישר יקחו אותי לשם?

CrazyDiamond
27-09-2011, 18:53
לממר"ם אפשר רק עם פרופיל לא קרבי להגיע
גאמא דוחה קרבי

tototomer1
27-09-2011, 18:55
דוחה קרבי הכוונה שאני יכול להתקבל לשם גם עם פרופיל 97?

ואיך גאמא נחשבת לעומת ממר"ם?? לפי מה שהבנתי ממר"ם זאת יחידת המחשבים הכי טובה בצה"ל אבל שמעתי הרבה דברים טובים גם על גאמא..

CrazyDiamond
27-09-2011, 19:35
כן

לפי מה שאני יודע גאמא יותר נחשב

tototomer1
27-09-2011, 19:48
סבבה ומה הדרישות לגאמא? מה יכול לעזור להתקבל?

כל דבר שאפשר להגיד לי בנושא יעזור :) הכי חשוב זה טווח פרופיל+ טווח קב"א (בכוונה אני אומר טווח כי לממר"ם צריך פרופיל לא קרבי ובכל שאר הדברים שאני מכיר צריך פרופיל של מינימום) + איזה ידע יעזור (שפות למשל או איזה ידע במחשבים)

בקיצור.. כל מה שאתם יודעים יכול לעזור :)

svpam123
27-09-2011, 21:02
אם אתה לא תותח על במחשבים אל תבנה על גאמ"א יותר מדי

מי הולך לזימונים שבוע הבא?

hapshan
27-09-2011, 21:10
גאמא נועד לאנשים עם ידע מוקדם. כאלה שהצבא יוכל לתת לעשות לעשות דברים יותר רציניים מסתם לכתוב קוד בלי להבין באמת את המשמעות שלו (ממר"מ).

ממר"מ זה לא איכותי ולא נעליים. זה סתם קורס שמכשיר להיות רובוטים של קוד.

עם נתונים כאלה הדבר הכי הגיוני לעשות זה להתמיין לתפקידים הטובים באמת (רמז-לא הזכרת אותם בדיון הזה), ואם לא הולך, לקחת מנילה קרבית ולהתחיל לדרג.

בהצלחה

netaneld122
27-09-2011, 21:49
בגאמא כלל לא מסתכלים על פרופיל, רוב החברה שסיימו איתי את הקורס הם בעלי פרופיל קרבי (גם אני).

tototomer1
27-09-2011, 22:01
גאמא נועד לאנשים עם ידע מוקדם. כאלה שהצבא יוכל לתת לעשות לעשות דברים יותר רציניים מסתם לכתוב קוד בלי להבין באמת את המשמעות שלו (ממר"מ).

ממר"מ זה לא איכותי ולא נעליים. זה סתם קורס שמכשיר להיות רובוטים של קוד.

עם נתונים כאלה הדבר הכי הגיוני לעשות זה להתמיין לתפקידים הטובים באמת (רמז-לא הזכרת אותם בדיון הזה), ואם לא הולך, לקחת מנילה קרבית ולהתחיל לדרג.

בהצלחה
התפקידים הטובים באמת? ברור שאתה מדבר על טייס אבל הסיכוי להתקבל לטייס כל כך קלוש שאני מעדיף לקחת משהו עם סיכויי קבלה גבוהים יותר

ויש לי קצת ידע במחשבים... היה עוזר אם הייתי יודע מה צריך לדעת xd כי יש לי עוד הרבה מאוד זמן עד הצבא ואני יכול ללמוד הכל עד אז (זה גם מה שאני מתכנן לעשות)

ונתנאל, אני מבין שעברת את הקורס הזה... תוכל לתת לי קצת פרטים על איך שזה הולך? איזה ידע נדרש וכו'.. באמת כל דבר שתגיד יוכל לעזור לי.. תודה רבה :)

0x01
27-09-2011, 22:27
התפקידים הטובים באמת? ברור שאתה מדבר על טייס אבל הסיכוי להתקבל לטייס כל כך קלוש שאני מעדיף לקחת משהו עם סיכויי קבלה גבוהים יותר

ויש לי קצת ידע במחשבים... היה עוזר אם הייתי יודע מה צריך לדעת xd כי יש לי עוד הרבה מאוד זמן עד הצבא ואני יכול ללמוד הכל עד אז (זה גם מה שאני מתכנן לעשות)

ונתנאל, אני מבין שעברת את הקורס הזה... תוכל לתת לי קצת פרטים על איך שזה הולך? איזה ידע נדרש וכו'.. באמת כל דבר שתגיד יוכל לעזור לי.. תודה רבה :)

זה שיש לך קצת ידע במחשבים זה לא מספיק, אף אחד לא יביא לך פה יותר מדי פרטים כי זה מסווג, אם אתה מספיק טוב, אתה תצליח לעבור

svpam123
27-09-2011, 22:31
תומר - מה זה 'קצת ידע'?
אתה צנוע או שזה באמת קצת ידע?
הרמה שמבקשים היא בערך פי 50 ממה שצריך בבית הספר...
זה אנשים שמתכנתים מאז שהם בכיתה ו'.

לבחור שאמר שהוא סיים את הקורס -
עד כמה ידע בחומרה ורשתות מעניין אותם בקבלה?
כי קראתי בזמנו שבמבחנים, בנוסף לכתיבת האלגוריתמים הם מאפשרים לבחור פרקים בנושאי מערכות הפעלה, רשתות או חומרה. זה עדיין ככה?
ויהיה נחמד אם תספר מה הרקע שלך במחשבים :) מעניין אותי לדעת עד כמה תותח צריך להיות בשביל באמת להתקבל

tototomer1
27-09-2011, 22:37
יש לי ידע של הרבה יותר ממה שצריך בבית הספר חח
אמנם אני לא מתכנת מכיתה ו' אבל יש לי ידע בהרבה שפות, ואני לא רוצה להתרברב ולהגיד מה אני יודע... בגלל זה אני רוצה לדעת קודם מה תנאי הקבלה ולהתאים את עצמי אליהן

אני בטוח שגם במצב הנוכחי יש לי את רוב הידע שצריך בשביל להתקבל ובנוסף לזה יש לי עוד שנתיים+ בשביל ללמוד כל מה שאני לא יודע וצריך :)

קיצר אני מוכן להשקיע אבל נראה קודם אם זה הגיוני.. ואני עוד רוצה לשמוע לגבי ה"תפקידים הטובים באמת"

svpam123
27-09-2011, 22:40
אחלה, אז אם אתה טוב הם כבר ידאגו לקחת אותך :)

tototomer1
27-09-2011, 22:43
סבבה חח זה אני כבר יודע :dil:

גם אתה מתכנן על משהו כזה בצבא?

svpam123
27-09-2011, 22:46
כמובן שגאמ"א נשמע מאוד מפתה, אבל אני משתדל להישאר ריאלי ומפנים שהסיכויים שלי להתקבל לא גבוהים במיוחד, פשוט מהסיבה שאני לא חושב שמבין כל המועמדים אני בין החמישה עשר הכי מתאימים.

אני מתמיין לפסגות ואם לא ילך אז אולי עתודה רגילה

tototomer1
27-09-2011, 22:48
מה רק 15 מתקבלים מכל הארץ?!
אין מצב שזה ככה.. גאמא זה פרויקט שמתחלק ל4 יחידות מודיעין שכולן קשורות למחשבים ובכל יחידה יש בערך איזה 15-20

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה :)

svpam123
27-09-2011, 23:01
כן, אבל אתה רוצה להגיד לי שאתה גם טוב בתכנות, גם בחומרה, גם בתקשורת ורשתות, וגם בעבודה עם יוניקס ולינוקס?

אי אפשר להתאים לכל היחידות :)

tototomer1
27-09-2011, 23:30
אממ אני לא כל כך יודע מה הכוונה פה.. תכנות אני משער שזה כתיבת אלגוריתמים, יוניקס ולינוקס אני לא מבין ותקשורת וחומרה..? אין לי מושג מה זה.. מה הכוונה חומרה ומה הכוונה תקשורת?

hapshan
28-09-2011, 00:14
:)

מה????
טייס זה ממש לא התפקיד הטוב ביותר בצה"ל. ובכל מקרה לא התכוונת לזה, התכוונת לתפקידים שאינם נחשבים לקרביים.
חוץ מזה, לגיבוש טייס כמעט כל בנאדם בריא יכול להגיע. המבחנים בירפ"א א' הרבה הרבה יותר פשוטים ממבחנים שיש לתפקידים מסויימים בחיל האוויר והמודיעין.

חבר שלי בחור חכם ויצירתי מאוד עם 100 בחמש יחידות מחשבים ולא עבר את המיונים הראשוניים. וגם אם היה עובר אותם, היה עף בהמשך.

tototomer1
28-09-2011, 00:20
ירפ"א לא קשורה למחשבים s: זה רפואה והמחשבים לא תורם בזה.. אני בטוח שמה שהם מחפשים זה קודם כל אנשים עם ניסיון ואולי מתנדבים במד"א... ברור שמתנדב במד"א יהיה בכיר על 100 יחידות במחשבים ביחידה כזאת ויש הרבה מאוד מתנדבים במד"א אז הסיכויים שלו היו בכל מקרה נמוכים

אבל אתה יכול להרחיב קצת בנושא של התפקידים הטובים שאמרת קודם? גם אם זה רק רשימה של מה שאתה חושב.. בעיקרון אני רוצה משהו בתחום המחשבים אבל אולי יש עוד דברים מעניינים

susdu
28-09-2011, 00:26
מיונים לגאמא זה כמו להגיד מיונים לחיל המודיעין, זאת יחידה ענקית עם הרבה יחידות:

פרוייקט גאמ"א | מסלול ממ"ס | תכנות (פיתוח תוכנה) | שם: "עיצוב מערכות מודיעין" , קורס התיכנות הבסיסי (יחסית) בגאמא
פרוייקט גאמ"א | מסלול אר"מ | תכנות (פיתוח תוכנה) | Low Level | קורס תכנות לחבר'ה הכי מבריקים ונדירים בשפת Assembler. בניית Drivers וכיו"ב.
פרוייקט גאמ"א | מסלול במ"ס | QA | שם: "בדיקת מערכות מודיעין" - בודקי תוכנה של התוכנות שבונים בוגרי מסלולי ממ"ס ואר"מ

פרוייקט גאמ"א | מסלול גע"ש |
פרוייקט גאמ"א | מסלול שפ"א | אבטחת מידע | מתקבלים רק מקצוענים, הרמה במסלול אינה מיועדת ל-Script Kids, אלא להאקרים כובע לבן/שחור
פרוייקט גאמ"א | מסלול System |
פרוייקט גאמ"א | מסלול אלקטרוניקה | חומרה-טכנאות

המבחנים בגאמ"א לא נועדו להוכיח ידע בכל השאלות שישאלו אתכם במבחנים הראשונים, אלא לאתר איזה תחום אתם מכירים היטב ובעצם להבין לאיזה ראיון ספציפי לשייך אתכם לאחר מכן. תשובות נכונות למבחנים אלו תהיינה לענות נכון לכל השאלות בנושא או שניים מסויימים שאתם יודעים היטב במקום תשובות חלקיות לכל הנושאים.

tototomer1
28-09-2011, 00:45
תודה רבה :) אתה יודע במקרה באיזה פרוייקט נכנסות השפות העיליות (c#, java וכו')?

susdu
28-09-2011, 00:52
אלה המסלולים שאני יודע עליהם, סביר להניח שיש עוד. יש מסלולים ספציפים לשפות תכנות high level. בכל מקרה
א. אתה צריך לבוא עם ידע רציני מהבית "ולשחות" בחומר. ידע של כמה שפות בתור תחביב לא יביא אותך רחוק. גם אם תעבור את המבחנים בכתב
מחכים לך עוד משהו כמו 5 ראיונות שבהם יצלבו אותך בשאלות ברמה גבוהה מאוד (ולא שאלות של מה זה CHAR).
ב. אל תנסה להרשים
ג. אל תנסה להרשים

tototomer1
28-09-2011, 00:54
חחח את ה"אל תנסה להרשים" אתה אומר מניסיון? כי לדעתי הם מחפשים אנשים שיש להם ידע ואם אני לא אראה להם שיש לי ידע אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילי.. ואי אפשר להראות שיש ידע בלי להרשים s:

susdu
28-09-2011, 00:57
את הידע אתה תראה כשתענה לשאלות שלהם, אל תנסה להציג משהו מעבר, אם אתה לא יודע משהו אל תגיד מה אתה כן יודע. הם מריחים את הניסיונות האלה כמו שכלב מריח פחד.

אבל מה אני מבלבל לך את המוח, אני משער שזה עוד רחוק ממך

tototomer1
28-09-2011, 01:01
עוד משהו כמו חצי שנה - שנה אני אצטרך כבר להגיע לצו ראשון
אז אני מעדיף לדעת הכל קודם כדי ששם אני כבר אהיה עם החלטה 100% לגבי מה שאני רוצה לעשות בצבא :)

קיצר סבבה הבנתי אותך :) וזה ברור שאם הם יראו בנאדם עם אופי שחצני הם לא יקחו אותו.. אבל לדעתי להרשים דווקא זה דבר טוב כי ככה זוכרים את מי שמרשים, בין אם זה לטובה ובין אם זה לרעה.. רק צריך לדאוג שזה יהיה לטובה חחחח

susdu
28-09-2011, 01:05
אתה צריך להבין את טיפוס האנשים שמשרתים בסופו של דבר בגאמא, זה לא משהו שאתה מכיר מהיום יום.
אלה אנשים איכותיים בצורה בלתי רגילה, עם אוריינטציה טכנולוגית מגיל 0 בערך, שכבר בגיל 14-15 עם רזומה של פרויקטים מאחוריהם שלא מבייש מהנדסים עם ניסיון של 4-5 שנים. לא רוצה לבאס אותך אבל גם אני תפסתי מעצמי גבר עולם שיודע כמה שפות בתיכון. כשהגעתי למיונים בפעם השנייה הכרתי בפעם הראשונה ילדים בני 19 עם תואר במדמ"ח וקיבלתי כאפה מצלצלת.

tototomer1
28-09-2011, 01:07
אז מה כאילו אם אין לי תואר לא כדאי ללכת לזה? =\

susdu
28-09-2011, 01:12
הקטע עם התואר זה רק דוגמה. היו גם הרבה ילדים שלא תמצא אצלם תעודה יוקרתית כזאת או אחרת, אבל הידע שלהם בנושא מסוים הוא עצום, ונובע נטו מלמידה עצמית במשך שנים. לא כי הם רצו להתקבל לגאמא, אלא כי הנושא תמיד עניין אותם והם כל הזמן שאפו לפתח ולקדם את עצמם מבחינת מקצועיות, חשיפה של דברים חדשים, תובנות שונות. ילד אחד שיצא לי לדבר איתו שם לא מעט פיתח בעצמו פרוטוקול הצפנה (אמנם לא ברמה מסחרית , אבל לא רחוק) בגיל 16, סתם מתוך עניין ורצון להוכיח לעצמו שהוא מסוגל.

tototomer1
28-09-2011, 01:16
שיהיה לו בכיף..
וגם אני לומד מה שאני לומד כי זה מעניין אותי ולא בשביל הצבא.. אבל הקטע שפשוט אין לי מושג מה באמת הרמה שם אז אני לא יודע איך אני ביחס אליהם =\

הדרך הכי טובה לבדוק זה דרך שאלות מהבחינה שם.. אולי מישהו יכול לתת דוגמאות לשאלות שהיו שם?

susdu
28-09-2011, 01:19
זה הטופס בחינת מועמדות, שתכנס לפרופורציה:
http://img826.imageshack.us/i/38746601.png/ (http://img826.imageshack.us/i/38746601.png/)
http://img180.imageshack.us/i/65905736.png/ (http://img180.imageshack.us/i/65905736.png/)
http://img838.imageshack.us/i/25807519.png/ (http://img838.imageshack.us/i/25807519.png/)
http://img715.imageshack.us/i/63614783.png/ (http://img715.imageshack.us/i/63614783.png/)
http://img826.imageshack.us/i/38746601.png/ (http://img826.imageshack.us/i/38746601.png/)

tototomer1
28-09-2011, 01:25
אואה יש פה הרבה דברים שאני לא יודע חחח
אבל אני לא רואה פה שום דבר על שפות עיליות ואלגוריתמיקה..

susdu
28-09-2011, 01:27
זה רק הסינון הראשוני, המבחנים עם האלגוריתמים זה השלב הבא

tototomer1
28-09-2011, 01:35
יש לך במקרה גם תמונות משם? P:

susdu
28-09-2011, 01:38
יש לי בעיקר זכרונות רעים של 90% לחות, 80% ממושקפים, 60% שומן בסנדוויץ ו-0% הצלחה

tototomer1
28-09-2011, 01:40
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח :d:d

מה עם זיכרון של קצת שאלות :p או נגיד מה החומר או הרמה לעומת הבגרות (פי כמה זה יותר קשה)

susdu
28-09-2011, 01:42
פי 3.14.

רמה מעל הבגרות אבל לא משהו מטורף, עם ידע שהוא מעבר לתיכוני לא תיהיה לך בעיה.

svpam123
28-09-2011, 01:47
המבחנים הראשוניים זה סתם, האלגוריתמים שמבקשים לכתוב הם די בסיסיים למי שמתעסק בזה בשעות הפנאי ומאתגר את עצמו בבית
אני חושש מהראיונות :(

tototomer1
28-09-2011, 01:47
שמע... אין לי איזשהו ידע מיוחד של יותר מהתיכון כי מה שלמדתי היה בהתחלה בשביל הבגרות אז החומר שאני יודע הוא החומר שצריך לבגרות
אבל הקטע שאני יודע אותו ברמה גבוהה..
זה כמו שבנאדם ידע להשתמש בפעולת כפל לעומת בנאדם שידע את לוח הכפל בעל פה

אז אני יודע לעשות תרגילים כמו שיש בבגרות בדקות אחדות (שלא נדבר על התרגילים הראשונים שהם פשוט בושה)

וואי אני לא יודע אם ללכת או לאאאא =\\ אם נגיד אני לא מתקבל לגאמא לאן אפשר ללכת אחרי זה?

svpam123
28-09-2011, 01:51
בקיצור אל תבנה על זה יותר מדי.
להיות תותח בחומר של הבגרות זה לא חוכמה ולא אומר יותר מדי.
צריך להיות אליל בשביל להתקבל, והרבה ניסיון.
כשמילאתי את השאלון של גאמ"א קיבלתי הלם כשהבנתי מה הם מחפשים... בסימון נושאים שאתה מכיר חוץ מהרשתות והאבטחה סימנתי קצת בhigh level וקצת בלינוקס ווינדוז, וזהו
תראו מה הם מבקשים באסמבלי ולינוקס

יש לך את שחקים, חבצלות, עתודה, אופק

tototomer1
28-09-2011, 01:53
מכל אלה שמעתי רק על עתודה ולפי מה שהבנתי זה גם כן לא משהו =\

טוב נשים את הגאמא על hold חח

יש לכם רעיונות לעוד יחידות מחשבים טובות? ממר"ם אולי יהיה בעייתי כי צריך לזה פרופיל נמוך אבל מה עוד יש?

svpam123
28-09-2011, 02:04
חח
מה 'לא משהו' בעתודה?

אם מתאים לך לחתום קבע 3 שנים אתה יוצא עם תואר וניסיון, ועוסק במקצוע שלמדת במהלך השירות (ואם אתה הולך ללמוד מחשבים אין מה לדאוג משיבוצים לא מקצוע ב90% מהמקרים)

ואני אפילו לא מדבר על מסלולים כמו פסגות לדוגמה, שהם הטופ של הטופ

0x01
28-09-2011, 09:44
חח
מה 'לא משהו' בעתודה?

אם מתאים לך לחתום קבע 3 שנים אתה יוצא עם תואר וניסיון, ועוסק במקצוע שלמדת במהלך השירות (ואם אתה הולך ללמוד מחשבים אין מה לדאוג משיבוצים לא מקצוע ב90% מהמקרים)

ואני אפילו לא מדבר על מסלולים כמו פסגות לדוגמה, שהם הטופ של הטופ

הבעיה עם עתודה - צריך פסיכומטרי טוב ויש עוד כמה חסרונות בולטים כמו החברה שתיהיה איתך גדולה ממך ב3-4 שנים
ד"א מה שsusdu הראה זה רק הבחינה הכי הכי ראשונית, לדעתי משהו כמו 70% עוברים אותה, אחר כך אנשים מתחילים לרדת

phizika
28-09-2011, 09:52
יש לעתודה גם הרבה חיסרונות. אחד מהם הוא שאתה קובע לעצמך את העתיד 10 שנים קדימה. (4 שנים תואר, 3 צבא סדיר, 3 קבע)
לי באופן אישי ואני מאמין שגם לאחרים קשה לקבל החלטה כזו. זו התחייבות לפרק זמן משמעותי עוד לפני שאתה יודע מה זה צבא בכלל.

svpam123
28-09-2011, 11:05
הבעיה עם עתודה - צריך פסיכומטרי טוב ויש עוד כמה חסרונות בולטים כמו החברה שתיהיה איתך גדולה ממך ב3-4 שנים
ד"א מה שsusdu הראה זה רק הבחינה הכי הכי ראשונית, לדעתי משהו כמו 70% עוברים אותה, אחר כך אנשים מתחילים לרדת
איזו בחינה הוא הראה
זה השאלון שהם מבקשים ממך למלא. 100% 'עוברים' אותם (מה יש לעבור?) כי יש איתי חבר בכיתה שלא לומד מחשבים, חוץ מלהיכנס לפייסבוק הוא לא יודע לעשות כלום והוא קיבל זימון לגאמ"א

כל מה שציינתם זה לאו דווקא חסרונות. יש כאלו שזה מתאים להם ויש כאלו שלא.
4 שנים תואר? בוא נלך על הכי קיצוני וזה בעצם 7 שנים רפואה, 3 סדיר ו3 קבע - 13 שנים. זה משתנה מתואר לתואר וגם ככה היית לומד אותן אחרי הצבא.

אם עתודאי בגיל 18 מתחיל את התואר, מסיים מדעי המחשב לדוגמה בגיל 21. נצא מנקודת הנחה שהוא מקבל שיבוץ נפלא שמתאים למה שהוא למד, זאת אומרת שבגיל 27 הוא משתחרר עם 6 שנות ניסיון.
החייל הרגיל משתחרר בגיל 21. לא תיקח כמה חודשים להירגע מהצבא? אולי לעבוד קצת כדי לממן שכר לימוד והוצאות מחייה בזמן הלמידה לתואר? לא תלמד לפסיכו'? אולי תצטרך לגשת יותר מפעם אחת ולשפר פסיכו'\בגרויות\מכינה כדי להתקבל למה שאתה רוצה?
ואפילו לא הזכרתי טיול אחרי צבא שחלק עושים.
אז נגיד שהתחלת בגיל 22. בגיל 25 סיימת עם התואר, בגיל 27 אתה עם שנתיים ניסיון.

אז אם נסתכל על זה בצורה הכי שטחית שיש, כי זה כמובן הרבה יותר מורכב - את מי המעסיק יעדיף? את העתודאי שבגיל 27 כבר התעסק בפיתוח במשך 6 שנים, עבד עם הטכנלוגויות המתקדמות של צה"ל, עבד על פרוייקטים בסדרי גודל שבחור שזה עתה סיים את התואר רק יכול לחלום על לעבוד עליהם, או את המועמד ה'רגיל' שנמצא בתחום רק שנתיים?

שוב - עתודה זה לא מושלם ולא מתאים לכל אחד. אם תעשה חישוב מבחינה כספית, הרבה פעמים ניתן לראות שיחד עם המימון שכר לימוד של הצבא זה עדיין פחות משתלם, כיוון שהעתודאי במשך 3 שנים ירוויח משכורת של חייל סדיר, ורק ב-3 האחרונות הוא ירוויח משכורת של קבע, שהיא אמנם יחסית גבוהה אבל באזרחי המשכורות יהיו גבוהות בכמה אלפי שקלים.
ויש את הפן של ההתחייבות לצבא, שלא כל אחד יודע מה הוא רוצה לעשות בעוד 6 שנים.

אבל, במקצועות שבהם ברוב המקרים השיבוצים הם עניינים וקשורים למקצוע שלמדת (מדמ"ח היא דוגמה מצויינת), זה בהחלט מתאים לאדם שיודע שגם אחרי הצבא הוא ילך ללמוד מדמ"ח.

svpam123
28-09-2011, 11:10
הבעיה עם עתודה - צריך פסיכומטרי טוב
מה זה צריך פסיכומטרי טוב
הדרישות של האוניברסיטאות לא ישתנו אם אתה מנסה להתקבל כעתודאי או באזרחי.
והדרישות של הצבא נמוכות מאלו של האוניברסיטאות; אם בשביל להתקבל למדמ"ח בטכניון אתה צריך בערך 700, הדרישה הכללית של מדמ"ח בעתודה היא 600 או 610, לא זוכר.

phizika
28-09-2011, 11:17
זו בידיוק הנקודה, זה מתאים לאנשים שבטוחים ב100 אחוז מה הם ירצו ללמוד ובמה ירצו לעסוק בעתיד.לא כולם יודעים כבר מגיל 18 את זה ולכן עתודה זו בחירה קשה.
אני מסכים עם כך שמישהו עם ניסיון עדיף על אדם ללא ניסיון, אבל שוב נכנסת כאן הנקודה שלא בהכרח תעסוק במה שלמדת וזה דיי תמוה בעניי לחתום על חוזה לטווח הרחוק מבלי שיבטיחו לך עיסוק במקצוע שלמדת. אז אולי במדמ"ח כפי שאתה אומר יש סיכויים גדולים שתשובץ במקצוע שקשור לתואר שלך, אבל לא כולם רוצים ללמוד מדמ"ח.

CrazyDiamond
28-09-2011, 11:37
אז אם נסתכל על זה בצורה הכי שטחית שיש, כי זה כמובן הרבה יותר מורכב - את מי המעסיק יעדיף? את העתודאי שבגיל 27 כבר התעסק בפיתוח במשך 6 שנים, עבד עם הטכנלוגויות המתקדמות של צה"ל, עבד על פרוייקטים בסדרי גודל שבחור שזה עתה סיים את התואר רק יכול לחלום על לעבוד עליהם, או את המועמד ה'רגיל' שנמצא בתחום רק שנתיים?

לא עשיתי את הבדיקות בעצמי וזה (כי זה לא מעניין אותי), אבל שמעתי מכמה אנשים שהנסיון הצבאי לא כזה משמעותי
כלומר, אם יבואו שני אנשים להתחרות על משרה ולשניהם אותם הציונים אז ברור שיקחו את העתודאי
אבל אם ללא-עתודאי יהיו ציונים גבוהים יותר יעדיפו אותו

אני יודע שזה לא הכי מסתדר עם ההגיון וגם אני לא הכי האמנתי אבל אבא שלי אמר לי את זה גם שהוא היה מעסיק את זה עם הציונים הגבוהים יותר, ועליו אני סומך ;)

susdu
28-09-2011, 11:44
יש לי 2 חברים עתודאים מהנדסי חשמל, חוץ מזה שהצבא שם אותם בתור קציני פרויקטים והם טועמים קצת ממה שנקרא "ניסיון ניהולי"
אין בתעסוקה שום קשר למקצועות ההנדסה. כדי לעבוד אחרי זה בחברות אזרחיות צריך לצבור ניסיון מקצועי בתור מהנדס כדי להיות מנהל
פרויקטים.

בכללי אפשר לומר שההגיון הוא שהצבא לא צריך מהנדסים - רוב הפרויקטים מתבצעים היום במיקור חוץ על ידי התעשיות הבטחוניות. עתודאים בצבא לרוב עוברים "הסבה" (קורס של שלושה חודשים שמוחק את כל מה שלמדת בארבע שנים) לתפקיד אחר או משובצים בכל מני תפקידים שבהם צריך קצין אחראי. ההשקעה הזאת מאוד מאוד משתלמת לצבא (ורק לצבא) - תמורת 34,000 ש"ח (שזה כלום) הם מקבלים קצין ל-6 שנים.

0x01
28-09-2011, 11:58
איזו בחינה הוא הראה
זה השאלון שהם מבקשים ממך למלא. 100% 'עוברים' אותם (מה יש לעבור?) כי יש איתי חבר בכיתה שלא לומד מחשבים, חוץ מלהיכנס לפייסבוק הוא לא יודע לעשות כלום והוא קיבל זימון לגאמ"א

תרצה או לא, זה סוג של בחינה, ולא, לא כולם ממשיכים למבחנים אחרי השאלון הזה

svpam123
28-09-2011, 12:02
יש לי 2 חברים עתודאים מהנדסי חשמל, חוץ מזה שהצבא שם אותם בתור קציני פרויקטים והם טועמים קצת ממה שנקרא "ניסיון ניהולי"
אין בתעסוקה שום קשר למקצועות ההנדסה. כדי לעבוד אחרי זה בחברות אזרחיות צריך לצבור ניסיון מקצועי בתור מהנדס כדי להיות מנהל
פרויקטים.

בכללי אפשר לומר שההגיון הוא שהצבא לא צריך מהנדסים - רוב הפרויקטים מתבצעים היום במיקור חוץ על ידי התעשיות הבטחוניות. עתודאים בצבא לרוב עוברים "הסבה" (קורס של שלושה חודשים שמוחק את כל מה שלמדת בארבע שנים) לתפקיד אחר או משובצים בכל מני תפקידים שבהם צריך קצין אחראי. ההשקעה הזאת מאוד מאוד משתלמת לצבא (ורק לצבא) - תמורת 34,000 ש"ח (שזה כלום) הם מקבלים קצין ל-6 שנים.
בעיית הנדסת חשמל ידועה. זה סיפור ידוע שרוב מי שלמד הנדסת חשמל קיבל שיבוצים גרועים והוא מאוכזב.
אבל גם מי שלמד היסטוריה בעתודה יהיה מאוכזב כשהוא לא יקבל שיבוץ במקצוע שלו. כל מקרה לגופו.

אין ספק שזה מאוד משתלם לצה"ל, אבל כבר רשמתי את זה בערך 5 פעמים - למי שיודע מה הוא רוצה לעשות ויודע שהמקצוע הזה נחשב די 'בטוח' מבחינת שיבוצים (הנדסת תוכנה ומדמ"ח) יוצא נשכר מכל העסק הזה.
על אחת כמה וכמה בוגרי התוכניות המיוחדות כמו פסגות לדוגמה, שלהם יש העדפה בשיבוצים.

קרייזי הקביעה הזו פשוט לא נכונה.
אתה מוזמן לשאול את אבא שלך אם הוא בהכרח היה לוקח מועמד עם ממוצע 90 בטכניון על פני ממוצע 95 באיזו מכללת שקר כלשהו, ורק על סמך הציונים.
זה הרבה יותר מורכב. יש אנשים יצירתיים ובעלי חשיבה יוצאת דופן וזה לא בהכרח בא לידי ביטוי בציונים ובמוסד שהם למדו בו.
אז כמו שלסנן מישהו על סמך ציונים בלבד זה דבילי, גם לסנן מישהו בגלל ניסיון בלבד זה בעייתי.
ולכן אמרתי, שאם מסתכלים על הדברים בצורה הכי פשוטה שיש, יש למועמד עם ניסיון עדיפות.
זה מה שאוטומטית יתן לו את התפקיד? ודאי שלא. אבל בעולם התחרותי שאנו חיים בו היום ועם הביקוש שיש, ניסיון יכול להזיק?

CrazyDiamond
28-09-2011, 12:05
אתה מוזמן לשאול את אבא שלך אם הוא בהכרח היה לוקח מועמד עם ממוצע 90 בטכניון על פני ממוצע 95 באיזו מכללת שקר כלשהו, ורק על סמך הציונים.
זה הרבה יותר מורכב. יש אנשים יצירתיים ובעלי חשיבה יוצאת דופן וזה לא בהכרח בא לידי ביטוי בציונים ובמוסד שהם למדו בו.
אז כמו שלסנן מישהו על סמך ציונים בלבד זה דבילי, גם לסנן מישהו בגלל ניסיון בלבד זה בעייתי.
ולכן אמרתי, שבצורה הכי שטחית שיש, יש למועמד עם ניסיון עדיפות.
זה מה שאוטומטית יתן לו את התפקיד? ודאי שלא. אבל בעולם התחרותי שאנו חיים בו היום ועם הביקוש שיש, ניסיון יכול להזיק?

אבל אתה התחלת עם השטחיות...

svpam123
28-09-2011, 12:39
אתה יכול לקום יום אחד בבוקר ולהגיד "אני מחר מסיים את התואר בטכניון עם ממוצע 100?" סביר להניח שלא
אתה יכול לקום בבוקר ולהגיד "אני הולך לעתודה כדי שכשאשתחרר יהיו לי 6 שנות ניסיון"? כן.

אז אמנם לא הציונים ולא הניסיון יהיו הדבר הבלעדי שיקבעו אם תתקבל או לא, אבל לשניהם יש חשיבות כלשהי. אם יש לי אפשרות להוסיף לעצמי נקודות זכות במשהו, למה לא?

והערה קטנה - אתה אמרת שיש עדיפות לציונים על פני ניסיון.
האם בגיל 35-40 מישהו יסתכל על הציונים שלך? זה בכלל יעניין מישהו איך סיימת את התואר כשאתה עובד כבר מעל 10 שנים?
האם בגיל 35-40 יסתכלו על הניסיון והרזומה? אכן. אם יש למישהו 5 שנים יותר מהאחר, זה משמעותי.

CrazyDiamond
28-09-2011, 12:51
אתה יכול לקום יום אחד בבוקר ולהגיד "אני מחר מסיים את התואר בטכניון עם ממוצע 100?" סביר להניח שלא
אתה יכול לקום בבוקר ולהגיד "אני הולך לעתודה כדי שכשאשתחרר יהיו לי 6 שנות ניסיון"? כן.

לא מדבר איתך על 100, אלא על ציון טוב
אם ללא-עתודאי יהיה ממוצע טוב בכמה נקודות מעתודאי, שוב, לפי מה שקראתי ושמעתי, הוא יהיה המועדף

אל תכניס לי שטויות עכשיו של מכללה וזה, שניהם למדו במוסד טוב

אז אמנם לא הציונים ולא הניסיון יהיו הדבר הבלעדי שיקבעו אם תתקבל או לא, אבל לשניהם יש חשיבות כלשהי. אם יש לי אפשרות להוסיף לעצמי נקודות זכות במשהו, למה לא?
העניין של המסגרת הצבאית וכסף

האם בגיל 35-40 מישהו יסתכל על הציונים שלך? זה בכלל יעניין מישהו איך סיימת את התואר כשאתה עובד כבר מעל 10 שנים?
האם בגיל 35-40 יסתכלו על הניסיון והרזומה? אכן. אם יש למישהו 5 שנים יותר מהאחר, זה משמעותי.
הנסיון הצבאי לא כזה משמעותי
אבל כן, יכול להיות

tototomer1
28-09-2011, 12:55
על איזה תפקיד אתם מדברים בכלל? עתודה?

svpam123
28-09-2011, 12:56
הניסיון הצבאי הוא לא כזה משמעותי? מאיפה אתה מביא את השטויות האלה?
במקצועות מסויימים עתודאים מתעסקים בפרוייקטים שסטודנט שזה עתה סיים את התואר בחיים לא יתעסק בהם.

בקיצור אם אני זוכר נכון, בתחילת הדיון אמרת שלא קראת על הנושא ולא התעמקת בו,
אז נסיים את זה כאן.

חג שמח :)

CrazyDiamond
28-09-2011, 13:02
כן תומר, עתודה

נכון אבי, באמת לא התעמקתי בזה
יש מצב שחלק ממה שכתבתי זה שטויות חח אבל באופן כללי העתודה לא משתלמת כלכלית ואני לא מבין מה היתרון שלה, אם המטרה שלך זה לתרום למדינה, וואלה בכיף כל הכבוד

שנה טובה

hapshan
28-09-2011, 16:36
מה זה צריך פסיכומטרי טוב
הדרישות של האוניברסיטאות לא ישתנו אם אתה מנסה להתקבל כעתודאי או באזרחי.
והדרישות של הצבא נמוכות מאלו של האוניברסיטאות; אם בשביל להתקבל למדמ"ח בטכניון אתה צריך בערך 700, הדרישה הכללית של מדמ"ח בעתודה היא 600 או 610, לא זוכר.

שורה תחתונה לאנשים יותר קל להתקבל, לרפואה למשל, דרך הצבא.

hapshan
28-09-2011, 16:40

מה שאתה מתעקש לא להבין הוא שעתודאי שהשתחרר משירות קבע, הוא לרוב סתם עם תואר ובלי נסיון אמיתי. ה"שש שנות נסיון שאתה מדבר עליהן" לא תופסות בתעשייה. רוב העתודאים לא מקבלים שיבוץ שקשור לנסיון שתופס בתעשייה אזרחית (אלא אם אתה רוצה ללכת לתחזק רשת מחשבים עם תואר הנדסת תוכנה...).

עתודה היא לרוב לא טובה. מה שיוצא זה שאתה קצין אקדמאי שלא באמת מרוויח משהו מהשירות שלו, אבל גם לא נותן יותר מדי (בד"כ). לא עדיף כבר ללכת להיות לוחם, לתת וגם לקבל מהשירות המון?

hapshan
28-09-2011, 16:47
ירפ"א לא קשורה למחשבים s: זה רפואה והמחשבים לא תורם בזה.. אני בטוח שמה שהם מחפשים זה קודם כל אנשים עם ניסיון ואולי מתנדבים במד"א... ברור שמתנדב במד"א יהיה בכיר על 100 יחידות במחשבים ביחידה כזאת ויש הרבה מאוד מתנדבים במד"א אז הסיכויים שלו היו בכל מקרה נמוכים

לא הבנת כלום...
ירפ"א א' זה שם למבחנים שעושים לכל המועמדים לגיבוש טייס. מי שעובר אותם ממשיך לירפ"א ב'-בדיקות רפואיות.
המבחנים האלה לא קשורים למחשבים אומנם - הם לא בוחנים ידע אלא יכולות. ומה שציינתי זה שמדובר במבחנים שבהשוואה למקומות אחרים שבודקים יכולות (ולא ידע כמו בגאמא) הם קלים מאוד. שורה תחתונה כמו שאמרתי לך, כמעט כל אחד בריא יכול להגיע לגיבוש טייס.

אתה רוצה משהו בתחום המחשבים כי זה רק מעניין אותך? כי אתה מתעסק בכתיבה וניתוח של קוד רוב הזמן בבית? אם כן - אז נסה את מזלך בגאמא.
אם אתה הולך ליחידת מחשבים כי אתה "רוצה משהו שקשור למחשבים" בשביל "נסיון" באזרחות - תגיע מקסימום לממר"מ ותמצא עצמך עם אנשים באותו ראש שלך, שהגיעו ליחידה לשם מטרה זאת.

תפקידים טובים באמת שגם כתוב עליהם (כלומר לא תפקידים\יחידות שקופות מה שנקרא) לדעתי הם חלק מהקורסים של שחקים (כולל אח"מ שמתעסק גם במחשבים) מודיעין אלקטרוני בחיל האוויר, ועוד כמה מסלולים בחיל מודיעין וחיל אוויר.

tototomer1
28-09-2011, 17:11
לפי מה שאמרו פה גאמא נחשב יותר טוב מ-ממר"ם

וגם- בשביל ממר"ם צריך פרופיל נמוך לא? לפי מה שידוע לי אי אפשר להתקבל לממר"ם עם פרופיל קרבי

razyo10
30-09-2011, 20:29
קרבי זה הכי אחי ומי שלא שם לא קיים

guy-marcus
02-10-2011, 02:12
בעיית הנדסת חשמל ידועה. זה סיפור ידוע שרוב מי שלמד הנדסת חשמל קיבל שיבוצים גרועים והוא מאוכזב.
אבל גם מי שלמד היסטוריה בעתודה יהיה מאוכזב כשהוא לא יקבל שיבוץ במקצוע שלו. כל מקרה לגופו.

אין ספק שזה מאוד משתלם לצה"ל, אבל כבר רשמתי את זה בערך 5 פעמים - למי שיודע מה הוא רוצה לעשות ויודע שהמקצוע הזה נחשב די 'בטוח' מבחינת שיבוצים (הנדסת תוכנה ומדמ"ח) יוצא נשכר מכל העסק הזה.
על אחת כמה וכמה בוגרי התוכניות המיוחדות כמו פסגות לדוגמה, שלהם יש העדפה בשיבוצים.

ולכן אמרתי, שאם מסתכלים על הדברים בצורה הכי פשוטה שיש, יש למועמד עם ניסיון עדיפות.

גם אני שמעתי על מקרים, ובכל זאת, אתה מסתמך על נתונים סטטיסטיים כלשהם? (אודה אם תתן מקור)

svpam123
02-10-2011, 07:25
גם אני שמעתי על מקרים, ובכל זאת, אתה מסתמך על נתונים סטטיסטיים כלשהם? (אודה אם תתן מקור)
מצטער אבל לא
רק מקריאה של חוות דעת.

anton706
10-10-2011, 11:26
מה שאתה מתעקש לא להבין הוא שעתודאי שהשתחרר משירות קבע, הוא לרוב סתם עם תואר ובלי נסיון אמיתי. ה"שש שנות נסיון שאתה מדבר עליהן" לא תופסות בתעשייה. רוב העתודאים לא מקבלים שיבוץ שקשור לנסיון שתופס בתעשייה אזרחית (אלא אם אתה רוצה ללכת לתחזק רשת מחשבים עם תואר הנדסת תוכנה...).
הכל תלוי במה שאתה מתעסק בו בצבא אתה יכול לקבל שיבוץ טוב שבו הניסיון שלך יהיה שקול לניסיון של התעשייה ואתה יכול לקבל שיבוץ לא טוב שבו הניסיון הוא יהיה כלום לעומת הניסיון שתיצבור בתעשייה המסקנה זה שהכל תלוי בשיבוץ ובאופן כללי אם תהיה טוב בראיונות לחילות השונים ויהיה לך ממוצע של התואר גבוה(שיפתח לך המון ראיונות במקומות ממש טובים) אז תקבל שיבוץ טוב.
כלומר:השיבוץ תלוי בך!!

עתודה היא לרוב לא טובה. מה שיוצא זה שאתה קצין אקדמאי שלא באמת מרוויח משהו מהשירות שלו, אבל גם לא נותן יותר מדי (בד"כ). לא עדיף כבר ללכת להיות לוחם, לתת וגם לקבל מהשירות המון?
בעתודה אתה קצין רגיל ולא אקדמאי אלא אם כן אתה מתעקש שלא לצאת לקורס קצינים.
מה שאתה מרוויח תלוי בשיבוץ וגם רוב העתודאים עושים בזמן השירות תואר שני ככה שהם כן מרוויחים.

הגבתי בהודעה.

anitov
31-10-2011, 09:49
נסה את מזלך בגאמ"א