PDA

צפה בגרסה המלאה : כימיה

shirli
23-04-2009, 19:37
אהממ שמעו אולי שאלה קצת לא במקום אבל אהמממ
יש סיכוי שאולי יפתחו גם כזה פורום לכימיה?
כי פשוט מט' פיסיקה וכאלה
ניראה לי במקום גם כימיה בא טוב לא?:)

אריאל
23-04-2009, 21:17
אני אישית לא למדתי כימיה, ואני לא חושב שיש די ביקוש לזה..
אם כן, תגידו! ואולי נחפש גם מנהל וכול' ..
ואת לא צריכה להשתעל כלכך הרבה ;)

shirli
23-04-2009, 21:39
חחחחחחחחחחחחחחחחח xd
בעיקרון רוב האנשים שלומדים כימיה מיתקשים פה ושם חחח בדרך כלל המורות לכימיה לא כ"כ יודעות ללמד את החומר...
אם יפתח אני ישתדל לעזור כמה שיותר אבל גם לידע שלי יש גבול=]

Yael
23-04-2009, 21:44
אני בעד [מאוד!] הצעה זו.
חלק נכבד מלומדי הכימיה לומדים גם 5 יח"ל [בכימיה ריך לחשב המון דברים]
וחוץ מזה -מה אכפת לכן לפתוח? יש כאן פורומים לא פעילים [לדוג' אנגלית של הפסיכומטרי] אבל הם קיימים..

shirli
23-04-2009, 21:49
כן יש חלק ניחבד של חישובים ויש גם הרבה חשיבה... (את החלק של החישובים אני אהבת פחות!><)
אבל בגרות בכימיה 3 יחידות והשלמה ל5 זה די קשה וסביר להניח שרוב הניגשים לבגרות בכימיה יזדקקו לעזרה פה ושם...

אריאל
23-04-2009, 22:02
אבל לפסיכומטרי - יש מי שיענה, השאלה אם כשיבואו לשאול יהיה מי שיענה, אני לא וגם לא גל ולא מיכאל .

shirli
23-04-2009, 22:14
אני יכולה להבטיח לך שאני יעשה את המקסימום, אבל היי:) זאת רק הצעה..:)

Bogri74
24-04-2009, 08:26
אני עשיתי מזמן קורס בכימיה כללית, אבל לא כדי לבנות עלי, מאז לא נגעתי בנושא.:sad:

Yael
24-04-2009, 08:50
גם אני יכולה לעזור בכימיה לאנשים (: [אני גם לומדת כימיה לבגרות..אז אני יכולה לנסות לעזור למי שצריך עזרה (:]
חוץ מזה- אנשים יוכלו להימשך לכאן דווקא בגלל שיוקם כאן פורום כימיה- ואז אנשים נוספים יוכלו לשאול ולהשיב...

shirli
24-04-2009, 09:00
זאת בידיוק המטרה.. ומניסיוני... מורים לכימיה בבה"ס הם יש להם איזה שריטה קלה.. תלמידים אצלינו לא מבינים כלום=\
בנוסף, יש לי מורה פרטי בכימיה והוא מביא לי סיכומים ודפים אשמח לישרוק אותם ולשתף עם הקהילה=]

Yael
26-04-2009, 16:23
מה קורה בסוף?

אריאל
26-04-2009, 18:25
לאיזה קטגוריות מתחלק המקצוע כימיה? ומי מעוניין לקחת בתור התחלה אחריות על הפורום ואני מדגיש, אחריות! ובנוסף שולט בחומר?

אריאל
26-04-2009, 18:25
לאיזה קטגוריות מתחלק המקצוע כימיה? ומי מעוניין לקחת בתור התחלה אחריות על הפורום ואני מדגיש, אחריות! ובנוסף שולט בחומר?

shirli
26-04-2009, 18:41
כימיה (3 יח"ל) מתחלק ל:
מבנה וקישור
סטוכיומטריה
ח"ח (חימצון חיזור)
חומצות ובסיסים (ירד במיקוד)
אנרגיה כימית (ירד במיקוד)
שיווי משקל
ותירקובות הפחמן

אני אישית שולטת טוב בהכל חוץ מסטוכיומטריה וח"ח (יש הרבה חישובים וזה לא בא לי בטוב!xd)
ויש השלמה ל5 יחידות... יענו עוד 2 שזה ביוכימיה או אלקטרוכימיה שאת זה עוד לא למדתי... השנה אני עושה רק את ה3 יחידות הראשונות.
בכל מיקרה אני מוכנה להבטיח לך שאני ידאג לענות לכל אחד שאני ידע בודעות שתשובתי נכונה
אבל שוב הידע שלי מוקבל גם.

chenfire
26-04-2009, 19:00
לדעתי זה לא חכם לפתוח פורום בכימיה.
אני מאוד שמח על ההתלהבות אבל זה לא יכול להתנהל כך.
ראו דוגמא - פורום אלקט' ופורומים בפיזיקה. אלקט' שומם. פיזיקה יחסית שומם (למרות שהוא ישן). בכימיה יש פחות אנשים מבפיזיקה(בהרבה פחות), כך שלדעתי העניין זה לא רק אחריות אלא האם זה שווה את זה.
פורום שאין בו הודעות נראה עלוב , ואם אתם שואלים אותי צריך לסגור את אלק' ופסיכומטרי עד שהפורום הזה יתבסס יותר.

אריאל
26-04-2009, 20:08
חן, אתה לא הכי צודק. תמיד מתחילים מאפס וגם אם הפורומים שוממים זמן מסוים זה כי אנחנו צריכים לעשות צעדים לקדם את הפורומים הללו. ונעשה בקרוב. אני זוכר עוד בהתחלה גם התלבטנו האם לפתוח חטיבת ביניים וכשפתחתנו היה שומם תקופה לא קטנה ותיראה את הפורום הזה היום. כנל לגבי מכניקה וחשמל . הרעיון הוא בכל מקרה להתרחב לכמה שיותר תחומים ריאלים . ההתלבטות היחידה שלי היא האם יש מישו שבאמת יוכל לקדם ולנהל את הפורום הזה. את שירלי אני לא מכיר בכל אופן.. אבל אפשר לתת צאנס.
ואגב אתה לא יכול לסגור פורום ואז לצפות שהוא יתבסס.. אני גם אפתח סקר לתקופה של שבוע שבועיים הקרובים ונבדוק את הביקוש. האתר נורא עמוס אז יהיו תוצאות טובות. לגבי אלקטרוניקה לדעתי אם יש מי שיענה זה חלק בלתי נפרד מהאתר.

chenfire
26-04-2009, 20:18
לא צודק זה לטעמך.
בכל מקרה, אתה מחשיב את חשמל כפורום מצליח? אם כן הסטנדרטים להצלחה די ירודים.
מכניקה מהתחלה היה המוצלח שבכל פורמי הפיזיקה כי הוא קיבל מנוף התחלתי(הרבה חברי פורום- הראשונים למדו מכניקה אז, כך שאני לא חושב שהוותק בלבד הוא זה שגרם לו להצלחה, וגם מה שהוא גרם זה כתוצאה מנקודת התחלה שלפורומים אחרים לא הייתה).
כימיה זה לא מקצוע שיש בו הרבה נבחנים, זאת אומרת שיהיו לו מעט כניסות(בדומה לאלקט') ומעט מאוד הודעות. אין די חברים בפורום כדי שפורום כימיה יניב כמות הודעות מספיקה ביום.

shirli
26-04-2009, 20:45
יש הבדל בין כימיה פיזיקה- נכון אולי יש יותר תלמידים בפיזיקה אבל כמות התלמידים שכן לומדים כימיה ומיתקשים היא גדולה מכמות התלמידים שלומדים פיזיקה ומתקשים
לדעתי פיזיקה זה מקצוע שאו שאתה יודע אותו- או שאתה צריך עזרה חיצונית בצורת מורה פרטי מוסמך שיכול להסביר בצורה מבוססת יותר
כימיה, לפחות לפי מה שאני רואה, תלמידים שנמצאים במיסגרת הלימודים יכולים להסביר יותר טוב לתלמידים אחרים כי לכל אחד יש שיטות אחורות להבין את זה וסביר להניח שהשיטה של התלמדים להסביר מחוברת יותר לשיטה של חבריו לכיתה,
שמעו זאת רק הצעה שהעלתי כי אני יודעת שאני אישית ישמח עם יהיה כזה פורום- בינתיים אין כאלה ביכלל.
אם לדעתם לא יהיה ביקוש והוא לא יצליח... אז בקטנה אבל היה שווה להציע:p

אריאל
26-04-2009, 21:21
חשמל זה פורום מצליח מאוד ביחס לשאר הפורומים ברשת ולציפיות מהפורום הזה. ומכניקה היה ממש אבל ממש יבש בהתחלה. ונכון שקידמו אותו ולכן הוא הצליח זה בדיוק מה שאמרתי בהודעה הקודמת. שצריך לקדם את הפורומים האלו. ואם אתה רוצה סטטיסטיקה אז הרבה יותר לומדים כימיה מאשר פיסיקה ובפרט ממכניקה
פשוט צריך מי שיקדם את התחום. ולדעתי גם אלקטרוניקה יהיה לא פחות פעיל מפיסיקה אם נתחיל לקדם את התחום הזה. סתם נסתכל על פסיכומטרי, המון לומדים לפסיכומטרי ונעזרים המון בפורומים אבל כאן הוא יבש. למה? כי צריך לקדם אותו. כך גם לגבי כל האתר. אם לא היו אנשים שמבינים במת' וגם במקביל מקדמים את התחום הזה ברשת ופעלתי המון כדי לעשות זאת , כל האתר היה יבש. מה שאני אומר שתמיד יש מי שצריך עזרה וילמד וישאל. גם בכימיה. אם יקדמו את התחום הזה הוא לא יהיה פחות פעיל מפיסיקה. עלינו לקחת את כל המשמשים בארץ שגולשים ברשת ולומדים כימיה ולהביא אותם לכאן. בישביל זה צריך שני דברים עיקריים, לקדם את הפורום כאן, כלומר להכניס חומר וכדומה ולקדם את האתר ברשת כלומר לפרסם בפורומים לספר לחברים וכול'. אפילו מספיק שתי כיתות מספיק ששירלי ויעל מביאות את המגמות שלהן לכאן וזה כבר 30 איש לפחות. וזה מספיק להתחלה. ראיתי פורומים של אלקטרוניקה מאוד פעילים בזמנו שלי בהיידפארק , רק צריך לקדם את זה כאן והוא גם יהיה פעיל. זה לא שאין מספיק מי שייעזר זה שאין מי שיקדם או שמישו לא מקדם את זה עדיין. זה הכל.

Yael
27-04-2009, 22:43
את פורום כימיה הייתי מחלקת ל-3:
3 יח"ל ראשונות
2 יח"ל אחרונות
מעבדה
ואולי גם הייתי מוסיפה קטגוריה של כימיה בחטיבה..
מה שסופי פירטה הוא הנושאים בכימיה אבל זה כמו שב-06 יש חקירות, אינטגרלים, בעיות תנועה וכיו"ב...

חן, האם יש בעיה בפתיחת פורום? האם הוא תופס מקום על חשבון פורום אחר? האם זו תהיה בעיה אם אכן הפורום יהיה שומם בהתחלה? מדוע?

shirli
28-04-2009, 09:21
אין מעבדות בכימיה, אין בזה בגרות רק בעוד כמה שנים מדברים על זה שרוצים להכניס את זה כך שלא ניראלי שיש צורך להוסיף את זה בפורום

Yael
28-04-2009, 14:58
יש מעבדה בכימיה. לא כולם נבחנים בזה [לא יודעת למה כי זאת יחידת מתנה..] כי הבי"ס בוחר אם להגיש תלמידים על יחידת/חצי יחידת מעבדה או לא..
אצלי בבי"ס ניגשים בי"ב ליחידת מעבדה...
וחוץ מזה- יש חובה לעשות ניסויים בכימיה ובמגמת כימיה יש צורך בהגשת דוחות על המעבדה...

shirli
28-04-2009, 15:20
באמת? אצלינו אין:s יש לנו בביולוגיה ובביוטכנולוגיה אבל בכימיה לא, בכל מיקרה המורה שלי אמרה לנו ש"היא רוצה שניתנסה אך ביגלל לחץ הזמן לסיים את החוצר לשאלון הבגרות לא יצא" נו באמת עוד מורה-_-

Yael
29-04-2009, 13:48
חבל, כי דרך הניסוי ופירושו וחקירתו בדו"ח מבינים יותר את החומר... אנחנו אישית עושים כל שבוע כמעט ניסוי וכל שבועים בערך מגישים דו"ח..
אבל שוב- זה נתון לשיקול בי"ס

shirli
29-04-2009, 20:43
כע אני יודעת יש לי מעבדות גם בביולוגיה וגם בביוטכנולוגיה... זה פשוט צורך למידה שונה ודוגרי עם המורה שלי אני מפחדת להיכנס למעבדה!xd היא תפוצץ אותנו עוד זאתיי חח

lori
01-05-2009, 12:02
אממ :)
אם זה עוזר אני טובה בכימיה אני ניגשת לבגרות השנה ויכולה לעזור.. אבל לקחת אחריות 8-) לא נראלי.. יש לי מלא בגרויות השנה ולא נראלי שאוכל להיות זמינה תמיד. אך אוכל לענות על שאלות

Yael
01-05-2009, 14:40
כנ"ל. אין לי בעיה לעזור לאחרים..מה כוללת האחריות של מנהל?

אריאל
01-05-2009, 16:53
יעל זה לא לכאן :) קודם נפתח ונראה מה הולך בעוד שבוע נסגור את הפינה הזאת.