PDA

צפה בגרסה המלאה : ייעוץ בנוגע למודיעין

Yael
18-05-2009, 21:51
הי (:
קיבלתי [ולדעתי אמשיך p:] לקבל זימונים שונים ומשונים למודיעין. ביניהם היה לי זימון ל-8200 [ערבית] ולפרוייקט גאמ"א [מה ראשי התיבות אומרים?]
רציתי לדעת- האם המסלולים הללו מעניינים? האם שווה להישאר בקבע בשביל התפקידים האלה?

עוד שאלה לגבי פרויקט חבצלות- מה עושים בפרויקט הזה? והאם זה באמת משתלם להישאר בקבע 9 שנים במסלול זה?

Hurricane
19-05-2009, 05:31
איך קיבלת זימונים לשם? בצו ראשון אמרתי שאני רוצה גאמ"א או ממר"ם, וכבר עברו איזה 4 חודשים ולא קיבלתי כלום. :(

אריאל
19-05-2009, 09:14
גאמא זה התעסקות עם מחשבים תכנות וכל זה.. וב8200 בטח יביאו לך להאזין ולתרגם אחרי קורס של 5 חודש בערבית. זה מה שאני מכיר בכל אופן, תחפשי בגוגל אני בטוח שתמצאי עוד מידע..

Yael
19-05-2009, 09:51
ברק [הוריקן]- לא ביקשתי זאת בצו p:. יש לי כבר צו גיוס [טיפה אחרי סוף שנת הלימודים הבאה] ולכן כנראה ממהרים איתי..למרות שבא לי לעשות קודם שנת שירות אז זה לא כ"כ רלוונטי אבל לא אכפת להם..p:

אריאל, אני יודעת מה עושים ב-2800 ושבגאמא עושים תכנות, רק רציתי לדעת פירוט יותר ספציפי על גאמא והאם זה שווה ללכת למסלול מיוחד במודיעין... אני בעצם רוצה לדעת אם מדובר על תפקיד מעניין שדורש חשיבה ולא רק "עבודה שחורה"...

גל_כהן
19-05-2009, 14:01
יעל , ה-8200 היא יחידה מאוד מאוד גדולה (עולה בגודלה על חיל הים כולו) ולכן היא כוללת
תפקידים הדורשים עבודה שחורה ותפקידים מעניינים - הכל תלוי בכמה הנתונים שלך מתאימים.
אם את מעוניינת במסלול ארוך הכולל תואר אני ממליץ שתגישי מכתב בקשה לתלפיות של חיל
אוויר במקום לחבצלות של חיל המודיעין ושוב הכל תלוי במה את מעדיפה יותר - אם מושך אותך
מתמטיקה/מדעי המחשב/פיסיקה תנסי ללכת לתלפיות... אם את רוצה ללמוד מזרחנות בנוסף
למקצוע כמו מתמטיקה/מדעי המחשב/כלכלה נסי את חבצלות.
בכל אופן , המסלולים שהצעת הם מאוד מאתגרים ומעניינים , הן גאמ"א והן חבצלות/שחקים
וכדאי לנסות ולהתקבל וכמובן שתמיד לשאוף כמה שיותר גבוה.
ההישארות בקבע במסגרת הפרויקטים המסוימים היא תלוית תקנים ולא בהכרח תבוא
לידי ביטוי בשירות - יש שנים בהן אין דרישה לחיילי קבע ומשנים את התקנים.

הערה לברק :
לא אתה מחפש את החיל , הוא מחפש אותך - אם הם ירצו לזמן אותך הם כבר יעשו את זה ואני
מדבר מניסיון איתם - זומנתי ל-8-10 פרויקטים של מודיעין.

יום טוב :) !

Yael
19-05-2009, 16:50
תודה (:
לא ידעתי את כל זה..p:
מדוע תלפיות עדיף על חבצלות?

גל_כהן
19-05-2009, 17:00
הכל זה ברמת העדיפות שלך.
בכל אופן מבחינת הצבא הדירוג הוא כזה :
1) קורס טייס.
2) תלפיות חיל אוויר.
3) חבצלות ושחקים.
4) מודיעין כללי - 8200 , גאמ"א , סיגמא וכו'.
וכן הלאה.

שוב אני אומר - הכל תלוי בכמה הנתונים שלך מאפשרים את קבלתך למסלול מסוים וכמה את מעוניינת
בו.
הסברים קצרים על תלפיות של חיל אוויר ועל חבצלות של חיל המודיעין (פעם נקרא גם כן תלפיות
והחילות הגיעו לריב) :
תלפיות של חיל האוויר הוא מסלול האורך 9 שנים - 3 שנות תואר ועוד 6 שנות קבע.
3 שנות התואר נעשות באוניברסיטה בירושלים ובמהלכן לומדים בשנה הראשונה
מתמטיקה , פיסיקה ומדעי המחשב ובשנה השנייה בוחרים בשניים מהמקצועות אותם לומדים
שנתיים נוספות לתואר ראשון כפול (הרוב בוחרים בפיסיקה ובמדעי המחשב).
* כדאי אולי לציין שמצטיין השנה השנייה זוכה לטיסה ב-f-16.
חשוב גם לציין כי חניכי המסלול מתגייסים עם דרגת קצונה של סגן (שני ארונות)
ועם סיום שלוש שנות הסדיר משתלבים בחילות השונים בצבא - מודיעין , אוויר , חיל הים ובכל חילות
הים ובכל המקרים התפקידים מעניינים.

במסלול חבצלות הרעיון די דומה , אם כי התואר הכפול שונה :
על חניכי המסלול להשלים תואר בידיעת המזרח (מזרחנות) ובתואר לבחירתם - מתמטיקה/מדעי המחשב/כלכלה.
במקרה זה החניכים המסיימים את שלוש השנים הסדירות שלהם בתואר מתקבלים ליחידות השונות
בחיל המודיעין.

Dodo
19-05-2009, 19:50
בראיון האישי בצו ראשון היא תשאל אותי איפה אני רוצה לשרת ?
הרי אני אמור להחליט לאחר שאני מקבל את המנילה שם יש לי את האופציות אז מה ההיגיון בזה?

גל_כהן
19-05-2009, 19:53
משום הרעיון שיש יחידות שלא תופענה בתוך המנילה שלך (שתגיע אחרי די הרבה זימונים שתעבור) ,
רוצים לשמוע מה הרצון שלך ולאיזה תחומים אתה מעוניין להגיע ואיפה להיות.
באם היית מחליט רק לפי המנילה שתקבל כמות האפשרויות שלך הייתה דלה מאוד וסביר להניח
שהתפקיד שתימצא בו לא יהיה כזה שתרצה.

Yael
21-05-2009, 21:29
כן, כל הקטע של מודיעין הוא שהם מואים אותך ולא ההפך...
אם אתה במגמה ריאלית סביר מאוד שתקבל די מהר את הזימונים

Hurricane
22-05-2009, 08:12
אני במגמה ריאלית, ועושה את כל המגמות הנוספות שיש (טוב רק פיזיקה ם.ם), ולא קיבלתי כלום. איך אני אפגין להם את הידע שלי אם הם בכלל לא יודעים שאני קיים? :\ אני לא מתכוון ללכת לקרבי.
בכל אופן, אני מאוד הייתי ממליץ לך ללכת לגאמ"א, אם התקבלת לשם, את על גג העולם. לא צריך ללבוש מדים, הקבע לזמן קצר, חוזרים כל יום הביתה ואת מקבלת נסיון עצום שם שישר חוטפים אותך לעבודה לאחר הצבא. ועוד עם המצב הכלכלי היום - זו ברכה.

גל_כהן
22-05-2009, 09:01
ברק , אם עשית צו ראשון , אז הם יודעים על קיומך הרבה יותר משאתה חושב.
רוב הזימונים מגיעים בכיתה י"ב , כך שיש עוד זמן.
אם הם ירצו אותך , הם יטפלו בעניין , אז אל תדאג.

Hurricane
22-05-2009, 09:19
חבר שלי קיבל שני זימונים - לממר"ם ולגאמ"א, והוא בכיתה יא'.

גל_כהן
22-05-2009, 09:24
אני קיבלתי זימנוים אליהם בתחילת י"ב.
בפעם השלישית - אל תדאג ותן להם למצוא אותך.
אם כל כך מדאיג אותך אתה תמיד יכול לשלוח פקס לכל יחידה בבקשה
שישלחו לך זימון והם יחליטו מה לעשות עם הבקשה שלך.
אם אתה רוצה לדבר עם יחידת האיתור של החיל ולברר האם
יש זימונים עתידיים לגביך חייג למספר 03-5693519.

Yael
22-05-2009, 14:46
מסכימה עם גל. או כמו שאומרים" חכה, חכה!" (;

Hurricane
26-05-2009, 16:05
מצטער שאני מקפיץ את הנושא אבל קיבלתי הזמנה לגאמ"א!!!! : ))))))))))))))
ידידה שלי קיבלה אתמול, והצו הראשון שלה היה באפריל, וחשבתי כבר שהקב"ה (רשמתי נכון?) שלי נמוך מדי, ובגלל זה לא שלחו לי. איזה כיף!!!!!! יואווו[email protected][email protected][email protected]!!! : ))))

Weirdo
26-05-2009, 16:17
כל הכבוד! שמח בשבילך!
אני כנראה אצא עם קב"א נמוך כי אני גרוע בחלק המילולי...
אבל יש זמן להתאמן :d

Yael
26-05-2009, 18:05
מזל"ט xd
אני די חוששת למען האמת מכל זה, אלקטרוניקה לא נראה לי כזה מעניין...

גל_כהן
26-05-2009, 18:16
יעל , יש הבדל די גדול בין תחום האלקטרוניקה של החומרה הנתמכת תוכנה לבין
תחום המחשבים ביחידת המודיעין - החבר'ה בפן הטכנולוגי אחראים על כיוונון וכיול של מכשירים ,
על בדיקת מכשירים ובחלקם על מחקר ופיתוח במסגרת היחידה.
ביחידת המחשבים עוסקים יותר לעומק במחשב ותכנות ואין גישה לצד האלקטרוני לרוב.
באם קיבלת זימון לגאמ"א ויש לך ידע נרחב בכל הקשור במערכות הפעלה , ברכיבים ובתכנות ,
אני מציע שתלכי על זה.

ברק , מזל טוב על הזימון וכמו שאמרתי - הכל זה שאלה של זמן.
אני סמוך ובטוח שתפגין את ידיעותייך בזימונים השונים ומאחל שתגיע אל יעדך.
שיהיה המון בהצלחה!

algorithm
29-05-2009, 22:21
חברים, אני אבקש מכם לשמור על מה שאתם כותבים, ישנם דברים שהשתיקה יפה להם[כן גם ר"ת של גאמ"א מסווגים]
האויב תמיד מאזין והאויב תמיד לומד, דעו לצנזר את מה שאתם אומרים.

algorithm
29-05-2009, 22:22
מצטער שאני מקפיץ את הנושא אבל קיבלתי הזמנה לגאמ"א!!!! : ))))))))))))))
ידידה שלי קיבלה אתמול, והצו הראשון שלה היה באפריל, וחשבתי כבר שהקב"ה (רשמתי נכון?) שלי נמוך מדי, ובגלל זה לא שלחו לי. איזה כיף!!!!!! יואווו[email protected][email protected][email protected]!!! : ))))
קב"א = קבוצת איכות.

קב"ה = קדוש ברוך הוא.

לא קשור בעליל.

algorithm
30-05-2009, 00:37
אני חייב להסכים עם קודמי, הרבה דברים לא במקום והרבה לא נכונים.

alex_ak
30-05-2009, 01:03
דווקא לדעתי יש דיי הרבה היגיון ברשימה..מניסיון...אני מתמיין עכשיו לטייס,ואמרו לי שכול המיונים שאני אמור לקבל חוץ מהיום סיירות מוקפאים עד תום ההליכים...לא נותנים לי להרשם לגדנ"ע צלילה בגלל זה....

algorithm
30-05-2009, 01:27
גם מודיעין אז מה?

זה לא קשור בעליל.
אם כבר אז מחבר הרשימה שכח את קורס חובלים שהוא יוקרתי לא פחות מטייס.

גל_כהן
30-05-2009, 09:41
אני כתבתי את הרשימה על סמך דברים שנאמרו לי במהלך זימון של אחת מיחידות המודיעין ולא
על סמך שום אתר פלצני באינטרנט , ואבקש לא לפסול את הדברים סתם כך.

דבר נוסף : מאיפה אתם יודעים מהן דרישות הקב"א והדפ"ר הדרושות לכל מסלול ומסלול ,
באם דברים אלו אמורים להיות מסווגים?

לבסוף אומר , שאיני מנסה ליחצן פרוייקט כזה או אחר של הצבא והכל נכתב על סמך דברים
שנאמרו לי בזימונים כאלה ואחרים.

algorithm
30-05-2009, 11:05
כאשר sesi אמר מיוחצנים הוא לא התכוון לזה שאתה שם את קורס טיס בראש וכיוב',
אלא היחצנות של היחידות עצמן, הן עושות הכל כדי שהשירות ייראה סק.סי והרבה מלש"בים ירצו להגיע לשם.

לגבי הקב"א והדפ"ר, ישנם הרבה דברים מסווגים אבל אלו מהדברים שיותר קל לדעת.

עכשיו הרשה לי לכתוב תגובה משלי [שהיא מעט שונה משל sesi] לתגובה עם הרשימה.
אתה כותב ש"ככה צריך להיות סדר העדיפויות שלך", אבל לא ידידי, אין דבר כזה ככה צריך להיות,
אם אדם לא מעוניין להיות טייס [אני מכיר אישית כמה], וכן לא מעוניין בכל הפרוייקטים האלה כי הקבע פשוט גורם לכך שהם משתחררים מהצבא בגיל 30.
אז הנה לך, כבר הלכה הרשימה שכן זה פשוט לא מתאים [אולי] לבנאדם שענית לו,
ולכן, אין דבר כזה רשימה שמתאימה לכולם, כל אחד צריך לחשוב טוב טוב מה הוא רוצה ולמה הוא מתאים וזה עוד לפני כל המיונים שיבחנו אותו אם הוא באמת מתאים לאן שהוא מעוניין להגיע.

לעומת הרבה מחבריי אני מוכן להרדיש את חיי לצבא, "להתחתן" עם הצבא מה שנקרא, בשביל שירות משמעותי וכן שירות מעניין במיוחד.
למען הסר ספק, הכותב התמיין עד לשלבים מתקדמים של שחקים מודיעין וכן מתמיין לקורס טייס.
לגבי מודיעין שלחתי מכתב ויתור כי החלטתי שאני לא מעוניין שמודיעין יעשו בי מה שהם רוצים [הם עלולים להפיל אותך חודש לפני הגיוס ואז פשוט נדפקת].

לגביי תלפיות, זה מאוד פלצני וקריעה שלא תיאמן, היחס מצד המפקדים גם כן מסריח ולא הוגן בעליל, תלפיונים סיפרו לי - אין כמו מקור ראשון.
ישנו בלוג בתפוז של תלפיון שמפרט מה זה באמת 'תלפיות', אני אחפש אותו במהלך היום ומקווה להביא לחבר'ה פה שיקראו מעט על העניין.
שכן, אתה לא מצפה באמת שאת כל הדברים המסריחים ירסמו באתר הרשמי של תלפיות, או של כל יחידה אחרת, כמו שאמרתי - רוצים שזה ייראה סק.סי ולא מגעיל.

משוב:
בחייכם, זה באמת מצנזר את המילה הזו?

גל_כהן
30-05-2009, 11:54
אני מעולם לא אמרתי שכך צריך להיות סדר העדיפויות של מלש"ב זה או אחר , אלא שכך רואה
הצבא את הדברים , לפחות על פי שנאמר לי בעת אחד מהזימונים.
להודות על האמת , אני מסכים עם מרבית דבריך וחושב שבאמת אומרים לך רק דברים שמשרתים
את המטרה של החיל עצמו - מראים לך את היופי שמסביב במקום את התוכן של התפקיד.

algorithm
30-05-2009, 20:32
חיובי על המשפט האחרון [ולא רק בחיל האוויר ;) ]

Yael
31-05-2009, 01:20
קב"א = קבוצת איכות.

קב"ה = קדוש ברוך הוא.

לא קשור בעליל.

xd

אלא אם יש משהו נסתר (; [לכל הלומדים קבלה p:]

Yael
31-05-2009, 01:24
אגב, את הקב"א והדפ"ר וכיו"ב אפשר לגלות בקלות ע"י מכר בצבא (לדוג' בקריה/מאבחנת פסיכו' ועוד).
מה שבאמת מסווג לא יוצא ככה החוצה...[אנשים חתומים על חוזי סודיות...]

Nahamia
31-05-2009, 17:31
מצטער להקפיץ את הדיון אבל אם כבר נפתח דיון בנושא אז רציתי לשאול אם מישהו יכול לפרט לי,
ממה שהוא יודע, על פרוייקט גאמ"א....
כי ממה שאני הבנתי (וזה רק מהאתר של מודיעין...) זה פרוייקט שסובב בעיקר סביב תיכנות מחשבים.
יותר מזה אני לא יודע ממש על הפרוייקט שכן הם משתמשים באתר רק במילים כלליות מאוד ויפות....

כל מידע ייתקבל בברכה.:)

algorithm
01-06-2009, 08:19
זה לא רק תכנות ומחשבים.

יותר מזה אני לא יכול להגיד, ומי שיגיד פשוט עובר על עבירת ביטחון מידע.
אז אנא לא לבקש מאף אחד מידע שכזה.

Yael
01-06-2009, 13:04
זה לא רק אלקטרוניקה, זה גם כימיה! ((:

אבל בשאלון זה לא כ"כ צוין. מקווה שאקבל גם מיונים לכימיה (:

Nahamia
02-06-2009, 14:05
זה לא רק תכנות ומחשבים.

יותר מזה אני לא יכול להגיד, ומי שיגיד פשוט עובר על עבירת ביטחון מידע.
אז אנא לא לבקש מאף אחד מידע שכזה.

אם זה כל כך סודי אז אני יכול להבין שאולי זה סיכון ביטחוני ועדיף שלא לשאול פרט בפרט במה זה
עוסק, אבל נראה לי לגיטימי לשאול שאלות בסיסיות כמו איזה מקצועות עיקריים דורשים שם...(הכוונה תיכנות,כימיה , פיזיקה וכו' וכו'....) וגם לדעת לפחות באיזה אופן פועלים שם (תכנות,טכנאות מחשבים וכן הלאה....) כי בכל זאת יש הבדל - לא נראה לי שמידע שכזה
עלול לסכן בכל צורה שהיא את הפרוייקט (זה גם מידע מאוד כללי ולא ממש עוזר אבל לפחות מכוון אותי ליותר מ"בעיקר תכנות מחשבים" )

טוב לדעת שיש בפרוייקט גאמ"א גם כימיה , עכשיו זה נשמע אפילו יותר מעניין :)

yoavzilberman
02-06-2009, 19:04
הטענה שהועלתה לגבי תלפיות פשוט מצוצה מן האצבע.
היא נשמעת כמו טענה של מי שלא הצליח להתקבל לתוכנית ומוצא את מה שרע בה.
בתור אחד שיודע קצת על התוכנית אני יכול להגיד לך שזוהי אחת מהתוכניות המרתקות בצה"ל- השירות משמעותי, התפקיד מעניין והתנאים מעולים.
באיזה עוד מקום בצבא לימודים נחשבים לפז"מ כחובה?
באיזה עוד מקום אתה מקבל דמי כיס של חייל חובה בזמן הלימודים?
מגורים של 2 בחדר עם מחשב בכל חדר ורשת אינטרנט מהירה?
מועדון עם שולחן טניס, ביליארד, מקרן ופלייסטיישן 2?
חדר אוכל מעולה? (ואני אומר לך את זה מניסיון)
מטבח של הסגל שממנו ניתן לאכול ארוחות לילה כולל שוקו חופשי?
התנאים מעולים והיחס אישי וחם- אין דברים כאלה בהרבה מקומות.
לגבי הפורום שכתב התלפיון המאוכזב- כפי שאני אומר: טענות של אדם שנכשל ומנסה להצדיק את כשלונו בכך שהתוכנית גרועה. אם תסתכל טוב בטענותיו הן ילדותיות ושטותיות, חסר שהוא היה אומר למה לא נותנים קוויארים לחניכים! (הוא התלונן שם למה יש רק מחשב אחד לשתי אנשים אם אתם רוצים להבין....).
יש שם הרבה טענות ילדותיות ומעט טענות ממשיות.
חלק ממה שעושה את התוכנית לתוכנית עילית זה היכולת לתכנן את הזמן ולעמוד במספר רב של משימות בו זמנית. זה מה שעושה את החניכים לנחשקים יותר בשוק העבודה על סטודנטים רגילים שעברו את המסלול הרגיל. אם אתה רוצה לשתות אלכוהול וללכת למסיבות הסטודנט תחכה לאחרי ההכשרה או שתוכנית תלפיות לא מתאימה לך- זה בכל זאת מסגרת צבאית ויש שם משמעת.

chenfire
02-06-2009, 19:12
באיזה עוד מקום בצבא לימודים נחשבים לפז"מ כחובה?
אהמ חבצלות אהמ

yoavzilberman
02-06-2009, 19:35
טוב, חוץ מחבצלות (שהיא גם תוכנית מעולה)...:48_002:

algorithm
02-06-2009, 19:48
יואב אני מסכים, זה מעולה, אבל הרבה פעמים אנשים נוטים להתעלם מהכוס בשלמותה,
ומסתכלים על חצי הכוס המלאה בלבד, אך לצערנו תמיד יהיו דברים שליליים בכל דבר וגם אותם חשוב, אם לא יותר, להכיר לפני שנכנסים לעניינים.

במקרה ואתה יודע, אני מדבר על qwerty - זה היה הכינוי שלו פחות או יותר, בבלוג בתפוז.
אנחנו מדברים על אותו אחד?

yoavzilberman
02-06-2009, 20:25
כן, אנחנו מדברים על אותו אחד.
אם תחפש, לו יש את התגובה השלילית היחידה על תלפיות ברשת.
תסתכל על התגובות על רישומיו (באותו עמוד) של תלפיונים אחרים- כולם מעידים כי התוכנית טובה והתנאים מעולים- טענותיון נובעות ממרמור נטו.
חלק מהטענות נכונות ואנשי התוכנית למדו להפיק דברים נכון יותר להבא.
בכל מקרה, עלינו לזכור כי עדיין מדובר במערכת צבאית ואין מעמד החניך כסטודנט רגיל- יש לו חובות כמו כל חייל אחר ולכן לא ניתן לצפות למסיבות אלכוהול מטורפות בשישי בלילה..... אם כל זאת יש לתוכנית יתרונות רבים שאין באף מקום בצבא ובראשם היחס האישי והחם לכל חניך כבר מרגע כניסתו לתוכנית.
עריכה:
בנוסף אחד הדברים החשובים ביותר היא היכולת של כל תלפיון לתרום תרומה עצומה לביטחון המדינה- הזדמנות שלא ניתנת בכל מקום!!

algorithm
02-06-2009, 21:35
אכן, אני בהחלט יכול להודות שאם הייתה לי האפשרות הייתי ניגש לבחינות.
אבל היות ומצבי הינו מאוד ייחודי, התחלתי עם הצבא רק השנה [אני כבר יד'] ככה שהרבה דברים נסגרו בפניי בגלל שהיו לי בעיות עם הצבא.
לשמחתי כיום אין לי בעיות ואני במיונים לקורס טיס, ואם זה לא יתממש אז יש לי את חיל התקשוב שאני מיועד להתגייס אליו.

יואב אני מבין שאתה תלפיון, סיימת את הלימודים אם שאתה עדיין לומד?

yoavzilberman
02-06-2009, 23:36
אני מתגייס למחזור הקרוב

Weirdo
02-06-2009, 23:40
בהצלחה יואב :)

yoavzilberman
02-06-2009, 23:47
תודה:48_002:

algorithm
03-06-2009, 06:13
הרבה הצלחה ;)