PDA

צפה בגרסה המלאה : [סיכום] עקב איום לתביעה מיואל גבע - אסור מעתה להביא קישורים\סריקות לשאלות מספרי יואל גבע

אריאל
09-10-2013, 19:15
שלום לכולם,

לאחרונה נכנסתי להידברות מאוד ארוכה מול יואל גבע וקיבלתי איום לתביעה מצידם ( ובפרט מליאור גבע - סמנכל השיווק שלהם ) בטענה המגוכחת שהאתר Emath, שעוזר זה 5 שנים לתלמידים וסטודנטים ללא תמורה ומתוך רצון טוב, פוגע באופן מאסיבי בחברת יואל גבע ומפר את זכויותיהם בצורה בוטה .

כמובן שאני אישית אין לי לא את המשאבים ולא את הזמן להיכנס למלחמה איתם, לאחר המון דיונים והסברים מה זה בעצם האתר Emath וכמה הוא עוזר לתלמידים ולמעשה מהווה מוצר משלים לספרים שלהם ובטח לא פוגע ברכישתם הם עדיין לא ויתרו .

בהתאם לכך, מעתה אסור להעלות קישורים\סריקות או כל דבר שקשור לספרי יואל גבע, כולל קישורים לתמונות של הספרים וכיוצא בזה..

כל מי שיעשה זאת יהיה תחת אחריות עצמו ושיידע שהוא פועל בניגוד לנהלי האתר ובניגוד לרצון של יואל וליאור גבע .

כמובן שעדיין מותר לשאול שאלות מספרי יואל גבע אך תאלצו לחכות למישהו שיש לו גם את הספר כדי שיענה לכם, לכן אני ממליץ בחום למשתמשי האתר כדי להנות באופן מלא משירותי האתר לא להשתמש בספרי יואל גבע כלל, לא חסר טובים יותר .

למי שהדבר מפריע, ולא מבין למה כל הסיפור מוזמן לשאול את ליאור גבע (שהעניין תחת אחריותו) המייל שלו הוא : [email protected], בפייסבוק : https://www.facebook.com/lior.geva

geq
09-10-2013, 20:25
מעניין שעד כה שום מחבר לא הביע צד בעניין ורק להם זה מציק ...
טענה מגוכחת ביותר

orenoren
09-10-2013, 22:08
אפשר לכתוב מכתב בשם משתמשי EMATH
בו אנו מביעים מחאה כנגד יואל גבע ושות'..
ולארגן פייסבוק כנגד ה"דרעק" הזה..

xBARCAx
09-10-2013, 22:36
כן אבל שהם מפרים באופן בוטה את הזכויות של המרכז הארצי לבחינות והערכה בזה שהם שולחים מדריכים מאצלם כדי שישננו את השאלות של הפסיכומטרי זה בסדר.
פשוט בדיחה הבחור הזה.אם אני משתמש באתר הזה (כזה ששואל שאלות כמובן) הייתי קונה כל ספר אחר ובלבד שיבינו
שהאיום המיותר הזה כנגד מפעילי האתר רק יפגע בהם ולא להפך . חצופים

orenoren
10-10-2013, 02:18
תכנסו כולם לאתר של יואל גבע
למדור : יצירת קשר
ותכתבו לו מה אתם חושבים....
צור קשר עם יואל גבע, יצירת קשר, טלפון, פקס, מייל - יואל גבע (http://www.geva.co.il/?pg=frmmsg&CategoryID=20&ID=2)

אריאל
10-10-2013, 06:49
כן אבל שהם מפרים באופן בוטה את הזכויות של המרכז הארצי לבחינות והערכה בזה שהם שולחים מדריכים מאצלם כדי שישננו את השאלות של הפסיכומטרי זה בסדר.
פשוט בדיחה הבחור הזה.אם אני משתמש באתר הזה (כזה ששואל שאלות כמובן) הייתי קונה כל ספר אחר ובלבד שיבינו
שהאיום המיותר הזה כנגד מפעילי האתר רק יפגע בהם ולא להפך . חצופים

לא רק בתחום הפסיכומטרי, לא מעט תרגילים בספרים שלהם מועתקים מספרי בני גורן, מספרי גבי יקואל וממבחני בגרות .
מה גם שיותר ויותר מחברים היום משחררים את הספרים שלהם בחינם באינטרנט, לדוגמא גבי יקואל כבר שם את כל הספרים שלו בגירסא דיגיטלית באינטרנט בחינם.

יואל גבע בעצמו שם מספר לא מועט של תרגילים מהספרים שלו באתר שלהם בחינם, בכל מקרה כל זה לא שינה כלום .

תכנסו כולם לאתר של יואל גבע
למדור : יצירת קשר
ותכתבו לו מה אתם חושבים....
צור קשר עם יואל גבע, יצירת קשר, טלפון, פקס, מייל - יואל גבע (http://www.geva.co.il/?pg=frmmsg&CategoryID=20&ID=2)

מי שהדבר הזה תחת אחריותו הוא כאמור ליאור גבע ככה שמי שרוצה לשאול שאלות בנושא זה אותו (הוספתי את המייל שלו בהודעה הראשונה שלי)

בין ההודעות האחרונות שקיבלנו מליאור גבע :

היית צריך לחשוב על כל המשמעויות כאשר ניגשת לפרויקט ולא ביקשת רשות להשתמש בקניין רוחני שלנו. יש לנו חוות דעת משפטית ברורה שאתה מפר את זכויות היוצרים שלנו. אתה מחזיק תמונות ולינקים של התרגילים מהספר. אני מבקש ממך בפעם האחרונה שתמחק את כל התרגילים (צילומים, לינקים וכל צורה אחרת). אם אתה לא מסכים אני מבקש ממך שתשלח לי את הכתובת שלך על מנת שאוכל לשלוח לך מכתב מעורך הדין שלנו.

cthulhu
10-10-2013, 17:59
גם אם מישהו סורק תרגיל לחבר, ואותו החבר מספר עליו לחבר אחר, זאת עבירה מבחינתו? האטימות של מחזיקי זכויות היוצרים לפעמים גדולה יתר על המידה - הם יכלו להיהנות מפרסום חינמי, ואם באמת התוכן שלהם היה איכותי הרי ששום אתר לא היה יכול להוות תחליף לקניית ספר עם הסברים ותרגילים איכותיים. מה גם שמושגים כמו "זכויות היוצרים" ו"קניין רוחני" בכל הקשור לתרגילים במתמטיקה שנויים במחלוקת, שכן קשה להיות יצירתי כאשר יש מיליוני תרגילים אשר מבוססים על אותו העקרון רק עם נתונים שקצת שונו. אני מטיל ספק ביצירתיות שלהם במקרה זה. לא מפתיע בכל מקרה, הרי כסף זה דבר שהניע את כל המכונים הללו מיום הקמתם. וכן, יש ספרים הרבה יותר איכותיים משלהם.

הדר
10-10-2013, 18:39
שלום לכולם,

לאחרונה נכנסתי להידברות מאוד ארוכה מול יואל גבע וקיבלתי איום לתביעה מצידם ( ובפרט מליאור גבע - סמנכל השיווק שלהם ) בטענה המגוכחת שהאתר Emath, שעוזר זה 5 שנים לתלמידים וסטודנטים ללא תמורה ומתוך רצון טוב, פוגע באופן מאסיבי בחברת יואל גבע ומפר את זכויותיהם בצורה בוטה .

כמובן שאני אישית אין לי לא את המשאבים ולא את הזמן להיכנס למלחמה איתם, לאחר המון דיונים והסברים מה זה בעצם האתר Emath וכמה הוא עוזר לתלמידים ולמעשה מהווה מוצר משלים לספרים שלהם ובטח לא פוגע ברכישתם הם עדיין לא ויתרו .

בהתאם לכך, מעתה אסור להעלות קישורים\סריקות או כל דבר שקשור לספרי יואל גבע, כולל קישורים לתמונות של הספרים וכיוצא בזה..

כל מי שיעשה זאת יהיה תחת אחריות עצמו ושיידע שהוא פועל בניגוד לנהלי האתר ובניגוד לרצון של יואל וליאור גבע .

כמובן שעדיין מותר לשאול שאלות מספרי יואל גבע אך תאלצו לחכות למישהו שיש לו גם את הספר כדי שיענה לכם, לכן אני ממליץ בחום למשתמשי האתר כדי להנות באופן מלא משירותי האתר לא להשתמש בספרי יואל גבע כלל, לא חסר טובים יותר .

למי שהדבר מפריע, ולא מבין למה כל הסיפור מוזמן לשאול את ליאור גבע (שהעניין תחת אחריותו) המייל שלו הוא : [email protected], בפייסבוק : https://www.facebook.com/lior.geva

תעביר להכרזות..

adi111
11-10-2013, 14:01
חבל מאוד שזוהי המדיניות שלהם. יש עוד דרכים שמפיצים: תלמידים מעבירים תרגילים אחד לשני ב- Whatsapp, יש קבוצות למידה בפייסבוק שבהן גם מעלים חומרים, מורים שולחים סריקות לתרגילים וכו'. זה לא באמת יעזור להם. נראה שהם לא מודעים לחשיבות של האתר הזה ולתרומה שלו, ובחרו להישאר אטומים. גם הם לא כל כך תמימים, שכן כל מחברי הספרים נוהגים "להשאיל" נוסחים של שאלות ממחברים אחרים. אבל אם זאת הבחירה שלהם, שיהנו להם.

omeromer
12-10-2013, 16:33
מהיום הראשון שנכנסתי לאתר ידעתי שמתישהו אחד מיוצרי הספרים יתלונן שמעלים לפה תמונות מהספרים, חבל שזה באמת קרה. אני לא מבין מה הם מנסים להשיג פה חוץ מכאב ראש לכל הצדדים.

orenoren
12-10-2013, 17:01
בעידן חופש "המידע "
חבל שיש כוחות שליליים של "שלא - נדע"....

קובי הגאון
16-10-2013, 21:57
נוכל לארגן פה קבוצות של משתתפי האתר ולהעביר באופן חסוי את הפתרונות הרי הם לא יכולים גם לאסור את זה
הרי אנחנו לא נפיץ את זה וככה מי שייצטרך עזרה יקבל אותה וגם יואל גבע לא יקבל פירסום וככה נהנה מן ההפקר

אריאל
16-10-2013, 22:00
נוכל לארגן פה קבוצות של משתתפי האתר ולהעביר באופן חסוי את הפתרונות הרי הם לא יכולים גם לאסור את זה
הרי אנחנו לא נפיץ את זה וככה מי שייצטרך עזרה יקבל אותה וגם יואל גבע לא יקבל פירסום וככה נהנה מן ההפקר

הבעיה היא לא הפתרונות אלא השאלות, כאמור עדיין ניתן לשאול מספרי יואל גבע רק אסור להעלות קישור לשאלה מהספר שלהם

קובי הגאון
16-10-2013, 22:03
אוקיי, ולהעביר את השאלות ה=בהודעות פרטיות אפשר?

Dmot
16-10-2013, 22:29
אוקיי, ולהעביר את השאלות ה=בהודעות פרטיות אפשר?
אתם הולכים פה על תחומים אפורים, וחבל שכך. יוצר הספר ביקש שלא תעשו את זה, וכך גם אריאל ביקש. אל תנסו להתחכם ולמצוא דרכים שונות (קבוצות פרטיות, הודעות פרטיות....) כדי להעלות את השאלות האלה, כי האחריות היא עליכם. אם יוצר הספר יתפוס אתכם, אריאל כבר הודיע שהוא מסיר את האחריות מכך.אני יודע שזה נראה לכם עכשיו כמו סוף העולם - אבל, כמו שצויין - ישנן שאלות דומות. תמיד תוכלו להתייעץ עם המורים שלכם או לחכות שמישהו שיש לו את הספר יענה לכם. אני אישית לא למדתי עם אף ספר של יואל גבע (למדתי עם בני גורן, גבי יקואל ואדית ומריאן) והסתדרתי יפה מאוד :) אני לא באמת יודע מה רמת הספרים שלו, אבל, אפשר להתמודד גם בלי.
לילה טוב ומבורך, תומר.

shaikid
19-10-2013, 14:40
הגיוני לגמרי שהם מבקשים זאת.

xBARCAx
19-10-2013, 14:50
הגיוני לגמרי שהם מבקשים זאת.
נאה דורש נאה מקיים

תסתכל על התגובה שלי דף קודם

מנחם
26-01-2014, 20:52
בס"ד

לפי דעתי, רוב הבעיה תיפתר אם התלמידים עצמם ייפנו אל המורים שלהם באופן אישי או לרכזים למתמטיקה בבית הספר שלהם וישאלו אותם למה הם רוצים ללמד דווקא מהספרים האלה שלא חסר ספרים איכותיים ביותר (בני גורן, אלי מיטב ועוד)..
אצלי באופן אישי, תמיד משתמשים בבני גורן ספרים במתמטיקה ובקשר למיקודיות- אנקורי/ רכס.

lifeOfPai
25-01-2015, 08:41
זה הזמן לשת"פ עם הייקיו

אריאל
26-01-2015, 06:33
זה הזמן לשת"פ עם הייקיו

מוזמן לפרט