PDA

צפה בגרסה המלאה : ייעוץ בנוגע למתמטיקה

Nahamia
25-05-2009, 20:20
הייתי רוצה שתעזרו לי ותייעצו לי כיוון שזה נראה לי פורום פרקטי ומעולה לשאלות שכאלו:

- יצא לי לא טוב בשאלון 005 הזה (טעות חישובית בשאלת הסדרות , למרות שאת הדרך עשיתי נכון...) , אם אני ניגש למועד ב' אז איך זה פועל? עושים ממוצע ציונים של הבגרויות מהמועדים א' ו-ב' או שלוקחים את הציון הטוב יותר מבין המועדים ? (והמגן נשאר כרגיל?)

- מתכוונים להגיש אותנו לשאלונים 004 ו-003 בעתיד כיוון שלא נספיק לעשות 5 יחידות (006 ו-007) ובגלל זה עדיף מבחינת הספק לעשות כבר 4 יחידות (לפי דעתם...)
ואני רק התעוררתי עכשיו והבנתי עד כמה אני לא רוצה בזה ומעדיף 5 יחידות - הייתי רוצה לדעת אם יש איזה שהם לימודי קיץ למתמטיקה או עצות שיש לכם לתת לי בכדי להתחיל וללמוד לשאלונים 006 ו-007 , כל עצה תתקבל בברכה.

אה כן ואיזה ספרים/מיקודיות טובים ללמידת שאלונים 006 ו-007 ? (יש לי את הספר לשאלון 006 של בני גורן ,האם זה מספיק? , כי שמתי לב למשל שב-005 לא כל החומר נמצא בספר....)

תודה מראש לכל העונים והעוזרים.:)

(עריכה: סליחה לא שמתי לב שיש פורום במיוחד לייעוץ ועזרה)

Hurricane
25-05-2009, 21:24
המגן נשאר כרגיל ולוקחים את הציון הטוב ביותר כל עוד אתה בתיכון (כך זה בכל המקצועות, לאו דווקא במתמטיקה).
בקשר לשאלה השנייה - אני הייתי ב- 4 יחידות, וקיבלתי 60 בשאלון 003 (שהוא הכי קל ב- 4 יחידות), ורצו להוריד אותי ל- 3 יחידות. החלטתי להשקיע ולהשקיע. בזכות הפורום הגעתי לממוצע 100 ב- 003. החלטתי שזה לא מספיק והחלטתי שאני רוצה להיות ב- 5 יחידות. למדתי את 005 עם הכיתה ואת 006 בעצמי (שהוא אגב השאלון הקשה ביותר בתיכון). בעזרת עזרה ענקית מהפורום, למדתי את כל החומר ותרגלתי אותו. היום ניגשתי ל- 005 ו- 006 שהלכו בסדר (קיבלתי 80 ב- 005 ו- 006, שזה ציון גרוע לדעתי, ולכן אשפר אותם במועד ב') - אבל עדיין אלו ציונים יחסית טובים.
בקיצור, איך הרצל אמר? "אם תרצו אין זו אגדה".

אם קצת התמדה ועזרה מהפורום - תקבל 100. :) בהצלחה!!

Nahamia
25-05-2009, 21:53
המגן נשאר כרגיל ולוקחים את הציון הטוב ביותר כל עוד אתה בתיכון (כך זה בכל המקצועות, לאו דווקא במתמטיקה).
בקשר לשאלה השנייה - אני הייתי ב- 4 יחידות, וקיבלתי 60 בשאלון 003 (שהוא הכי קל ב- 4 יחידות), ורצו להוריד אותי ל- 3 יחידות. החלטתי להשקיע ולהשקיע. בזכות הפורום הגעתי לממוצע 100 ב- 003. החלטתי שזה לא מספיק והחלטתי שאני רוצה להיות ב- 5 יחידות. למדתי את 005 עם הכיתה ואת 006 בעצמי (שהוא אגב השאלון הקשה ביותר בתיכון). בעזרת עזרה ענקית מהפורום, למדתי את כל החומר ותרגלתי אותו. היום ניגשתי ל- 005 ו- 006 שהלכו בסדר (קיבלתי 80 ב- 005 ו- 006, שזה ציון גרוע לדעתי, ולכן אשפר אותם במועד ב') - אבל עדיין אלו ציונים יחסית טובים.
בקיצור, איך הרצל אמר? "אם תרצו אין זו אגדה".

אם קצת התמדה ועזרה מהפורום - תקבל 100. :) בהצלחה!!

תודה!!:)

רק רציתי לדעת , על איזה ספר אתה ממליץ ללמידת החומר של 006?
כמו שציינתי יש לי את בני גורן אבל אני חושש שהוא לא מכיל את כל החומר...

Danny
25-05-2009, 22:37
בני גורן חד משמעית מכיל את כל החומר ובתור אחד שסיים בר אילן ובגרויות עכשיו וחרש את התחת לכל הנושאים מכל חור אפשרי, הbottom line זה שבני גורן אוכל את כולם.

בני גורן הכי טוב מלתרגל ממנו, אין מה להגיד.

chenfire
25-05-2009, 22:46
בני גורן מעולה, וגבי יקואל גם טוב. לדעתי שילוב ביניהם יוביל להצלחה בטוחה

Hurricane
26-05-2009, 05:28
כמו שאמרו מעל - אני למדתי עם הספר של בני גורן שאלון ו' (006), והוא מכיל הכל ועוד קצת (רשום שם שיש לבדוק האם הנושא בתוכנית הלימודים).

Nahamia
04-06-2009, 15:48
שלום שוב, רציתי עוד פעם ייעוץ בנוגע למתמטיקה מכיוון שלא הבנתי איפה אני עומד ,
לפני כמה ימים המורה למתמטיקה והרכז דנו איתי בנושא (006) והבהירו לי חד משמעית שזה מאוד קשה - כיוון שאם אני באמת רוצה לעשות 5 יח' עליי לעשות את 006 כולו בקיץ - הבעייה היא שאני עכשיו בספק אם אוכל לעשות את זה בעצמי ואולי עדיף שתיהיה לי הכוונה , במילים אחרות , אני צריך שוב את עצתכם בתור אלו שכבר עשו את 006 כיצד לעשות את זה , לקחת מורה פרטי או לבד?,ואם מורה פרטי - אז יש מישהו / מקום
מסויים שאתם ממליצים במיוחד לכזה אתגר? ואם לא אז איך להתקדם בנושאים? אחד אחד לפי הספר?

תודה מראש,
Nahamia

yoavzilberman
05-06-2009, 08:14
אם הייתי במקומך לא הייתי לומד בעיות אלא רק אינדוקציה.
לגבי שאר הנושאים- ללמוד במלואם ולהתמקד יותר בחדו"א- להשאיר טריגו לסוף.

Hurricane
05-06-2009, 08:22
אני דווקא זוכר שחודש ראשון (אחרי הבגרויות) למדתי רק טריגו (חוץ מבמרחב), ושבוע לפני סוף החופש למדתי את כל החשבון הדיפרנציאלי. :p
נחמיה, גם בי רכז המתמטיקה פקפק, למדתי בעצמי, ועכשיו אני ב- 5 יחידות סופי. :)

מה שאני לא מבין זה זה - אם עשית שאלון 005 כבר, למה אתה צריך לעשות את 006 לבד?
אני עשיתי את זה כי בכיתה י' למדנו את 003, ובכיתה יא' את 005, כך שהייתי חייב לעשות את 006 לבד.

אם קיבלת ציון טוב, למה שלא תעלה וזהו? o_O

אל תקח מורה פרטי, תלמד לבד. זו דרך הלמידה הטובה ביותר שיש. מנסיון. :)

nirgt
05-06-2009, 08:59
אני גם למדתי את כל 06 לבד כדי לגשת כבר בקיץ ולא בחורף שנה הבאה. עכשיו שים לב את הטעות שעשיתי: התחלתי להסתכל על בגרויות ומבחנים ולמדתי רק את החומר לבגרות ולא את כל החומר -דבר שגורם לך חורים בכל הידע של 06. לדוגמא בבגרויות אין הוכחת זהויות ובשאלות שעשיתי לא היה ממש צורך ללמוד את הזהויות. ברגע שהתקדמנו עם המורה שמתי לב שיש הרבה דברים שאני לא ממש יודע. בכל מקרה הוא לא הגיש אותי כי הוא לא עשה לי מתכונת והמורה רצה להגיש אותי על 60 אז החלטתי לעשות את הבגרות שנה הבאה. הידע שלי לדעתי כן הספיק לבגרות (חוץ מסעיף ג' באינדוקציה ועוד איזה סעיף באחת השאלות).
בקיצור ישר כוח ובהצלחה!:)

Nahamia
06-06-2009, 11:58
תודה רבה חבר'ה!:32_002:

ממש הסתמכתי על הפורום הזה שייספק לי תשובות ראויות לבעיותיי , וכך עשיתם. :)

(ברק - העניין הוא שלכיתה י' הגענו עם הרבה ידע חסר במתמטיקה שהיו אמורים ללמד אותנו בחטיבה ולכן המורה שלנו היה צריך להשלים את החומר הזה + לסיים את 005 עד סוף השנה , היינו יכולים בדיעבד לעשות את זה אבל בגלל השביתה לא היה סיכוי ולכן לאחר החופש הגדול נאלצנו בכיתה יא' ללמוד בערך מחדש את 005 .... כך יוצא שאם אני רוצה 5 יח' מתמטיקה הדרך היחידה לעשות את זה כראוי יהיה לסיים את 006 בקיץ....מקווה שלא השתעממת מהסיפור בקצרה הזה^^ )