PDA

צפה בגרסה המלאה : צו ראשון

Netanelm7
05-06-2009, 20:44
באוגוסט יש לי צו ראשון ואני די נרגש חחח.... אני די רוצה להמשיך ללמוד יג'-יד' ואני לא יודע אם יאשרו לי.
מה אני צריך לעשות אם אני רוצה להראות להם שאני רוצה להמשיך ליג'-יד' ולשכנע אותם?

אמרו לי שצריך מכתב מהמנהלת או משהו כזה..... אני לא יודע :56:

תודה לעוזרים !!!!! :byebye:

Hurricane
05-06-2009, 23:08
עדיף לך ללכת ל- גאמ"א מאשר יג'-יד', ואם לא יקבלו אותך, עדיף לך לעשות עתודה באוניברסיטה, ואם לא יקבלו אותך, תעשה יג'-יד'.

Netanelm7
06-06-2009, 11:38
אתם מדברים איתי במושגים שאני לא כל כך מבין חחח אם תוכלו לפרט אודה לכם !

Netanelm7
06-06-2009, 19:00
למה לא עדיף לעשות יג'-יד' .... זה גם יתן לי זמן להשלים ל5 יח' מתמטיקה...
וד"א בן דוד שלי עושה יג-יד' (אלקטרוניקה) במקיף גילה והוא די מאושר! ... אני עדיין לי מבין למה זה לא דבר טוב.

shirli
06-06-2009, 19:47
אני אולי יכולה להבין למה אתם אומרים שי"ג י"ד זה לא שווה אבל עתודה? הרי הצבא משלם חלק מזה ואח"כ יש אפשרות חתימת קבע שזה כסף טוב וזה מוסיף סעיף חשוב לקורות חיים עם הצבא יתן לך לעסוק בנושא הנילמד
נכון עדיף עתודה כי הרי יש הרבה שעושים י"ג י"ד ובין כל וכו צריך אח"כ להשלים להנדסה כי אחרי י"ג י"ד מקבלים רק הנדסאי אבל עם זה לימודים אחרי צבא אז למה לא?
בכל מקרה אני מציאה לך לבדוק את האפשרות ללימודי עתודה, תנסה, תעשה פסיכומטרי עם אתה לא מתקבל, תמיד יש את אפשרות לעשות י"ג י"ד והצבא לא בידיוק יכול להגיד לך לא... מה שהם יכולים לעשות מיוזמתם זה באמת לשלם לך חלק מהסכום כמו "מילגה" מהצבא בלימודי עתודה ואח"כ לחייב אותך לקבע מספר שנים שאני לא רואה בזה שום דבר רע

shirli
06-06-2009, 19:58
אוקע אבל עדיין יש סיכוי יותר גדול שיקבל שיבוץ טוב לעומת מישו שלא עשה עתודה ואין לו שום קשר למקצוע
בנוסף לזה לדעתי הרבה יותר טוב לסיים צבא בהרגשה שכבר יש לך מקצוע ביד והעולם פתוח לאות לסיים צבא בגיל21 ולהתחיל לחפש את עצמך בין מה שקל ומה שעדיף וכל מיני שטויות כאלה עם זה מה שהוא רוצה עכשיו והוא אוהב את המיקצוע ויש לו אפשרות לדעתי כדאי לנצל את זה בשביל להרוויח זמן

אריאל
06-06-2009, 19:58
אני אגיד את המלצתי :
י"ג וי"ד לדעתי, לא מומלץ ודי מבזבז לך שנתיים מהחיים, עדיף לעשות קד"צ (קורס קדם צבאי) לאיזשהו מקצוע שאתה מעוניין בו.

בכל מקרה, כדאי לך קודם לנסות להתקבל ליחידות היותר מובחרות בתחום שאתה רוצה, מבלי להשיג י"ג י"ד, אני אישית נפגשתי עם המון אנשים בצבא אחרי שעשו י"ג י"ד ועשו קורס ושירתו עם אנשים שבכלל לא עשו י"ג י"ד,וכפי שראיתי הם באותו המעמד..

אם לא איכפת לך לחתום קבע בכל מקרה, הייתי ממליץ לך ללכת לעתודה, אתה חותם 3 שנים קבע, צריך לעשות פסיכומטרי , אמור להוציא ציון מעל 650 לפחות,, וכמובן עושה תואר על חשבון הצבא .

אם אתה ממש רוצה י"ג י"ד פשוט תגיד שאתה רוצה וייקחו אותך באמת שכמעט מקבלים כל אחד לזה.

shirli
06-06-2009, 20:03
חשוב להבין שי"ג י"ד זה לא תואר ראשון, זה פשוט תעודה מקצועית להנדסאים לא נחשבת הרבה, אין יותר מידי מה לעשות איתה וזה בזבוז של שנתיים, כמובן למי שקשה להוציא בפסיכומטרי ציון של מעל 650 (תלוי במקצוע הרצוי לקבלה) יהיה לו הרבה יותר קל לעשות קודם הנדסאים ולהוציא ציונים טובים ואח"כ להתקבל להנדסה על סמך הציונים של הנסאים אבל זה פשוט לנסוע לאילת מת"א דרך החרמן ובזבוז של שנתיים למי שיש את היכולת לעשות ישר הנדסה.

Netanelm7
06-06-2009, 21:16
ואו .... קודם כל תודה על ההתעניינות ...
עד היום חשבתי כי יג'-יד' הם צעד חשוב בהתקדמות לעבר התואר, אבל עכשיו אתם אומרים לי כי זה בזבוז של שנתיים.
הבנתי כי אתם ממליצים על עתודה, אז שאלותיי הם:
1) נגיד ואחתום על עתודה, אני לומד ועובד בצבא? או רק לומד לבינתיים? ואם לומד... לומד בצבא או במקום אחר (כי אני רציתי להשלים ל5 יח' במתמטיקה ועכשיו אני רואה שאולי אני לא אספיק... אני התבססתי על זה שאני הולך ליג'-יד' ואשלים ל 5יח' מתמטיקה אך עכשיו אני כבר לא בטוח, בד"כ ביג'-יד' יש הרבה זמן ספייר).
2) אם אפשר קצת יותר הסבר על עתודה ... לבינתיים אחפש באינטרנט מידע.

תודה!!!!!!!!!!!!!!!!

shirli
06-06-2009, 21:44
בעיקרון כשאתה בעתודה אז אתה לא נחשב "אזרח" וגם לא "חייל" אז ככה שאני לא חושבת שאתה רשאי לעבוד אבל שווה לברר את זה
מבחינת מקום לימודים
אתה לומד באחת האוניברסיטאות או המכללות לבחירתך זה כמו לימודים רגילים פשוט לפני הצבא ואני לא רואה שום סיבה להשלים ל5 יח"ל במטמתיקה בזמן לימודים לעתודה אתה עושה 5 יחידות בשביל הבנוס והבונוס משתכלל בציון סכם בטור אחד התנאים לקבלה ללימודים, עם אתה כבר מתקבל למה לך לעשות השלמה ל5?

Hurricane
07-06-2009, 05:24
מה הקשר גאמא?
אם הוא רוצה להמשיך להנדסאי אלקטרוניקה סביר להניח שגאמא זה לא משהו שמדבר אליו.
גאמא לא אמור להיות שיא השאיפות שלו בצבא אלא אם הוא באמת חי ונושם תיכנות.
עתודה זה רעיון רע כמעט כמו י"ג וי"ד.

חשבתי שהוא רוצה להמשיך להמשיך ביג'-יד' כדי ללמוד הנדסת תוכנה.
גאמ"א זו אחת היחידות השוות ביותר (אם, כפי שאמרת, אתה חי ונושם תכנות). אחרי זה חוטפים אותך ישר לעבודה.
לגבי עתודה, אני רק שמעתי שזה עדיף מחברים, לא בדקתי באינטרנט את העניין.

ד"א, למה אתה רוצה משהו מאתגר בצבא? איך זה יעזור לך בחיים? תמצא תחום שיעזור לך, ותמשיך איתו גם אחרי הצבא.

Netanelm7
07-06-2009, 09:17
חשבתי שהוא רוצה להמשיך להמשיך ביג'-יד' כדי ללמוד הנדסת תוכנה.
גאמ"א זו אחת היחידות השוות ביותר (אם, כפי שאמרת, אתה חי ונושם תכנות). אחרי זה חוטפים אותך ישר לעבודה.
לגבי עתודה, אני רק שמעתי שזה עדיף מחברים, לא בדקתי באינטרנט את העניין.

ד"א, למה אתה רוצה משהו מאתגר בצבא? איך זה יעזור לך בחיים? תמצא תחום שיעזור לך, ותמשיך איתו גם אחרי הצבא.

בהתחלה רציתי ללכת ליג'-יד' (בכדי להשלים ל5 יח' במתמטיקה) אך עכשיו הורדתם לי את הבטחון .... ולכן אני בכלל לא בטוח שאעשה זאת.
אני לא מכיר אף אחת מהתוכניות שהזכרתם ואני לא יודע מי מהם הכי טובה.
המטרה שלי היא לא לבזבז זמן וללמוד לתואר וחשבתי כי יג'-יד' יהיו מפנה וגם יהיה לי זמן ל5 ... מתמטיקה. :62:

shirli
07-06-2009, 09:30
לדעתי השיקול צריך להיות מה אתה רוצה לעשות נכון לעכשיו- להמשיך ללמוד או ללכת לצבא, אצל הבנות זה אולי לא ככה אבל הרבה מהבנים רוצים שירות מאתגר עם זה ברמה של מיחשוב וקבלה ליחידות מובחרות מבחינת הנדסת תוכנה או כל מיני כאלה ובין עם זה קרבי
תחשוב טוב עם יש לך כוח עכשיו להמשיך ללמוד אחרי 12 שנה לא קלות ואם כן אז רק עתודה לדעתי

Netanelm7
07-06-2009, 09:39
השאלה היא פחות אם אני רוצה ללמוד ... השאלה היא האם זה יעזור לי אבל כמו שאמרתם - זה בזבוז של זמן...
אני רוצה ללמוד (בין אם זה לתואר ובין אם זה לא יודע מה) העיקר שזה לא יהיה בזבוז של זמן ויהיה לי זמן נורמאלי בשבוע או ביום.

תודה לעוזרים !!! אני שמח לשמוע חוות דעת !!! :)

Netanelm7
07-06-2009, 09:45
תמיד חשבתי שיג'-יד' הם הדובדבן שבקצפת ומקבלים על התעודה בונוס או העדפה בכל אונ' אבל כפי שאני מבין ממכם, היא לא שווה גרוש וזה בזבוז של שנתיים, אני מבין נכון?
ואם אכפת לכם לענות לי על שאלה מעט אישית? האם אתם התנסיתם בזה שתוכלו לענות לי בצורה חריפה כל כך על יג'-יד'? (אין לי בעיה אם לא תרצו לענות).

תודה !!!!!

shirli
07-06-2009, 09:49
לדעתי לימודים לפני הצבא הם לא בזבוז זמן, י"ג י"ד הם ביזבוז זמן להגיד לך ת'אמת גם אני בהתחלה חשבתי ללכת לי"ג י"ד, הרי זה בבצפר שלי אין לי בעיה יקחו אותי ישר זה חלק מהמסלול לימודים של המגמה חשבתי שזה יחסוך לי אנרגיות על פסיכומטרי וכאלה כי עם אני יוצאת מי"ג י"ד עם הנדסאים אחרי זה אין לי בעיה להתקבל להנדסה על סמך התעודת הנדסאים שעשיתי בי"ג י"ד אבל זה ללכת בצעדים קטנים מבין? עם יש לך את היכולת לעשות ישר הנדסה זה עדיף

Netanelm7
08-06-2009, 21:32
אני חייב להבין משהו חשוב.... מתי הבונוסים שלי נכנסים לתוקף? כאשר אני רוצה להתקבל לאוניברסיטה? או כאשר אני מתחיל לעבוד?
משום שאני ממש רוצה לקבל את מלוא הבונוסים (אני עושה הנדסת תוכנה - 15 יח' הכוללים 5 פיסיקה + 4 חקר) ואני רוצה גם לעשות להשלים ל5 יח' מתמטיקה ... אני יודע שזה נשמע מטורף ואתם חושבים שאין לי חיים אבל תאמינו לי שאם יודעים לנצל את הזמן אפשר לעשות הכל ועוד לעשות הרבה מאוד דברים אפילו בלי לשים לב (אני כל יומיים הולך לשחק כדורגל + 3 אימונים של טניס שולחן בשבוע :)).

לסיכום:
1) אני רוצה להספיק להשלים ל5 יח' מתמטיקה וללמוד ושעדיין לא אצטרך "לפדות" את הבונוס אם אתם מבינים למה אני מתכוון. (אם לא תגידו)
2) מה זה הבונוסים האלה שמקבלים בגלל המגמות דרך אגב?

תודה!!!!!!

shirli
08-06-2009, 21:45
שמע בונוסים זה על 4 יחידות 15 נק' ועל 5 יחידות 25 נק'
זה לא כאילו שעם נגיד אתה מקבל בבגרות בפיזיקה 70 אז הציון שלך הוא 95,
זה משתכלל בטור ממוצא
בממוצא בגרויות הסופי פשוט מכניסים את כל הבונוסים בתור בנוסף לממוצא בגלל זה יש מקצועות- למשל רפואה שהממוצא בגרויות הדרוש הוא מעל 100 (110)
בכל מקרה אין כל יתרון להשלים ל5 יחידות אחרי שכבר התקבלתה ללימודים גבוההים כי זה לא משנה יותר את הבגרות אתה עושה בשביל הציון סכם שזה בעצם איזשהוא שיקלול של ממוצא בגרויות ופסיכומטרי שד"א לא דורשים 5 יחידות מט' בשום מקום הם דורשים מעל 4 יחידות בציון של מעל 75 עם אני לא טועה ועם אתה רוצה לעשות 5 יחידות אני מאמינה שיש לך יותר מ75 יש לכך שום יתרון בסופו של דבר הממוצא שלך צריך להיות גבוהה ולא מסתכלים יותר מידי על היחידות שעשיתה אתה פשוט צריך לעשות מעל 21 יחידות לימודים ועם רק המגמה שלך היא 15 ז"א שעברה מיזמן כבר את היחידות הדרושות:)

Netanelm7
09-06-2009, 11:04
קודם כל תודה על ההערות והארות אך לא ענית לי עדיין על סעיף קטן...
מה הבונוסים עושים? אם יש לי נקודות בונוס, במה זה עוזר לי?

Netanelm7
09-06-2009, 13:04
דיברתי עם המורה שלי למחשבים והיא נתנה לי דף המתאר את המגמה וכולל כמה דרכים להמשיך את הנושא בעתיד, להלך 5 סעיפים עיקריים:

1) הלימודים במגמה מאפשרים לימודי המשך בכיתות יג' יד' תוך דחיית השרות הצבאי, תלמידי כיתה יב' רשאים להגיש מועמדותם להמשך רצוף של לימודים על-תיכוניים בכיתה יג', במסגרת העתודה הטכנולוגית, להכשרה כ"טכנאי הנדסת תוכנה", ובכיתה יד' להכשרה כ"הנדסאי הנדסת תוכנה". (אולי אני לא מבין אבל זה נשמע לי טוב... וגם הם אומרים שזה במסגרת עתודה ... אז אולי לאחר לימודיי ביג'-יד' אני מתקבל לעתודה כלשהי).

2) בוגרי המגמה מועדפים בצה"ל בתהליך הסינון לבסמ"ח (ממר"מ)..... אין לי מושג מה ממר"מ אומר חחח... האם למישהו זה אומר משהו?

3) בוגרי המגמה בעלי תעודות בגרות יכולים להמשיך בלימודינם בטכניון ובאונ' השונות בתחום המחשבים, הטכנולוגיה ובכל תחום אקדמי אחר. (האם הם התכוונו לאחר יג' יד' או האופן כללי?

4) על סמך התעודה זכאים הבוגרים לסיווג "תוכניתן סוג 1" מטעם משרד העבודה והרווחה. (מה זה אומר בבקשה?)

5) כעבור שני שנות ניסיון בעבודה ובמקצוע הם זכאים לסיווג "תוכניתן סוג 2" (מה.....?)

בקשה:
אם תוכלו תהתייחס על כל סעיף אתה גדולים!!!!! כתבתי הערות / שאלות לגבי כל סעיף. :48_002:

הערה:
הסדר של הסעיפים הוא לא כדף המקורי ולכן אל תתייחסו לסדר הסעיפים ... אם אתם מעוניינים הסדר הוא: 2 ואז 3 ואז 4 ואז 5 ואז 1

תודה רבה על ההתעניינות :) ועל הפורום הגדול הזה!!!!!!!!!

Netanelm7
19-07-2009, 19:36
כן שואלים...

chenfire
20-07-2009, 02:40
קצת לגבי עתודה ושיבוצים:
לדעתי הרבה עתודאים ממורמרים מהשיבוץ שלהם מ 2 סיבות אפשריות:
1. הממוצע שלהם נמוך- ואז אין מה לעשות , כנראה שגם השיבוץ לא יהיה משהו.
2. הם לא אוהבים את המקצוע שלהם. וזה יכול להוביל ל 1.

בגדול, ישנם הרבה מקצועות בעתודה(שהם לא פסגות או ברקים) שבהם בדרך כלל השיבוץ טוב(או במילים אחרות, יותר קל להשיג שיבוץ טוב ). בסך הכל עתודה יכולה להיות בחירה טובה , הכל תלוי בבנאדם.

Netanelm7
20-07-2009, 09:48
חן יש לי כמה שאלות לגבי עתודה --> אשמח אם תענה:

(1) ככל שהממוצע בגרויות יותר גבוה כך השיבוץ יותר טוב? האם אני בוחר את המקצוע והם מקשיבים ומשבצים אותי שם?

(2) אם אני רוצה להיות בעתודה (משום שאני אוהב את המקצוע שלי ויש לי ממוצע גבוה) האם אני צריך להגיד זאת בצו ראשון?

תודה רבה!

ד"א
אני עדיין לא החלטתי אם אני רוצה יג'-יד' או עתודה :64:

Netanelm7
20-07-2009, 14:52
אז ככה:

חיפשתי באינטרנט והבנתי כי פרוייקט גמא הוא פרוייקט מצויין (הדורש ידע מאוד נרחב המחשבים כתנאי קבלה), והוא יותר טוב מממר"ם (כמה מ' .. חחחחח..)

ילד אחד אמר כי הוא רצה להיות בגמא והם אפילו ייעצו לו להמשיך יג'-יד' ואז לבוא אליהם לקבלה (האם זה הגיוני?).

האם אתם ממליצים ללכת לגמא? והאם זה יתן לי קידום מקצועי? ומה יצא לי מזה בעתיד (אם יצא)?
ועוד שאלה --> איזו דברים צריך ללמוד כדי לעבור את המבחנים? הרבה אמרו לי ללמוד שפות תכנות............................

מה אתם אומרים?? :)

תודה רבה!!!!!!!!!!! :)

chenfire
20-07-2009, 19:15
1) אין קשר בין ממוצע בגרויות לשיבוצים... השיבוץ במקצוע נעשה ע"פ הממוצע שתעשה את התואר ונתונים נוספים, וכמובן צרכי הצבא.
2) כדאי שכן, אבל לא חייב. אם תמצא מתאים לעתודה תקבל את הטפסים ותוכל להרשם. רק צריך לזכור שחייבים לעשות פסיכומטרי.

Netanelm7
20-07-2009, 19:32
תודה רבה! האם מישהו יכול לענות לי על ההודעה השנייה?

תודה רבה שוב! :)

Netanelm7
22-07-2009, 12:44
אז ככה:

חיפשתי באינטרנט והבנתי כי פרוייקט גמא הוא פרוייקט מצויין (הדורש ידע מאוד נרחב המחשבים כתנאי קבלה), והוא יותר טוב מממר"ם (כמה מ' .. חחחחח..)

ילד אחד אמר כי הוא רצה להיות בגמא והם אפילו ייעצו לו להמשיך יג'-יד' ואז לבוא אליהם לקבלה (האם זה הגיוני?).

האם אתם ממליצים ללכת לגמא? והאם זה יתן לי קידום מקצועי? ומה יצא לי מזה בעתיד (אם יצא)?
ועוד שאלה --> איזו דברים צריך ללמוד כדי לעבור את המבחנים? הרבה אמרו לי ללמוד שפות תכנות............................

מה אתם אומרים?? :)

תודה רבה!!!!!!!!!!! :)

האם מישהו שיודע יכול לענות לי על השאלה הזאת בבקשה?

תודה רבה! :)

yoavzilberman
22-07-2009, 13:18
אני אישית יכול לאמר לך את דעתי- אין לי ידע של ממש לעומק על תוכנית גאמא.
כידוע לי תוכנית גמא מחייבת חתימה לקבע של שנתיים ואין בה לימוד שמקנה תואר או משהוא כזה (כנראה יש קורס פנימי??). כך שמבחינת השכלה לא קיבלת תואר, בזבזת שנתיים במשכורת נמוכה (חייל רגיל שהוא לאא קצין בדרגת סמ"ר או רס"ר ללא תואר וללא תוספת קרבית לא אמור לקבל יותר מ-5000 ש" ברוטו במקרה הטוב). לא מובטח לך שם קצונה. השירות יכול להיות מעניין אבל אתה מהרושם שאני קיבלתי תוכנית גאמא היא תוכנית שמחפשת אנשים שיודעים מלכתחילה על מנת כמה שפחות להשקיע בהם ושהם יהיו מוכנים (תקן אותי אם אני טועה).

לדעתי עתודה רגילה עדיפה בהרבה- דבר ראשון אתה יוצא עם תואר אקדמאי שבטוח ישרת אותך בהמשך, אתה יוצא עם 6-7 שנות ניסיון (תכף אפרט) ואם היית בתפקיד טוב בצבא זה יעשה לך טוב לקורות החיים. אם הספקת להתרשם היום בכל העבודות מבקשים ניסיון ולא מקבלים אנשים ללא ניסיון. מסלול עם גמא ייראה כך: שירות 3 שנים, שנתיים קבע, יצאת בלי תעודה תלך ללמוד לפחות עוד 3 שנים על חשבונך (שנת לימודים באוניברסיטה עולה כ-10,000 ש"ח), אח"כ אתה בלי ניסיון אז תתקבל לעבודה במשכורת נמוכה מההמוצע בה ינצלו אותך רק בשביל שתקבל ניסיון במשך 4-5 שנים. סה"כ אורך המסלול: 12-13 שנה.
לעומת זאת עתודה: למדת על חשבון הצבא כאשר הידע שלך מבית הספר עוד טרי ולא הספקת לשכוח כלום, נכנסת לצבא בתפקיד של בעל מקצוע וידע ולא בתפקיד שבו מנצלים אותך לחינם (למרות ששמעתי שלעיתים יש גם ניצול בעתודה אבל באחוזים קטנים יותר מחייל שהוא ללא תפקיד מוגדר), תוכל להיות קצין ועקב כך גם משכורתך בקבע תהיה גבוהה יותר (אם תלך ללמוד הנדסה הצבא מחויייב לשלם לך על פי דרג מהנדסים שהוא אחיד לכל השוק כך שלא תהיה לך משכורת נמוכה מ-8000 ש"ח כבר על ההתחלה). שירות חובה שאתה מחזיר הוא ניסיון בשבילך ושירות קבע שאתה חייב לחתום זה גם ניסיון וגם כסף, יש לך 6 שנות ניסיון- אתה קצין בדרגת סרן (עוד שנתיים-שלוש כבר רב סרן)- אתה יכול להמשיך בצבא עם תנאים לא רעים בידיעה שאתה במקום יציב ובטוח ולא בבועה שתתפוצץ ותצא לפנסיה מוקדמת בגיל 50 ותצחק על כולם עם פנסיה של כ-8000 ש"ח (ואולי אף יותר) בעוד שהאחרים עוד עובדים ולא רואים את האופק, לא לכולם יש פנסיה עקב המעבר התכוף בין העבודות ושבירת הקופות. תקבל מענק פרישה גבוהה שבו תוכל לרכוש בית (בתוספת למשכנתא צנועה) או תכסה את המשכנתא שכבר לקחת. תצא בדרגת סא"ל-אל"מ (אולי אפילו תפתיע ותצא בדרגות גבוהות יותר). יש אגף מיוחד בצבא שדואג לקצינים פורשים לעבודות טובות באזרחות כך שתוכל להיות מנכ"ל של מפעל תעשייתי מסויים, מנהל מחלקה במשרד הביטחון או תפקיד טוב אחר עם משכורות גבוהות מאוד. אם תשים לב מי מאייש את רוב התפקידים הציבוריים בתחום התעשיות הבטחוניות והצבאיות (רפא"ל, מפא"ת, תעשייה אווירית, משרד הביטחון) תיווכח שהם יוצאי צבא בעלי השכלה טכנולוגית. בגיל 50 אתה תצחק על כולם, והכי חשוב לא יהיה לך דאגות שמקום העבודה שלך יתמוטט....
לחלופין , אם תראה שהמסגרת הצבאית ממש לא מתאימה לך תוכל לפרוש בגיל 27 מהצבא בדרגת סרן, עם ניסיון של 6-7 שנים בתפקידים טכנולוגיים בצבא בו ניתן לצבור ניסיון מצויין ועם תואר אקדמאי. נשמע טוב יותר ממישהוא שבדרגתו הוא סמל ראשון בדימוס ועם תואר מהאוניברסיטה טרי ללא ניסיון מוכח......

כך שלדעתי לך על עתודה אקדמאית (ובדגש על אקדמאית שכן היום יש מגמה של מקומות עבודה להסתכל בעין לא טובה על לימודים במכללות, יש העדפה מובהקת לבוגרי אוניברסיטאות). לימודי ההנדסה הם מאוד רווחים כך שאם אתה נמשך לתחום כדאי מאוד ללכת אליו, יש גם היצע עבודות רחב וגם משכורות לא רעות בכלל (ממוצע של 15,000 ברוטו למהנדס עם תואר ראשון).

אבל שוב- זה רק דעתי ויכול להיות שיתאים לך מסלול אחר.....

Netanelm7
22-07-2009, 15:54
ואו יואב .... אני ממש ממש מודה לך על הזמן והכתיבה המעמיקה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אך יש לי כמה שאלות --->

1) אמרת כי אני אצא בגיל 27 אם לא ארצה להמשיך, האם התכוונת גיל 25 או שהתכוונת גיל 27 אבל אחרי יג'-יד'?

2) החסרון היחידי בעתודה הוא שצריך לעשות פסיכומטרי, אני אישית אין לי מושג מתי אעשה זאת (אם אלך לעתודה)....

האם אני יכול לשלב בין יג'-יד' לבין עתודה? כלומר להמשיך יג'-יד' (לעשות פסיכומטרי... להשלים ל5 יח' במתמטיקה) ואז כשאכנס לצבא, אכנס לעתודה? אם כן אני בוודאות עושה את זה, למרות שזה לא נראה לי הגיוני בכלל, אבל ד"א אם זה כן הגיוני כן אצא בגיל 27 --> כמו שרשמת :)

ממש ממש ממש תודה!!!!!! :)

Netanelm7
22-07-2009, 19:44
דבר ראשון ---> תודה רבה על התגובה המהירה :)

דבר שני ---> אם הבנתי נכון התנאים לעתודה הם

1. תעודת בגרות טובה מאוד - מצויינת
2. פסיכומטרי

לדעתי הדרך הכי טובה בשבילי להרוויח זמן + לשפר בגרויות + לעשות פסיכומטרי + להשלים ל5 יח' מתמטיקה (פי 2 יותר בונוס).... היא יג'-יד' אך בגלל שאני רוצה גם עתודה, אני מחפש דרך לשלב ביניהם.

לסיכום
החלטתי יכולה להיות מטופשת עד מאוד או גאונית (בשבילי היא גאונית .... תסתכלו על זה איך שתסתכלו :)

בכל מקרה שאלתי הייתה לא אם זה שווה אלא אם זה אפשרי - לעשות יג'-יד' ואז ללכת לצבא לעתודה...

ד"א:
1. האם אפשר לעשות יותר מתואר 1 בצבא מעתודה?
2. הצו ראשון שלי הוא ב11/8 (משהו כמו שבועיים-שלושה)... לכן אני קצת לחוץ.

תשובה לשאלה שלי (כן/לא) תדריך אותי מה להגיד בצו ראשון.

תודה רבה רבה!!!! :)

אריאל
22-07-2009, 19:56
תתקשר ללשכת הגיוס ותשאל, אני לא מאמין שייתנו לך לעשות דבר כזה.. למרות שתמיד יש קומבינות.
מה שכן אני מכיר המון אנשים שעושים שנה נוספת בבית הספר כדי לשפר בגרויות וגם פסיכומטרי.

הבנתי שיש איזה "מכינה" של הצבא לעתודה אם אתה מעוניין בכך, וזה יהיה הרבה יותר יעיל בישבילך, למידע נוסף דבר עם לשכת הגיוס:

http://www.aka.idf.il/Main/Home/default.aspx

תוכנית תלפיות היא תוכנית למצטיינים בלימודים ובעלי ציוני פסיכומטרי גבוהים מאוד, הם מסיימים 2 תארים בזמן הקצר יותר מהזמן הדרוש לתואר 1 .

yoavzilberman
22-07-2009, 20:10
אני יודע שניתן להשלים לימודים מהנדסאי למהנדס- אולם זה לא כל כך רווחי שכן לימודי ההנדסאי מהווים משהוא כמו 27 נקודות זכות בעוד שמהנדס צריך 160 נקודות זכות. בשנתיים של לימודי מהנדס עושים 80 נקודות.
אבל זה אפשרי ....

Netanelm7
22-07-2009, 21:05
אריאל: למה אתה מתכוון שאתה אומר שתלמידים נשארים עוד שנה בשביל להשלים דברים? איך הם נשארים עוד שנה? יג'?

תכנית תלפיות אני מבין שזה אבוד בשבילי (בטח צריך להתחיל את זה בכיתה ט'-י' שלא נדבר על הציונים :canny:)

מה שאני רוצה לעשות הוא אפשרי? פשוט צריך לברר?

ועוד משהו ---> אם אני לא מתקבל לעתודה בגלל תעודת בגרות או פסיכומטרי .... האם אז שווה ללכת ליג'-יד' ואז לעתודה במידה והם יסכימו?

וד"א
האם אני חייב להגיד להם בצו ראשון שאני רוצה ללכת ליג'-יד'? ולא פשוט ללכת אחרי יב'? כי אני לא בטוח והם "מכריחים" אותי להחליט כבר לקראת הצו הראשון

אריאל
22-07-2009, 21:29
תקרא בבקשה שוב מה שכתבתי, נשארים עוד שנה, כן!
ושוב, לא שווה לך ללכת לי"ג - י"ד אם אתה מעוניין כלכך בעתודה, יש מכינות בישביל להגיע לעתודה שאורכם לא עולה על שנה, תברר באתר שהבאתי לך או התקשר ללשכת הגיוס.

Netanelm7
23-07-2009, 09:11
אז ככה: בהתחלה חשבתי על גמא כמקום טוב שאולי אלך אליו , אבל בהמשך הבנתי שהוא לא יעזור לי מבחינת קידום מקצועי... ולכן "שכחתי" ממנו.

לגבי מה אני רוצה ללמוד ---> אני רוצה ללמוד הנדסת תוכנה (להמשיך את המגמה שלי) לתואר ראשון (ואם איכשהו יתאפשר לי להיות באיזושהי תכנית אז תואר שני יתקבל בברכה .. חח :)
דרישות הקבלה למקצוע הם ציון גבוה בפסיכומטרי וממוצע תעודת בגרות גבוה (תקנו אותי אם אני טועה)

לגבי תלפיות ולגבי כל תכנית ("פסגות , "ברקים") לא התכוונתי שזה אבוד... פשוט ראיתי שיואב הולך לשם ואז חשבתי לעצמי שזה צריך להיות תכנית לגאונים... אך לאחר שבדקתי הבנתי יותר.

ד"א בהרשמה אל פסגות הם רשמו:

"הרשמה לתש"ע לפסיכומטרי (2010) תהיה עד לאפריל 2009 והזמן הזה עבר... וההרשמה לתכנית תהיה עד סוף חודש פברואר 2009".... האם הם התכוונו שאם אני תלמיד יב' אז ההרשמה עברה?

ועוד משהו ---> האם אפשר לעשות מכינה ואז לגשת לתכנית כמו "פסגות" לדוגמא, נניח ואני מתאים לתכנית.

תודה רבה!!!!! :)

chenfire
23-07-2009, 10:10
שנת הלימודים תש"ע נפתחת באוק'-נוב'(תלוי בשביתות) הקרוב. אם אתה תלמיד יא' מן הסתם ששנה זו לא רלוונטית אליך

Yael
23-07-2009, 11:02
אם אתה עולה ל-י"ב- אפשר לעשות פסיכומטרי עד אפריל (מועד ראשון לעשות- אוקטובר 2009 צריך להירשם לכך עד סוף אוגוסט הזה! )

בהצלחה (:

Yael
23-07-2009, 11:15
אחרי שקראתי את כל השירשור- רציתי לדעת האם לגאמ"א יש יתרונות ומהם?

Netanelm7
23-07-2009, 11:16
אני כיתה יא' (עולה ליב' בשנת תש"ע).... יופי זה לא מתייחס אלי עניין הזמן...

1. אני לא זוכר מי אבל אמרו לי בפורום שגמא הוא לא מקום לקידום מקצועי .... וגם קראתי במקומות אחרים ואני מאמין שיש מקומות המביאות יותר.... לדעתי.

2. אני אף פעם לא הבנתי את ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה.... בפסגות יש רק הנדסת תוכנה.

3. אפשר לבדוק כבר עכשיו אם אני מתאים או רק בשנה הבאה?
זה בעיה כי אם אפשר רק שנה הבאה ובסופו של דבר לא אתקבל - אז לא אמרתי כביכול בצו ראשון כי אני רוצה יג'-יד'.

4. נגיד והתקבלתי ... כמה הצבא מממן על 2 התארים?

לסיכום
אני עדיין לא סגור על כלום , אני רק בודק אופציות, שיקלו עלי בהמשך....

שוב - תודה רבה לכם ! :)

Yael
23-07-2009, 11:20
האפשרות לעשות 2 תארים היא רק במסלולים מיוחדים (לדוג' "ברקים"). אם אתה סתם הולך לעתודה לא ניתן לעשות יותר מתואר אחד (כנראה- צריך לברר זאת עם הצבא יותר לעומק..)

Netanelm7
23-07-2009, 11:33
זוהי בדיוק הנקודה .... אני רוצה ללכת לתכנית "פסגות" אך קודם כל צריך לראות שאני מתאים לעתודה רגילה.

יש לי עוד שאלה: אם אני הולך למכינה לעתודה... האם אחרי המכינה אני יכול ללכת ל"פסגות"? ניסיתי לברר והם לא ענו לי...

Netanelm7
23-07-2009, 12:08
לא נראה לי שמישהו פה אמר שגאמא זה לא מקום לקידם מקצועי.

גאמא זה מקום שמגיעים אליו אנשים עם ידע רחב מאוד, עם יכולת למידה עצמית. מי שמגיע לשם הוא אדם שמתאים לתוכנית הזאת. מקבלים שם ניסיון רב, מן הסתם. אחרת המיונים לא היו כאלה קשים וארוכים. שנות נסיון ברמה כזאת עדיפות ללא ספק על תואר ראשון בלי נסיון.

אגב, אני מכיר מישהו שעבר את כל המיונים לגאמא והגיע למשהו תיכנותי ב-8200, ועכשיו הוא בקבע ובמקביל לומד לתואר ראשון במדעי המחשב (אני חושב שהצבא מממן לו את זה).

אין הבדל אמיתי בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה. פשוט שנה אחת פחות במדעי המחשב. בתאכלס בוגר הנדסת תוכנה שלמד 4 שנים לא יודע יותר מאחד שלמד מדעי המחשב (3 שנים). עדיף לצבור נסיון שנה במקום ללמוד את השנה הנוספת הזאת. פסגות תוכנה היא תוכנית מצוינות עם דרישות לממוצע גבוה במהלך התואר (אם הממוצע לא מגיע לדרישות - עפים). אם אני זוכר נכון זאת תוכנית שעושים בה גם תואר שני כלשהו.

מה זה "מכינה לעתודה" ?
אתה יכול לדחות גיוס (נניח ע"י שנת שירות או מכינה) וללכת לעתודה אח"כ.

תודה רבה ססי (יש לי דוד מתכנת עם אותו שם :))

פתרת לי הרבה בעיות ואני ממש ממש מודה לך !!!

נשארו לי 3 שאלות כמעט אחרונות

1. כמה הצבא מממן עבור התוארים (בכל האתרים הם אומרים מספר אחר ........ X_x)
2. אמרת כי אפשר לדחות גיוס וללכת למכינה או משהו כזה... איך דוחים גיוס? הדחייה מחייבת אותי ללכת לעתודה? או שאחרי זה אוכל ללכת ל"פסגות" (נניח ואתקבל ... X_x)

3. אני קצת מבולבל מכל הכתבות שראיתי ... אני עולה ליב' ---> אז האמירות כי ההרשמה נגמרה עד לפברואר 2009 לא רלוונטית אליי נכון?

באמת תודה רבה :) וסליחה אם אני מדבר בטיפשות או לא מובן לפעמים , פשוט אני נלהב לקראת הצו ראשון...

Netanelm7
23-07-2009, 13:33
באמת תודה! אני מצטער על השאלות הרבות ...

3. אמרת שאני אחכה לעוד חודש לדעת אם אני מתאים לעתודה... מאיזו בחינה?

- מבחינת ציונים?
- מבחינת אישורים?

באמת תודה!

ד"א
1. אם אני הולך לעתודה האם אני חייב להגיד להם (בצו ראשון) שאני הולך לעתודה?
2. כתוב שעתודה דוחה את השירות הסדיר ... כמה זמן לאחר העתודה אני משרת שירות רגיל ... או שהשירות הרגיל הוא הקבע?

Netanelm7
23-07-2009, 15:32
רק קב"א מעל 51 מתאים? או שזה תלוי איזו עתודה? אני מניח שבשביל "פסגות" צריך 51+...

Netanelm7
23-07-2009, 16:37
מה, מה אפשרות לקבל קב"א 52+ אפילו שמקבלים 60 בדפ"ר???

איך אני אדע כמה קיבלתי בדפ"ר הם אומרים רק את הקב"א נכון? או שמקבלים דף מסודר המראה כמה קיבלתי בכל נושא?
קב"א 52... נשמע קשה, אבל בהישג יד.

chenfire
23-07-2009, 17:00
הקב"א סודית, ורק בעזרת ויטמין p תוכל לדעת אותה.
גם את הדפ"ר לא יגידו לך, אם תתאים תקבל זימון לזה, ואם ממש ממש תרצה לדעת תוכל לברר אחרי הצו הראשון

Yael
23-07-2009, 17:22
אם אתה לי"ב אז ההרשמה לעתודה עדיין פתוחה לפניך. כרגע (יכול להיות שזה ישתנה..) הצבא משלם לך עבור כל שנת לימוד 8500 ש"ח מהתואר שזה ממש לא הרבה...
יש מצב שאחרי מכינה אפשר להתקבל למסלולים מיוחדים..אני יודעת שלבנות יש מכינות מיוחדות ואז בגלל שמעודדים בנות ללכת למסלולים טכנולוגים אז לדעתי הם דווקא ידחפו אותן למסלולים מיוחדים אבל אין לי מושג לגבי בנים..

Netanelm7
23-07-2009, 17:25
אוקי ... חחחחחח ... ויטמין פרוטקציה אהבתי :)

צודק אני לא הולך להתעסק בזה

חשבתי שקב"א זה כמו ציון בגרות ---> מקבלים את זה לתוך מקום אישי ואפשר לראות , אבל מה כבר אני יודע ? :beat_shot:

תודה רבה לשניכם!! :)

chenfire
23-07-2009, 19:03
ססי, אתה ממש לא בעיניינים...כל חבר שלך מהבקום או מהלשכת גיוס יכול להגיד לך את הקב"א.

Netanelm7
24-07-2009, 21:27
היום דיברתי עם אחי (שמבין) והוא אמר לי שעל כל שנה (בעתודה) שאני עושה תואר , אני משלם בשנת קבע... כלומר אם אני עושה תואר 4 שנים אני חותם קבע 4 שנים.... ושלא נדבר על 2 תוארים בצבא... זה שיגעון... ואני חשבתי שחותמים מראש ---> האם זה נכון כל הסיפור הזה??? לי זה נשמע הגיוני משום שהצבא לי יתן משהו טוב בלי לקחת בחזרה (והרבה)...

אז אם אני מבין נכון אם אני יהיה בעתודה או בתכנית "פסגות" או בכל תכנית תהיה לי קריירה צבאית.... זה לא משהו שכל כך רציתי

ועוד משהו:
שאלה זו מופנית למשהו שבתכנית כמו "ברקים" "תלפיות" "פסגות" וכו':
האם סיפור זה נכון גם לגביכם ? כל העניין הזה של הקבע???

chenfire
24-07-2009, 22:55
זה ממש לא נכון!!! אתה חותם קבע 3 שנים , גם אם אתה עושה תואר תלת שנתי, ארבע שנתי או תואר של שנתיים.
לגבי הקבע, זה אינדיבידואלי

chenfire
25-07-2009, 06:04
חוץ מזה הצבא מספיק דופק אותך בתור עתודאי עם השיבוץ (שוב, אלא אם אתה בתלפיות, פסגות או ברקים. בהכללה גסה).[/quote]
לא קרוב להיות מדוייק

yoavzilberman
25-07-2009, 11:15
לגבי תלפיות - אני יכול לאמר לך שאנו חותמים 5.5 שנים בקבע. (מצד שני אנו לא מחזירים שירות חובה שכן הלימודים נחשבים בפז"ם).
לגבי עתודה- אם אני לא טועה צריך לחתום 3 שנים קבע (אבל לא סגור על זה...).

Netanelm7
25-07-2009, 11:24
תודה רבה !!
אז יואב ... אם אני מבין נכון זה מן קריירה צבאית נכון? משום שאתם תעשו משהו כמו 11 שנים בצבא ...

האם לדעתך זה שווה את זה?

yoavzilberman
25-07-2009, 18:03
זה 9 שנים בצבא וזה שווה את זה מאוד (האלטרנטיבה היא שלוש שנים צבא רגיל, שלוש שנים לימודים באוניברסיטה תוך כדי עבודה ואחר כך אני נפלט לשוק מחוסר שום ניסיון ותואר ראשון בפיזיקה לא אתן לי כלום אז אני אצטרך להשלים לתואר שלישי עוד 4 שנים במסלול ישיר אם יהיו לי ציונים טובים). בצבא אני אקבל ניסיון, תפקיד טוב, טוב לקורות חיים שלי ואני חושב שגם אשאר שם כל הזמן- מה רע? לתרום למדינה, אתגר מקצועי גדול מאוד, משכורות טובות והכי חשוב מסגרת יציבה ובטוחה בה אוכל להתקדם ולהגיע לפנסיה בטוחה.
לי זה נשמע טוב.....

אבל כל אחד עם השיקולים שלו...

Netanelm7
25-07-2009, 18:27
אז אם אני מבין נכון אם אני לא אתקבל לתכנית "פסגות" לא שווה להתקבל לעתודה משום שנשארים שם הרבה בלי טעם והשיבוץ הוא על הפנים.... זה גם הגיוני

chenfire
25-07-2009, 20:07
אז אם אני מבין נכון אם אני לא אתקבל לתכנית "פסגות" לא שווה להתקבל לעתודה משום שנשארים שם הרבה בלי טעם והשיבוץ הוא על הפנים.... זה גם הגיוני
פשוט שטויות מה שכתבת ... כתבת את זה בצחוק או באמת? אם כן, הבדיחה ממש גרועה

Netanelm7
25-07-2009, 23:31
זה היה בצחוק.................................... :beat_shot:
אני כביכול צחקתי בגלל שהתכנית הזו נותנת כל כך הרבה אז מה זה עתודה בהשוואה אליה --> יצאה לי בדיחה *****.... מצטער

chenfire
26-07-2009, 01:50
זה היה בצחוק.................................... :beat_shot:
אני כביכול צחקתי בגלל שהתכנית הזו נותנת כל כך הרבה אז מה זה עתודה בהשוואה אליה --> יצאה לי בדיחה *****.... מצטער
נתחיל מזה שפסגות זה עתודה. נמשיך בזה שמה שכתבת עכשיו ממשיך את הודעתך הקודמת.
לדעתי אתה סתם מכליל מבלי שהיית או קראת יותר מ 10 דק' על כל תוכנית , ואני לא יודע מה"הנדסת חשמל" אומרת לך(או שלא), ועל השיבוצים השונים בכל עתודה.

Ohadush
26-07-2009, 06:14
ובגלל זה גם כל כך קשה להתקבל אליה.

Netanelm7
26-07-2009, 09:20
תגידו לי אם זה נכון ---> אם אני לא מתקבל ל"פסגות" ללכת לעתודה ואם אני לא מתקבל לעתודה ללכת ליג'-יד'.....

תודה רבה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! על עזרתם !!! :)

גל_כהן
26-07-2009, 09:53
נתנאל , השאלה הראשונה שצריכה להישאל לפני שבכלל אתה נכנס לאחד מהמסלולים היא :
למה אתה רוצה ללמוד בצבא?
השאלה השנייה :
אתה מטפח כל כך הרבה ציפיות לגבי תוכנית פסגות (יש לי שם חבר) כשאין לך כמעט מושג
מה אתה יכול לקבל ממנה או למה היא עדיפה על פני מסלולי עתודה אחרים מבחינת הצבא.
למה?

דבר ראשון תעבור את הצו הראשון (ואתה לא צריך להצהיר בו על שום כיוון שאתה מעוניין בו)
ולאחר מכן קרא על המסלולים השונים , תבין מה כל אחד יכול לתרום לך ואיך הוא ישפיע על
תפקידך בצבא ואחר כך תעשה את ההחלטות ותשאל את השאלות הרלוונטיות.

כל הדיון הזה עוד בטרם עברת את הצו הראשון שלך הוא קצת מיותר , אז חכה
עוד חודש , תעבור את הצו בלשכת הגיוס ולאחר מכן חזור עם השאלות או שתחכה לזימונים
ואז תשאל.
שים לב שהרישום לעתודה נסגר בפברואר 2010 לאלה העולים לי"ב ומועד הפסיכומטרי
האחרון למעוניינים בעתודה [שטרחו להגיש את הטפסים הרלוונטיים עד מועד הרישום האחרון] הוא
באפריל של אותה שנה , כך שאם תחליט שהכיוון הוא עתודה [ויש מספיק מסלולי עתודה שאתה יכול
להתקבל אליהם וכל אחד עדיף על י"ג - י"ד שכמו שכבר הגדרתי את השנתיים האלה "טעות חיים] אז
תחפש את טופסי הרישום לעתודה (לרוב תלמידי י"ב מקבלים חוברת שעוסקת במסלולים השונים וכוללת
את הטפסים הרלוונטיים) , מלא אותם ושלח לאן שצריך.
במידה ותהיה מתאים תקבל זימון למבחנים כאלה ואחרים שיקבעו אם תוכל להיות משובץ במסלול
האקדמי אליו הגשת את הטפסים (אפשר לשלוח ליותר ממסלול אחד).

שיהיה בהצלחה!

יום טוב :) !

chenfire
26-07-2009, 12:19
נתנאל , השאלה הראשונה שצריכה להישאל לפני שבכלל אתה נכנס לאחד מהמסלולים היא :
למה אתה רוצה ללמוד בצבא?
השאלה השנייה :
אתה מטפח כל כך הרבה ציפיות לגבי תוכנית פסגות (יש לי שם חבר) כשאין לך כמעט מושג
מה אתה יכול לקבל ממנה או למה היא עדיפה על פני מסלולי עתודה אחרים מבחינת הצבא.
למה?

דבר ראשון תעבור את הצו הראשון (ואתה לא צריך להצהיר בו על שום כיוון שאתה מעוניין בו)
ולאחר מכן קרא על המסלולים השונים , תבין מה כל אחד יכול לתרום לך ואיך הוא ישפיע על
תפקידך בצבא ואחר כך תעשה את ההחלטות ותשאל את השאלות הרלוונטיות.

כל הדיון הזה עוד בטרם עברת את הצו הראשון שלך הוא קצת מיותר , אז חכה
עוד חודש , תעבור את הצו בלשכת הגיוס ולאחר מכן חזור עם השאלות או שתחכה לזימונים
ואז תשאל.
שים לב שהרישום לעתודה נסגר בפברואר 2010 לאלה העולים לי"ב ומועד הפסיכומטרי
האחרון למעוניינים בעתודה [שטרחו להגיש את הטפסים הרלוונטיים עד מועד הרישום האחרון] הוא
באפריל של אותה שנה , כך שאם תחליט שהכיוון הוא עתודה [ויש מספיק מסלולי עתודה שאתה יכול
להתקבל אליהם וכל אחד עדיף על י"ג - י"ד שכמו שכבר הגדרתי את השנתיים האלה "טעות חיים] אז
תחפש את טופסי הרישום לעתודה (לרוב תלמידי י"ב מקבלים חוברת שעוסקת במסלולים השונים וכוללת
את הטפסים הרלוונטיים) , מלא אותם ושלח לאן שצריך.
במידה ותהיה מתאים תקבל זימון למבחנים כאלה ואחרים שיקבעו אם תוכל להיות משובץ במסלול
האקדמי אליו הגשת את הטפסים (אפשר לשלוח ליותר ממסלול אחד).

שיהיה בהצלחה!

בדיוק מה שבאתי לכתוב.
נתנאל, אל תחווה דיעה על מסלולים שאתה לא מכיר לעומק,לפי התגובות שלך אני לא בטוח אם אתה יודע מה זה פסגות(בדיוק), ומה השיבוצים בכל מקצוע. דרך אגב, השיבוצים במדעי המחשב או הנדסת תוכנה הם הכי טובים שיש.
מה שמאוד מצחיק אותי, זה שהרבה אנשים כאן לא יודעים מה מהנדס חשמל עושה ומה העבודה שלו, ואומרים שהשיבוץ לא טוב.
אני יכול לתת לכם הסברים למה יש אחוז גבוה של ממורמרים בהנדסת חשמל בנוגע לשיבוצים, באם זה באמת מעניין אתכם

Netanelm7
26-07-2009, 12:45
אין לי מה להגיד .... אתם פשוט צודקים :canny:

Netanelm7
26-07-2009, 13:23
איזה תירוץ אני אוכל לרשום כדי לדחות צבא ולהרשם למכינה? או פשוט לדחות?

גל_כהן
26-07-2009, 14:08
למה לעזאזל צריך תירוץ? אתה מגיש טופס דח"ש עם הסיבה בגינה את מעוניין לדחות (שנת שירות , מכינה ,
המשך לימודים) ובאם הצבא מקבל את הסיבה שלך , אז השירות יידחה ותקבל צו גיוס חדש.
ושוב , אתה בונה לעצמך תוכניות מעכשיו , אבל זה ממש לא רלוונטי עוד בטרם בכלל עברת צו
ראשון.
אתה לא יכול לקטוף את הפירות לפני שבכלל נטעת את העץ , אז תהיה קצת סבלני , תעשה את
השלבים בזה אחר זה (ואל תדלג על אף שלב) ואחר כך תחליט.

Netanelm7
26-07-2009, 14:18
בשבילי ---> תירוץ = סיבה....

אני סתם בודק אפשרויות מתוך סקרנות.... זה לא אומר שאני מתכוון לעשות את זה ... אני פשוט בודק אפשרויות.

עשיתם אותי מי שאני לא .... אני פשוט רוצה לבדוק אופציות............... אולי זה נראה אחרת ... אבל תאמינו לי, זה הכל התרגשות.

תודה רבה לכם :) אל תחשבו שאני מי שאתם חושבים עכשיו ...

chenfire
26-07-2009, 14:36
אני דווקא חושב שאתה אדם שאכפת לו מעתידו, מאוד מבולבל מכל מגוון המסלולים הקיימים, והכי קריטי: לא יודע מה הוא רוצה לעשות בדיוק.
וזה בסדר, יש לך זמן לחשוב, להחיליט, לבדוק.

chenfire
26-07-2009, 22:05
אני לא יודע מי אלה אותם "הרבה אנשים" שאתה רומז עליהם, אבל אני חותם לך שאני יודע הרבה יותר ממך מה זה מהנדס חשמל ומה הוא עושה. יום טוב.
תגיד לי בבקשה, איפה אמרתי שאני יודע יותר ממך על הנדסת חשמל? הדיבור שלך לא מתאים למצב ולרוח הדברים. הייתי מציע לך להפסיק עם השטויות.
לילה טוב

Netanelm7
27-07-2009, 09:02
יש לי 2 שאלות --->
1. צו ראשון
2. לגבי תכנית פסגות

1. כאשר הם ישאלו אותי מה אני רוצה לעשות בצבא... ואני לא בטוח, אז להגיד להם "במקצוע שלי" זאת תשובה?

2. גל, אמרת כי חבר שלך נמצא בתכנית פסגות... האם הוא מרוצה? והאם אפשר לדעת מה הוא לומד?

תודה רבה!!!!!

אריאל
27-07-2009, 13:59
דגים מתים זורמים.
מי שזורם לא יגיע רחוק, צריך לתכנן את הזמנים החשובים בחיים שלנו, ונתנאל עושה בסדר גמור.

chenfire
27-07-2009, 14:01
ססי, פה המקום לעשות "שיעורי בית". נתנאל שואל שאלות שחשובות לו , ופה המקום.
ונתנאל:
1. תגיד מה שאתה רוצה לעשות, תגיד שאתה חושב על עתודה(באם אתה עדיין חושב על זה), ועוד.

chenfire
27-07-2009, 14:05
רק שהוא לא דג אלא אדם :)

אף אחד לא באמת יודע מה הוא רוצה לעשות בצבא בתקופה שלפני הצו הראשון. למעשה, נתנאל עצמו הוא מלש"ב עם ידע מתחת לממוצע ולכן הוא עוד יותר לא באמת יודע מה הוא רוצה (לדעתי. כי הוא לא באמת יודע על התפקידים הצבא).

כל האנשים שאני מכיר שהגיעו לתפקידים רציניים, לא באמת חשבו עליהם בתקופת הצו הראשון. הם פשוט זרמו עם מה שהציעו להם ובחרו במה שנראה להם הכי מעניין.
די מסכים איתך.
העניין זה לדעת לבחור הכי טוב מהאפשרויות שיש לך

Netanelm7
18-08-2009, 15:51
מחר צו ראשון :) !!!!!
אני די נרגש אבל אני יודע שאי אפשר להתכונן למבחנים ... אבל לראיון האישי אפשר.

האם יש לכם טיפים לקראת הראיון האישי?

תודה!! :)

tzvi
18-08-2009, 17:31
נתנאל, באמת שאין לך מה להתרגש מהצו הראשון. אני בטוח שתעבור את המבחנים הפסיכוטכניים כמו גדול (שהם קלילים...). לגבי הראיון האישי, פשוט תגיד להם את כל האמת אל תנסה לעגל פינות כדי שהחיים שלך יישמעו מעניינים ומרשימים יותר. אני ניסיתי זאת ופתאום המראיינת אומרת לי: "בואנה אתה חתיכת חרטטן". (היא עלתה עלי כי חשבתי יותר מדי איך לענות את התשובות...). תגיד להם את האמת ואת מה שאתה רוצה לעשות בצבא והם בטוח ישלחו לך זימון לזה (הם יוצאים לקראתך)....
בהצלחה מחר...

-רון-
18-08-2009, 17:36
חחח :)

Netanelm7
18-08-2009, 18:49
חחח תודה רבה :)!!

Netanelm7
19-08-2009, 18:20
עברתי את הצו x_x!!!
היה מתיש...

באימות נתונים
הוא שאל אותי שאלות על המשפחה ודברים דומים... הוא גם שאל אותי אם אני נשוי + ילדים חחחחחח....
בס"ה הלך לי מצויין --> הוא נתן לי 2-3 משפטים לקרוא ולהסביר לו ואז לכתוב 3 משפטים
וטעיתי רק טעות אחת ולא קריטית בקריאה...

בראיון אישי
היא שאלה אותי שאלות מוזרות שלא היו לי תשובה ... אני אמרתי לה שאני מאמין שאני יכול לתרום יותר במקצוע שלי מאשר בחיל אחר...
אני לא יודע להגדיר איך הלך לי כי זה היה מוזר... לדעתי לא הלך לי טוב אפילו שאי אפשר להגדיר את ה"דעתך" כלא תודה...

המבחנים בפסיכוטכניים
היה די קשה!!!
הידיים שלי קצת רעדו מהתרגשות בהתחלה כי כל הזמן אמרתי לעצמי - "אתה חייב קב'א מעל 52" ולאט לאט נכנסתי לזה...
הכי קשה היו 'הבעיות המילוליות' וה-'הבנה והבעה'
הכי קל היו הצורות וההבנת הוראות, והיחס בין המילים

אני מקווה מאוד מאוד שיהיה לי מעל 52 קב"א !! (ב"ה)

תודה רבה לכם על הזמן שנתתם לי כשחפרתי לכם לפני הצו ראשון חח... !! :)

Netanelm7
22-08-2009, 22:23
יש לי שאלה: אולי קצת מוזרה אבל אשאל בכל זאת :)

האם ציון הפסיכומטרי שלי משפיע על שיבוצי בצבא? או בתכנית כלשהי (לדוגמא עתודה .... וכו')?

תודה !! :)

chenfire
22-08-2009, 22:37
ברור..אם אתה מבקש להתקבל לעתודה אתה צריך פסיכומטרי, וגם לפי זה בודקים לאיזה מגמות אתה מתאים בעתודה...אבל אם סתם אתה עושה פסיכומטרי ולא רוצה עתודה/ דברים שצריך ללמוד בהם תואר לפני- אז זה לא משפיע

Netanelm7
23-08-2009, 10:40
אני חושב שלא ניסחתי את שאלתי נכון ... התכוונתי בקבע... כלומר אחרי שאני עושה 3 שנות חובה, האם אז שיבוצי יהיה ביחס לפסיכומטרי?

Netanelm7
23-08-2009, 11:01
ויש לי עוד שאלה לגבי הזימונים ... אם אני לא מקבל שום זימון לבית תוך שבוע - שבועיים ... זה אומר שיש לי קב"א נמוך?

chenfire
23-08-2009, 15:55
לא...

tzvi
23-08-2009, 16:21
לא, אני לדוגמא קיבלתי זימון שמצריך קבא 54 ומעלה אחרי חודש....

Netanelm7
23-08-2009, 16:37
אוקיי תודה רבה!!! :)

ואודה לכם אם תענו לי על שאלתי השנייה:
"האם בקבע... כלומר אחרי שאני עושה 3 שנות חובה, האם אז שיבוצי יהיה בהתאם לפסיכומטרי?"

chenfire
23-08-2009, 16:43
במידה ואתה עתודאי , השיבוץ שלך יהיה לפי הממוצע שלך, לפי ראיונות שתעשה וכדומה