PDA

צפה בגרסה המלאה : צו ראשון - טיפים?

Dodo
19-06-2009, 00:30
:02:

מה להביא איתי, איזשהם עצות מיוחדות ?

alex_ak
19-06-2009, 01:15
אם יש לך בעיה עם סנדויצ'ים עם גבינה אז תביא אוכל מהבית...תביא יתך ת.ז או דרכון,הקלות מבית ספר אם יש לך...לא עולה לי משהו נוסף...ותעשיר קצת את האוצר מילים שלך...זה יעזור באימות נתונים...

אריאל
19-06-2009, 01:19
לאן אתה רוצה להגיע בצבא אתה יודע?

Dodo
19-06-2009, 01:29
בינתיים לא..
אבל זה בסדר כי בצו ראשון לא שואלים אותי לאן אני רוצה ללכת.. נכון ?

אריאל
19-06-2009, 01:33
שואלים אותך פחות או יותר אם אתה מעוניין להגיע למקום מסוים וכדומה..
ובכל מקרה זה משנה , כי מה שתגיד להם שם זה גם(חלקית) ייקבע לאיפה תלך..

Dodo
19-06-2009, 01:38
אז בשביל מה יש את המנילה? הרי לפי ההיגיון מתוך המנילה אני בוחר את התפקיד שאני רוצה מתוך רשימה, אז בעצם לפי מה שאתה אומר שואלים אותי איזה תפקיד אני רוצה בצב"א לפני שקיבלתי את הרשימת תפקידים שאני מתאים אליהם ?

כי נניח מלש"ב רוצה להיות טייס או בחיל האוויר למשל באיזשהו מקצוע אחר והוא אומר לה את זה בראיון האישי. ובסוף יש לו קב"א נמוך מדיי ולא מתאים. אז מה זה נתן לו שהוא אמר את זה?..

אתה בטוח במה שאתה אומר?

אריאל
19-06-2009, 10:12
אתה יודע לא שולחים לך במנילה את כל סוגי התפקידים בצבא, לפי מה נראה לך מסננים את התפקידים במנילה?

Dodo
19-06-2009, 11:20
לפי הקב"א שלי שמורכב מהמבחנים הפסיכוטכניים, וקצת מהאימות נתונים, והראיון האישי

ע"פ כל אלה מסננים את התפקידים

לא על פי מה שאני אומר לה בראיון ..

הבנתי שככה זה הולך בצבא, אני טועה ?

אריאל
19-06-2009, 11:22
כל מה שאמרת, וגם לפי הריאיון..
גם בריאיון עושים לך בחינה בעברית ובאנגלית.. ואתה מקבל גם על זה ציון וכן גם על זה נקבע מה תקבל במנילה.

Dodo
19-06-2009, 11:28
אז אם אני לא אומר לה מה אני רוצה - פשוט אני אקבל עוד הצעות של תפקידים במנילה ?

אריאל
19-06-2009, 11:30
ממש לא..
אבל אם כן תגיד לה, ייתכן ותקבל עוד הצעות של תפקידים במנילה..(לא ההפך ..)

Dodo
19-06-2009, 11:34
אבל זה לא נשמע לך קצת דפוק כל העסק הזה?
כי בתכלס הצו הראשון זה הפגישה הראשונה של המלש"ב עם הצבא..
אז הוא אמור לדעת כבר אז לאן הוא רוצה ללכת? למה שהצבא יעבוד ככה?
איפה ההיגיון פה?

אריאל
19-06-2009, 11:46
אתה לא אמור לדעת לאן אתה רוצה ללכת, הם אמורים לכוון אותך משם פחות או יותר.
אבל מאידך, אם אתה כן יודע לאן אתה רוצה ללכת, זה יתרון גדול, ביקשת טיפים לא?

Dodo
19-06-2009, 11:49
"הם אמורים לכוון אותך משם פחות או יותר.."

אתה יכול להסביר יותר למה אתה מתכוון ?

(וכן אתה צודק זה יתרון גדול אבל עדיין צריך לחשוב טוב טוב כי בכל זאת 3 שנים זה זמן לא קצר.. ושמעתי הרבה סיפורים על אנשים שבחרו בתפקידים ואחר כך בגלל שלא היו מרוצים הם רצו לחפש משהו אחר ולא יכלו ולכן נאלצו להתקע איתם לכל תקופת השירות שלהם - למשל - טכנאים ומכונאים בחיל האוויר בבסיס חצרים שמעתי שמאוד לא מרוצים מהתפקיד ואין להם ממש מה לעשות..)

אריאל
19-06-2009, 12:14
הם מכווינים אותך לפי הנתונים שלך..
לא מבין מה אתה מסתבך, זה בני אדם לא רובוטים, אתה יכול לדבר איתם, לשכנע אותם לבקש מהם וכול' (אם אתה יודע לאן אתה רוצה ללכת..)

Dodo
19-06-2009, 12:35
אוקיי ויש לי עוד שאלה -
במידה ואני בן יחיד אז יש לי פריבילגיה לא לשרת בקרבי נכון?
אני לא רואה את עצמי משרת בקרבי, אז כדאי לי להגיד לה את זה בראיון האישי?

אריאל
19-06-2009, 13:04
כמובן,
ויותר מזה, אם אתה בן יחיד חובה חתימה מההורים על כך שהם מוכנים שתשרת בקרבי...

Dodo
19-06-2009, 13:45
אוקיי ואתה חושב שאם אני אגיד לה - "אני רוצה לשרת בקרבי אבל ההורים לא מוכנים לחתום לי", אז אם אני אגיד לה את זה בסופו של דבר הם לא יכניסו אותי לקרבי כן..וזה יוציא אותי יותר טוב לא? זה יתן לי יותר "נקודות" אצל המראיינת אתה חושב?

כי היא יכולה לשאול אותי - אוקיי למה אתה לא מעוניין לשרת בקרבי? אז מה אני אגיד לה - אני בן יחיד ולכן לא יכולים להכריח אותי..? זה לא נשמע טוב

אריאל
19-06-2009, 13:49
כן האופציה הראשונה שאמרת נשמעת יותר טוב ועדיפה

Dodo
19-06-2009, 23:05
חח מה?
ואם אני לא רוצה ללכת לקרבי? אני לא חייב...

shirli
20-06-2009, 00:16
כל אחד ומה שטוב לו אבל כן יהיה רצוי שאתה תדע כיוון כללי.. אני יודעת שאצל בנים יש ראיון אישי בצו הראשון ושם שואלם ובודקים עם אתה מתאים לקרבי עם לא אז פשוט תגיד לה שאתה לא רוצה זה לא יכול "להוריד לך נקודות זכות" או משו כזה (לפחות לא לפי מה שניראה לי) כי תאכלס הקב"ה שלך ממש לא קשורה לרצונות שלך, פשוט עם אתה מודיעה שאתה רוצה קרבי הם שולחים לך זימונים לימי גיבוש, ועם לא, אז לא.
בכל מקרה לא משנה מה הכיוון שלך אתה צריך להשתדל להוציא קב"ה כמה שיותר גבוהה שיהיו לך כמה שיותר אפשרויות, ולדעתי אתה לא צריך לשלול ישר את האופציה של קרבי כי תאכלס עם לא תיהיה לך קב"ה מספיק טובה למה שאתה רוצה אז מה תיהיה שקמיסט ותבזבז על זה 3 שנים? זה גם לא משו כ"כ=\

Dodo
20-06-2009, 02:02
אבל במקרה הספציפי הזה זה כן עניין של רצון!
אם אני לא רוצה לשרת בקרבי אני לא חייב! בגלל שאני בן יחיד צריכים את החתימה של ההורים אם אני אלך לקרבי, ולכן אני לא חייב בכלל ללכת לקרבי...

Dodo
20-06-2009, 14:47
רגע אתה חושב שכל אחד שיש לו פרופיל שמתאים לקרבי צריך ללכת לקרבי?
מה עם הרצונות שלי? מה אם אני חושב שאני יותר מתאים לתפקיד אחר מאשר לקרבי?

אתה מדבר שטויות לפי דעתי...

Dodo
20-06-2009, 18:52
"הצבא צריך..."

עם כל הכבוד אני לא אבחר ללכת לקרבי בגלל שהצבא צריך, אתה עדיין סגור על העובדה שלמי שיש פרופיל 97- צריך ללכת לקרבי.. וזה לא נכון לפי דעתי! זה שלבנאדם יש פרופיל שמתאים לקרבי לא אומר שהוא מוכן ומתאים לזה מבחינה נפשית/פיסית

"את הג'ובים תשאיר למי שיש לו פרופיל 64."

אני לא רוצה לשרת בצבא בתור גובניק, לא חסרים תפקידים נחשבים לא קרביים בחיל האוויר, מודיעין, וכו` שאני לא מודע אלייהם עדיין, ואני מקווה שבהמשך אני אמצא את הדבר שיתאים לי..

אגב פרופיל עורפי זה פרופיל 64 ומטה ?

XWDxel
20-06-2009, 23:29
מאיפה לך לדעת אולי הוא יתרום הרבה יותר טוב במשהו שהוא מרגיש טוב עם זה, ומשהו שהוא ירצה לעשות במקום לכפות עליו קרבי שסתם יוריד לו את המוטיבציה לשרת?

יש מלא אנשים עם פרופיל 97 שמשרתים במודיעין מסיבה פשוטה שהתרומה שהם יכולים לתת במודיעין הרבה יותר גדולה מאשר בקרבי.

לא כל אחד מתאים להיות חייל קרבי אפילו אם הפרופיל שלו מספיק טוב לכך

אריאל
20-06-2009, 23:31
מאיפה לך לדעת אולי הוא יתרום הרבה יותר טוב במשהו שהוא מרגיש טוב עם זה, ומשהו שהוא ירצה לעשות במקום לכפות עליו קרבי שסתם יוריד לו את המוטיבציה לשרת?

יש מלא אנשים עם פרופיל 97 שמשרתים במודיעין מסיבה פשוטה שהתרומה שהם יכולים לתת במודיעין הרבה יותר גדולה מאשר בקרבי.

מסכים עם זה..

Yael
21-06-2009, 00:28
בצו ראשון לא ישר מכוונים אותך לתפקיד שתעשה בצבא...אתה יכול לנסות ולהסביר שאתה רוצה ללכת ל-x אבל הצבא לא חייב לעשות כן...

כדאי מאוד להפגין מוטיבציה גבוהה לשרת בצו ראשון- זה עושה רושם טוב

Dodo
21-06-2009, 00:32

זה בדיוק מה שאני חושב, ולגבי מה שהגבת - יודע מה לא חשבתי על זה, באמת אתה צודק - כושר גופני לא צריך להוות מכשול בדרך של חייל ללכת לקרבי, אבל לפי דעתי עדיין לא צריך ללכת לפי הטענה ש- אוקיי, הצבא צריך חיילים קרביים, אז כל מי שיכול לשרת בקרבי ע"פ הפרופיל שלו צריך ללכת לקרבי. בדיוק מאותה הסיבה שזה שציטטתי אותו ציין.
אתה אומר גם שיש הרבה עם פרופיל 64 שהם בעליי יכולות גבוהות ויכולים להכנס לתפקידים האלה (הלא-קרביים), אז מה מי שעם פרופיל 97 כאילו זהו? נקבע ייעודו ע"פ מה שאתה חושב שצריך להיות? הוא יהיה חייב ללכת לקרבי כי הצבא כביכול צריך לוחמים? אני רוצה להגיד לך שאני מכיר הרבה תלמידים בכיתות יב שהגבירו 5 יחידות ערבית ורוצים ללכת למודיעין ויש לחלק (מהגברים) פרופיל 97. אבל הם רוצים מודיעין - הם מתאימים לזה - הם יממשו את עצמם בצבא יותר טוב במודיעין מאשר בקרבי !

Yael
21-06-2009, 16:00
אני לא יכולה לפרט יותר מדי אבל יש ביקוש אדיר ליודעי ערבית [יותר מקרבי]. הכל תלוי בהעדפות הצבא...

shuss
20-09-2009, 11:07
אוקיי ואתה חושב שאם אני אגיד לה - "אני רוצה לשרת בקרבי אבל ההורים לא מוכנים לחתום לי", אז אם אני אגיד לה את זה בסופו של דבר הם לא יכניסו אותי לקרבי כן..וזה יוציא אותי יותר טוב לא? זה יתן לי יותר "נקודות" אצל המראיינת אתה חושב?

כי היא יכולה לשאול אותי - אוקיי למה אתה לא מעוניין לשרת בקרבי? אז מה אני אגיד לה - אני בן יחיד ולכן לא יכולים להכריח אותי..? זה לא נשמע טוב

אני במקומך לא הייתי משקר בצו ראשון, גם מסיבות פרקטיות וגם מסיבות מוסריות.
יש דרך להציג את הדברים באור יפה, בלי לשקר. אתה יכול למשל להגיד שאתה רואה את עצמך תורם יותר במקומות שהם לא קרבי, ואני מניח שזו אפילו אמת - אם אתה לא רוצה קרבי אתה לא תצליח לתרום שם.

לגבי הויכוח האם קרבי או לא, הוא נטחן מזמן:)