PDA

צפה בגרסה המלאה : הפרעת קשב וריכוז

Dodo
13-08-2009, 21:04
ראיתם את התכנית שהייתה בערוץ 2?
מה אתם אומרים על זה?

זה מכניס אותך לסרטים שכאילו יש לך את זה ... אבל אני סתם פרנואיד :)

Ohadush
13-08-2009, 21:43
לא ראיתי מה היה שם אחי ?:question:

Aviel
13-08-2009, 22:57
לפי דעתי בישראל זה שובר שיאים.

chenfire
13-08-2009, 23:02
לדעתי הרוב זה זיוף

shirli
13-08-2009, 23:07
לדעתי לכולם יש סוג של הפרעת קשב וריכוז תאכלס תחשבו על זה, אין לכם ימים שאתם פשוט מרגישים שאתם לא יכולים לשבת בשקט או שאתם חייבים להתעסק עם משו?
פשוט לכל אחד זה ברמה שונה יש כאלה שכן צריכים גורם חיצוני כמו כדורים וכו' בישביל שבאמת יוכלו לשבת על התחת וללמוד ויש כאלה שמסתדרים עם זה לבד
זה כמו שלכל בן אדם יש דיסלקציה כלשהיא

Dodo
13-08-2009, 23:56
לדעתי לכולם יש סוג של הפרעת קשב וריכוז תאכלס תחשבו על זה, אין לכם ימים שאתם פשוט מרגישים שאתם לא יכולים לשבת בשקט או שאתם חייבים להתעסק עם משו?
פשוט לכל אחד זה ברמה שונה יש כאלה שכן צריכים גורם חיצוני כמו כדורים וכו' בישביל שבאמת יוכלו לשבת על התחת וללמוד ויש כאלה שמסתדרים עם זה לבד
זה כמו שלכל בן אדם יש דיסלקציה כלשהיא

לכל אחד יש ימים שהוא מרגיש שאין לו כוח ללמוד, אבל הבעיה היא שלאנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז זה תמידי ... הם לא יכולים בכלל לשבת וללמוד

shirli
14-08-2009, 01:53
לא מסכימה איתך לי ש הפרעת קשב וריכוז ויש ימים שאני כן יכולה לשבת וללמוד
בכללי זה שקשה להירדם זה גם סוג של הפרעת קשב וריכוז והדחף הזה לשחק עם משו בידיים או להזיז את הרגליים כל הזמן זה גם סוג של הפרעת קשב וריכוז

Ohadush
14-08-2009, 08:04
לא מסכימה איתך לי ש הפרעת קשב וריכוז ויש ימים שאני כן יכולה לשבת וללמוד
בכללי זה שקשה להירדם זה גם סוג של הפרעת קשב וריכוז והדחף הזה לשחק עם משו בידיים או להזיז את הרגליים כל הזמן זה גם סוג של הפרעת קשב וריכוז

פאק לי יש את זה ?
איך מתגברים על הפרעות כאלה אם אפשר ?

shirli
14-08-2009, 10:41
בעיקרון עם זה מפריע לך ללמוד או למשל במיבחנים יש לך טעויות של חוסר ריכוז כמו אי קריאה נכונה של השאלה או הבעיות המעצבנות האלה של +/- אתה יכול ללכת לקופת חולים שלך ולבקש איבחון טובה
זה כזה מיבחן שאתה יושב מול מחשב, יש לך ריבע שחור בעמצא וכל פעם מופיע לך ריכובע קטן בתוך הריבוע, כשהוא למעטה אתה צריך ללחוץ על כפתור, כשהוא למעלה אתה לא צריך ללחוץ וזה מראה על האימולסיביות וכל מיני כאלה, עושים את המיבחן הזה פעמיים פעם אחת בלי כדור ופעם אחת עם כבוד ורואים את השינוי והפעת הכדור ולפי זה אתה הולך לנוירולוג והוא נותן את המרשמים
ת'אמת גם אצלי לא עלו על זה עד בשנה והכדור ממש עובר לי=]

Aviel
14-08-2009, 13:05
אבל בדוגרי אפשר להתגבר על זה אם מתרכזים בבעיה ודוחים אותה.

Hurricane
14-08-2009, 14:23
שירלי, גם לי יש את מה שאת מציינת. בדיוק ברגע זה אני מזיז את הרגליים. :p
אבל אני לא חושב שזו הפרעת קשב וריכוז. אני כל הזמן לומד, ובדרך כלל אין לי בעיות ריכוז.

shirli
14-08-2009, 14:53
זה סוג של הפרעת קשב, אצלך כניראה זה לא עד כדי כך חמור שזה יפריע לך אבל כן זה בהחלט סוג של הפרעת קשב וריכוז, ואולי פשוט אתה לא מודע לזה אבל יותר קשה לך להיכנס לריכוז מאשר לאנשים אחרים זה ממש לא קשור כמה אתה לומד או לא לומד זה קשור לכמה אתה מציח להיתרכז, אני למשל בלי הכדור יכולה ללמוד שעות אבל לא ליקלוט כלום, לוקחת את הכדור ובחצי שעה מציחה ליקלוט הכל

Ohadush
14-08-2009, 15:37
האמת אני מצליח לקלוט ואין לי בעיה אבל אני יכול לאבד ריכוז ולקום , ואני מזיז הרבה את הרגל שאני חושב יש מצב שזה הפרעה ?

shirli
14-08-2009, 21:44
שוב... בעיקרון אני מאמינה שלכל אחד יש את זה במידה זו או אחרת השאלה עם זה ממש מפריע לך בלימודים ובמיבחנים עם זה באמת מפריע לך אז כן רטלין לדעתי זה לא גרוע כמו שעושים מזה

Dodo
14-08-2009, 22:50
שירלי, גם לי יש את מה שאת מציינת. בדיוק ברגע זה אני מזיז את הרגליים. :p
אבל אני לא חושב שזו הפרעת קשב וריכוז. אני כל הזמן לומד, ובדרך כלל אין לי בעיות ריכוז.

חח.. אני גם כמוך :o
מזיז את הרגליים וזה..
טוב לדעת שאני לא היחיד

tzvi
23-08-2009, 07:19
טוב, לדעתי התוכנית הזאת מפגרת לגמרי. אתם מצינים על כך שאתם מזיזים רגליים ולא יכולים להתרכז אבל זה לא בגלל שיש לכם הפרעות קשב אלא בגלל שאתם מתבגרים מפוצצים באנרגיה. בשיעורים קשה לי להתרכז והייתי מת לעשות מיליון דברים אחרים אבל אני מתגבר על זה (אני בטוח שאם הייתי עושה תמבחן הזה הייתי מאובחן גם כמי שיש לו הפרעות קשב- אבל למה לי לקחת תרופות...). נתינת ריטלין וכל האבחונים שנותנים היום נהיו דבר שהוא רגיל לחלוטין (פעם הייתי בהלם כשראיתי שלאיזה 60 אחוז מהכיתה יש הארכת זמן...)- ולמעשה אצלנו בשכבה יש איזה 2 ילדים בלבד שבאמת לא יכולים להתרכז. בשנות ה60 ילד שלקח ריטלין היה מקרה חריג, וילדים שלא יכלו לשבת על הכיסא במשך שעה אובחנו כילדים רגילים מלאי אנרגיה ולא ילדים הסובלים שיש להם בעיות קשב וריכוז.
שירלי, אני לא יודע איך את מרגישה- יכול להיות שבאמת את צריכה לקחת ריטלין אבל כשאת אומרת "קח ריטלין זה לא כל כך גרוע" את עושה טעות. את גורמת לאנשים להתרגל לדרך הנוחה- ע"י תרופות (שמזיקות...) ולא להתגבר ע"י עצמם.
יום טוב

אריאל
23-08-2009, 07:30
מסכים עם צבי לחלוטין, לקחו רחוק את העניין עם הריטלין(="פתרון קסם")..

tzvi
23-08-2009, 07:49
מצ"ב קטע שהמורה שלנו באנגלית נתן לנו לפני שנה המחזק את דברי:
Scenario: Jeffrey won't be still in class, disrupts other students.
1957 - Jeffrey sent to office and given a good paddling by the Principal. Returns to class, sits still and does not disrupt class again.
2007 - Jeffrey given huge
doses of Ritalin. Becomes a zombie. Tested for ADD. School gets extra money from state because Jeffrey has a disability.

shirli
23-08-2009, 18:12
אתם מתייחסים לכל העניין שלרטלין כאילו זה טרופה שחס וחלילה תיקחו אותה אז תתמכרו או תהפכו לזומבים או משו כזה
רטלין כמו כל תרופה אחרת כן גם לה יש תופעות לוואי... פתח את העלון מידע של אקמול ותיראה כמה תופעות לוואי יש לזה...
מה שמפריע לי זה שיש כזו סטיגמה על אנשים שלוקחים רטלין שהם אנשים מוזרים או שכשהם לוקחים רטלין זה אוי ואבוי מה רטלין זה לאנשים דפוקים וגם אני חשבתי כך פעם
וכן בהחלט עם יש דראך יותר קלה להתמודד עם הדברים למה לא?
לא כל האנשים הם אותו הדבר אני מזכירה לך... וכל הסיפור של הרטלין זה לאפשר לילדים שהם קצת יותר מלאים באנרגיה מאנשים אחרים להתרכז בשיעור, כמו אחרים
אל תישכח שתוכנית הלימודים היא אחידה ולכאלה שיש להם בעיות ריכוז יותר קשה לעמוד בקצב הכללי כי ככל שמרוכזים יותר, מספיקים יותר וזה יוצר בערים בין התלמידים שיכולת הריכוז שלהם נמוכה יותר ואולי היכולות שלהם גבוהות בהרבה
אז כן לדעתי התרופאה מכוללת פלאים כי היא נותנת היזדמנות למי שבאמת רוצה, עזרה, שמה לעשות... הוא הוא נולד עם פאק וזה מתקן...

alex_ak
23-08-2009, 20:39
עד כיתה ט' בערך היתי לוקח כדור בסגנון של ריטאלין ,קונצרטה...
וזה דווקא כן גורם להתמכרות ולסוג הכי גרוע של ההתמכרות-לא התמכרות פיזית כמו לניקוטין או לסמים,אלא התמכרות לקלות איתה ניתן להתרכז עם הכדור...לפעמים היתי סתם לוקח כדור לפני טיסה,או נסיעה ארוכה או סתם כשקשה לי להרדם...זה טוב להכול גם נגד עודף מרץ וגם נגד בעיות ריכוז...
הבאסה שזה ממכר ולא בריא...

shirli
24-08-2009, 00:18
כשאתה לא מצליח להירדם?:| מה?:|עם הכדור אי אפשר לישון
כאילו אין עודף מרץ אבל לישון לישון יענו להירדם אי אפשר=\
וקונצרטה זה לא סוג של רטלין זה רטלין פשוטו כמשמעו רק בריכוזים הרבה הרבה יותר גבוהים.... גם אני הייתי לוקחת את זה בהתחלה אבל עברתי לרטלין 20 מ"ג

tzvi
24-08-2009, 09:04
שירלי, אם הבנת מדברי שאני חושב שאנשים שלוקחים ריטלין הם מוזרים אני מצטער. את לא מבינה שאת טועה כשאת הופכת ילד מלא במרץ או באנרגיה ל"ילד שנולד עם פאק". אני אחד האנשים היותר מלאים באנרגיה ובמרץ אז במקום לקחת כדור (שאפילו לא הייתי חושב על זה...) אני הולך לבריכה ודופק איזה 150 בריכות. למה לקחת תרופות כשאפשר להתגבר על זה בעצמך (אני לא מדבר על המקרה האישי שלך....). כיום 95 אחוז מבין האנשים שלוקחים ריטלין לא זקוקים לזה- הם מרגילים את הגוף להתרגל לדרך הקלה במקום לעשות ספורט או להתגבר בעזרת עצמם... ואם כבר הזכרת את הנושא של אקומול- את חושבת שכל פעם שכואב לי הראש אני לוקח כדור?
זה בדיוק אותו עניין- לקיחת כדור אקומול מחלישה את מערכת החיסון ואת הגוף- אתה לא נותן לגוף שלך להלחם בעצמו עם הכאב ובמקום זאת עושה זאת בדרך הקלה- לוקח כדור. (בערך פעם בשנה אני בולע כדור אקומול במקרים חריגים...)
אני מקווה שהבהרתי את דברי, יום טוב