PDA

צפה בגרסה המלאה : על דפי עבודה

chenfire
17-08-2009, 00:32
לא מזמן קראתי בפורום אחר על תלמידים שמתלוננים שהמורה שלהם למתמטיקה נתן להם דף עבודה ובו 80 תרגילי גיאומטריה, או 100+ תרגילים באנליטית וכדומה.
התלמידים מן הסתם לחוצים, כי זה בסופו של דבר ציון, וזה בא נטו על חשבון החופש שלהם.
אני תוהה האם כל זה באמת נדרש? האם לא די בלמידה במהלך השנה? האם 80 תרגילי גיאומטריה בחופש , הם מה שישפרו את התלמיד? לדעתי בפירוש לא.
כמויות כאלו אדירות של תרגילים, בזמן כה מועט, גורמות לתלמיד ללמוד בחופש הגדול שלו!
כמויות כאלו מלחיצות את התלמיד , וגורמות לכך שהוא לא באמת יבין את כל מה שהוא מגיש, אלא יעתיק חלק גדול, או ירמה בדרכים אחרות.
המורה לא ישיג בכך דבר: גם התלמידים לא יבינו, וגם הוא יצתרך לבדוק(או לכתוב וי) על עבודות לריק..
לדעתי החופש זה הזמן התפרקות של התלמידים וניקוי הראש לפני פתיחת הלימודים,ולכן לא ראוי שמורים ידרשו עבודות גם בזמן זה, כשם שאנו איננו דורשים מהמורים מאומה בחופש.
התמזל מזלי שלא נתנו לי עבודות לחופש, לעולם. ואם היו נותנים לי, לא הייתי עושה(ואם הייתי עושה זה לא מהסיבות שדורשים לעשות, אלא מרצון לידע).
אני כותב מפרספקטיבה שונה, מפני שאני סיימתי את הלימודים שלי, אבל שנה אחרי שנה אני שומע את אותן הקובלנות המרגיזות על עבודה לחופש, בדפי עבודה..
אשמח לתגובות

Hurricane
17-08-2009, 08:19
בקשר לשיעורים עצמם - אני מציע שתלמידים יפסיקו להתלונן כי 100 תרגילים זה קצת.
בקשר לשיעורים בחופש - לדעתי זה לא צודק, כי הרי יש לנו חופש, ובגלל זה לא צריכים לתת שיעורים בחופש בכלל. חוץ מזה, נניח ותלמיד ניגש לשאלון 005, נתנו לו בחופש שיעורים על חומר של 005 והוא לא רצה לעשות אותם. זה אומר שב- 006 אמור להיות לו ציון גרוע? :\

אני אישית לא הייתי עושה את השיעורים אם היו נותנים לי אותם. יש לי דברים חשובים יותר מ- 100 תרגילים בגיאומטריה (כמו 100 תרגילים בדיפרנציאלי d: [למידה עצמית]).

אריאל
17-08-2009, 08:29
כשאני עשיתי את הבגרויות במתמטיקה המורה שלי ל07 הביא לי טונה של עבודות והייתי פותר הכל ומגיש הכל, זה היה תירגול מצוין, והגעתי להבנה מצוינת של החומר.

אני חושב שזה קריטי להביא מספר רב של תרגילים לתלמידים, אומנם ב3 ו4 יחידות זה באמת אולי ירתיע את התלמידים וצריך עבודות בסדר גודל קטן יותר, אבל ב-5 יחידות, התלמידים אמורים לדעת שיש עבודה לעשות, והבנת החומר וציון גבוה זה לא משו שבא בקלות ב5 יח', ולכן אם מקבלים עבודה אז עושים אותה(לפחות את רובה).

ובטח שלא "מתבכיינים" וואי זה מלא תרגילים, טוב אז אני לא יעשה כלום.. - זאת לא גישה של תלמיד ל5 יחידות.

-רון-
17-08-2009, 08:31
^ נכון :)

Hurricane
17-08-2009, 08:57
אריאל, גם לנו כל חודשיים המורה נתנה עבודה של איזה 20 תרגילים בכל נושא.
מי שעשה את כל התרגילים גם הולך לקבל ציון מעולה בבגרות (כי זו הכנה מצוינת) וגם קיבל 5 נקודות בונוס למגן, שזה המון.

Dodo
17-08-2009, 16:21
לא קראתי את כל התגובות אבל אני אגיד את דעתי:
לפי דעתי במהלך החופש צריך לנוח, לצבור כוחות לקראת השנה, ולא לחרוש בחופש כי לאחר מכן מגיעים לשנת הלימודים בלי כוחות... אני לא חושב גם שמי שלא לומד בחופש הגדול בהכרח פוגע בו, עברו חודש וחצי מאז שניגשתי לבגרות ואני זוכר עדיין את החומר...

KaMiKaZy
17-08-2009, 16:34
הלוואי שהמורה שלי הייתה שומעת אותך
הביאה לנו 300 עמודים בספר פיזיקה ו300 תרגילים מבני גורן חלק ו' :(

chenfire
17-08-2009, 16:50
100 תרגילים זה לא קצת, זה המון!!!
למבחנים פתרתי בערך 10 באנליטית(והיו גם כאלו שפתרתי 5), ולא הרגשתי קושי...אז 100?!

-רון-
17-08-2009, 17:44
לא 100.. משו נורמלי כמו 15-20

Ohadush
17-08-2009, 18:51
גם אני פעם חשבתי ככה , אך היום אני בעד שהמורה תיתן חומר ללמוד זה מצויין .
אני למדתי לבד בלי שהמורה ביקשה אפילו וזה מאוד עוזר ולפי דעתי למידה עצמית ממש ממש טובה לי אפילו יותר מלמידה עם מורה.

chenfire
17-08-2009, 19:03
גם אני פעם חשבתי ככה , אך היום אני בעד שהמורה תיתן חומר ללמוד זה מצויין .
אני למדתי לבד בלי שהמורה ביקשה אפילו וזה מאוד עוזר ולפי דעתי למידה עצמית ממש ממש טובה לי אפילו יותר מלמידה עם מורה.
אוהו, כאן אתה מצביע שאתה לומד מתוך עניין- זה העיקרון. ללמוד כי המורה ביקשה להכין 100 תרגילים לחופש- זה פסול בעיניי.
ואגב, אולי אתה שוכח שלא הייתי עושה את מה שאני עושה כאן בלי התחברות עמוקה למקצוע(אז הטיעון שלך ש"גם אני חשבתי פעם ככה" נפסל)

Hurricane
17-08-2009, 21:10
בכלל לעשות שיעורים בהתאם להוראות של המורה זה דיי מעצבן. אם 3 תרגילים מספיקים לי להבנה מלאה של החומר, אני צריך להמשיך ללמוד? ואם 20 תרגילים לא מספיקים לי? העיקר שעשיתי שיעורים? :|
הכי טוב להיות אוטודידקט.

Ohadush
18-08-2009, 12:15
אוהו, כאן אתה מצביע שאתה לומד מתוך עניין- זה העיקרון. ללמוד כי המורה ביקשה להכין 100 תרגילים לחופש- זה פסול בעיניי.
ואגב, אולי אתה שוכח שלא הייתי עושה את מה שאני עושה כאן בלי התחברות עמוקה למקצוע(אז הטיעון שלך ש"גם אני חשבתי פעם ככה" נפסל)

לא ארחיב על דעתי לגבי הנושא הנ''ל , אך דעתי נשארה מקובעת על כך שלתת תרגילים זה מצויין .

אברה
20-08-2009, 09:39
דעתי האישית היא: לתת קצת תרגילים כדי לבסס את העקרונות, אך תרגול מאסיבי יעשה רק במהלך שנה"ל.