PDA

צפה בגרסה המלאה : שאלה לגבי העתקות...

tzvi
21-08-2009, 14:52
חברים שלי רוצים שאגש להם לבגרות בשאלונים באנגלית ובמתמטיקה בחורף. עכשיו אצלנו בבצפר מזה מחמירים עם העתקות (15 בוחנים כל בחינה, 5 כסאות בין כל תלמיד....). מה שמוזר זה שבתחילת הבחינה לא מבקשים ת"ז- כך שכל אחד יכול לגשת לשני לבחינה. האם יש להם דרך אחרת לגלות מי ניגש לבגרות?
(אגב לכל אלה שמגנים העתקות- במבחנים אינני מעתיק מאחרים- אני שומר על היושרה שלי, אבל למה לא לעזור לחברים בעת צרה?...)
שבת שלום

אברה
21-08-2009, 15:01
כדי לשמור על היושרה שלך- אל תעשה בשבילם.
ולשאלתך- אין למשרד החינוך דרך לגלות מי עשה את הבחינה, רק צריך להיזהר שהמנהל/ת תיכון או המורה לא יתפוס אותך (במיוחד לא בבית ספר שלך...).

tzvi
21-08-2009, 15:17
המורים והמנהלים לא נמצאים בבחינה....
סתם ככה יש לי הרגשה רעה על כך שאני נותן להעתיק (אני חרשתי והוא לא לומד כל השנה ונקבל אותו ציון- אבל לי זה לא משנה בסופו של דבר אני עוזר לחבר...)
תודה רבה:thank_you2:

גל_כהן
21-08-2009, 15:24
אתה רוצה לרמות ולעזור להם - תעשה את זה.. אתה זה שיהיה עם המצפון שהוא רימה בבחינת
בגרות רק כדי לעזור לחבר , אבל אם זה יעשה לך טוב , אז קדימה.
אישית , אני הייתי שומר על היושר שלי ושל החברים ונותן להם להתמודד בעצמם - בהמשך החיים
לא תוכל ללכת לעבודה במקומם , לפתוח את החברה שהם חולמים עליה בשבילם או לעשות את
התואר האקדמי בשבילם.

יום טוב :) !

אברה
21-08-2009, 15:27
גל, כל מילה בסלע.

tzvi
21-08-2009, 15:33
טוב גל, אני לא יודע מאיזה בית ספר אתה מגיע אבל רק שתדע כ90 אחוז מהתלמידים אצלנו מעתיקים בכל בחינה ואנחנו נחשבים בין הבתי ספר הטובים שיש... אישית לי זה לא יעשה כלום אם אני אגש לחבר. (אבל עם המצפון שאתה מפעיל עלי עכשיו אני כבר לא כזה בטוח שאגש...)
שבת שלום

אברה
21-08-2009, 15:37
אני לא יודע איפה אתה לומד, אבל אני לומד בבית ספר דתי ואצלנו אחוז ההעתקות הוא קטן מאוד, ולפי דעתי הוא באזור 10% בלבד.

מאור עטר
21-08-2009, 15:42
רגע אברה בן כמה אתה ?! אתה לומד בביה"ס או מלמד?

גל_כהן
21-08-2009, 15:46
צבי , אני לא אומר לרגע שאין העתקות בבית הספר שלי (נתפסו 11 תלמידים משכבתי בבגרות באנגלית) ,
ואני לא מנסה להפעיל עליך שום דבר.
אם החברים שלך רוצים להיות תלותיים (וקשה לצאת מתדמית תלותית אחרי שנכנסים אליה)
ושאתה תעשה דברים במקומם והם מרגישים טוב עם זה ,
אז כביכול אין שום סיבה שלא לעזור להם ולהתנהג כפי שמתנהגים כל שאר ה-90% - אני
פשוט לא מאמין שזה נכון , אבל תעשה מה שאתה חושב , לא מה שאני אומר.

יום טוב :) !

tzvi
21-08-2009, 15:58
אברה, תתפלא לשמוע שגם אני לומד בבית ספר דתי (אמנם לא ביישיבה אבל בתיכון דתי- אגב אתה מירושלים?). גל, אכן הילדים שלהם אני ניגש הם ילדים תלותיים שלא מאמינים שהם יכולים להצליח בעצמם אבל אם אני לא אגש להם אין מישהו אחר שיעשה זאת... (חבר מאוד טוב שלי רצה שאגש לו ודירבנתי אותו שיעשה זאת לבד)
תודה

אברה
21-08-2009, 16:04
צבי, אני לא רוצה ח"ו לומר שהחילוניים הם מעתיקנים והדתיים לא, אך לפי דעתי (כמו רוב חברי), מי שמעתיק- הוא שקרן, ואנו לא רוצים להיות שקרנים.
בקשר לחבריך- תנסה לעודד אותם לעשות את הבחינה לבד, ושהם יכולים להצליח בעצמם.
ד.א אני לא מירושלים, ואני לומד בפתח תקוה.
עומר, אני כרגע תלמיד שעולה לכיתה י"ב, בן 16.5 (אני אמור לעלות לכיתה י"א) ואני שואף להיות פרופ' במתימטיקה.
לא צריך להיות מורה כדי לדעת טוב, ואפילו מצוין, את החומר, אפשר להיות גם תלמיד.

אריאל
21-08-2009, 17:48
אני ממש לא ממליץ על זה, עדיף שתיכנס לבגרות איתם........
כמובן שאני בכלל לא בעד העתקות.

אם ייתפסו אותך, תיהיה בטוח שחברים שלך לא "יעזרו" לך להחלץ לאיפה שתקלע..

אני עשיתי טעות בכיתה י"א ונתתי לכמה להעתיק, אחד העתיק עם שגיאת כתיב והשאר ממנו ופסלו לכולנו את הבחינה(במחשבים).
חבר שלי נכנס במקום חבר אחר לבחינה, ותפסו אותו לפי בדיקת שם, הוא קצת יצא דפוק באיזה קטע (שאני לא הולך לפרט) אבל לך תדע מה יקרה.

ובכלל, למה שחבר שלך לא יילמד כל השנה ואתה כן, ובסופו של דבר לשניכם יהיה אותו ציון ?

לדעתי זאת לא צרה, זה בעיה שהם הביאו על עצמם ושיתמודדו איתה, מנגד, תציע לחברים שלך עזרה לקראת הבגרות.