PDA

צפה בגרסה המלאה : [הסבר] מבקש הסבר איך להתמודד על הבוחנים

Netanelm7
30-08-2009, 21:04
אני יודע שזה נשמע אדיוטי אבל אני חווה את זה על בשרי.
כפי שאתם יודעים בדיקת הבגרויות אינם 100% אובייקטיבים ואינם תמיד מסתמכות על ידע אלא על התרשמות הבוחן.
כמו כן לא לשכוח שהבוחנים בלחץ מטורף כשהם בודקים, ולכן לפעמים הם טועים, לפעמים בגדול. :09:

אני לדוגמא הגשתי את 005 מועד א', מבחן של 90 - 95 (כל התשובות הסופיות והדרך נכונות בדקתי ואימתתי את זה עד כדי רמה של 10000%)
וקיבלתי 60... איך אפשר להסביר את זה? חשבתי וחשבתי וזה גם שאלה של מזל ... כי אם יפול לי בוחן שהוא "קצר רוח" והוא יבדוק את השאלות שלי, והפתרון שלי לגאומטריה הוא ארוך (אך נכון), לדעתי הוא יחשוב שהפתרון חלקי ויקח כמה נקודות (אפילו הרבה)... אחרת איך אפשר להסביר את הציון (אני מכיר אנשים שזה גם קרה להם ... כל הקטע עם הציונים)?

אז שאלתי היא:

1) מה לדעתכם אני צריך לעשות בבגרויות כדי למנוע "לקיחת נקודות": לרשום הסברים קצרים יותר? לנסות "להרשים את הבוחנים"? כי זה לא הגיוני שתלמיד יגיש מבחן של 100 ויקבל פחות מ70 אני מקווה שאתם מסכימים איתי :yes2:

תודה רבה על העזרה

Dodo
30-08-2009, 21:32
תראה, ברור שיש פה גם עניין של מזל, אני בטוח שלא כל הבוחנים בודקים מבחן מבחן ב-100% פיקס, אבל אני חושב שלפחות 70% עושים כך. תשמע, אם חושבים על זה - זה לקבוע עתיד של בן אדם, ודיברתי פעם עם מורה שאמרה שהיא מקפידה לבדוק את כל המבחני בגרות כמו שצריך, וכשהיא מרגישה שהיא עייפה היא נחה למשך חצי שעה ואז ממשיכה.

מה שאני מדגיש עליו כשאני כותב פתרון בבחינת בגרות:
כתב ברור, עיצוב הפתרון באופן כללי - שיהיה מסודר, ויפה לעיין, צבעים במידת הצורך...
סרגל...

אם תקפיד על כל אלה אני לא חושב שתהיה בעיה.

אני לא חושב שיש פה קשר להסברים קצרים או ארוכים יותר. הסבר ארוך יותר לווא דווקא יוריד לך נקודות, אלא אם אתה רושם דברים לא נכונים.

ושמע, זה שהגעת לתשובות סופיות נכונות לא אומר שבהכרח אין טעויות בדרך...

לסיכום, אני חושב שצריך להקפיד ממש ממש (!!!) על עיצוב הפתרון כדי להקל על הבוחן בבדיקה ...

אגב אני מסתכל על תלמידים בכיתה שלי עם כתב מזעזע, ושלא מפרטים תמיד, אבל עדיין מוציאים את ה- 95-100.

tzvi
30-08-2009, 21:38
נתנאל, ערב טוב (אני כותב לך בפרסומות של כוכב נולד...).
אצלי בשכונה אני מכיר מורה שהוא בדק בגרויות של מועד ב של 005 והוא סיפר לי שהשנה הגאומטריה היתה קלה במיוחד כדי להחזיר את הממוצע הארצי כלפי מעלה (מהצניחה שעבר שנה שעברה...). אולם הוא אמר שהם החמירו בניסוח כחוט השערה. לדוגמא בסדרות- כל הדרך עד למשוואה (שהיא 90 אחוז ניסוח) שווה 60 אחוז מהתרגיל. בגאומטריה- אם כתבת הגובה במשש הוא גם התיכון יורד לך 5 אחוז מהתרגיל- צריך לכתוב הגובה לבסיס!
בקיצור הצעתי לך היא שתעשה את כל השאלות שדורשות פחות ניסוח. לדעתי כדי להוציא ציון יותר טוב תנסה לעשות שאלה בסדרות ושתי שאלות בגאומטריה. שים לב שהשאלות בהסתברות ואלגברה דורשות ניסוח מדויק מאוד על כל פרט של התרגיל ועל כל טעות יורדות לך 5 אחוז- וחבל....
בסדרות זה טיפ טיפה הסבר והכל פתירת מערכת משוואות ובגאומטריה פשוט לשנן במדויק את המשפטים!
בהצלחה בהמשך הדרך ובמועד חורף (אחותי קוראת לי מחדר הטלוויזיה, צריך לעוף....)
לילה טוב:biggrin:
עריכה- איך מיי עפה?!!!!!

lori
30-08-2009, 21:42
יששששששש מייי עפפפפפפפפה חלום חיי !
ולאדי כפרה עלייך אני מקווה שתזכה :):):)

Netanelm7
30-08-2009, 21:46
נתנאל, ערב טוב (אני כותב לך בפרסומות של כוכב נולד...).
אצלי בשכונה אני מכיר מורה שהוא בדק בגרויות של מועד ב של 005 והוא סיפר לי שהשנה הגאומטריה היתה קלה במיוחד כדי להחזיר את הממוצע הארצי כלפי מעלה (מהצניחה שעבר שנה שעברה...). אולם הוא אמר שהם החמירו בניסוח כחוט השערה. לדוגמא בסדרות- כל הדרך עד למשוואה (שהיא 90 אחוז ניסוח) שווה 60 אחוז מהתרגיל. בגאומטריה- אם כתבת הגובה במשש הוא גם התיכון יורד לך 5 אחוז מהתרגיל- צריך לכתוב הגובה לבסיס!
בקיצור הצעתי לך היא שתעשה את כל השאלות שדורשות פחות ניסוח. לדעתי כדי להוציא ציון יותר טוב תנסה לעשות שאלה בסדרות ושתי שאלות בגאומטריה. שים לב שהשאלות בהסתברות ואלגברה דורשות ניסוח מדויק מאוד על כל פרט של התרגיל ועל כל טעות יורדות לך 5 אחוז- וחבל....
בסדרות זה טיפ טיפה הסבר והכל פתירת מערכת משוואות ובגאומטריה פשוט לשנן במדויק את המשפטים!
בהצלחה בהמשך הדרך ובמועד חורף (אחותי קוראת לי מחדר הטלוויזיה, צריך לעוף....)
לילה טוב:biggrin:
עריכה- איך מיי עפה?!!!!!

אתה יודע מה ? נגיד שירדו לי אפילו 50% מתרגיל אבל זה לא מסביר את הציון ... לפי הציון טעיתי בשאלה שלמה ועוד חצי משאלה 2 !!!!!!!!! כשכל הדרך שלי והתשובות נכונות (גם כתבתי להם וגם ציירתי כדי שיהיה יותר ברור)

דודו תאמין לי עשיתי את זה!! וגם ציירתי כדי שיבינו... עשיתי הכל תקין! וזה היה ממש ברור.

זה מפחיד אותי כי אני כבר מתחיל לא לסמוך על הבדיקות של משרד החינוך (אני מדבר כך כי זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי)...
ואני לא יודע מה לעשות

tzvi
30-08-2009, 22:00
נתנאל- בתחילת השנה יבואו מחברות הבחינה לבצפר ויתאפשר לך לעבור על המחברת בחינה עם המורה שלך- אחרי שתעשה זאת בוא לפורום ותגיד לנו ותסיק מסקנות.
לורי- נראה לי שמיי עפה בגלל השמלה המזוויעה והחיוורת שהיא לבשה (כל השיר התרכזתי בשמלה...)+ היא הייתה גאוותנית ושחצנית והעם הישראלי לא אוהב את האופי שלה למרות שהיא הכי מוכשרת שם....
לדעתי רוני עומדת לנצח- אין מה לעשות- עם ישראל הוא עם רדוד שיבחר את רוני כי היא בובה. למרות שעכשיו היא דפקה את ההופעה הכי טובה שלה העונה וולדי נתן הופעה פושרת (השיר של שירי מיימון...)

tzvi
30-08-2009, 22:55
לורי- יופפפפייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייי ייייייייייייייייייייייייי ייייייייי, עכשיו אני מאושר!!!:20_003:. אמרתי לך אין מה לעשות- העם אוהב את רוני. אם היית אומרת לי לפני חודשיים שהיא הייתה מנצחת הייתי אומר שאת הזויה- היא הייתה חמודה עם קול קטן בלי ביטחון. אולם מאז הדואט עם מיי היא קיבלה ביטחון ונהייתה פייטרית רצינית, וכפי שהשופטים מכנים זאת- אכן "תפרחת הדלומי", לדעתי היא באמת פרחה ויש לה קול מעולה והיא עוד תצליח ובגדול.
לילה טוב

lori
30-08-2009, 22:55
אוף רוני זכתה :(
ולאדי הכוכב שלי :)
אני מקווה שיצליח בהמשך הקריירה שלו הוא אחלה אדם !

lori
30-08-2009, 22:57
לילה טוב :)
לא אהבתי את רוני הילדה - זה מה שהיא :)
לא נורא ולאדי אתה הכוכב !

lori
30-08-2009, 22:58
טוב מה פתחנו דיון על זה.. תפתחו בדיבורים 8-)

tzvi
30-08-2009, 23:01
מזתאמרת, לא אהבת את רוני הילדה??????
אני עדיין קצת המום שמיי לא ניצחה, אבל היא גזרה את דינה כשהיא לבשה את השמלה שסבתא רבא שלי נוהגת ללבוש......................
לוולדי יש אחלה קול והוא באמת כוכב אמיתי אבל גם רוני.\
אסביר לך משהו- כשאני קורא את כל הטוקבקים באתרים כולם אמרו שוולדי הוא חנון וצריך לעוף, ורוני היא בובה מקסימה.......... אין מה לעשות הם הרוב שבוחרים ולדעתי שניהם ממש מוכשרים (כמובן שמיי כמה רמות מעל)*
לילה טוב (אולי נראה אותך בעונה הבאה???)

lori
30-08-2009, 23:05
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחח זה היה בציניות נכון? Xd
כן מיי כמה רמות מעל אבל אחרי ששמעתי איך היא מתייחסת למעריצים ירד לי ממנה [במובן החיובי]
אני בכלל הייתי מעריצה של חובי סטאר !
מאז שהוא עף הייתי ניטראלית אבל חשבתי שרוני צריכה לעוף..
מיי טובה אך מאוד מתנשאת ומגיע לה שלא זכתה
ולאדי אדם נהדר גם רוני אבל לא יודעת יש הרגשה שמיי זו שתתפרסם לבסוף..
מי בכלל שמע על כמה וכמה "כוכבים נולדים" שזכו ולא יצא מהם כלום..

tzvi
30-08-2009, 23:09
טוב יאללה לילה טובבבבבבבב:takdir:
אגב איזה שיר זוועתי (גם המילים וגם המוזיקה)שר ישראל בר און- זה היה נשמע כמו הופעה של יובל המבולבל.... וכן זה היה בציניות מוחלטת.......... צ'או

lori
30-08-2009, 23:10
חחחחחחחחחחחחחחח נכון
ליל"ט :)

Netanelm7
30-08-2009, 23:26
לדעתי כוכב נולד הולך ונהיה גרוע כל שנה כי בכוכב נולד 1-2 בחנו אנשים ע"פ כמה סגנונות ולא כמו עכשיו שאומרים להם תבחרו איזה שיר שאתם רוצים...
וגם זכו אנשים שלדעתי לא שרים כמו שמקצוען צריך (אני לא מדבר מתוך נסיון חחח... בגלל זה הדגשתי את "לדעתי") אלא מתוך חמלה של הקהל... זו דעתי...

ד"א
איך מערערים על בגרויות? שולחים מכתב למי? ומתי?

תודה רבה!!!! :)

לילה טוב!! :)

Ohadush
31-08-2009, 00:35
יששששששש מייי עפפפפפפפפה חלום חיי !
ולאדי כפרה עלייך אני מקווה שתזכה :):):)
חחח למה מיי חמודה אבל לא שרה כל כך יפה.
הייתי מת שולדי יזכה ובסוף הוא לא זכה :yes2:

tzvi
31-08-2009, 07:28
נתנאל, בוקר טוב
הנה קישור המסביר לך איך מגישים ערעור ומתי ובאיזה תנאים תוכל לעבור על מחברת הבחינה:
http://www.geva.co.il/geva/p,636,568.asp
צריך להדגיש, שבמקרים חריגים הערעור מתקבל אך אם אתה מרגיש שבאמת נעשה אי צדק
לך על זה.......... ומהיום, תקשיב לי, לך על 2 גאומטריה ושאלת סדרות.....
(אגב יש לך כבר ציון סופי טוב ב05 לא?)
יום מעולה