PDA

צפה בגרסה המלאה : [סיכום] תכנית "תלפיות" / "פסגות"

Netanelm7
07-09-2009, 23:20
שלום לכולם... כפי שקראתי באינטרנט ושמעתי והרבה אנשים... אלו הם התכניות הכי גבוהות שאפשר להגיע אליהם בצבא (מבחינה אקדמאית), וכמובן הדרישות הם סופר גבוהות (ממה שהבנתי הדרישות הם 2 במספר:

א. 675+ בפסיכומטרי
ב. ציונים מעולים עד סוף כיתה יא' בבגרויות (פה הבעיה שלי ... לא להשקיע זה לשקוע...)

http://www.mod.gov.il/pages/psagot/pdf/psagot.pdf

צירפתי גם את הדף להרשמה כדי שתוכלו להבין על מה אשאל את השאלות ... אז ברשותכם:

שאלה 1
אם ציון הפסיכומטרי שלי הוא מעולה (לדוגמא 780) וציוני הבגרות שלי לא מעולים ... האם הם מתחשבים ומעבירים?

שאלה 2
זוהי השאלה העיקרית יש שם טעות (הקישור ששלחתי)... כתוב שצריך לעשות פסיכומטרי עד אפריל 2008 ... אבל לא משנה חח...
האם אפשר לדחות את אחד מהתכניות (לא משנה איזו) בשנה? כלומר בזמן הזה אוכל לעשות פסיכו ביג' ולשפר בגרויות ואז להגיש להם את ציוני יש + תעודת הבגרות שלי .. וכך הם יראו את הציונים המשופרים ולא את יא' .
לפי ההגיון אין סיכוי שהם יסכימו כי אלה הם כללים אבל מי יודע... אולי מישהו מכם יאיר את פני :09:

שאלה 3
בתכנית תלפיות ... לא מצאתי את הדרישות
ובתכנית פסגות לא מצאתי כמה קב"א צריך... האם מישהו מכם יודע?
ממש תודה רבה!!! :)

alex_ak
08-09-2009, 01:00
מוזר אבל אני קיבלתי מיונים לתלפיות בלי שעשיתי פסיכומטרי בכלל...(כניראה שאני אעשה בדצמבר...)

Ohadush
08-09-2009, 01:20
נתנאל לפי מה שאני רואה שם אין אפשרות של מדעי המחשב הנדסת תוכנה.

Netanelm7
08-09-2009, 08:02
לפי מה שקראתי ... עושים תואר ראשון בהנדסת תוכנה ותואר שני במדעי המחשב חוץ מהתיזה ... שאותה אפשר להשלים אחר כך...

alex ... ממי קיבלת מיונים? מהצו ראשון? מהבית ספר?
וד"א ... סיימת יא? אם כן מה ממוצע הציונים שלך ?

chenfire
08-09-2009, 08:24
ממש לא אתה מתבלבל.
פסגות תוכנה- תואר ראשון ושני ללא תיזה.
תלפיות- מדעי המחשב/ מתמטיקה/ פיזיקה. מתוכם אתה בוחר 2 כאשר אחד ראשי והשני משני

yoavzilberman
08-09-2009, 08:41
להלן אתר של מפא"ת המסביר קצת יותר על תלפיות ועל הליך ההרשמה ותנאי הקבלה:
http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/miun.asp

alex_ak
08-09-2009, 14:27
לנתנאל:
סיימתי י"א עם ממוצע ציונים טוב יחסית...
קיבלתי את המיונים בצורת שאלון וזימון באתר "עולים על מדים" בקיוסק מידע אישי...ואחרי שמילאתי את השאלון קיבלתי תוך מספר ימים זימון הביתה למיונים...בנובמבר..

Netanelm7
08-09-2009, 16:01
ממש לא אתה מתבלבל.
פסגות תוכנה- תואר ראשון ושני ללא תיזה.
תלפיות- מדעי המחשב/ מתמטיקה/ פיזיקה. מתוכם אתה בוחר 2 כאשר אחד ראשי והשני משני

חן ...לא המצאתי את זה :)

הנה הקישור : http://www.mod.gov.il/pages/psagot/hachshara.asp

האם מישהו יכול לענות לי על השאלה ה-2?

ותודה רבה לכולם על ההתעניינות!!!!!

נ.ב
alex ... האם לקחת את מגמת הנדסת תוכנה + 5 פיסיקה בבית ספר? ואם כן האם תוכל לפרט מהם הציונים ה"יחסית טובים" שלך ? משום שאני רוצה להבין ולראות אם יש לי סיכוי לאור ציוניי.
אם לא אין בעיה ... כל תשובה תתקבל בברכה

תודה!

Ohadush
08-09-2009, 16:05
אלכס מה הממוצע שלך בי'א ? ועד כמה אנגלית משפיע לי ?

Netanelm7
08-09-2009, 16:54
שאלה קטנה ... האם בצו ראשון נתתי להם את הדף שבו כתוב הקוד שלי (בקיוסק מידע אישי)?
באתר בפרסם אלכס...

עריכה
לא משנה מצאתי את זה x_x
השאלה שלי לאלכס עדיין רלוונטית :)

Ohadush
08-09-2009, 17:28
חן אשמח לדעת מה זה תיזה ?

Netanelm7
08-09-2009, 17:39
מן עבודת גמר אם אני לא טועה

Ohadush
08-09-2009, 22:10
אבל לפי מה שהבנתי אם אני עושה תואר במדעי המחשב והנדסת תוכנה זה חצי חצי ולא תואר שלם.

chenfire
08-09-2009, 22:12
חן ...לא המצאתי את זה :)

הנה הקישור : http://www.mod.gov.il/pages/psagot/hachshara.asp

האם מישהו יכול לענות לי על השאלה ה-2?

ותודה רבה לכולם על ההתעניינות!!!!!

נ.ב
alex ... האם לקחת את מגמת הנדסת תוכנה + 5 פיסיקה בבית ספר? ואם כן האם תוכל לפרט מהם הציונים ה"יחסית טובים" שלך ? משום שאני רוצה להבין ולראות אם יש לי סיכוי לאור ציוניי.
אם לא אין בעיה ... כל תשובה תתקבל בברכה

תודה!
נו באמת אתה נותן לי קישור לתוכנית פסגות ולא לתלפיות!! תקרא שוב את שמות התוכניות ומה הן מציעות, אני חושב שאתה מבולבל בזה

Netanelm7
08-09-2009, 22:21
חן ... שוב , לא התבלבלתי ... אמרת כי בפסגות עושים 2 תארים בהנדסת תוכנה ("פסגות תוכנה- תואר ראשון ושני ללא תיזה.") ... אולי לא הבנתי נכון?

chenfire
08-09-2009, 22:31
חן ... שוב , לא התבלבלתי ... אמרת כי בפסגות עושים 2 תארים בהנדסת תוכנה ("פסגות תוכנה- תואר ראשון ושני ללא תיזה.") ... אולי לא הבנתי נכון?
אם כך, עמך הסליחה :agree:.

Netanelm7
08-09-2009, 22:55
זה בסדר :) חשבתי שהתבלבלתי ... תודה על ההבנה.

ד"א
האם מישהו שמבין יכול לענות לי על שאלה 2?

תודה רבה!!

chenfire
08-09-2009, 23:15
תתקשר למדור עתודה ותשאל(שאלה 2), בטלפון הרגיל של קד"צ

alex_ak
09-09-2009, 00:32
אממ לא...אני לומד פיזיקה 5 יח"ל וכימיה 5 יח"ל...הציונים שלי מעל 90...
כימיה:93
פיזיקה(מכניקה):100
מתמטיקה(005+006):100
ספרות:93
היסטוריה:95
אנגלית e :95
לשון(לא כולל חיבור):92
יכול להיות ששכחתי משהו...לא כול הציונים סופיים כי לא עשיתי עדיין את כול השאלונים בכול המקצועות...
בטח שיש לך סיכוי...אם יש לך קב"א מתאים אבל ציונים לא בשמיים אני חושב שגם במידה ולא יזמנו אותך אתה יכול להגיש מועמדות...

Ohadush
09-09-2009, 00:43
אחלה ממוצע איך אתה לומד להיסטוריה חח.

Netanelm7
09-09-2009, 18:54
מסקנה ... היחסית טוב שלך הוא לא יחסית טוב שלי x_x...
אלו ציונים טובים מאוד אם לא מצויינים!!!!!
את הקב"א שלי כנראה ואני לעולם לא אדע... אבל להגיד מועמדות אני אגיד (בפסגות או תלפיות).

memi
13-09-2009, 04:20
אם יש לך פרופיל 82-97 בלי סעיפים פוסלי טייס ולא כתוב לך בקיוסק המידע שאתה מתאים לצוות אוויר אז תדע שיש לך קב"א נמוך מ-54, או פשוט דפ"ר 60 ומטה.

כמו כן תבדוק אם אתה זכאי להירשם לעתודה דרך האתר, אם לא אז כנראה שיש לך פחות מ-52.

Netanelm7
13-09-2009, 18:09
אם אין לי עדיין פרופיל ... יכול להיות שבגלל זה לא כתוב לי שאני מתאים לצוות אוויר?

memi
13-09-2009, 19:33
כן.
אגב לא כתוב פרופיל מספרי בקיוסק המידע, זה כתוב בתיאור מילולי, יכול להיות שבגלל זה אתה חושב שאין לך (אלא אם ידוע לך שיש לך בעיות רפואיות ואתה צריך ללכת לועדה רפואית).

בכל מקרה, בדוק אם אתה יכול להירשם לעתודה (על ידי האתר וגם על ידי יצירת קשר עם לשכת הגיוס\מדור קד"צ - שאל אותם אם אתה יכול להרשם לעתודה).

Netanelm7
13-09-2009, 19:43
כן אני צריך להשלים מסמכים רפואיים (שכחתי להביא בצו ראשון x_x)... לעוד שלושה ימים ואז אומרים לי את הפרופיל ... האם אז אני אמור לקבל / לא לקבל?

תודה.

Netanelm7
13-09-2009, 20:06
אם נאמר באתר כי: "שלום רב,

במידה וגיוסך נדחה ע"י לשכת הגיוס, ניתן להירשם למסלול העתודה בשנה שלאחר מכן.

בדחיית גיוס - הכוונה לדחייה בשנה ויותר."

כלומר אפשר לדחות צבא ואז ללכת לעתודה ... האם זה פסגות גם נחשבת עתודה? וזה רלוונטי אליה? (כתבתי להם את אותה שאלה פשוט הם לא עונים מהר כמוכם :)

תודה!

memi
14-09-2009, 01:40
מה גורם לך לחשוב שפסגות זה לא עתודה? בגלל שקוראים לזה פסגות?

זאת בסך הכל תוכנית עתודה למצטיינים.

אל תשאל את הצבא שאלות דרך אף אמצעי שאינו פקס או טלפון.

Ohadush
14-09-2009, 02:51
memi יש לך מושג מה הקריטריונים לקבל זימון לפסגות?

Netanelm7
14-09-2009, 10:26
אוהד... לפי מה שאני יודע הקריטריונים הם:\

1) פסיכומטרי מעל 675
2) ציונים טובים בכיתה יא'

אבל זה מוזר כי אם אפשר לדחות אותם בשנה ואז להגיש מועמדות (במידה ואפשר) אז כבר אפשר להראות להם את תעודת הבגרות...

memi תודה! ... אף האם אפשר לדחות צבא בשנה ואז להגיש מועמדות (ולהתקבל ... הלוואי :))?

תודה!! :)

memi
14-09-2009, 16:08
אתה שוכח דבר אחד, פסיכומטרי זה תנאי לקבלה לאוניברסיטה לחוג כפול של חשמל ופיזיקה. כדי להגיע לעתודה אתה צריך קב"א מסויימת. עם קב"א לא מתאימה ופסיכומטרי 800 וממוצע בגרויות 120 לא יקחו אותך לאף עתודה לדעתי.

אתה בי"ב נתנאל, אתה יכול להירשם לעתודה עד אפריל. חכה שתקבל את העלונים בדואר.

Netanelm7
14-09-2009, 18:43
קב"א לא מתאימה לעתודה (לכל עתודה) זה 52- נכון?
ד"א קיבלתי זימון לפרוייקט גאמא ... ושמעתי מהרבה אתרים שמי שמקבל זימון, יש לו קב"א 55+:
http://www.iopanel.net/forum/thread18373.html

אולי זה חרטוט , אבל אותי זה קנה :)

נ.ב
לגבי העלונים ... מתי אמורים לקבל אותם? אני מקווה לפני אפריל...

אבל יש לי שאלה שיכולה לשנות לי את המסלול בצורה משמעותית:
האם אפשר לדחות את "פסגות" בשנה (לעשות פסיכומטרי על הדרך ואולי יג' וגם לשפר בגרויות) ואז להראות להם את כל התוצאות הטובות (ב"ה :))??

תודה רבה !! :)

Dodo
14-09-2009, 19:03
נתנאל, אני הייתי ממליץ לך להתקשר לכוכבית גיוס ולשאול שם את כל השאלות האלה,
לא שאני מזלזל בידע של חברי הפורום כאן, אבל עדיף לדבר בטלפון, ולשאול פעם אחת את כל השאלות הללו במקום לכתוב הודעה בפורום באינטרנט ולקבל תשובה מגורם שהוא לא מוסמך ...

בכל זאת, זה לא משחק, מדובר בהחלטה שתקבע לך את העתיד

Netanelm7
14-09-2009, 19:35
האם תוכל לאמר לי את המספר בבקשה?

תודה! :)

Dodo
14-09-2009, 20:00
כוכבית 3529

(אגב אם תשים לב, כשאתה כותב את המספרים אז זה 3 זה האות ג , 5 זה האות י , 2 זה ו ו-9 זה ס .. ג-י-ו-ס .. ככה קל לזכור )

אני ממליץ לך לשאול שם ולברר הכל .. תשגע להם תשכל בשביל זה הם שמה

בנוסף אתה יכול להיוועץ בפורומים נוספים באינטרנט שעיקרם הוא לענות לשאלות שקשורות בצבא
חפש בגוגל ..

Netanelm7
14-09-2009, 20:25
אההה חשבתי זה השם שלהם חחחחחח.... ולא המספר עצמו (כיום רוב הפרסומות עובדות בצורת החיוג הזאת) :)

תודה! :)

memi
15-09-2009, 00:52
לגאמא ממש לא צריך קב"א 55. אנשים עם 51 גם מגיעים לשם אם הם לומדים מחשבים בבית הספר. מי שחושב שלגאמא צריך קב"א 55 חי בסרט.

52 מתאים לעתודה, בהנחה שהדפ"ר לא נמוך מאוד.

את העלונים תקבל אם אתה מתאים לעתודה. אתה לא צריך "לקוות" לקבל אותם לפניי אפריל, למה אתה לא סומך על הצבא פשוט? הרי הגיוני שהוא יחלק עלונים זמן רב לפניי שנסגרת ההרשמה לעתודה...

במקום בלהתעסק בשטויות לא רציניות כמו מחשבות על י"ג ושיפור בגרויות, תתחיל ללמוד עכשיו ותדאג שתהייה לך תעודה טובה. לצבא אין סיבה לקחת בוגר י"ג לפסגות מהסיבה שהצבא מחפש פריארים לשבץ אותם בכל מיני תפקידים של טכנאים והנדסאים (י"ג וי"ד בהתאמה). תלך לי"ג וסביר להניח שגם פסיכומטרי 800 בגרויות 120 וקב"א 56 לא יביאו אותך אפילו לעתודה במדעי הרוח...

אם הממוצע שלך לא טוב אז אולי תעשה פשוט מכינה קדם צבאית או דח"ש ותשפר. לדעתי זה לא רציני להתחיל לחשוב על זה אלא פשוט לעבוד עכשיו ולא להתברבר סתם.

Netanelm7
15-09-2009, 16:47
1. אם לא קיבלתי עלונים עד לפחות לינואר אז אני לא מועמד לעתודה (וזה אומר שיש לי פחות מ52 קב"א)?
2. שמעתי מכמה חברים שלי שסיימו יב' שהם התלבטו בין עתודה ליג'-יד' והצבא אמר להם "תמשיכו יג' (לעיתים אפילו יד') ואז תבואו לעתודה ... וזה מה שהם עשו.
3. דח"ש (דחיית שירות)... לא סתרת את עצמך פה? כי אמרת לי שלא עדיף לי לעשות יג' אך דחיית שירות גם היא לוקחת שנה... ואין פה הבדל.
4. אם אפשר לדחות עתודה רגילה בשנה אז בהכרח גם את פסגות אפשר לא?

בכל מקרה אני הולך לשאול אותם את השאלות הללו.

ד"א
האם אתה sesi?? כי הדיבור שלך ממש דומה לשלו :)

memi
15-09-2009, 21:13
1. אם לא קיבלתי עלונים עד לפחות לינואר אז אני לא מועמד לעתודה (וזה אומר שיש לי פחות מ52 קב"א)?

לא יודע. פשוט תתקשר אליהם ותשאל אם אתה מתאים לעתודה.

. שמעתי מכמה חברים שלי שסיימו יב' שהם התלבטו בין עתודה ליג'-יד' והצבא אמר להם "תמשיכו יג' (לעיתים אפילו יד') ואז תבואו לעתודה ... וזה מה שהם עשו.

י"ג י"ד זה גם יכול להיות עתודה, אבל טכנולוגית ולא אקדמאית. בכל מקרה, כל אדם, ולא משנה אם זה בישראל או בחו"ל (כדי שתבין שאין קשר לשירות הצבאי) שעושה לימודי הנדסאי מתוך ידיעה שבעתיד הוא רוצה ללכת לאקדמיה - עושה טעות חמורה שמעידה על כך שהוא לא ממש מבין מה הוא רוצה מעצמו.

. דח"ש (דחיית שירות)... לא סתרת את עצמך פה? כי אמרת לי שלא עדיף לי לעשות יג' אך דחיית שירות גם היא לוקחת שנה... ואין פה הבדל.

אין כאן שום סתירה. לא צריך לעשות י"ג לא כיוון שזה דוחה את הגיוס אלא כי זה פשוט דבר מטומטם במיוחד אם אתה שואף להגיע לפסגות ולאקדמיה... דח"ש מאפשרת לך לעשות דברים שאולי באמת תצטרך כדי להגיע לאקדמיה - פסיכומטרי ושיפור בגרויות ואולי גם מכינה קדם צבאית (שלדעתי זה חשוב ומועיל יותר מכל שטות של י"ג י"ד, והאמת שרואים את זה גם בחומר האנושי).

4. אם אפשר לדחות עתודה רגילה בשנה אז בהכרח גם את פסגות אפשר לא?

מה זה לדחות עתודה?
אם התקבלת לאוניברסיטה במסגרת פסגות, למה שבכלל תרצה לדחות את זה? :09:

Netanelm7
15-09-2009, 21:40
קודם על תודה רבה על התשובות הענייניות והמאירות! :)

2. לאו דווקא ... אני מכיר אנשים שדחו צבא בשנה ושיפרו פסיכומטרי ועל הדרך עשו יג' (הם אמרו שזה בשביל לארגן את התאים ה"אפורים" לקראת העתודה חחחחח... :))
3. לגבי דחיית שירות זה בדיוק מה שחשבתי ... אם כבר לדחות אז זה לפסיכו + שיפור בגרויות וכו'...
4. לדחות עתודה זה כביכול לעשות דח"ש ואז ללכת לעתודה (כביכול דחייה של שנה של בעתודה), אז השיקול פה זה אם לא מקבלים אותי השנה אז אולי יקבלו אותי אחרי פסיכו ושיפור... (הנחה).

תודה ! :)

memi
15-09-2009, 22:43
. לאו דווקא ... אני מכיר אנשים שדחו צבא בשנה ושיפרו פסיכומטרי ועל הדרך עשו יג' (הם אמרו שזה בשביל לארגן את התאים ה"אפורים" לקראת העתודה חחחחח... :))
אז זה ממש טיפשי.
בד"כ מי שעושה י"ג י"ד עושה את זה במקצוע טכנולוגי, כך שאני מניח שבמסגרת העתודה הם לומדים משהו מדעי, וזה ממש אידיוטי אם כן, כי בי"ג אין שום דבר שעוזר למוח. אתה רוצה להתכונן ללימודים אקדמאים? חדל דיבורים ופשוט תעבוד בי"ב כמו שצריך. כדי להתכונן ללימודי הנדסה מה שתצטרך זה ממש לא ידע של י"ג, אלא בעיקר חזרה על מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית.

. לגבי דחיית שירות זה בדיוק מה שחשבתי ... אם כבר לדחות אז זה לפסיכו + שיפור בגרויות וכו'...

אני קורא את ההודעות שלך כבר זמן רב. עושה רושם שאתה פשוט רוצה לשפר בגרויות כדי לנפנף בממוצע גבוה ולהתהדר בכך שיש לך 5 יחידות במתמטיקה. למה אתה חושב על הדברים האלה במקום לעבוד כמו שצריך השנה ולראות אם אתה יכול להתקבל לאוניברסיטה בלי כל מיני פוזות מסביב?

. לדחות עתודה זה כביכול לעשות דח"ש ואז ללכת לעתודה (כביכול דחייה של שנה של בעתודה), אז השיקול פה זה אם לא מקבלים אותי השנה אז אולי יקבלו אותי אחרי פסיכו ושיפור... (הנחה).

יכולים לקבל אותך לעתודה השנה נניח, אבל אם תעשה דח"ש עשויים שלא לקבל אותך לעתודה גם אם תשפר בגרויות ופסיכומטרי, מהסיבה שעשויים להימצא מועמדים מתאימים יותר ממך.

Netanelm7
15-09-2009, 23:51
2. זה בדיוק מה שאני רוצה לעשות ... כנראה לא לרדת עמוק לתוך דעתי.
אני אמרתי שבמידה ולא יקבלו אותי אז אדחה בשנה ואפשר ואז אולי...

3. התכוונתי לכך שרק אם במידה ולא יקבלו אותי אז אעשה זאת ...

תודה רבה ולילה טוב !!! :)