PDA

צפה בגרסה המלאה : שאלות ותשובות: תכנית תלפיות

shuss
19-09-2009, 16:38
שלום לכולם.
אני חניך בתכנית תלפיות, וראיתי שיש בפורום שאלות רבות על התכנית (בעיקר עם תחילת המיונים למחזור ל"ב).
הייתי רשום בפורום לפני כן, אך כיוון שאסור לנו להזדהות באינטרנט כחניכים בתכנית, החלטתי להירשם בתור משתמש חדש על מנת לענות לכם על השאלות.
באשכול אתם מוזמנים לשאול מה שתרצו על המיונים ועל המסלול, ואענה לכם ככל שאני יודע ובמסגרת מה שאפשר לספר.

יום נעים:)

mathlearn
19-09-2009, 17:09
קודם כל תודה רבה, התוכנית נשמעת ממש קשה להתקבל אז באמת-כל הכבוד!
אני לפני המיונים הראשונים אפילו, והבנתי שיש איזשהו מבחן שנקרא מבחן ידע מדעי. רציתי לדעת איך אתה ממליץ להתכונן למבחן הזה? יש איזשהי חוברת/ספר שאתה ממליץ לקנות כדי להתכונן למבחן ?
זה ממש חשוב לי להגיע מוכן למבחנים כי אני יודע שזה הזדמנות חד-פעמית בכל החיים להתקבל לתוכנית יוקרתית כ"כ ואין דבר שאני רוצה יותר מזה.
חג שמח, שנה טובה וממש ממש תודה!

shuss
19-09-2009, 17:20
המבחנים (בשלב א') בודקים יכולות במתמטיקה ובפיזיקה, וכמו כן ידע קודם בנושאים האלה (למשל, אני זוכר כמה שאלות משלב א' שמי שמכיר כל מיני פרדוקסים ואנקדוטות מתמטיות יכול לפתור בלי שום הבנה או חשיבה).
באפן עקרוני אין כל כך דרך להתכונן - מי שיש לו יכולות מדעיות טובות ובנוסף מתעניין בנושאים האלה יצליח. זה דומה למבחן ידע כללי - אין איך להתכונן אליו, אבל אנשים עם זכרון טוב שמתעניינים ולומדים ולכן יודעים הרבה יצליחו בו.
אם בכל זאת אתה מאד רוצה להתכונן, הייתי מציע לך לתרגל שאלות מהאולימפיאדות בפיזיקה ובמתמטיקה. זה לא ישנה את ההבנה שלך מקצה לקצה, אבל זה יתן לך מושג כללי על מה בעצם רוצים ממך במבחנים.

בהצלחה:)

Hurricane
19-09-2009, 17:54
שוש, לא בדיוק הבנתי מה עושים שם. תוכל לרשום משפט קצר על מה שעושים שם?
חיפשתי קצת באינטרנט, אבל לא כל כך ברור לי מה עושים שם:

תכנית תלפיות הינה תכנית עילית צבאית-אקדמית להכשרת מנהיגות טכנולוגית-מבצעית מעולה למערכי המחקר והפיתוח (מו"פ) ומערכי האמל"ח (אמצעי לחימה) של מערכת הביטחון.
עוסקים שם במתמטיקה ופיזיקה (אני שואל לפי המבחנים)? נשמע מעניין...
אפשר להגיע לשם עם פרופיל 97?

עריכה:
שכחתי להגיד, תודה רבה על זה שבאת לכאן. זה עוזר מאוד. :)

Ohadush
19-09-2009, 18:42
כשאתה אומר יכולות מתמטיות ? זה מתכוון רמה 5 יח' טובה?

chenfire
19-09-2009, 18:56
כשאתה אומר יכולות מתמטיות ? זה מתכוון רמה 5 יח' טובה?
זה מתכוון להבנה טובה של החומר..לא דרוש ידע מעבר ל 5 יח'

Netanelm7
19-09-2009, 19:15
האם אתה מכיר את תכנית פסגות? האם אתה יודע את ההבדלים בין התכניות (פסגות לעומת תלפיות)?

תודה ! :)

Sidis
19-09-2009, 20:31
קודם כל, אין לך מושג כמה אני מעריך אותך על כך שהתקבלת לתוכנית יוקרתית כל כך. אני מעריך אותך עוד יותר כי אתה בא לחלוק את הידע שלך איתנו. יש לי כמה שאלות.
מתי בערך מקבלים זימון לתלפיות לאחר הצו הראשון, והאם ישנה אפשרות לקבל זימון למיונים לפני הצו הראשון (שמעתי שיש תלמידים שבית הספר שלהם ממליץ עליהם)?
שאלה נוספת, האם העובדה שהנני מחונן תקל עליי במיונים? הם מחפשים אנשים בעלי כושר חשיבה ויכולות חברתיות מפותחות או שהם מחפשים יותר אנשים שהם מומחים כבדים בתחומים הריאליים (לא שאני לא טוב במקצועות הריאליים, נהפוך הוא)? במילים אחרות, איזה סוג של אדם הם מחפשים?

Netanelm7
19-09-2009, 20:53
בקיוסק מידע ישנו סעיף: "כשירות רפואית לשירות ביטחון" - האם זה לקרבי? למודיעין? האם מישהו יכול לעזור לי להבין?

תודה ! :)

ד"א
מהם סעיפים פוסלי טייס?

shuss
19-09-2009, 21:14
אוקיי, אשתדל להתייחס לכולם:
הוריקן, התכנית היא בעצם תכנית הכשרה שמשלבת הכשרה צבאית עם הכשרה אקדמאית. המטרה - להכשיר קציני מחקר ופיתוח, בעלי ידע מקצועית והבנה מערכתית על כלל הצבא. אחרי המסלול מוצבים בכל מיני תפקידים בצבא, רובם עוסקים במחקר ופיתוח, חלקם במודיעין וחלקם גם קרביים (הקרביים מאד הולכים גם לסיירות, זה אפשרי אבל קשה). העיסוק האקדמאי הוא תואר במתמטיקה ובפיזיקה (אפשר גם במדעי המחשב), ויש הרבה תכנים צבאיים כמו קורס קצינים, קורס צניחה, טירונות עם הצנחנים, סדרות בכל החיילות, וכו'. בקיצור, זה לא בדיוק קורס שמכשיר אותך לתפקיד מסויים, כמו גאמא או שחקים, אלא יותר הכשרה כללית שהמטרה שלה לפתח אותך ברמה המקצועית והאישית, כדי שאחרי זה תוכל לעסוק במגוון תפקידים (לפעמים ייחודיים לבוגרי תלפיות, לפעמים לא) ולבצע אותם בצורה מצוינת הודות להכשרה שקיבלת. כמובן שאפשר להיות עם פרופיל 97. בשביל להתקבל לתכנית צריך פרופיל 72 ומעלה או 64 באישור ועדה רפואית.

אוהד, כמו שחן אמר הכוונה היא הבנה גבוהה של החומר וחשיבה ריאלית טובה. אין שום יכולת או דרך להתכונן למבחנים האלה, ואין צורך לדעת פיזיקה ומתמטיקה מעבר לרמה של בית הספר. בשלבים מתקדמים יותר נבחנים גם בפן האישי וההנהגתי. יותר מזה אני חושש שאסור לי לפרט.

נתנאל, תכנית פסגות היא תכנית של העתודה. מעבר לזה שבתלפיות יש הרבה הכשרה צבאית כשבפסגות המיקוד הוא הנדסה ופיזיקה (או הנדסת תכנה), בתלפיות אתה חייל תוך כדי ההכשרה - כלומר שירות של 9 שנים, בעוד בפסגות אתה סטודנט ולאחר מכן חייל במשך 6 שנים. התואר האקדמאי שונה - הנדסה לעומת מדע. כמו כן, המיונים לפסגות מסתכמים בראיון אישי, כיוון שהתכנית סומכת על ציוני הפסיכומטרי והבגרות שלך, בעוד המיונים לתלפיות מאד עצמאיים ולכן התכנית מסתמכת מעט על ציוני הפסיכומטרי והבגרות. יש עוד הבדלים רבים. אם יש לך אפשרות לבחור בין השתיים, אני כמובן ממליץ ללכת לתלפיות (אני משוחד אמנם:)). אני חושב שהשילוב בין הבנה צבאית, הכשרה אישית ותואר אקדמאי הוא שילוב מנצח. בכל מקרה, שתי התכניות מעולות. למען האמת, הודיעו לי על הקבלה לתלפיות באמצע יום הראיונות לתכנית פסגות. סתם נקודה משעשעת:)

סידיס, זה מאד תלוי. אם תכתוב לי מתי נולדת אוכל להגיד לך האם תקבל זימון, האם כדאי לך לבקש אותו, או האם לא תוכל לבקש אותו ותיאלץ לחכות למחזור הגיוס הבא. בכל מקרה, לפעמים פוסחים על מועמדים בגלל גילם הצעיר, ככה שאני מציע לך לנסות ולבקש בכל מקרה. תוכל למצוא פרטים נוספים באתר התכנית: http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/miun.asp תחת הקטגוריה "רישום עצמאי".

shuss
19-09-2009, 21:28
סידיס, לשאלתך השניה, גם המיון וגם ההכשרה נמדדת במספר תחומים. הבסיס הערכי והבסיס האישי בינאישי (יכולת הנהגה, מחויבות למדינה, שאיפה לתרום, יכולת לעבוד בקבוצה, יצירתיות, כריזמטיות, וכו') חשובים לא פחות מהבסיס המקצועי - הוא יכולת ההתמודדות עם בעיות בכלל ובאקדמיה, במחקר ובפיתוח בפרט.
סטטיסטית, אצלי במחזור יש התאמה גבוהה בין המתקבלים לתלפיות לעוברי המבחנים לכיתות ולמרכזי מחוננים (אני בוגר מרכז למחוננים), אבל לא הייתי רוצה להתיימר לקבוע האם אתה מתאים יותר או פחות בעקבות היותך מחונן.

Sidis
20-09-2009, 02:47
אני כרגע בכיתה יא', יליד סוף נובמבר (93 אם זה חשוב, זאת אומרת בן פחות מ-16). לא קיבלתי עוד צו ראשון, ואין לי ממש מושג מתי אני אקבל, פשוט תוכנית תלפיות נשמעת לי מאוד אטרקטיבית מפי חניכים ומתמיינים לתוכנית והשמועה לפיה ניתן לקבל זימון אליה עוד לפני הצו הראשון סיקרנה אותי.
אני מודה לך מאוד על תשובותיך, אך אשמח לשאול עוד קצת ברשותך. האם התעניינת בתוכנית לפני שזומנת למיונים , האם הגעת לתוכנית עם השכלה אקדמית קודמת , ועד כמה התוכנית היא תובענית?

Gingle
20-09-2009, 04:02
מה היתרונות של תלפיות על פני פסגות בכלל? בפסגות מקבלים משכורת נוספת שיבוץ מעולה במחקר ופיתוח ותלפיוניקים עוברים אינוסף הכשרות צבאיות מעפנות

mathlearn
20-09-2009, 10:00
אפשר להכנס לתלפיות בפרופיל 64? לא חייבים פרופיל קרבי בשביל להכנס לשם ? תוכל לפרט על זה קצת ?

shuss
20-09-2009, 10:01
מחר אני חוזר ולא אוכל להיכנס לכמה ימים. אתם מוזמנים להשאיר שאלות ואענה לכם כשאחזור.

גינגל, אם הכסף הוא מה שמעניין אותך, צא מהצבא על קב"ן, תעשה תואר ולך לעבוד בחברת הייטק. בימינו זה אפשרי ואף לא קשה.
ובכל זאת אענה לך, בלי להשוות את פסגות לתלפיות. ההכשרות הצבאיות בתלפיות הן "שלח לחמך", ובכלל ידע רחב בתחומים מגוונים ויכולת להשליך מאחד על השני עוזרות בכל תחום בחיים. יצא לי להיתקל בהרבה סיפורים על אנשים שבלי הידע שלהם בתחומים שוליים כביכול לא הגיע לפריצות דרך. למשל לואי פסטר, שהתעסק בפשיטת עורות בצעירותו, וכך למד על בעלי חיים, או הארווי ג'ונס, חייל שההבנה שלו בפסיכולוגיה (למרות שהיה פיזיקאי) הצילה את לונדון מהפצצות במלחמת העולם השניה.
ידע רחב ומגוון ושילוב נכון בין תחומי הידע הוא חלק הכרחי בכל דבר שבו תעסוק.
לגבי שיבוץ המחקר, מקבל אותו כל אדם עם תואר אשר מתעסק במחקר. כך גם תלפיונים שמתעסקים במו"פ (רובם) מקבלים שיבוץ מחקר. לגבי אפשרויות להמשך, הרבה מקומות דורשים בוגרי תלפיות בלבד. בשאר המקומות, ההכשרה הנוספת שקיבלת בתלפיות אמורה לעזור לך בהמשך. האם זה נכון או שעבדו עליי? אוכל להגיד לך רק בעוד כמה שנים טובות, כשאסיים.:)
לגבי היתרון של תלפיות על פסגות, אני לא רוצה לקבוע באפן חד משמעי שתלפיות טובה יותר ואני בכלל לא מאמין שהתכנית בהכרח טובה יותר. אני באפן אישי התקבלתי לשתי התכניות ובחרתי ללכת לתלפיות משיקולים שעיקרם תפקידים תורמים לאחר ההכשרה וסביבה חברתית במהלכה. יש לי חברים שהולכים לפסגות ואני מאמין שהתכנית מעולה, אני בכלל לא רוצה להיכנס לשאלה מי יותר טובה אובייקטיבית, כל אחד והשיקולים שלו מה עדיף.

סידיס, אתה תצטרך לשלוח בקשה להתמיין כיוון שאתה יליד נובמבר, אך תוכל לעשות את זה רק עם תחילת המיונים למחזור הגיוס שיתגייס בעוד שנתיים. ההרשמה תיפתח ביוני 2010 למיטב ידיעתי. יכול להיות שאפשר לקבל זימון לפני הצו הראשון, אבל אל תקח סיכונים. אם לא תזומן עד ספטמבר 2010, בקש.
התעניינתי בתכנית מאד לפני שזומנתי, אני מכיר אותה דרך קרוב משפחה שהיה בה. לפני התכנית למדתי ברמה אקדמאית פסיכולוגיה והסטוריה. למדתי אותם מתוך עניין, בידיעה שלא אעסוק בתחומים האלה בעתיד. לכן אין לי שום פטור או ידע אקדמאי רלוונטי לתכנית. עם זאת, יש אצלנו כמה במחזור שיש להם ידע אקדמאי קודם וחלקם אפילו פטורים מקורסים מסויימים. יש גם מעטים עם תואר מלא. אני לא יודע אם אני יכול לפרט בדיוק, אבל יש מה לעשות איתם בזמן ההכשרה. בקיצור יש מה לעשות עם נקודות זכות אקדמאיות.

black knight
05-10-2009, 12:45
לפני משהו כמו 3 שבועות מילאתי שאלון אינטרנטי שנשלח אליי במסגרת ההתמיינות לתוכנית.
ציון האנגלית (5 יחידות לימוד) שהזנתי בשאלון היה מתחת ל-90(85....), בעוד ששאר הציונים(לרבות הציונים בפיזיקה ובמתמטיקה - 5 י"ל)- היו מעל ל-95.... מאז לא קיבלתי כל פנייה מהצבא, אף על פי שהאחרון החל לשלוח זימונים(באינטרנט נתקלתי ביותר מ-5 שקיבלו זימון למבחני שלב א')....
אז... רציתי לשאול האם הציונים שלי מאפשרים קבלת זימון, וזה עתיד להגיע אליי בתקופה הקרובה או שמא אין לי למה לצפות?
במידה ולא, עם מי מהגורמים של התוכנית ניתן ליצור קשר(בית הספר מוכן להעלות לי את הציון בעוד 5 נק' ל-90)?

תודה מראש

memi
05-10-2009, 18:43
סידיס, לשאלתך השניה, גם המיון וגם ההכשרה נמדדת במספר תחומים. הבסיס הערכי והבסיס האישי בינאישי (יכולת הנהגה, מחויבות למדינה, שאיפה לתרום, יכולת

כנראה התפקשש להם, כי אני יודע על בוגרת תלפיות שלא חיה בארץ. עם "מחויבות" כזאת מי צריך אויבים :takdir:.

תודה לך שאתה משתף אותנו בידע שלך. איזה שנה אתה בלימודים?

אגב - בזמן האחרון גם בפסגות עוברים סדנאות צבאיות.

shuss
07-10-2009, 18:43
black night, הציונים שלך מספיקים בהחלט לפי מה שידוע לי. שלב א' אורך מספר חודשים ומסתיים בסביבות ינואר. המתמיינים בינואר עוד לא קיבלו זימונים. אני באפן אישי עשיתי את שלב א' בנובמבר וקיבלתי זימון שבועיים לפני המבחנים, כך שהגיוני שעוד לא זומנת. בכל מקרה, אתה מוזמן להתקשר למדור המיון ולשאול לגביך בכל שלב.

ממי, לא כל בוגרי תלפיות חיים בארץ. אני מכיר כמה בוגרים שיצאו לחו"ל לעשות פוסט דוקטורט או לענייני מחקר ופיתוח ובסופו של דבר חזרו. חשוב לזכור שיש מחויבויות אחרות, כגון מחויבות לאקדמיה, מחויבות לעולם ולסביבה וכו'. כמו כן, כל אדם צריך לדאוג גם לעצמו, ומי שמרגיש שלעבור לגור בחול כמה שנים זה צעד נכון בקריירה שלו צריך לעשות את זה. בסופו של דבר, לדעתי, מגורים בחול לא בהכרח מצביעים על אי אהבת המדינה.

חשוב לזכור שהחלטות בחיים מבוססות על מספר שיקולים. אמנם ערכי אהבת המדינה ומחויבות לה ולבטחונה בהחלט מהווים שיקולים חשובים בכל החלטה, אך לא תמיד הכף מוכרעת לטובתם.

אני בשנה א' בתכנית. חבר טוב שלי מתחיל את הלימודים בתכנית פסגות בעוד מספר ימים. אני עצמי התקבלתי לפסגות ואני חושב שהתכנית מעולה. הגיוני שעוברים שם סדנאות צבאיות, זה חלק חשוב בהכשרה.

black knight
07-10-2009, 23:10
אז אין צורך להעלות את הציון באנגלית מ-85 ל-90?

תודה על העזרה! שיהיה המון בהצלחה בהמשך הדרך...

kaner91
08-10-2009, 15:00
יש לי שאלה... התחלתי השנה מכינה קדם צבאית... אני עדיין יכול לקבל תלפיות? זה רק לשמיניסטים? מבחינת נתונים נידמה לי שאני מתאים... יש לי קב"א גבוה (הייתי במיונים לטיס ואני מתמיין למודיעין) סך הכל יש לי ציוני בגרות טובים... אז מה יכולה להיות הסיבה? אולי תלפיות מצריכה קב"א עוד יותר גבוה מטיס? למרות שלא ניראה לי... בכל מקרה אם יש לך מושג אשמח לתשובה.. תודה מראש!

shuss
08-10-2009, 21:03
תלפיות דורשים קב"א גבוה יותר מטיס לפחות להתחלה, לפי מה שהבנתי הקב"א הנדרש הוא 55 ומעלה ודפ"ר 80 ומעלה.
בכל מקרה, שלח בקשה לזימון באתר של תלפיות, נתתי כאן את הכתובת כבר.

kaner91
08-10-2009, 23:11
דבר אחר... אם אני מתאים לתלפיות היו אמורים לכתוב לי את זה בקיוסק מידע אישי? כמו שכותבים התאמה לצוות אויר...

shuss
08-10-2009, 23:23
לא, הם לא כותבים התאמה, פשוט שולחים זימון.
יכול להיות שהזימון פספס אותך, אני מציע ליצור איתם קשר.

kaner91
08-10-2009, 23:46
טוב.. שיהיה בהצלחה בהמשך המסלול... לפי מה שהבנתי מחכות לך 9 שנים לא קלות... צריך לשקול את זה בכובד ראש... אני יעשה חושבים עם עצמי... בכל אופן תודה על העזרה!

Sidis
08-11-2009, 20:03
אשמח אם תוכל להגיד את דעתך על הבלוג שכתב אחד מהחניכים לשעבר בתוכנית מנסיונך האישי עד כה. הוא מעלה שם כמה נקודות שליליות, לצד נקודות חיוביות. למרות כל הטיעונים נגד התוכנית, מצאתי את המאמר/בלוג הזה מעורר אצלי מוטיבציה רבה יותר לתוכנית.

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?pagenumberRes=1& (http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?pagenumberRes=1&FolderName=talpiot1&entryid=1365509#response)
FolderName=talpiot1&entryid=1365509#response (http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?pagenumberRes=1&FolderName=talpiot1&entryid=1365509#response)

shuss
25-11-2009, 00:28
הבלוג נושא מוכר לכל התלפיונים ובפרט למחזור שלי, שהבלוג היה קיים בתקופה בה התלבטנו אם ללכת לתכנית או לא.
אני עצמי שמעתי על הבלוג הזה לראשונה בשלב ב' של המיונים (מישהו שאל עליו) וקראתי את כולו מאז.

בסופו של דבר, יש אנשים שהתכנית מתאימה להם ויש אנשים שלא. במקרה של כותב הבלוג התכנית לא התאימה לו, או שהוא לתכנית. אני מאמין שהכותב פשוט לא הסתדר עם התכנית ולכן הרגיש אכזבה והגזים קצת בתיאורים שלו.

בכל מקרה, אני יכול להגיד את דעתי האישית - מאד טוב פה. יכול להיות שדברים השתנו מאז שהוא היה חניך, אבל כרגע התנאים פה מעולים, האנשים שווים הכל ואני מרוצה מההכשרה עד עכשיו. זה לא אומר שלא קשה, זה לא אומר שלא עמוס, זה גם לא אומר שלפעמים לא רוצים לעזוב הכל וללכת הביתה, אבל בסופו של דבר - זה שווה כל רגע, ובמקרה הזה מה שלא הורג מחשל (דבר שלא תמיד נכון, אבל כאן כן).

אני חושב שחשוב לקרוא את הבלוג, לכל מי שמתלבט האם ללכת לתכנית, כי כן עולות שם נקודות נכונות וזה שיקול שכל אחד צריך לעשות כשהוא יודע כמה שיותר - גם מהטוב וגם מהרע. ההחלטה שלי הייתה לבוא. מי שיתקבל ויבחר לבוא - מצוין, ומי שלא - גם מצוין, ושיהיה לו המון בהצלחה:)

מקוה שעניתי על השאלה. אם לא אשמח אם תמקד אותי ואשתדל לענות יותר במדויק.

Milo222
01-12-2009, 20:10
תלפיון יקר
קודם כל, תודה רבה שאתה עונה כאן על שאלות למרות שאתה לחוץ בזמן.. אני מאחלת לך שירות משמעותי ונעים בצה"ל
יש לי כמה שאלות ואודה לך אם תענה במהרה
קיבלתי היום זימון לשלב קדם הכנה לסדרת המיון...
מה זה? עד כמה שידוע לי לא היה את השלב הזה במחזורים קודמים...
מפחיד אותי להגיע ליום מיונים בלי שמץ של מושג מה הולך להיות שם
אולי אתה יודע קצת יותר ממני?
חוץ מזה, בקשר לבלוג הנ"ל- הבעיה שהכי מטרידה אותי היא באמת הקטע של בזבוז הזמנים..
באמת יש שעות שאמורות להיות מנוצלות להכנה צבאית וסתם מתבזבזות בשיחה מעפנה עם המפקד על שטויות?
עדיין יש שעות של ע"ע?
ואיך באמת מתנהל עניין האוכל? אתם מקבלים את האוכל בחינם או שאתם צריכים לשלם?

תודה רבה
מיכל

shuss
02-12-2009, 00:45
היי מיכל,
כל הכבוד על המעבר של שלב א':):)
השלב הזה הוא באמת שלב חדש ולכן קצת קשה לי לדעת מה יהיה בו, בכל מקרה משיחה שהייתה לי לפני כשבוע עם האחראי על המיונים הבנתי שזה שאלוני אישיות שפעם היו עושים אותם עם שלב א' והוחלט מכל מיני סיבות לעשות אותם בנפרד. יכול להיות שגם יהיה מבחן שמזכיר קצת פסיכומטרי, אבל הוא לא יהיה דומה, בין השאר כי פסיכומטרי אפשר לפתור אם לומדים טריקים, כשהמטרה היא לבחון חשיבה.
אין לך מה לדאוג לגבי זה, כי אי אפשר להתכונן בכל מקרה. שני טוב בלילה לפני:).

לגבי הבלוג, יש שעות מפקד, יש פעילויות שבועיות. חלק רואים בזה בזבוז זמן, הרוב רואים בזה משהו תורם. בכל מקרה, אני מאמין שזה תורם. אני חושב שיש דברים שכחניכים אי אפשר לראות את התרומה שלהם אבל בסופו של דבר כל מי שאחראי על ההכשרה הוא בוגר התכנית, והיה בעמדה של החניך ש"מבזבזים לו את הזמן", ולכן אם הם בכל זאת מחליטים שזה חלק חשוב בהכשרה, אני איתם. יותר מזה, אני מאמין שהכל תלוי בגישה. אם באים לפעילויות האלה כדי ללמוד ולהשתפר, מצליחים להפיק מהן גם כשהן לא הכי אינטליגנטיות בעולם.

לדעתי כותב הבלוג פשוט בא בגישה רעה, הוא רצה רק ללמוד, והיו שעות שהיו פיתוח אישי או ערכי שהוא פשוט לא הסתדר איתן, למרות שהן חשובות. חשוב לזכור גם את הצד השני - לא כל הפעילויות פה טובות, רק היום לפני כמה שעות בזבזו לי את הזמן בשיעור חובה על תוכנה שחצי מהמחזור יודע להפעיל, אבל ככה זה בכל מערכת ובסופו של דבר, כל המפקדים פה מטרתם היחידה - להכשיר את החניכים בצורה הטובה ביותר.

עדיין יש שעות של ע"ע. רובן רשות, ולמרות זאת הרוב הולכים אליהן. במצבים קיצוניים יש ע"ע חובה, אליו כולם הולכים ומי שלא רוצה להקשיב יכול לפתור תרגילים בנושאים אחרים. זה לא באמת נורא כמו שזה נשמע - זה חלק מהעניין של הצבא - לעשות מה שאומרים לך, וברגע שמתרגלים לזה מבינים שזה בסדר.

לגבי האוכל, אין לי כל כך כוח להיכנס ללוגיסטיקה של כל העניין, אבל בגדול יש פה מלא אוכל, הוא טוב מאד והוא בחינם. בכלל, הצבא דואג לכל הציוד שצריך. זה לא תמיד מושלם אבל זה עובד וזה טוב. אני עוד לא הייתי אפילו קרוב לרעב:)

בהצלחה בשלב הבא, תודיעי לי מתי זה כשתדעי (אם אני לא טועה יש שני מועדים).

Milo222
02-12-2009, 06:22
תודה רבה שענית כל כך מהר!!
אותי זימנו ל-9 בדצמבר...

black knight
04-12-2009, 12:03
הגעתי ליום המיונים האחרון של המחזור הראשון(הייתי שם ביום רביעי הקודם), ולא קיבלתי מהם כל מכתב מאז(הבנתי מהם שבין אם עברת את המבחנים ובין אם לא- אתה צפוי לקבל מהם מכתב).
אפשר לומר בוודאות שלא עברתי לשלב הבא או שמא- עוד קיים סיכוי שיזמינו אותי לסדנת המיון שתערך בהמשך השנה?

shuss
04-12-2009, 15:49
מיום רביעי הקודם אין סיכוי שהספיקו לבדוק את המבחנים שלך, מה גם שיש סדרת מיון מתוכננת שלושה שבועות אחרי זו שתתקיים בסוף דצמבר (שאליה מזומנים לקדם סדרה ב9 בדצמבר). עוד לא שלחו לסדרת המיון השניה ככה שאין לך מה לדאוג כרגע.

בכל מקרה, תלפיות מודיעים תמיד, ככה שעד שלא קיבלת מכתב זה אומר שאין תשובות לגביך.

black knight
04-12-2009, 17:20
תודה רבה!!

ד"א- תגיד אתם (החניכים) אמונים על מלאכת המיון? ועוד דבר, למה לבנות שראיתי ביום המיון לא היה נשק(כל הבנים כן היו עם נשק)?

shuss
04-12-2009, 18:20
לא, יש מדור מיון שאחראי על העניין.
כל החיילים שראית שייכים לאותו הבסיס כמונו אבל הם לא חלק מהתכנית, ולכן אני לא כל כך יודע להגיד לך למה לבנים היו נשקים ולבנות לא. לחניכי התכנית, בשגרה (כלומר לא בסדרות או באירועים מיוחדים), אין נשקים.

Bagira
05-12-2009, 14:02
שלום לכולם ם:
גם אני עברתי את השלב הראשון של שלב א' של המבחנים, וקיבלתי זימון ליום רביעי הקרוב.
יש לי שתי שאלות בנוגע להמשך המיונים לתוכנית:
א) הבנתי שבעבר כ-200 מלש"בים עברו את שלב א' של המיונים. אני סקרן לדעת האם הרבה יותר מזה עברו את החלק שאני עברתי והוא בעצם קל יותר, או שמעט מאוד אמורים ליפול בחלק השני של שלב א'? בינתיים נראה שכמעט כולם עברו את החצי שלב שאני עברתי...
ב) האם המיונים האחרים שלי מוקפאים מעכשיו? (גיבוש חובלים, שחקים, עתודה ושני מסלולים בגאמ"א)

תודה מראש :48_002:

black knight
05-12-2009, 17:39
א) אם לסמוך על אלה ששמרו על הנבחנים- (נכון למחזור הנוכחי, ובכלל) את שלב המבחנים עוברים 200 מתוך 2000. 1 מתוך 10.כנראה שאתה מכיר אנשים מאוד מוכשרים.

ב) לא יודע לגבי החובלים, אבל כל שאר המסלולים שהזכרת אמורים להסגר בפנייך, עד שיפסק תהליך התמיינותך לתוכנית.

דרך אגב- מתי עשית את המבחנים?

Bagira
05-12-2009, 20:49
המממ... משום מה יש לי הרגשה שכ-200 עוברים את שלב א' כולו. נו טוב o:
עשיתי את המבחנים בעשרים ושישה באוקטובר בבית שוהם ם:
אתה? :x

shuss
05-12-2009, 21:04
את שלב א' עברו 250, ואת יום המיונים הבא יעברו 200, שיזומנו לסדרות המיון.

לגבי הקפאת מיונים,
מיוני חיל אוויר (תלפיות וטיס) מקפיאים כמעט את כל המיונים חוץ מאחד את השני.
לפי מה שידוע לי, לא תלפיות ולא טיס מקפיאים חובלים, אבל אל תקחו את זה בודאות.
לגבי עתודה, אני חושב שכיוון שזה לא מיונים צבאיים אלא של מדור עתודה, הם לא מוקפאים, לפחות עד שלב מתקדם מאד. אני באפן אישי התמיינתי לפסגות תוך כדי המיונים לתלפיות ולא הקפיאו אותי באף שלב.

Bagira
05-12-2009, 21:10
מגניב :yes2:
shuss, אני מודע לכך שיתכן שלא תדע לענות על השאלה הבאה, אך שווה לבדוק... אם אני מתמיין לתלפיות ומוקפאים לי מסלולים במודיעין לפני תחילת המיונים (שחקים), האם זה אמור לפגוע לי בסיכויי הקבלה?

תודה על כל העזרה, אתה באמת נחמד D:

shuss
08-12-2009, 22:15
לפי מה שאני יודע,
המיונים של תלפיות ושל המודיעין מתואמים כך שאין שום פגיעה באף אחד מהמסלולים.
בכל מקרה שווה לשאול על זה במיונים שלך.

Bagira
10-12-2009, 17:07
שאלתי...
אתמול הייתי בשלב השני, והבנתי שמי שעבר אותו מוקפא במודיעין. =\
כנראה שלא עברתי, כי בשאלון האישיותי בכל מיני שאלות של "האם הדרכת בעבר?" לא היה לי ממש מה לענות -_-"
יש מצב שגם הייתי פחות טוב מאחרים במבחנים האחרים >:
בעע... זה יהיה כל כך מבאס לעוף כשרק 100 עפים מתוך 300 (כן, נאמר לנו ש300 הגיעו לשלב הזה)...

black knight
10-12-2009, 17:27
תמיד תוכל להתנחם בעובדה שהיית אחד מתוך 300.... חוץ מזה, אני לא מאמין שלשאלות בנושא ההדרכה בפרט, ולשאלון אישיות בכלל, יש משקל מאוד גדול בהערכת המועמד...
תגיד, אתמול היו שם כל ה-300 שעברו את המבחנים או שחילקו אותם לכמה קבוצות?

Bagira
10-12-2009, 17:30
הממ.. 300 אחרונים זה באמת גם משהו ם:
ומה שיותר טוב זה שלפחות אעוף לפני ההקפאות במודיעין :x
אני מניח שיהיו עוד יומיים כאלה. (היינו 111)

Milo222
10-12-2009, 17:48
שאלה על הדרכה? אני ממש לא זוכרת כזו

Bagira
10-12-2009, 17:51
שאלה על הדרכה? אני ממש לא זוכרת כזו
היית במיונים אתמול? Oם
בכל מקרה, ניסוח דומה יותר יהיה "האם היית במצב שבו הדרכת\הנהגת?".

Milo222
10-12-2009, 17:54
כן..
ונראה לי זה היה משהו על להוביל\להנהיג אם לזה אתה מתכון

Bagira
10-12-2009, 17:59
גם אם זה היה עם להוביל וגם אם זה היה עם להדריך, בשניהם לא היה לי ממש מה לכתוב, ככה שזה לא כל כך משנה לי.
בכל מקרה, את הולכת לסדנה? ם:

Milo222
10-12-2009, 18:33
אתה מתכוון לסדרת מיון??
מאיפה לי? יודיעו את התוצאות לפחות בעוד שבוע..

Bagira
10-12-2009, 18:35
אתה מתכוון לסדרת מיון??
מאיפה לי? יודיעו את התוצאות לפחות בעוד שבוע..
זו הייתה דרכי לשאול איך הלך לך... >.>
אה, וסדנה נשמע יותר נחמד, אז ככה אני קורא לזה ם:

Milo222
10-12-2009, 18:37
לא יודעת, זה קשה להעריך
המבחן היה די קשה..
פסדר, נחכה לתוצאות ונראה

shuss
10-12-2009, 23:27
המיונים וההערכה מסובכים ומורכבים, לא הייתי ממהר לקבוע מעבר או פסילה על סמך תשובה לשאלה אחת וגם לא על סמך מבחן אחד.
יש פה הרבה אנשים שמעולם לא הדריכו, ויש גם כאלה שלא ידעו פיזיקה מעבר לרמה של התיכון. וכך התכנית עובדת - היא מאתרת פוטנציאל לתכונות הדרושות מבחינתה (ולא בהכרח מימוש שלו) ומשם מכשירה כל אחד באפן פרטני כדי שיממש את הפוטנציאל שלו וגם את המחזור כקבוצה וכמחזור. זה חלק מהעניין. חוץ מזה, כל אחד חזק יותר בדברים מסויימים ופחות בדברים אחרים, אל תראו בזה חסרון שלכם, זה אנושי ואפילו טוב.
מעבר לכל אלה, גם אם לא מתקבלים בסופו של דבר, יש הרבה מקומות מעולים בצבא, לא פחות טובים מתלפיות, ואני בטוח שגם מי שלא מתקבל משתלב במקומות המצוינים האלה.

חוץ מזה, שיהיה המון בהצלחה:)
באתי לבקר אתמול, הייתי שם בבוקר לפני המבחנים שלכם לאיזו חצי שעה. דיברתי עם מישהו מכם במקרה?

Milo222
10-12-2009, 23:30
כן חח אני שאלתי אותך על מה אתה מנגן ואמרת לי שעל פסנתר
ואח"כ בדרך לשער ראיתי אותך ועשיתי לך שלום ונראה לי שלא זיהית אותי חח

Bagira
11-12-2009, 07:51
תודה על העידוד ם:
ואני לא דיברתי איתך, אבל ישבתי במרחק של כחמישה מטרים ממך והקשבתי לפעמים :x
ישבתי על האבן הדי גדולה עם עוד בן ובת אם במקרה אתה זוכר, למרות שזה לא סביר...
אגב, אתם אוכלים אוכל טעים כל כך בכל יום? Xd

אריאל
11-12-2009, 08:06
בוא לא נסטה מהמטרה של האשכול

יום טוב

eitan45
17-12-2009, 09:46
hjhjhj

Bagira
02-01-2010, 10:08
היי shuss, עברתי את השלב השני במיונים, ואני אהיה בסדרת מיון שתתחיל ביום שלישי הקרוב.
אתמול דיברתי עם איתור חמ"ן, והודיעו לי שתלפיות הקפיאו אותי. אני מודאג מכך, משום שבניגוד לרוב המוחלט של שאר האנשים בשלב הזה, עוד לא הייתי במבחנים הראשוניים של שחקים. נראה לך שתלפיות יסכימו ויכולים לבטל את ההקפאה? אם כן, האם זה כדאי? כלומר, האם זה עלול לפגוע לי במיונים לתלפיות?

שוב תודה :)

Benyo
04-01-2010, 11:53
אני לא חושב שתלפיות יכולים לא להקפיא אותך.....
בכל מקרה, בהצלחה מחר.

Bagira
29-01-2010, 09:45
שלום לכולם, הרבה זמן עבר מאז שדיברנו בפעם האחרונה. :)
בכל אופן, לפני תשעה ימים התחילו להודיע לאנשים שהם עברו את סדרת המיון, ואני מאמין שביום שני כבר הודיעו לאחרונים שבהם.
בכל פעם שאני/מישהו אחר מתקשר למענה תלפיות, נאמר לנו שעוד אין תשובה לגבינו. קשה לי מאוד להאמין שזה נכון. יש לכם מושג מדוע מושכים אותנו (ואת ההקפאות שלנו)?

תודה מראש :)

ItakG
29-01-2010, 11:22
מצטרף לשאלתך.

הייתי בסדרה השנייה, ובעוד ששמעתי על מספר אנשים שקיבלו כבר זימון למבדקי הקצונה לי לא הודיעו כלום.
מאוד התבאסתי, כי אני מאוד רוצה להגיע לתוכנית והייתי בטוח שהלך לי לא רע בסדרה.
בכל אופן, שאני וחבריי מתקשרים נמסר לנו שאין תשובה לגבינו - האם הם מושכים אותנו או שקיים סיכוי כלשהו שחלק מאיתנו עדיין יעברו?
אשמח לקבל תשובה, תודה.

Benyo
29-01-2010, 11:57
אין לתלפיות סיבה לשקר לכם.
אם הם אומרים שעוד אין תשובה, אז עוד אין תשובה.

shuss
30-01-2010, 23:07
יש יותר ממועד אחד למבדקי הקצונה, כנראה שהם מודיעים כל פעם על המועד הקרוב.
בכל מקרה, אף אחד לא מושך אתכם סתם ובטח שלא את ההקפאות.
:)

mz155
01-02-2010, 14:29
מה המספר טלפון של המענה של תלפיות?

Bagira
01-02-2010, 14:45
מה המספר טלפון של המענה של תלפיות?
02-5697085

skywoker
30-05-2010, 17:55
אתה ממליץ לעשות פסיכומטרי בקורס המוזל שבית הספר מציע אם אני רוצה לנסות להתקבל לתלפיות?
אם לא כדאי לעשות אחרי בית הספר? זה הכרחי לתוכנית? איזה ממוצא של תעודת בגרות הוא המינימום לתכנית זו?

Benyo
30-05-2010, 19:15
אתה ממליץ לעשות פסיכומטרי בקורס המוזל שבית הספר מציע אם אני רוצה לנסות להתקבל לתלפיות?
אם לא כדאי לעשות אחרי בית הספר? זה הכרחי לתוכנית? איזה ממוצא של תעודת בגרות הוא המינימום לתכנית זו?

מה שצריך מבחנית תלפיות זה להתקבל לאוניברסיטה. לא חייבים פסיכומטרי אבל כן מבחן אמיר (החלק של האנגלית), אני לא מכיר מקרה של מישהו שהתקבל לתלפיות אבל הממוצע בגרויות שלו היה נמוך מדי

Omri.Bd
04-06-2010, 02:48
שלום, סתם מתוך עניין, יספיקו ציונים של
90 ומעלה בכל הבגרויות, 95 ומעלה ב-5 יחידות אנגלית ומתמטיקה,
מוגברים פיזיקה 5 יחידות ואלקטרוניקה 10 (שאת האלקטרוניקה אני מקווה לסיים ב-100),
לדעתך יספיק?

Benyo
04-06-2010, 02:55
בשביל להתקבל לאוניברסיטה כן,
בשביל להתקבל לתלפיות יש עוד מיונים חוץ מבגרויות

Omri.Bd
04-06-2010, 16:56
הכוונה לזימון בשביל תלפיות... בשביל להגיע למבחנים האלה :)
כלומר, האם הבסיס שלי, רק הבסיס מתאים לזימון ולמבחנים?

Benyo
04-06-2010, 18:56
הכוונה לזימון בשביל תלפיות... בשביל להגיע למבחנים האלה :)
כלומר, האם הבסיס שלי, רק הבסיס מתאים לזימון ולמבחנים?
כן, זה יספיק

matan1212
02-08-2010, 01:00
מה הקב"ה המינימלי שצריך כדי לקבל זימון לתלפיות..?

shuss
02-08-2010, 01:53
הקב"א הנדרש לקבלת זימון הוא 55 או 56 למיטב ידיעתי. עם זאת, אפשר לשלוח בקשה פרטנית למדור המיון של התכנית.

matan1212
02-08-2010, 02:02
הקב"א הנדרש לקבלת זימון הוא 55 או 56 למיטב ידיעתי. עם זאת, אפשר לשלוח בקשה פרטנית למדור המיון של התכנית.

כנראה שתלפיות זה לא בשבילי..יש לי רק קב"א 54 :cray:סתם צוחק לא נורא.....

shuss
02-08-2010, 02:53
אם אתה מאד רוצה אני בטוח שתוכל לבקש להתמיין חריג, עשו את זה כבר.
בהצלחה!

matan1212
02-08-2010, 02:59
אם אתה מאד רוצה אני בטוח שתוכל לבקש להתמיין חריג, עשו את זה כבר.
בהצלחה!

אני לא מאוד רוצה להתקבל לזה...אבל מה זה משנה אם אני איכשהו ישיג זימון אני לא יצליח במבחנים לעקוף אנשים עם קב"א 55 או 56....

roneno
24-08-2010, 19:17
שלום!
רציתי לדעת מתי עלי לשלוח בקשה אישית למיון תלפיות? לא קיבלתי זימון, ויש לי את הקבא והדפר הנחוצים
תודה :takdir:

מאור עטר
24-08-2010, 19:20
אני לא מאוד רוצה להתקבל לזה...אבל מה זה משנה אם אני איכשהו ישיג זימון אני לא יצליח במבחנים לעקוף אנשים עם קב"א 55 או 56....
יש לי קב"א 55... ואם אני יכול גם אתה יכול תאמין לי.

roneno
24-08-2010, 19:35
ד"א, לתלפיון שהיה פה, עשית קורס צניחה? תוכל לספר? :biggrin:

Benyo
03-09-2010, 16:41
ד"א, לתלפיון שהיה פה, עשית קורס צניחה? תוכל לספר? :biggrin:

עושים קורס של שבועיים, שבו קופצים מכל מיני מתקנים, ובסוף קופצים ממטוס (2 צניחות), כיף אדיר, כדאי לכל אחד.

roneno
07-09-2010, 19:49
ישלי שאלה, יש לי קב"א ודפר מתאימים לתוכנית ולא שלחו לי זימון. מה עלי לעשות?

shuss
18-09-2010, 18:54
כנס לאתר התכנית ל"מיון ורישום":
תכנית "תלפיות" - מיון ורישום (http://www.mod.gov.il/pages/Talpiot/miun.asp)
יש שם הוראות מדויקות.
אתה צריך לשלוח מייל לכתובת שם.
בהצלחה!

shirly
17-11-2010, 15:10
שלום, מאוד שמחתי לגלות שנפתח עבור הנושא של תלפיות.
אני קיבלתי צו ראשון, כיתה י"א , תאריך לידה : 12/04/94.
שמעתי הרבה על התכנית ואני מאוד מאוד רוצה להתקבל אליה, למרות שהבנתי שהסיכויים קטנים.
כעקרון אני מאוד אוהבת פיזיקה ומתמטיקה ומתחברת לצד הריאלי יותר..
אני מגבירה פיזיקה 5 יחידות ויש לי מתמטיקה 5 יחידות, מקווה שהציונים יהיו בסדר..
הייתי רוצה לדעת מה הצעדים מהראשון וההתחלתי ביותר עד האחרון שעליי לעשות על מנת שאוכל לנסות להתקבל לתכנית,
וגם מה השלבים ואיך אוכל להתכונן על הצד הטוב ביותר....
בנוסף, כרגע אני במגמה של מחשבים ושוקלת לעזוב כי המורה לא ממש טוב..
הייתי רוצה לדעת עד כמה חשוב מחשבים לתכנית ואם זה משפיע ?
תודה מראש,
שירלי .

matan1212
17-11-2010, 15:25
שלום, מאוד שמחתי לגלות שנפתח עבור הנושא של תלפיות.
אני קיבלתי צו ראשון, כיתה י"א , תאריך לידה : 12/04/94.
שמעתי הרבה על התכנית ואני מאוד מאוד רוצה להתקבל אליה, למרות שהבנתי שהסיכויים קטנים.
כעקרון אני מאוד אוהבת פיזיקה ומתמטיקה ומתחברת לצד הריאלי יותר..
אני מגבירה פיזיקה 5 יחידות ויש לי מתמטיקה 5 יחידות, מקווה שהציונים יהיו בסדר..
הייתי רוצה לדעת מה הצעדים מהראשון וההתחלתי ביותר עד האחרון שעליי לעשות על מנת שאוכל לנסות להתקבל לתכנית,
וגם מה השלבים ואיך אוכל להתכונן על הצד הטוב ביותר....
בנוסף, כרגע אני במגמה של מחשבים ושוקלת לעזוב כי המורה לא ממש טוב..
הייתי רוצה לדעת עד כמה חשוב מחשבים לתכנית ואם זה משפיע ?
תודה מראש,
שירלי .

קודם כל קב"א 55 או 56

shirly
17-11-2010, 16:57
קודם כל קב"א 55 או 56

עדיין לא היה לי צו ראשון....יש לי ב-29/11.... נניח שיש לי קב"א 55 או 56 ....מה הלאה? מה השלבים הבאים? מה אני צריכה להגיד בצו ראשון?

matan1212
17-11-2010, 17:12
עדיין לא היה לי צו ראשון....יש לי ב-29/11.... נניח שיש לי קב"א 55 או 56 ....מה הלאה? מה השלבים הבאים? מה אני צריכה להגיד בצו ראשון?

את לא אומרת כלום..הקבא שלך מורכב מדפ"ר שזה 60% וצד"ק (אני לא בטוח אם כתבתי את זה נכון) שזה 40%

בינתיים מה שיש לך לנסות להישאר במחשבים...ולהישאר בפיסיקה\מתמ' 5 יח"ל

אם יש לך קב"א 55/56 הם ישלחו לך זימון למבחנים ובמידה שתעברי תתקבלי...

shuss
18-11-2010, 00:28
היי שירלי,
קודם כל - את יכולה להיות רגועה, המיונים שלך עדיין רחוקים ויתקיימו רק בשנה הבאה.
לגבי הזימון למיונים - באפן עקרוני נשלחים זימונים לכל מי שנמצא מתאים מבחינת נתונים בצו הראשון (קב"א 55 נכון לתקופה בה אני התמיינתי) ומבחינת ציונים בתיכון. הדרישות לקבלת זימון למיונים אינן גבוהות מדי, ניתן לבקש מיון חריג (עם חריגה מהדרישות הנ"ל) ולכן לצו הראשון כמעט ואין השפעה קבלתך לתכנית. חוץ מזה, אם יש לך זיקה ריאלית אני בטוח שתסתדרי מצוין במבחנים הפסיכוטכניים.

לגבי ההשפעה של הבגרות במחשבים - היא אפסית. אנשים מתקבלים ללא בגרות במחשבים ומעטים גם ללא בגרות בפיזיקה, ולכן אין לך מה לדאוג בהקשר הזה (למרות שהאמת שמחשבים זה אחלה מקצוע לדעתי וחבל לפרוש ממנו אבל זה לא קשור).

העצה היחידה שיש לי אלייך כרגע - צייני כבר בצו הראשון שאת רוצה להתקבל \ להתמיין לתכנית, והביעי מוטיבציה רבה לשרת בכלל.

מקווה שעזרתי,
יום טוב!

shirly
18-11-2010, 20:01
תודה רבה על המידע , כייף שיש למי לפנות :) !

shirly
01-12-2010, 20:42
יש לי קב"א 54, אין לי יותר מה לחשוב על תלפיות ? =\\

attias
11-12-2010, 21:51
הגשתי בקשה לתלפיות לפני חודשיים....לפני חודש בערך קיבלתי הודעה שהרשמתי התקבלה והנתונים שלי הועברו ללשכת גיוס ל "בדיקת התאמה" ורשמו שהתהליך ארוך ועלול לקחת הרבה זמן....ומאז לא קיבלתי יותר כלום.....ת'כלס לא אכפת לי לחכות אבל אני מפחד שמועדי הזימונים יעברו ולא אוכל להיכנס למסלול...

רציתי לדעת את מועדי הזימונים(אני יודע שהם משתנים משנה לשנה אבל באופן כללי)....
אם תוכלו לעזור לי...
בתודה מראש attias

מאור עטר
11-12-2010, 21:56
כל מי שיש לו קב"א 55/56 מקבל זימון?

shuss
12-12-2010, 07:13
שירלי, תוכלי לבקש להתמיין לדעתי. אל תשכחי לבקש.

אטיאס, אני לא יודע בדיוק מה תאריכי המיון, אבל תוכל להתקשר או לשלוח פקס ללשכת המיון של תלפיות ואני בטוח שהם יענו בהקדם.

מאור, אני חושב שלא, ובכל מקרה יש כל מיני אנשים שמתפספסים. אני מציע לך לפנות ללשכת המיון בעצמך וכך תבטיח שתתמיין.

מאור עטר
12-12-2010, 09:49
שירלי, תוכלי לבקש להתמיין לדעתי. אל תשכחי לבקש.

אטיאס, אני לא יודע בדיוק מה תאריכי המיון, אבל תוכל להתקשר או לשלוח פקס ללשכת המיון של תלפיות ואני בטוח שהם יענו בהקדם.

מאור, אני חושב שלא, ובכל מקרה יש כל מיני אנשים שמתפספסים. אני מציע לך לפנות ללשכת המיון בעצמך וכך תבטיח שתתמיין.
מז"א מתפספסים? כנראה שמי שלא הוזמן לא מתאים , לא? ואני במילא לא אוכל להיות כי אני משרת רק שנה וחצי... (למה? 'ישיבת הסדר')

the-myst
12-12-2010, 09:55
אני לפני שהתגייסתי לא קיבלתי זימונים לכלום. יש לי קב"א 55 עם פיזיקה 5 ומתמטיקה 5.
אני מאמין שיכולתי להתמיין לכל מיני שטויות, אבל לא בדקתי את זה.
אני גם בטוח שיש כאלה שעומדים בקריטריונים המינימלים אבל לא מקבלים זימון.

מאור עטר
12-12-2010, 11:52
מוזרר... כי אלו גם הנתונים שלי ובנתיים קיבלתי כבר שלושה זימונים ואחד מהם הוא תפקיד ממש רציני...

matan1212
12-12-2010, 12:34
מוזרר... כי אלו גם הנתונים שלי ובנתיים קיבלתי כבר שלושה זימונים ואחד מהם הוא תפקיד ממש רציני...

מאור .. לך יש פרופיל עורפי כלומר אתה ילד יחיד ואתה לא הולך לקרבי..אז מין הסתם שתקבל יותר זימונים...

מאור עטר
12-12-2010, 13:57
מה זה קשור? למודיעין יש עדיפות על קרבי

shuss
12-12-2010, 14:10
כן ומדור המיון של התכנית מצוין, אבל כולם עושים טעויות ולפעמים יש אנשים שהיו יכולים להיות מתאימים ולא מקבלים זימונים בגלל פשלות של הבקו"ם \ של העברת הציונים מבתי הספר וכו'...

אם אתה מאד רוצה להתמיין, יש אצלנו הסדרניקים שהתקבלו, הם פשוט ויתרו על לעשות רק שנה וחצי.

matan1212
12-12-2010, 14:13
מה זה קשור? למודיעין יש עדיפות על קרבי

זה גם נכון..אבל למי שלא מתגייס לקרבי שולחים לו יותר זימונים כדי למצוא לו "תעסוקה"..והם רוצים לבדוק איך הם יכולים לנצל אותו יותר..לפי דעתי רק מודיעין יש עדיפות וגם שם זה מוגבל...אז אתה מבין לאן אני חותר?

מאור עטר
12-12-2010, 14:27
כן ומדור המיון של התכנית מצוין, אבל כולם עושים טעויות ולפעמים יש אנשים שהיו יכולים להיות מתאימים ולא מקבלים זימונים בגלל פשלות של הבקו"ם \ של העברת הציונים מבתי הספר וכו'...

אם אתה מאד רוצה להתמיין, יש אצלנו הסדרניקים שהתקבלו, הם פשוט ויתרו על לעשות רק שנה וחצי.
מז"א.? הם עושים שלו שנים כאילו?
אתה יודע את תקופת השירות שלהם כולל הישיבה? כמה שנים הם עושים כל דבר?

shuss
12-12-2010, 14:29
הם עושים שנה וחצי ישיבה, ואז תשע שנים שירות (3 סדיר + 6 קבע). בעצם מוותרים על היותם הסדרניקים אבל כן הולכים לישיבה לפני הצבא. אני חושב שגם אפשר לסדר משהו מבחינת שנה וחצי בין הסדיר לקבע - לחזור לישיבה, אבל בכל מקרה השירות שלהם הוא 9 שנים נטו.

מאור עטר
12-12-2010, 14:46
ואה... לא תודה...
חח תודה על התשובות...

Sidis
13-12-2010, 12:43
טוב אז כמו שאמרתי לפני כמה עמודים, אני יליד סוף נובמבר והנתונים שלי מתאימים לתוכנית ( קב"א 56, דפ"ר 90) אבל לא קיבלתי מהתוכנית sms או כל הודעה על התאמה. בזמן שהסתובבתי ב"קיוסק מידע אישי" מצאתי שאלון תלפיות, שזה מה שבדרך כלל נשלח לכל המועמדים. נכנסתי, והיה רשום לי שאני מתאים לתוכנית ואפילו מילאתי את השאלון. כדי לבדוק אם זה באמת רק למתאימים בלבד, ניסיתי להיכנס לשאלון דרך חבר שאין לו פרופיל מתאים והגישה אכן נדחתה. מילאתי את השאלון, אבל לא קיבלתי שום הזמנה למיונים בשעה שכל החברים שלי (נחשבים לצעירים, אבל גדולים ממני ביותר משלושה שבועות) קיבלו כבר זימונים למבחני התוכנית.

אז מה בדיוק התפספס? למה אני היחידי שלא קיבל כלום מהתוכנית, ומה הקטע שיכולתי למלא את השאלון?

לאחר מכן שלחתי הודעה, והם אמרו לי שבקשתי התקבלה והנושא יטופל בהקדם. למיטב הבנתי המיונים האחרונים הם בסוף דצמבר, משמע נותרו לי לא יותר משבועיים. כמה זמן דבר כזה לוקח, או במילים אחרות, האם יש לי עדיין סיכוי להתמיין?

antique
14-12-2010, 23:44
Sidis, אני באותו מצב שלך. גם אני לא קבלתי שום זימון ופתאום שמתי לב שיש לי את השאלון. אני חושב שהמיונים הם גם בינואר, יכול להיות שאתה טועה? או אני זה שטועה?
תעדכן פה כשהם יענו על ההודעה ששלחת להם בבקשה.

Sidis
15-12-2010, 14:55
טוב אז אתמול כשחזרתי הביתה גיליתי שקיבלתי יום סיירות והפלא ופלא, גם זימון למבחנים של תלפיות ב26.12 . הם הדגישו את זה שמועד הבחינה הינו המועד האחרון לביצוע שלב המבחנים, אבל הם רשמו אותו דבר גם בזימון של תאריך אחר. אני עדיין לא יודע להגיד אם זה בזכות זה שמילאתי את השאלון, או בזכות זה ששלחתי להם הודעה והם באמת טיפלו בעניין.

האם יש עוד משתמשים שהולכים ב26.12 לעיר הקודש?

כנראה שסבלנות זה שם המשחק. בכל מקרה אני ממליץ לשלוח להם הודעה בעניין. בהצלחה. :happy:

antique
16-12-2010, 17:30
הנה אני קבלתי היום בלי לשלוח להם שום אי מייל חח
נ.ב. גם אני ב-26/12 חחחח

מאור עטר
16-12-2010, 20:38
פסגות קשור לכל הקקה הזה?

antique
17-12-2010, 00:39
אין קשר בין פסגות לתלפיות
פסגות זה סוג של מצטייני עתודה
ותלפיות זה תלפיות
לפסגות צריך פסיכו' 675
לתלפיות אם עברת את המבחנים אתה לא צריך פסיכו'

מאור עטר
17-12-2010, 01:30
מה הפסיכו' שלך?

antique
28-12-2010, 16:52
מאור הפסיכו' שלי 658. לא השקעתי מספיק במילים חח
מתמטיקה - 146, אנגלית ועברית - עזוב חח

עכשיו לשאלתי -
הבנתי שתלפיות שלב ב' מקפיא שחקים, ורציתי לדעת האם זה נכון.
אם כן - בינתיים עוד לא קבלתי שום זימון לשחקים (עניתי על השאלון שלהם),
ואני מפחד שאני אפול בשלב ב' תלפיות, ועד שיודיעו לי שנפלתי ויסירו את ההקפאה,
המיונים לשחקים יגמרו ואני אצא קירח מכאן ומכאן.
יש משהו לעשות בנידון?
ושמעתי שהמיונים לשחקים נגמרים במרץ, האם זה נכון? והאם מדובר על שלב א' של המיונים?

תודה רבה לעוזרים והמשך שבוע מצוין.

antique
02-01-2011, 21:39
אני לא חושב, אני חושב שאת השקלול הכולל יעשו אחרי שיעשו גם את המיונים השניים שעוד כ-10 ימים לא זוכר בדיוק מתי.
תבוא להגיד שלום? :)
ואני ממה שהבנתי עוברים 50..

roneno
04-01-2011, 11:05
למה חתמת ויתור?

roneno
04-01-2011, 13:46
חחחחחחחחחחח גדול חח יודע מה אולי אתה צודק

antique
04-01-2011, 22:19
חח שתדע שהיו שם כמה גברים דווקא

matan1212
04-01-2011, 22:22
חח שתדע שהיו שם כמה גברים דווקא

יש שם אותך..זה כבר מספיק...

antique
04-01-2011, 22:32
חח די אני מסמיק

מאור עטר
04-01-2011, 22:35
כי הגעתי למסקנה שהאנשים שהיו שם הם לא האנשים שבא לי לבלות במחיצתם בשנים הקרובות.
אנשים שמדברים בזמנם החופשי על פרדוקסים של פיזיקה ועל פילוסופיות מצריות במקום לצחוק קצת.. לא בשבילי.

חחחחחח מסכים איתך

matan1212
04-01-2011, 23:03
חח די אני מסמיק

התכוונתי מספיק כדי לברוח משם....

חח סתם צוחק....

antique
04-01-2011, 23:24
מאכזב מאכזב :o

אה לא ראיתי שכתבת למטה סתם צוחק

roneno
10-01-2011, 20:54
תגידו, המיונים באוניברסיטת העברית זה רק בתאריכים 3-4, 11-12?

antique
13-01-2011, 18:34
כן...

eliad10
11-02-2011, 14:30
בס"ד

שלום,
אני כרגע בכיתה י"א עשיתי לפני שבוע וקצת צו ראשון וקיבלתי קב"א 55 ופסיכוטכני 80. אבל הייתי השבוע בשבוע גדנ"ע וכשחזרתי גיליתי ששינו לי את הקב"א ל-54. ]=
אני מבואס כי ממש רציתי ללכת לתלפיות או שחקים ושמחתי שהיה לי 55. עכשיו אני לא יכול להתקבל נכון?

תודה.

antique
12-02-2011, 20:36
אני חושב שעם 54 אפשר להתקבל (לפחות לשחקים), בכל אופן יש זמן עד שהמיונים האלה יתחילו בשנה הבאה, ובמידה ותראה שלא תקבל תנסה לשלוח מיילים לצבא בניסיון לקבל מיונים.

matan1212
12-02-2011, 20:49
אני חושב שעם 54 אפשר להתקבל (לפחות לשחקים), בכל אופן יש זמן עד שהמיונים האלה יתחילו בשנה הבאה, ובמידה ותראה שלא תקבל תנסה לשלוח מיילים לצבא בניסיון לקבל מיונים.

שחקים וחבצלות זה 55+...וגם תלפיות וגם הכל...בקיצר עם 55+ אתה מסודר בצבא..לפחות מבחינת קבלת זימונים...

eliad10
14-02-2011, 16:47
ואם יש לי 54? אני לא יכול להתקבל לשחקים?

matan1212
14-02-2011, 17:01
ואם יש לי 54? אני לא יכול להתקבל לשחקים?

לא...אבל אם יש לך פרופיל קרבי אז תקבל זימון לטיס...

ori_siman2
21-07-2011, 13:46
אם אני ב4 יחידות במתמטיקה אבל עדיין לומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות..
אני יכול להתקבל בתלפיות?
עדיין לא שלחו לי שום זימון וכבר עברו כמה חודשים מהצו הראשון ואני יושע שזאת תכנית טובה מאוד.. מה נאי צריך לעשות כדי להתקבל לשם?
תודה רבה

guy-marcus
21-07-2011, 14:26
אם אני ב4 יחידות במתמטיקה אבל עדיין לומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות..
אני יכול להתקבל בתלפיות?
עדיין לא שלחו לי שום זימון וכבר עברו כמה חודשים מהצו הראשון ואני יושע שזאת תכנית טובה מאוד.. מה נאי צריך לעשות כדי להתקבל לשם?
תודה רבה

זה תלוי בנתונים שלך מהצו הראשון.
כל מי שקיבל קב"א 54 או 55 או 56, ודפ"ר 80 או 90, יקבל זימון לתלפיות ללא קשר לכמות היחידות שהוא לומד במקצוע חובה ו\או מורחב.
שלא ידאיגו אותך החודשים שעברו, אם אתה עומד בנתונים עוד תקבל את הזימון.
"טובה מאוד" זה בלשון המעטה, זו בין מסלולי המצוינות הכי יוקרתיים\מובחרים בצה"ל. רק 50 מתקבלים מתוך 10000 כל שנה.

RoeiDude
11-08-2011, 19:20
לק"י
בס"ד

אולי נעורר קצת את הנושא =)

קיבלתי היום זימון לשלב א' של המבחנים.

רציתי לדעת, האם אני אמור לדעת חומר של 07 וחומר בפיזיקה חוץ ממכניקה, או שהם יודעים שלא למדתי את זה עוד ופחות התייחסו לזה?

nadavdre
22-08-2011, 20:55
שלום!
זומנתי למבחנים בעוד שבועיים ב7.9, ורציתי לדעת על מה שואלים במתמטיקה ובפיזיקה.
יש טעם ללמוד לזה? כי סיימתי מתמטיקה בי' והאמת שאני לא כל כך שולט בחומר ברמה של הבגרות...
ולגבי פיזיקה, זה על מכניקה או שגם יש אופטיקה ועוד? וגם כאן, האם יש צורך לחזור על החומר בשביל המבחן?
תודה!

henhen10
22-10-2011, 17:16
אני קיבלתי צו ראשון לתאריך 27 בדצמבר ואני כבר בכיתה יב' כי אני ילידת אוקטובר 1994 ומשום שעוד לא עשיתי צו ראשון לא קיבלתי
מיון לתלפיות אך מאוד אשמח להיכנס לזה ואני מפחדת לפספס את ההרשמה אז רציתי לדעת אם אפשר להירשם באופן עצמאי - אז זה
אפשרי? ועד מתי בכלל אפשר להירשם לתלפיות? ואם אני יפספס את ההרשמה אני יוכל להתקבל רק למיונים בשנה הבאה? או שיש
אפשרות של הרשמה מאוחרת?
ואם אני עושה בתלפיות תואר במדעי המחשב זה יהיה פחות טוב מבחינת תפקיד בצבא מאשר תואר במתמטיקה או בפיסיקה?

antique
22-10-2011, 22:21
יש איזהשהו אי מייל של תלפיות תחפשי אותו באתר של צה"ל ותשלחי להם אי מייל בנושא בנוסף תפני ללשכת גיוס ותנסי להקדים את הצו הראשון בנוגע לתואר שתעשי בתלפיות אני לא מאמין שזה באמת ישנה אבל בואי תדברי על זה שנה הבאה כי יש עוד המון זמן וחבל להתעסק בזה בינתיים חח

henhen10
26-10-2011, 20:04
יש לי שאלה נוספת בנוגע לשכר לימודים באוניברסיטה ומשכורת במשך הצבא.
לפי מה שאני יודעת הלימודים מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה בירושלים . ישנה אפשרות לקבל מלגות (מלגות מצטיינים וכדומה)?
אם ידוע לך אתה יכול להגיד לי עד כמה מלגה ניתן לקבל? האם ניתן לקבל מלגה גם מהאוניברסיטה וגם מתלפיות?

ובנוגע למשכורת בצבא:
בנות גם משרתות 3 שנים סדיר? ולפי מה ששמעתי מקבלים 400 שקל בחודש בסדיר - זה נכון?
כמה משכורת מקבלים בקבע בערך?
במשך זמן הסדיר האם ניתן להתקדם בתפקיד ? האם זה יכול להעלות את המשכורת? ואם לא אז האם זה אפשרי ב3 שנים קבע?
בדרך כלל האם כדאי להמשיך את הקבע ?

RoeiDude
16-11-2011, 19:08
לק"י
בס"ד

הם אמורים לשלוח תשובה רשמית בכל מקרה, נכון?
כי הייתי במיונים לפני כחודשיים ולא שמעתי מהם מאז..

c}{en
18-11-2011, 07:29
לק"י
בס"ד

הם אמורים לשלוח תשובה רשמית בכל מקרה, נכון?
כי הייתי במיונים לפני כחודשיים ולא שמעתי מהם מאז..

אני חושבת ששולחים תשובה רק למי שעבר..

RoeiDude
24-11-2011, 07:38
אני חושבת ששולחים תשובה רק למי שעבר..

אני הבנתי שיש תשובה בכל מקרה.
למי אפשר להתקשר כדי לברר את הנושא?

LondiBoy
10-12-2011, 23:21
מישהו קיבל תשובה בנוגע לשלב א'?

henhen10
25-12-2011, 19:18
ביום הראשון של ערב חנוכה התקשרו אליי לבית מתלפיות ואמרו לי שעברתי לשלב השני.
השלב השני הוא יומיים ברצף ...אז רציתי לשאול אם מישהו מכיר את זה ויודע איזה סוג של מבחנים או ראיונות יש ביומיים הללו?
והאם כדאי לבוא עם בגדים נוחים כמו בגדי ספורט ? או שאפשר לבוא עם גינס?

daniell5
01-01-2012, 21:25
השלב השני הוא יומיים ברצף ...אז רציתי לשאול אם מישהו מכיר את זה ויודע איזה סוג של מבחנים או ראיונות יש ביומיים הללו?

כנל

CrazyDiamond
21-01-2012, 10:59

למרות שנגמרו כבר לשנה הזאת המיונים של שלב ב', שיהיה גם לשנה הבאה
יום ראשון:
מבחן קבוצתי של שעה
מבחן מאמר פיזיקה (נותנים לך מאמר שקשור לפיזיקה, יש לך 25 דקות לקרוא אותו ואז נותנים שאלות על המאמר שיש לך עוד שעתיים ו35 דקות לענות עליהן)
מבחני אישיות - חפירה רצינית
יום שני:
הרצאה בפיזיקה של שעתיים
תרגול על ההרצאה
מבחן על ההרצאה עם חומר פתוח
מבחן מאמר מתמטיקה - אותו רעיון של הפיזיקה

אפשר לבוא עם איזה בגדים שרוצים חח אין קוד לבוש

gal159
21-01-2012, 19:59
לחברי הדיון שלום,
אני כרגע בן 16 ולומד לתואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, וכנראה שאסיים אותו בגיל 18.5 ( במידה ואקבל דחיית שירות, כמובן).
קראתי הרבה על התוכנית ואני ממש רוצה להתקבל לשם. האם זה רלוונטי עבורי? מהי תוכנית הלימודים ( עוד תואר ראשון, תואר שני)? זה יתרון או חיסרון בקבלה לתוכנית לבקש דחיית שירות עבור סיום הלימודים?

תודה רבה!!!

CrazyDiamond
21-01-2012, 20:27
לחברי הדיון שלום,
אני כרגע בן 16 ולומד לתואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, וכנראה שאסיים אותו בגיל 18.5 ( במידה ואקבל דחיית שירות, כמובן).
קראתי הרבה על התוכנית ואני ממש רוצה להתקבל לשם. האם זה רלוונטי עבורי? מהי תוכנית הלימודים ( עוד תואר ראשון, תואר שני)? זה יתרון או חיסרון בקבלה לתוכנית לבקש דחיית שירות עבור סיום הלימודים?

תודה רבה!!!
הם לא מסכימים לדחות שירות בשביל השלמת תואר (כן מסכימים בשביל ש"ש או ישיבה)
אם תבקש לדחות את השירות כדי להשלים את התואר, זה כאילו אתה חותם ויתור על התכנית

gal159
22-01-2012, 09:26
תודה,
אם אני לא משלים תואר שלם , אלא רק שלושה רבעים, יתחשבו בקורסים שעשיתי?
ואם אני מסיים את כל התואר לפני הגיוס, מה קורה?

שוב תודה ושבוע טוב,
גל

daniell5
22-01-2012, 10:37
תודה,

שוב תודה ושבוע טוב,
גל

סמסטר א תצטרך לעשות עם כולם , ואחרי זה אם תיהיה טוב תקבל פטור מקורסים שכבר עשית.

theidan
22-01-2012, 19:23
תודה,

שוב תודה ושבוע טוב,
גל

סמסטר א תצטרך לעשות עם כולם , ואחרי זה אם תיהיה טוב תקבל פטור מקורסים שכבר עשית.
מה שאתה אומר לא מדויק.
הייתי במיונים לשלב ב ואמרו לנו שם שזה מאוד אידיבידואלי.
יש שתי סיבות עיקריות למה לא יאשרו לך את הקורס-
1. האוניברסיטה העיברית (איפה שתלפיות לומדים) לא מאשרת לך את הקורס, יכול להיות בגלל ציון סופי לא מספיק טוב בשביל שהיא תתחשב בו, או בגלל שהיא לא מכבדת את המוסד שבו למדת.
2. יש עניין חברתי בתלפיות שרוצים ליצור קבוצה אחידה, ואם אתה לא לוקח הרבה קורסים שרוב החברה לוקחים אז אתה תהיה קצת בצד מבחינת החברה ובגלל זה לא רוצים שלא תיקח את הקורסים.
לרוב על קורסים של סמסטר א הם לא מוותרים ואחרי שהם מכירים אותך אז יכול להיות שתקבל פתורים מקורסים מתקדמים יותר.

כשתגיע לגשר תעבור אותו. תתמיין לתלפיות, וכשתגיע לשלב ב או לראיונות אפילו תוכל לקבל תשובה ממישהו מוסמך יותר, וככה תוכל להחליט טוב יותר.

gal159
22-01-2012, 19:36
תודה רבה!!!
כיף שיש למי לפנות...

CrazyDiamond
22-01-2012, 19:40
מה שאתה אומר לא מדויק.
1. האוניברסיטה העיברית (איפה שתלפיות לומדים) לא מאשרת לך את הקורס, יכול להיות בגלל ציון סופי לא מספיק טוב בשביל שהיא תתחשב בו, או בגלל שהיא לא מכבדת את המוסד שבו למדת.
2. יש עניין חברתי בתלפיות שרוצים ליצור קבוצה אחידה, ואם אתה לא לוקח הרבה קורסים שרוב החברה לוקחים אז אתה תהיה קצת בצד מבחינת החברה ובגלל זה לא רוצים שלא תיקח את הקורסים.
לרוב על קורסים של סמסטר א הם לא מוותרים ואחרי שהם מכירים אותך אז יכול להיות שתקבל פתורים מקורסים מתקדמים יותר.

כשתגיע לגשר תעבור אותו. תתמיין לתלפיות, וכשתגיע לשלב ב או לראיונות אפילו תוכל לקבל תשובה ממישהו מוסמך יותר, וככה תוכל להחליט טוב יותר.
אבל זה בדיוק מה שהוא אמר, רק בשורה אחת

daniell5
23-01-2012, 00:07
מה שאתה אומר לא מדויק.

גם אני הייתי בשלב ב :\

theidan
22-06-2012, 16:48
מישהו מהפורום עבר ומתגייס לזה בקרוב?
אני אישית נפלתי בשלב האחרון :(

shaing
20-09-2012, 19:09
היי, אני שי- ילידת נוב' 94, סיימתי יב' בשנה שעברה.
רציתי לשאול אם מישהו מכם יודע על גיוס חריגים לתלפיות? כאלו שמצטרפים לתכנית במהלכה ולא ביולי כמו כולם?
בנוסף, כמה בנות יש במחזור בממוצע, אם בכלל?
בוגרי התכנית- כמה מרגישים שפספסתם את "חוויית הלימודים באוניברסיטה"? כמה זה משמעותי?

תודה רבה על תשובות

עריכה: הא כן, אני ממש אשמח אם בוגר/ת תלפיות או מישהו שלומד בימים אלו יוכל ליצור איתי קשר.
[email protected]
תודה רבה

הודיה כהן 123
09-11-2012, 10:25
שלחו לי זימון למיון שלב א
האם מישהו יכול למקד אותי, לתת לי סוגי שאלות שאני עלולה להשאל?

theidan
09-11-2012, 21:33
היי, אני שי- ילידת נוב' 94, סיימתי יב' בשנה שעברה.
רציתי לשאול אם מישהו מכם יודע על גיוס חריגים לתלפיות? כאלו שמצטרפים לתכנית במהלכה ולא ביולי כמו כולם?
בנוסף, כמה בנות יש במחזור בממוצע, אם בכלל?
בוגרי התכנית- כמה מרגישים שפספסתם את "חוויית הלימודים באוניברסיטה"? כמה זה משמעותי?

תודה רבה על תשובות

עריכה: הא כן, אני ממש אשמח אם בוגר/ת תלפיות או מישהו שלומד בימים אלו יוכל ליצור איתי קשר.
[email protected]
תודה רבה
נשמע לי מאוד לא סביר שיתנו לך להצטרף באמצע.
מה שיכול להיות שהוא שתוכלי להתגייס, ולעבור במקביל מיונים לתלפיות. בהנחה שתתקבלי תחמתי דחש עד לגיוס תלפיות ותהיה איזה קומבינה אני מניח. אבל את זה את צריכה לברר דרכם.
אני לא התקבלתי לתלפיות- אבל מהמיונים היו משהו כמו 7~ בנות ל200 בנים. אני מניח שהיח קצת מתאזן ויש משהו כמו 5 במחזור.

שלחו לי זימון למיון שלב א
האם מישהו יכול למקד אותי, לתת לי סוגי שאלות שאני עלולה להשאל?
אמממ קשה למקד. בפיזיקה הכי חשוב זה מכניקה, ובמתמטיקה חשוב להיות עם ראש פתוח.
השאלות בפיזיקה טריקיות אז צריך להיות ערני ולעבוד לאט ומסודר. יש מספיק זמן להכל.
יש גם חלק של ידע כללי, אבל באמת שלא צריך ללמוד אליו. ויש גם חלק של חשיבה לוגית או משהו בסגנון שבא לראות את יכולת החשיבה הניסויית שלך או משהו בסגנון.
בגדול מבחנים מאתגרים, אבל מאוד פתירים ואפשריים לתלמיד תיכון חזק. שיהיה לך בהצלחה :)

הודיה כהן 123
13-11-2012, 20:46
נשמע לי מאוד לא סביר שיתנו לך להצטרף באמצע.
מה שיכול להיות שהוא שתוכלי להתגייס, ולעבור במקביל מיונים לתלפיות. בהנחה שתתקבלי תחמתי דחש עד לגיוס תלפיות ותהיה איזה קומבינה אני מניח. אבל את זה את צריכה לברר דרכם.
אני לא התקבלתי לתלפיות- אבל מהמיונים היו משהו כמו 7~ בנות ל200 בנים. אני מניח שהיח קצת מתאזן ויש משהו כמו 5 במחזור.

אמממ קשה למקד. בפיזיקה הכי חשוב זה מכניקה, ובמתמטיקה חשוב להיות עם ראש פתוח.
השאלות בפיזיקה טריקיות אז צריך להיות ערני ולעבוד לאט ומסודר. יש מספיק זמן להכל.
יש גם חלק של ידע כללי, אבל באמת שלא צריך ללמוד אליו. ויש גם חלק של חשיבה לוגית או משהו בסגנון שבא לראות את יכולת החשיבה הניסויית שלך או משהו בסגנון.
בגדול מבחנים מאתגרים, אבל מאוד פתירים ואפשריים לתלמיד תיכון חזק. שיהיה לך בהצלחה :)

תודה רבה על התשובה העניינית והמועילה, מקווה שהמבחנים ילכו בהצלחה :)

help123
18-11-2012, 20:06
עברתי את שלב א', ואמרו לי שאני עכשיו מוקפא מהמיונים למודיעין.
מה אני יעשה אם בסוף אני לא יעבור, וכבר יגמרו המיונים?
חוץ מזה קראתי את הבלוג הזה, וזה נשמע די מרתיע..

theidan
19-11-2012, 08:49
עברתי את שלב א', ואמרו לי שאני עכשיו מוקפא מהמיונים למודיעין.
מה אני יעשה אם בסוף אני לא יעבור, וכבר יגמרו המיונים?
חוץ מזה קראתי את הבלוג הזה, וזה נשמע די מרתיע..
בקשר להקפאה- תתקשר לתלפיות. אני זוכר שהייתה איזה קומבינה בשביל לא לפספס את המיונים.

aye
02-01-2013, 18:06
היי,
אני הולכת לסדרת מיון בשבוע הבא והבנתי שיהיו מבחני למידה.
רציתי לדעת אם יהיו שם מבחני קצונה או מבחנים אישיותיים ואם יש לכם איזה עצות חשובות.
תודה רבה!

shift
10-01-2013, 16:14
היי,
רציתי לדעת אם יהיו שם מבחני קצונה או מבחנים אישיותיים ואם יש לכם איזה עצות חשובות.
תודה רבה!
מצטרף לשאלה/בקשה (:
תודה מראש..

help123
02-03-2013, 23:32
היי,
תודה רבה!

מצטרף לשאלה/בקשה (:
תודה מראש..
עברתם? (הייתם בסדרת מיון הראשונה?)

SMath
28-07-2013, 12:54
למרות שהאשכול לא היה פעיל הרבה זמן, אשמח אם בוגר כלשהו של התכנית או מישהו שהתמיין אליה יעזרו לי.
מכיוון שאני קטנה יחסית לשנתון שלי (ילידת אוקטובר 96), קיבלתי צו ראשון רק עכשיו והזימון שלי הוא לסוף דצמבר.
ניסיתי כבר להקדים אותו מכיוון שאני מאוד רוצה להתמיין לתלפיות והבנתי שהמיונים מתחילים לפני הזימון שלי, אבל כרגע עוד לא הצלחתי. השאלה שלי היא אם מישהו יודע מה קורה לגביי הצעירים בשנתון כמוני, זאת אומרת- האם אני אוכל להתמיין ולהתגייס עם המחזור שלי או שאצטרך לחכות שנה?

help123
08-08-2013, 22:35
למרות שהאשכול לא היה פעיל הרבה זמן, אשמח אם בוגר כלשהו של התכנית או מישהו שהתמיין אליה יעזרו לי.
מכיוון שאני קטנה יחסית לשנתון שלי (ילידת אוקטובר 96), קיבלתי צו ראשון רק עכשיו והזימון שלי הוא לסוף דצמבר.
ניסיתי כבר להקדים אותו מכיוון שאני מאוד רוצה להתמיין לתלפיות והבנתי שהמיונים מתחילים לפני הזימון שלי, אבל כרגע עוד לא הצלחתי. השאלה שלי היא אם מישהו יודע מה קורה לגביי הצעירים בשנתון כמוני, זאת אומרת- האם אני אוכל להתמיין ולהתגייס עם המחזור שלי או שאצטרך לחכות שנה?
גם אני יליד אוקטובר ופשוט עשיתי את המיון אחרי יב'. אם תתקבלי ידחו לך את השירות עד תחילת שנת הלימודים הבאה.
בלי שום קשר לנושא, נפלתי בשלב האחרון :cray:

SMath
09-08-2013, 13:52
גם אני יליד אוקטובר ופשוט עשיתי את המיון אחרי יב'. אם תתקבלי ידחו לך את השירות עד תחילת שנת הלימודים הבאה.
בלי שום קשר לנושא, נפלתי בשלב האחרון :cray:

אתה בטוח שאין אפשרות שאני אתגייס עם המחזור של ילידי 96 כמוני? כי באתר של תלפיות כתוב שאפשר להתגייס לתכנית גם לפני גיל 18 באישור הורים ובתנאי שאתה בן יותר מ17. אני פשוט ממש לא רוצה לחכות שנה שלמה לגיוס, במיוחד כשזה גם ככה שירות ארוך של 9 שנים...
ועוד שאלה- כשנפלת היית צריך לחכות למיונים שפספסת ליחידות אחרות (כי הבנתי שתלפיות חוסם מיונים למיניהם), או שפשוט התגייסת במרץ? :question:

Helpme
24-11-2013, 17:32
יש כאן עדיין מענה?