מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

אשכול: מספר שאלות לגבי הבגרות

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

ברירת מחדל מספר שאלות לגבי הבגרות
    שם הספר במתמטיקה: לא מספר \ מדף עבודה \ אחר

1. כשאני נדרש למצוא פתרונות למשוואה טריגונומטרית בתוך תחום נתון, אני מציב ערכים שלמים ב־k. בהתחלה אני בודק ערכים חיוביים ואחר כך ערכים שליליים. אם ב־k=2, למשל, הפתרון יוצא מחוץ לתחום ההגדרה, אני לא צריך לבדוק את k=3. זה כמובן די ברור, השאלה היא האם אני צריך להסביר את זה בבגרות. אם כן, איך?

2. האם כשבנתוני השאלה מדברים על "נקודת הקיצון" או "נקודת הפיתול" בה"א הידיעה, ויש רק נקודה אחת שחשודה ככזו, אני יכול להניח שהיא נקודת הקיצון או הפיתול בלי להוכיח את זה (כלומר מבלי לבנות טבלת עלייה וירידה, טבלת קעירות, לגזור פעמיים וכו')?

3. אם נתונה אסימפטוטה אופקית בפונקציה רציונלית, ולאחר מכן מבקשים ממני לחפש אסימפטוטות אופקיות. האם אני יכול פשוט להגיד שהאסימפטוטה היא זו הנתונה או שיש אפשרות לעוד אסימפטוטות? (אני מניח שלא יתכנו עוד אסימפטוטות, כיוון שהמשמעות של האסימפטוטה היא לשאול לאן הפונקציה שואפת באינסוף, והיא לא יכולה לשאוף לשני ערכים שונים, אבל אשמח שתאמתו לי את זה).

4. אם בסעיף אחד של שאלה אני מקבל פתרון "מכוער", למשל מספר אי רציונלי שלא ניתן לבטא מלבד כשבר עשרוני, האם מותר לי לעגל? אם כן, מה רמת העיגול הנדרשת?

5. כהמשך לשאלה הקודמת, אם אני מעגל בסעיף אחד, ובסעיף אחר אני צריך להשתמש בפתרון של הסעיף הקודם, האם אני יכול להשתמש בפתרון המעוגל או שצריך להציב מחדש את הפתרון המלא?

6. האם צריך לחפש אסימפטוטות אופקיות במינוס אינסוף רק בפונקציות עם שורשים?

7. האם סקיצות של גרפים צריכות להיות בקנה מידה? אני לא שואל רק אם יכול להיות הבדל בין ציר x לציר y, אלא למשל לצייר את הנקודה x=1 ואת הנקודה x=-3 באותו מרחק מציר ה-y, משיקולי מקום על הדף.

8. עד כמה צריך לפרט בחישובים? בהוראות לבחינה כתוב "רשום במחברת את שלבי הפתרון, גם כאשר החישובים מתבצעים בעזרת מחשבון.הסבר את כל פעולותיך, כולל חישובים, בפירוט ובצורה ברורה ומסודרת.". האם זה אומר שאני צריך לפרט כל פעולה ופעולה? למשל: אם יש לי את החישוב הבא:
    $ x = y\cdot 0 + z \cdot 0 $
    האם אני באמת צריך לכתוב $ x = y\cdot 0 + z \cdot 0 = 0 + 0 = 0 $,
    או שמספיק לכתוב $ x = y\cdot 0 + z \cdot 0 = 0 $?

9. כשאני בודק תחומי עלייה וירידה (או תחומי קעירות, למשל) אני לוקח ערכים בתחום הרלוונטי ומציב בפונקציה המתאימה. השאלה היא האם אני צריך להדגיש עבור כל ערך שאני לוקח, מה התחום שהוא נמצא בתוכו. למשל, אם בנקודה x=0 הנגזרת מתאפסת, וכדי לבדוק את תחומי העלייה והירידה אני מציב x=-1 ו־x=1 בנגזרת. האם אני צריך להדגיש ש־-1<0 וש־1<0 או שזה מיותר?

תודה רבה!

2. #
    מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

1]לא צריך
    2]יש להוכיח
    3]יש מצב לשתי אסימ אינסוף ומינוס אינסוף
    4]שתי ספרות אחר הנקודה
    5]אתה יכול להמשיך
    6]בכל מקרה
    7]אין צורך , רק לציין ערכים
    8]מספיק
    9]מיותר
    אהבתי Sipo אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

עזרה בבקשה?

מנהל כללי חבר Emath בכיר

פרטי משתמש

התשובה הטובה ביותר

1]לא צריך
    2]יש להוכיח
    3]יש מצב לשתי אסימ אינסוף ומינוס אינסוף
    4]שתי ספרות אחר הנקודה
    5]אתה יכול להמשיך
    6]בכל מקרה
    7]אין צורך , רק לציין ערכים
    8]מספיק
    9]מיותר
    אהבתי Sipo אהב \ אהבו את התגובה

משתמש רשום חבר Emath

פרטי משתמש

תודה רבה רבה!

מידע אודות האשכול הנוכחי

Users Browsing this Thread

כרגע 1 משתמשים צופים באשכול זה. (0 חברים ו 1 אורחים )

ביקרו באשכול זה : 9

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם אשכולות חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
אודות Emath
האתר Emath הינו יוזמה פרטית והוקם בתחילת שנת 2008 .
מטרתנו הינה למנף את הישגי התלמידים למתמטיקה ופיסיקה בארץ בכלל ובפרט בקרב תלמידי התיכון .
אנו מספקים מספר שירותים לתלמיד, ביניהם גישה למאות אלפי פתרונות איכותיים לתרגילים, פורום עזרה במתמטיקה ופיסיקה הגדול מסוגו בארץ, מאגר סיכומים, מרתונים בוידאו, פתרונות לבגרויות ועוד.
כלים אלו, מאפשרים לכל אחד, ללא תלות במיקומו, ללמוד, לתרגל ולהתמקצע על-מנת להתכונן בצורה מיטבית לבגרות במתמטיקה או פיסיקה .

לכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר
הצטרפו אלינו