המאגר המקוון:ניווט

מתוך Emath Wiki
(הופנה מהדף ויקיפדיה:ניווט)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

1. בתיבת החיפוש יש לכתוב את מילות החיפוש המבוקשות. טיפ: לחיצה על Alt+Shift+F מקפיצה את הסמן לתיבת החיפוש (לא עובד באופרה)

קריאת המדריך למתן שמות למאמרים עשויה לסייע באיתור מהיר של מאמרים. אנחנו נותנים שמות למאמרים לפי הכללים שכתובים שם - כדי לחפש ערך מסוים, כדאי לדעת איך אנחנו קוראים לו. שני כללי יסוד:

שמות הערכים, נכתבים בכתיב מלא.

שמות הערכים נכתבים בדרך כלל בלשון יחיד. אם תחפשו, למשל, את הערך "כלבים", תגיעו לדף החיפוש. אם תחפשו, לעומת זאת, כלב תגיעו ישירות לערך המתאים.

2א. לחיצה על הכפתור "לערך" או על מקש ה-Enter תוביל מיד לערך המתאים, כאשר ערך זה קיים אצלנו במערכת. כאשר הערך המבוקש אינו קיים ייפתח דף חיפוש, שיציע ערכים שבהם מוזכר הערך המבוקש (או חלק מהמילים המבוקשות). בדף יופיעו גם קישורים לכתיבת ערך חדש וקישור לדף לבקשת ערכים. במידה והערך ישנו, אבל כתיב מסויים של שמו לא מניב תוצאה, נשמח אם תצרו דף הפניה לערך הנכון. 2ב. כפתור "חיפוש" מאפשר חיפוש בגוף הטקסט והוא יעיל כאשר רוצים לקבל את כל המופעים של מושג מסוים, ולא להגיע ישירות לערך העוסק כשלא נמצאות תוצאות, ניתנת אפשרות לחיפוש באמצעות מנועי חיפוש חיצוניים, כגון גוגל ו־MSN.


השלמה אוטומטית במערכת וויקימדיה קיימת מערכת "השלמה אוטומטית". כתיבת האותיות הראשונות של שם הערך והמתנה קצרה תוביל לפתיחת חלונית קטנה מתחת לשורת ה"חיפוש" בה יופיעו ערכים בעלי הקידומת שנכתבה. מערכת זו שימושית בעיקר כאשר שם הערך המדויק איננו ידוע או כאשר מחפשים קבוצת ערכים בעלי קידומת מסוימת, כפי שנראה בתמונה.


כתיב חלופי שמות הערכים בוויקיפדיה כתובים בכתיב מלא, בשם המקובל ביותר לנושא הערך. יחד עם זאת כדי להקל על המחפש ניתן להגיע לערכים רבים גם דרך שמות חלופיים, הנובעים מכתיב שונה, או מקיומם של שמות אחדים לאותו נושא. כך, למשל, תורכיה מפנה לטורקיה, ארה"ב מפנה לארצות הברית ותאודור הרצל מפנה לבנימין זאב הרצל.


פירושונים כאשר למילה אחת יש פירושים אחדים, המשתמשים אינם צריכים להתלבט איך יגיעו לפירוש המעניין אותם. חיפוש המילה או המושג יציג דף פירושונים, שהוא דף המכיל את כל הפירושים השונים של המושג, וממנו ניתן לעבור למושג הרלבנטי.